Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

tomekbydgoszcz

1 / 1
tomekbydgoszcz

[demot] @bsch Oczywiście, że trzeba zmieniać ale bez wielkiej histerii tam gdzie się tych zmian nie uda dokonać. Nikt nie twierdzi, że na siłę należy zostawiać złe rzeczy, bo kiedyś one były i było dobrze.

2 / 4
tomekbydgoszcz

[demot] Poczekaj z ich zadaniem kilka dni jak dokończą ogrodzenie :-), też zacząłbym od bramki i dopiero potem od niej robiłbym dalszą część ogrodzenia.

1 / 7
tomekbydgoszcz

[demot] @pejter Ja o 6:30 wychodziłem z domu, bo do szkoły miałem 25-30 minut piechotą, a lekcje zaczynały się 7:10 więc na 7:00 trzeba było być w szkole aby zdążyć się w szatni rozebrać. Jak szedłem na rano to oczywiście kończyłem najpóźniej o 12 ale 2 lub 3 dni w tygodniu szedłem na drugą zmianę i zaczynałem o 13-14 wtedy kończyłem o 18 lub 18:50 więc w domu nieraz byłem po 19:30, A zaznaczam, że to było w klasach 1-3 podstawówki czyli miałem 7-11 lat. Nikt mnie nie odprowadzał, nie odwoził i nie niańczył. Byłem zwykłym dzieckiem w latach 80-tych XX wieku i nie robiono z tego cyrku. Jak szedłem na 13-14 to sobie sam w domu obiad gotowałem w wieku już 8 lat, mama wieczorem przygotowała mięso, a ja do południa sam obierałem i gotowałem ziemniaki (raz spaliłem garnek oczywiście :-)), a mięso tylko podgrzewałem. Teraz te dzieciaki są kalekie! Autem tyłek pod szkołę, nie szybciej jak na 8, a najlepiej na 9, a druga zmiana i szkoła do 18 to zupełnie odpada. Od 4 klasy podstawówki chodziłem do nowej szkoły blisko domu i już było dużo lepiej.

Komentarz poniżej poziomu pokaż
1 / 11
tomekbydgoszcz

[demot] Ja chodziłem do szkoły na 7:10 albo na drugą zmianę na 14:00 i kończyłem wówczas o 18:45 i jakoś nikt wówczas nie panikował. Teraz po prostu w dupach się poprzewracało.

14 / 20
tomekbydgoszcz

[demot] Oczywiście, że tak, w klasie powinno wisieć tylko godło państwowe. Podobnie w sejmie, senacie, urzędach państwowych, szpitalach publicznych, itp.

2 / 4
tomekbydgoszcz

[demot] @koszmarek66 Chcesz najbardziej doświadczonych życiowo pozbawić prawa głosu? To chyba nie jest dobry pomysł.

22 / 24
tomekbydgoszcz

[demot] To nie sroga kara tylko jakiś żart! Sroga kara to by było 10 tys. grzywny i drugie 10 tys. ratownikowi o ile nie uszkodził my zęba, bo wtedy jeszcze koszty leczenia i odszkodowanie za dodatkowy ból kolejne minimum 10 tys. zł. Do tego 100 godzin prac społecznych. A wszystko to pod warunkiem, że nie był nigdy karany, bo tak to wszystko jak powyżej, a do tego odsiadka albo znacznie wyższa liczba godzin prac społecznych.

0 / 0
tomekbydgoszcz

[demot] Potępiać czy nie potępiać? Bojkotować czy nie bojkotować? W Ukrainie giną ludzie to jest fakt i nie można koło tego przechodzić obojętnie ale załóżcie taką sytuację: macie firmę, 50 pracowników, macie rodzinę na utrzymaniu i każdy z tych 50 pracowników również ma rodzinę na utrzymaniu, zainwestowaliście w nową linie produkcyjną, wzięliście kredyt na to, linia opiera się na produkcji na rynek rosyjski. Wybuchła wojna, co robicie? Poświęcacie dorobek całego życia i zamykacie firmę zwalniając 50 osób czy jednak zostajecie na rynku rosyjskim? Tu nie ma dobrego wyjścia więc nie potępiajcie zanim tego sami nie przemyślicie. Nie mam tu na myśli tych konkretnych firm tylko ogólnie pewnej zasady, która mówi, że każdy bez wyjątku powinien zerwać kontakty handlowe z Rosją.

0 / 0
tomekbydgoszcz

[demot] @Wolterianin Piękna bajka... szkoda (jak to bajka), że zmyślona. :-( PiS na razie wygrało wybory 2x, dokładnie tyle samo ile razy wygrała PO, PO drugie swoje wybory wygrała po największym gospodarczym kryzysie świata od II wojny światowej więc stwierdzenie, że PiS wygrywa wybory za wyborami jest mocno naciągane. PiS wygrało wybory po raz drugi, bo 2/3 Polaków to analfabeci ekonomiczni. Teraz czeka nas zimna zima i zobaczymy czy wygra po raz trzeci, na Putina własnej nieudolności nie da się bez końca zrzucać.

