Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…
To jest Heman Bekele. Magazyn „Time” właśnie przyznał mu tytuł „Dziecka Roku” po tym, jak wynalazł mydło w kostce, które może leczyć raka skóry – Wszystko zaczęło się od tego, kiedy w wieku 7 lat otrzymał w prezencie zestaw do chemii.  Po tym, jak jego rodzina wyemigrowała do Ameryki, zauważył, że w domu, w Etiopii, ludzie spędzali długie godziny na świeżym powietrzu, narażając się na niebezpieczne ilości promieni UV, bez żadnej osłony ochronnej.To wzbudziło jego zainteresowanie rakiem skóry.  W wieku 14 lat opracował mydło w kostce zawierające nanocząsteczki zawierające lek o nazwie imikwimod, zatwierdzony do leczenia niektórych form raka.  Jego mydło pomaga zapewnić, że lek pozostanie na skórze na „poziomie molekularnym”, nawet po zmyciu mydła.Zamiast zarabiać miliony dolarów, jego mydło kosztuje zaledwie 50 centów i planuje stworzyć organizację non-profit, która będzie rozprowadzać je wśród potrzebujących.Kiedy nie uczęszcza do szkoły średniej, prowadzi badania w Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health w BaltimoreMa dopiero 15 lat. AUG. 20, 2024TIMEKidof theYearHEMANBEKELEA 15-YEAR-OLDSCIENTIST WHOCOULD CHANGEHOW WE TREATSKIN CANCERtime.comTIME 💡 WIĘCEJ
Źródło: time.com

Więcej informacji:

  • Heman Bekele, mający obecnie 15 lat, został wybrany przez magazyn TIME Dzieckiem Roku 2024 za wynalezienie mydła, które może pomóc w leczeniu i zapobieganiu różnych form raka skóry.
  • Heman, urodzony w Addis Abebie, zaczął eksperymentować z chemią w wieku 7 lat, a przełomowy pomysł na mydło zrodził się po lekturze o imikwimodzie, leku stosowanym w leczeniu raka skóry.
  • W 2023 roku Bekele wygrał Young Scientist Challenge organizowany przez 3M i Discovery Education, co umożliwiło mu dalszy rozwój projektu, włączając pracę w laboratorium Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health w Baltimore.
  • Heman prowadzi badania nad mydłem w laboratorium pod opieką dr Vito Rebecci z Uniwersytetu Johns Hopkins; planuje komercjalizację po uzyskaniu certyfikacji FDA.
  • Bekele, wspierany przez rodziców i mentorów, inspiruje do kontynuowania innowacji, pomimo przeszkód i trudnych chwil podczas pracy nad projektem.

Powód: Chęć stworzenia tańszego i bardziej dostępnego rozwiązania w profilaktyce i leczeniu raka skóry.

Kolejne kroki: Kontynuacja badań nad mydłem, starania o patent i certyfikację FDA.

Komentarze

z adresu www
Komentarze są aktualnie ukryte. Jeśli chcesz je widzieć cały czas, zaloguj się,

Pokaż komentarze
Momencik, trwa ładowanie komentarzy…
 
Color format