Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…
Jak wykiwać komornika? Pewien rolnik zadłużył swoje gospodarstwo na kwotę miliona złotych, a komornik jest bezradny, bowiem właściciel zarejestrował swoje gospodarstwo jako... kościół – Rolnik każe do siebie mówić "misjonarze Rafale", ale dziennikarzom nie chce opowiadać o szczegółach swojej misyjności. Z tytułu zarejestrowania gospodarstwa jako miejsce kultu płyną same korzyści. Kościół płaci niskie podatki, nie płaci podatku dochodowego od osób prawnych, duchowni dostają wsparcie z Funduszu Kościelnego, który w 80 proc. opłaca za nich składki na ubezpieczenie społeczne, a członkom wspólnot zakonnych fundusz płaci składki w 100 procentach 💡 WIĘCEJ
Źródło: www.farmer.pl

Więcej informacji:

  • Rafał C., właściciel gospodarstwa specjalizującego się w produkcji mleka, nie spłacił prawie miliona złotych pożyczki udzielonej przez panią Hannę.
  • Aby uniknąć egzekucji długu, Rolnik zarejestrował swoje gospodarstwo jako miejsce kultu religijnego, mianowicie Kościół Naturalny, co uniemożliwia komornikowi zajęcie jego majątku.
  • Kościół Naturalny został oficjalnie zarejestrowany w grudniu 2021 roku, i choć budzi wątpliwości religioznawców, spełnia wszelkie wymogi formalne, co potwierdza MSWiA.
  • Dzięki statusowi związku wyznaniowego, gospodarstwo korzysta z ulg podatkowych, a dochody są przeznaczane na cele religijne, co zwalnia je z egzekucji komorniczej.
  • Rafał C., zwany '"misjonarzem Rafałem"', czerpie korzyści z niskiego opodatkowania oraz wsparcia z Funduszu Kościelnego, na co zwraca uwagę dr hab. Paweł Borecki z Zakładu Prawa Wyznaniowego UW.

Reportaż przedstawiający tę sytuację został wyemitowany w programie "Państwo w państwie" na antenie Polsatu, a o tajemniczym kościele po raz pierwszy pisała Rzeczpospolita w lutym 2022 roku.

Komentarze

z adresu www
Komentarze są aktualnie ukryte. Jeśli chcesz je widzieć cały czas, zaloguj się,

Pokaż komentarze
Momencik, trwa ładowanie komentarzy…
 
Color format