10 najgorszych więzień na świecie (21 obrazków)
La Sabaneta

Wenezuelskie więzienie należy do tych najokropniejszych - miejsca tu nie ma, choroby codziennie zabijają, jedzenia brak, a przemoc jest codziennością. Więzienie to znane jest z niechlubnych rekordów takich jak: śmierć 700 więźniów z powodu cholery czy 100 ofiar śmiertelnych ofiar zamieszek. Rekordem może być też ilość osób tu będących - 15 tysięcy miejsc zajmuje 25 tysięcy więźniów.
Bang Kwang

To więzienie bardziej znane jest pod szyldem "Bangkok Hilton" lub "najgorsze więzienie świata". Brak miejsca i powietrza z powodu przeludnienia u wielu skazanych powodują halucynacje. Na obszarze 33 ha za sześciometrowym murem większość więźniów ma założone kajdanki na rękach i nogach. O więzienie jak i higienie w nim nikt nie dba, dlatego dookoła jest wiele chorób, które zabijają skazanych szybciej niż trafią oni do celi śmierci.
Strażnicy Bang Kwang

ADX Florence Supermax

Jest to federalny kompleks więzienny w stanie Kolorado, który został stworzony w połowie lat 90. W porównaniu do poprzednich więzień, różni się on kolosalnie, między innymi poziomem bezpieczeństwa, który tutaj jest najwyższy. Mnóstwo kamer, czujników ruchu i wszelkiej elektroniki otacza 490 najgorszych więźniów, z których każdy ma swoją celę, w jakiej przesiaduje prawie całe dnie, w jej wyposażeniu ma stalowe lustro, radio lub czarno-biały telewizor i okno, przez które nie zobaczą nic prócz nieba. Za dobre sprawowanie mogą porozmawiać przez telefon przez 15 minut, raz w miesiącu. W ADX Florence odsiadują swoje wyroki między innymi islamscy terroryści związani z zamachami na World Trade Center.
Wyposażenie celi w ADX Florence

Cele ADX Florence od zewnątrz

Alcatraz

W tym miejscu swój wyrok odsiadywał m.in. Al Capone. Nazwę tego zamkniętego w 1963 roku więzienia zna wiele osób, a jego historia znajduje się na kilku filmach, ale więzienie to także jest znane pod nazwami „Wyspa Diabłów”, „Skała” i „Wyspa Pelikanów”. Mury tego więzienia swoje lata już mają, gdyż zostały wybudowane w latach dwudziestych, by swoją konstrukcją uniemożliwiającą ucieczkę otaczać skazanych w okresie amerykańskiej prohibicji.
Komentarze
Pokaż komentarze