Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

topornik43

-1 / 5
topornik43

[demot] Wielki czwartek i jego msza wieczerzy Pańskiej wraz z obrzędem mandatum(obmycia nóg) odnosi się do nas wszystkich, tak jak Pan Jezus obmył czyste nogi apostołom, tak i my mamy służyć innym ludziom miłością służebną. Jest to tak zwane święto kapłaństwa, ale nie tylko tego urzędowego, ale i powszechnego do którego każdy ochrzczony należy. Niech się autor zastanowi lepiej kto mu taką miłością służył(może mama, która się nim opiekowała jak był chory, może tata poświęcił czas w momencie twojego załamania, a może żona coś z miłości do Ciebie poświęciła albo mąż lub ktokolwiek). Idź i złóż tej osobie w wielki czwartek życzenia, bo ta osoba powtórzyła to mandatum względem Ciebie.

-2 / 2
topornik43

[demot] Kazanie pogrzebowe to nie laudacja na cześć zmarłego, tylko pouczenie innych, którzy jeszcze mają czas na tej ziemi żeby się ogarnęli... A że w jaki sposób umarł było publicznie wiadomo, no to cóż.

0 / 2
topornik43

[demot] No ja bym nie był taki pewnie, zarazem mają największy współczynnik samobójstw na świecie, to mi dopiero raj, gdzie na każdym kroku są zabezpieczenia przed tym żeby ktoś przypadkiem się nie zabił.

0 / 2
topornik43

[demot] @Apofiss Bo kopernik i Galileusz gadali o tak abstrakcyjnych i nieudowodnionych rzeczach, że nic dziwnego, że w tamtym czasie to zablokowano. Dziś mamy podobne instytucje naukowe, które kontrolują co jakiś domorosły naukowiec przedstawia.Teoria Kopernika została potwierdzona dopiero 200 lat później przez Roberta Hooke'a. A co było z bakteriami? ile lat minęło zanim lekarze zaczęli łączyć zakażenia z higieną?

-2 / 2
topornik43

[demot] @Teuwil wedle przepisów wódka zaczyna się od 40%, poniżej do likier lub wyrób wódko podobny

-1 / 1
topornik43

[demot] @Heheszki88 ale to nie zależy od Polski, tylko od Emiratów. Skoro Szwedzi starego michnika nie chcieli wydać(a mieli milion rzeczy o co). To jaki ma w tym cel tamten rząd.

-1 / 3
topornik43

[demot] No nie ten, bo tamten się nazywał Kaszak i był tylko biskupem. A Galbas jest zakonnikiem i nikt jak on lepiej nie wie jak wyglada zycie zakonne.

-4 / 6
topornik43

[demot] @GieniaK Czy ty kiedykolwiek widziałaś ulotkę od takiego specyfiku? To jest porównywalnie szkodliwe jak nie bardziej od hormonalnych. Znając nasz naród będą to młode kobiety łykać jak mentosy

-3 / 3
topornik43

[demot] Jak tak dalej pójdzie to PAD rozwiąże sejm(tak bo właśnie dostał ku temu paliwo), będą kolejne wybory i co normalniejsi co głosowali na akutalną koalicję zagłosują inaczej.

-4 / 8
topornik43

[demot] @jonaszewski Dokładnie skoro sąsiad skatował dziecko, to dlaczego ja nie mogę tego zrobić. Widzę, że zasada cel uświęca środki ciągle w społeczeństwie działa. Czym się obecny rząd różni teraz w tym momencie od pisowskiego? niczym. Polityka nie wybacza i jak wahadełko się odwróci za 2-4 lata to dopiero będzie ból.

Komentarz poniżej poziomu pokaż
-1 / 7
topornik43

[demot] @sliko tak, tak w seminariach są specjalne szkolenia na na złotoustych komandosów, a szkoli ich cia i fsb. To są zwykli ludzie, żeby umieć manipulować, trzeba mieć dobrze predefiniowane cechy, a po drugie dobre szkolenie. Gdzie chcesz to wepchnąć między liturgikę, historię muzyki oraz teologię?

-5 / 15
topornik43

[demot] Zadzwiające, że wszystkie te chryje są wyciagane sprzed paru dekad, gdzie w większości przypadków już nikt nie ma prawa oddalić od siebie zarzutów.

1 / 5
topornik43

[demot] Ho ho ho diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni. Oni się tak wszyscy rozliczą, że nikomu nawet ździebło włosa z głowy nie spadnie.

4 / 22
topornik43

[demot] @zWinna proszę się nauczyć rozwiązywac zadania z matematyki/fizyki/chemii, bez siedzenia w domu. Gwarantuję że byś nic nie potrafiła jakbyś chciała się tylko z lekcji nauczyć tego

-2 / 4
topornik43

[demot] Bzdura, we wszystkich krajach europejskich są, nawet w tych, w których jest tylko misja katolicka

-3 / 3
topornik43

[demot] @Szop85 Izrael był żydowski zanim te plemiona nauczyły się żyć osadniczo i gdyby nie Rzymianie, pewnie w linii ciągłej by tam był przynajmniej do krucjat.

-2 / 2
topornik43

[demot] @joseluisdiez bo żyjemy w wolnym świecie i każdy ma prawo kupować co mu się podoba. Jak ktoś ma ochotę to może nawet i challanger'em z 800km jechać przepisowo, mimo iż samochód może więcej.

-2 / 2
topornik43

[demot] I teraz wyobraźmy sobie sytuację, że któryś z inżynierów pomylił się w obliczeniach i to podejrzewam, że wystarczyłoby pomylić się o rzędy dziesiętne i by budynek mógł się spektakularnie zawalić.

-3 / 3
topornik43

[demot] @Xar popytaj się przygranicznych mieszkańców. Bez nich bali się z domu wychodzić po zmroku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1021 22 następna »