W Hiszpanii zapanował trend na szukanie partnerów w supermarketach poprzez umieszczenie ananasa w wózku na zakupy, co wywołało chaos w placówkach handlowych, w tym konieczność interwencji policji.
Trend ten został spopularyzowany przez aktorkę i komiczkę Vivy Lin na TikToku, gdzie zasugerowała, że w sklepach sieci Mercadona można flirtować między godziną 19:00 a 20:00.
Internetowy trend został wykorzystany również przez samą Mercadonę, która choć podkreśla, że nie zainicjowała tego zjawiska, przyłączyła się do zabawy w mediach społecznościowych.
Popularność tego zjawiska przyciągnęła uwagę, skutkując pojawieniem się grup nastolatków w supermarketach, a także wywołując sytuacje takie jak kostiumowe zabawy czy sprzątanie porzuconych zakupów przez pracowników.
Alternatywnie, inne sklepy, jak kanaryjskie HiperDino, reagują na ten trend, proponując umieszczanie banana z Wysp Kanaryjskich zamiast ananasa.
Geneza:
Trend nawiązuje do sytuacji z 2017 roku, gdy w programie "Pierwsze Randki" Włoszka Lea opisała sposób na szukanie partnerów w supermarketach.
Komentarze
Pokaż komentarze