Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

zWinna

Z nami od: 11 lutego 2010 o 13:31
Ostatnio: 13 lutego 2024 o 19:28
Wiek: 35
Płeć: kobieta
Exp: 252
Jest obserwowana przez: 18 osób
  • Demotywatorów na głównej: 47 z 169 (122 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 56250
  • Komentarzy: 1848
  • Punktów za komentarze: 5648
  • Obserwuje: 15 osób (pokaż demotywatory)
 
archiwum
Gdy śmieszą Cię kolejne demotywatory opisujące styl korpo, a które brzmią dziwnie znajomo, – tyle że Ty masz zarobki raczej Januszowe
I tak miesiąc w miesiąc – kasę na gówno wydaję
Źródło: freepick.com
archiwum
Pies-niania – uczy dziecko, że życie bywa czasem przewrotne -Pr
archiwum – powód
- PiS!- PO!- PiS!- PO! – Shut up
archiwum
Lepszy karpik krajowy – niż nieznane odłowy z bonusem atomowym Radioaktywna woda z elektrowni FukushimaJaponia poinformowała, że rozpoczyna uwalnianie ponad 1 miliona ton radioaktywnej wody zezniszczonej przez trzęsienie ziemi i tsunami elektrowni jądrowej Fukushima. Woda była pierwotnieużywana do chłodzenia prętów paliwowych Fukushima Daiichi po tym, jak stopiły się w katastrofiespowodowanej przez ogromne tsunami w 2011 r., które nawiedziło wschodnie wybrzeże Japonii.OURBudynkioczyszczalni ALPS*Tutaj oczyszczana jestskażona wodaZbiornikiTutaj przechowywanajest zanieczyszczonawodadiur200 mZbiornikiz oczyszczoną wodąPompaŹródło: Tokyo Electric Power CompanyRurociąg23Tunel wylotowyRozcieńczaniewodą morskąUszkodzone czterybloki reaktorówZrzutOkoło 1 km w głąbmorza*technologia ALPS, czyliAdvanced Liquid ProcessingSystem (Zaawansowany SystemPrzetwarzania Cieczy).Każdy zbiornikmoże pomieścić1 mln litrówwodyJaponiaREUTERS pap
archiwum
Wszystko już zostało powiedziane. – Dziękuję. Dobranoc.
archiwum
Takie były czasy. Były.Teraz są czasy rozliczeń. – I jeśli ktoś dla obrony idei przeciwstawia się uczciwym dochodzeniom, albo jest bezduszny, albo uwikłany. Nie ma wybaczenia bez prawdy. Cisza nigdy nie będzie sprzyjać odkupieniu. Milczenie jest dalszym piętnowaniem ofiar. Tyczy się to również poczynań względem "starych" krzywd Kościoła w naszej Ojczyźnie. 48Fontaine'a zaczęli przemawiać następni świadkowie, ten język bar-dzo się zmienił. Wkrótce Kanada włączyła do swojego słownikawyraz survivor, ocaleniec, któremu nadała nowe znaczenie.W Polsce, mówiąc o ocalonych, zazwyczaj mamy na myśli tych,którzy przetrwali Holocaust. Hasło ,,ocalony z zagłady" niesie namkonotacje, których nie trzeba tłumaczyć. Nasza część świata jestzanurzona w pamięci Holocaustu i mamy słowa klucze, które pró-bują ją pomieścić. Do niedawna także w Kanadzie survivor oznaczałczłowieka, który przeżył Shoah.Ale czasy się zmieniają - teraz survivor to coraz częściej ten,który przeżył prowadzoną przez Kościoły szkołę z internatem.„Jestem ocaleńcem" to już prawie to samo, co ,,jestem po kościelnyminternacie".Polskie tłumaczenie tego słowa nie jest doskonałe. Ocaleniec toktoś, kto ocalał, kogo uratowano niejako z zewnątrz. Jest jak ofiarakataklizmu, której ratownicy udzielili pomocy.W języku angielskim survivor to ktoś, komu udało się przetrwać,przeżyć, wytrzymać (to survive). Tu akcent jest położony inaczej -na wewnętrzne sprawstwo, na siłę, która pozwala utrzymać sięprzy życiu.Dzieci z kanadyjskich szkół z internatem, jeśli przeżyły, to dla-tego, że wytrzymały.Nie zostały przez nikogo uratowane, po żadne z nich pomocnie przyszła.Ta-kie-by-ty-cza-sy.
Źródło: 27 śmierci Toby'ego Obeda, Joanna Gierak-Onoszko
archiwum
Czy aby na pewno feminatyw spełnia swoją ideologiczną rolę, – skoro brzmi jak odmieniona przez przypadki męska forma rzeczownika albo co gorsza rzeczownik określający przedmiot (np. pilotka, cukierniczka)? "Nasz Nowy Dom". Architekta ikierownik budow z programuolsatuKOMENTUJĄ zwolnienie KatarzynyDowborMikey 08.05.2023 18:54POLSAT14"Nasz Nowy Dom". Architekta i kierownik budowy zprogramu, zabierają głos ws. zwolnienia Katarzyny Dowbor(AKPA)
archiwum
Budynek bezużyteczności publicznej –  CZAS MIJA
Źródło: autor fot. Adrian Grycuk
Nareszcie demot z senesem –  KOTLE
archiwum
Niemcy zazdroszczą nam cudu powołań nauczycielskich w niesprzyjającym finansowo środowisku – Jesteśmy mistrzami w byciu przyzwoitymi wśród nieprzyzwoitości... Pokrzepiające ,,Niemcy mogą uczyć się od Polski, jakpolityka może uatrakcyjnić zawódnauczyciela. Chociaż nauczyciele w Polscenie są dobrze opłacani, to zawód nauczycielajest tam nadal atrakcyjny, bo państwostworzyło ciekawe środowisko kariery. WNiemczech zawód ten jest uważany zanieatrakcyjny, choć nauczyciele w tym krajuzarabiają tyle, ile w Luksemburgu" - mówiSchleicher. (PAP)
archiwum
to hodujesz chwast w jego psychice, bo dajesz mu zielone światło do zaniechania walki o swoje marzenia –
Odwołuję je. Mada faka! –  A CAUT
archiwum
Nie ma dziś żadnej rocznicy, czy coś – po prostu czasem warto podkreślić wartość kogoś, kto niósł prawdę i godność w każdym słowie, kroku, wibracji na scenie.Nothing compares to you. W wykonaniu autora tekstu.
archiwum
Nazwiesz ją asteroidą, – a może ma na imię Janusz
archiwum
Siła dedukcji –
Źródło: A'yoy
archiwum
Szczęście – tkwi w podmiocie, nie w przedmiotach
Źródło: AnialkaTeam studio filmowe
Pas rozbiegowy – dla niektórych zbędnie wydłużony pas przeznaczony do wyskakiwania jak filip z konopii
Źródło: dziękuję za uwagę
archiwum
Czasem mam wrażenie, że moja dusza utknęła w czasoprzestrzeni i ma już na zawsze dwadzieścia parę lat, nie ważne ile ja mieć będę – sęk w tym, żeby ta dusza obok też była w tym zawieszeniu i puścić nie chciała.Tego każdemu życzę.
archiwum
Nie żebym była jakaś przesadnie pruderyjna, – ale diabeł z dyndolem na wierzchu w żelkach Haribo Phantasia mnie zaskoczył, córkę też, nie powiem
Źródło: Wlasne