Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

tababuga12

Z nami od: 8 lipca 2022 o 17:17
Ostatnio: 29 listopada 2022 o 17:46
Wiek: 26
Płeć: mężczyzna
Exp: 1
Jest obserwowany przez: 0 osób
  • Demotywatorów na głównej: 0 z 35 (35 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 1409
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum
Młot na bolszewików - Anioł stróż polskich dworów – Feliks Jaworski stworzył najbardziej bezwzględny oddział partyzancki przeciw bolszewikom. Po wybuchu rewolucji doszło na Podolu do zagłady polskich dworów i ziemian. Legendarny zagończyk po wojnie zastrzelił własną matkę i trafił do szpitala psychiatrycznego, gdzie słuch po nim zginął....
Źródło: youtube
archiwum
Zniszczona polska szkoła w Żytomierzu na Ukrainie [WIDEO] – W Żytomierzu na Ukrainie mieściła się jedna z największych polskich szkół, została ona zniszczona przez ostrzał rakietowy. Szkoły nie da się już odbudować, w trakcie ostrzału budynek był pusty.
Źródło: youtube
archiwum
Chłopiec z Ukrainy namalował wymowny obraz w podzięce dla Polaków – Nazar Melnik z Żytomierza - uczeń zbombardowanej tamtejszej polskiej szkoły namalował wymowny obraz w podzięce dla Polaków za pomoc.
Źródło: youtube
archiwum
Soundtrack z dzieciństwa – Nostalgiczny soundtrack z dzieciństwa, kto grał, kto pamięta?
Źródło: youtube
archiwum
Postrach Tatarów - Kim był Bernard Pretficz? – Przez prawie cztery wieki Rzeczpospolita zmagała się z niszczycielskimi najazdami Tatarów. W XVI wieku żył szlachcic zwany "Postrachem Tatarów". O jego zasługach mówi powstałe wówczas porzekadło: „Za pana Pretwica wolna od Tatarów granica.”. Postać dziś prawie zapomniana.
Źródło: youtube
archiwum
Relaks z urokliwymi prosiaczkami – Idealny podkład na koniec weekendu
Źródło: youtube
archiwum
"Jeszcze tu pachnie wojną" - Reportaż z Makarowa – Program realizowany w pobliżu Kijowa, w miejscach największych zniszczeń spowodowanych działaniami wojennymi.
Źródło: youtube
archiwum
Makabryczna sytuacja staruszki z Ukrainy – Ludmiła Kopył wraz ze swoją mamą w Makarowie na Ukrainie od ponad czterech miesięcy żyją w zniszczonym domu na skutek bombardowania.
Źródło: youtube
archiwum
Podziękowania Ukraińców dla Polaków - "Jeszcze nikt mnie nigdy... – Film z podziękowaniami Ukraińców dla Polaków od mieszkańców Makarowa.
Źródło: youtube
archiwum
Rozpaczliwe słowa Polki z Naddniestrza – W separatystycznej republice Naddniestrza ponad 30 lat temu przy wsparciu rosyjskich wojsk oderwanej od Mołdawii żyją też Polacy. Prezes tamtejszych Polaków Ina Sajewska wypowiedziała na temat życia tam Rodaków oraz faktu, że dla Polaków w kraju są oni "ruskimi"
Źródło: youtube
archiwum
Wspomnienia zsyłki 90-letniej Polki z Kazachstanu – 90-letnia Pani Maria z kazachskiej Kalinówki opowiedziała niesamowitą historię o tym jak Sowieci jej rodzinę zesłali do Kazachstanu i jak próbowali uciec przed wywózką do ZSRR. Warto obejrzeć!
Źródło: youtube
archiwum
Największa polska rodzina w Mołdawii – Rodzina Kosowskich z Bielc posiada aż 10 dzieci. Jak wygląda życie tak dużej rodziny w statystycznie najbiedniejszym kraju Europy? Nasza wizyta u Rodaków była pozytywnie zaskakująca.
Źródło: youtube
archiwum
Styrcza - Polska wieś w Mołdawii – Reportaż o Styrczy, polskiej wsi w Mołdawii do dziś nazywanej również Małą Warszawą. miejscowość założyli ponad 200 lat temu polscy osadnicy z Podola.
Źródło: youtube
archiwum
Serdeczne spotkanie ze starszą Polką w Mołdawii – Pozytywna wizyta u Pani Genowefy
Źródło: youtube
archiwum
Samotna Polka - Helena ze Styrczy w Mołdawii – W Mołdawii żyje kilka tysięcy Polaków w większości są to osoby starsze, gdyż młodzi wyjechali za "chlebem". Seniorzy pozostali sami zdani na własne siły, jedną z takich osób jest Helena Bogucka.
Źródło: youtube
archiwum
Jak żyją Polacy w Mołdawii? – W Mołdawii, najbiedniejszym kraju Europy od wieków żyje kilka tysięcy Polaków. Opowiedzieli oni o swym życiu i historii.
Źródło: youtube
archiwum
Poruszające pozdrowienia dla Polaków od mołdawskiej polonii – Poruszające życzenia od Rodaków z Mołdawii, tamtejsza Polonia żyje tam od XVIII wieku, gdy Polacy z Kamieńca Podolskiego osiedlili się na obszarze Besarabii.
Źródło: youtube
archiwum
Dramat 90-letniej Polki w Kazachstanie - "Kiedy doczekam się Polski?" – 90-letnia Maria Pisawocka z Kalinówki na Syberii od lat czeka na powrót do Polski. Starsza Polka ma nadzieję, że może doczeka się repatriacji.
Źródło: youtube
archiwum
Chce do Polski! Ujmujące słowa 91 letniej Polki z Kazachstanu – Pani Paulina Sokołowska z rodziną czeka na repatriacje z Kazachstanu do Polski. 3 lata temu sprzedali już dom i byli na "walizkach", z powodu COVID 19 odwołano ich powrót, stracili bilety i musieli ponownie odkupować swój dom. Nasza Rodaczka ma nadzieję, że w tym roku już się uda.
Źródło: youtube
archiwum
Dzieci Dzieciom – Polskie dzieci z Kazachstanu przygotowały paczki dla polskich dzieci w Mołdawii. Niebawem z Polski wyruszy konwój ze wsparciem dla mołdawskich Polaków. Warto obejrzeć film ze sporządzenia paczek.
Źródło: youtube