20 / 26
tomekbydgoszcz

[demot] „Widziałam w restauracji, jak chłopiec położył się na podłodze i powiedział: «Poczekam tu na ciebie, mamo» Wszyscy goście uśmiechali się na jego widok, a on leżał tam, czekając na mamę” - szczególnie wesoło jest wtedy jak się o niego wypier.... kelner z gorącą zupą :-)

0 / 0
tomekbydgoszcz

[demot] @kondon Nie zrobieniu czegoś podobnego tylko robieniu to razem z Unią Europejską. Często czytam argumenty, że nie będzie nam ktoś w Brukseli mówił jak mamy żyć, a Ty myślisz, że jakbyśmy nie byli w UE to byś sobie żył jak chcesz? Zmartwię Cię ale pojedynczy człowiek zawsze musi się stosować do zasad ustalonych przez rządzących i ja osobiście czuję się dużo spokojniejsi jak wiem, że te zasady ustalone w polskim sejmie muszą być zgodne z zasadami Unii Europejskiej! I to nie jest, jak niektórzy twierdzą, ograniczanie swobody, niezależności czy wręcz wolności, a wprost przeciwnie, to jest dla obywateli bezpiecznik. Dużo większym prawdopodobieństwem jest to, co mamy teraz od 7 lat, że Polską będą rządzić idioci niż to, że całą Europą takowi będą rządzić. Obywatele wszystkich krajów naraz nie dadzą się otumanić tak jak Polacy teraz.

0 / 0
tomekbydgoszcz

[demot] @Wolterianin "dzięki PiS płaci miesięcznie około 2000 mniej w podatkach" - to jest oczywiście ewidentne kłamstwo, może owszem płacić mniej np. 200 zł miesięcznie podatku dochodowego ale ogólnie, jak już, to podatków płaci 2000 zł więcej niż 7 lat temu tylko większość nich ma ukrytych w cenie towarów. Ten gość, który Ci to mówił, o ile sam tego nie wymyśliłeś, jest zwyczajnie analfabetą ekonomicznym i tyle w temacie. Miłego dnia.

2 / 4
tomekbydgoszcz

[demot] @YszamanY PiS ma wszędzie swoich trolli, na propagandzie nie oszczędzają, bo wiedzą, że są przy władzy tylko dzięki kłamstwom i tylko kłamstwa dają im jakąkolwiek szansę przy tej władzy się utrzymać.

2 / 6
tomekbydgoszcz

[demot] Z tego właśnie powodu Niemcy od 18 lat wspierają Polskę w Unii Europejskiej. Nie dlatego, że nas lubią tylko dlatego, że bieda "za płotem" zawsze przez ten płot w jakiejś części przejdzie. I my również z tego powodu powinniśmy wspierać Ukrainę, a kiedyś w przyszłości może i Białoruś.

-2 / 6
tomekbydgoszcz

[demot] Ja rozumiem, że nie każdy Rosjanin popiera Putina ale obywatele muszą niestety ponosić konsekwencję czynów tych, którzy rządza krajem, no chyba, że ktoś wyemigruje i poprosi o azyl polityczny, żaden obywatel Rosji w tym żaden sportowiec, muzyk, aktor, itp. nie powinien być wpuszczany do krajów Strefy Schengen jak i do innych krajów wspierających Ukrainę. Podobna zasada powinna dotyczyć obywateli Białorusi.

2 / 2
tomekbydgoszcz

[demot] To nie jest takie proste jak się wydaje, udowodnienie gwałtu, o ile nie jest on połączony z napaścią gdzieś na ulicy czy włamaniem, jest bardzo trudne, bo po sexie kobieta zawsze może powiedzieć, że została do tego zmuszona ale też nie można zakładać, że faktycznie nie została do tego zmuszona, to sytuacje gdzie na ogół świadków nie ma albo są oni mało wiarygodni. Większość gwałtów w Polsce nie jest zgłaszanych, kobiety wstydzą się albo boją, że ktoś im zarzuci, że same sprowokowały gwałt choćby poprzez ubiór, a jak do tego dojdzie strach przed dodatkowymi konsekwencjami to jeszcze mniej ofiar będzie zgłaszać gwałty. Druga strona medalu jest taka, że faktycznie kobiety czasem (albo i często) fałszywie oskarżają i te fałszywie oskarżające nie ponoszą żadnych konsekwencji albo jak już im się udowodni, że próbowały kogoś wrobić to ponoszą jej stosunkowo niskie do tego jakie groziły wrabianemu. Tu nie ma dobrego rozwiązania.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10169 170 następna »