Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

tababuga12

Z nami od: 8 lipca 2022 o 17:17
Ostatnio: 7 sierpnia 2022 o 13:25
Wiek: 25
Płeć: mężczyzna
Exp: 0
Jest obserwowany przez: 0 osób
  • Demotywatorów na głównej: 0 z 12 (7 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 569
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

poczekalnia
Poruszające spotkanie ze starszą Polką w Kazachstanie – Pani Adela jest jedną z najstarszych Polek w Kazachstanie, która została tam zesłana jeszcze jako dziecko. Spotkanie z Rodaczką było niezwykle poruszające. Warto obejrzeć film ze spotkania z naszą Rodaczką.
Źródło: youtube
poczekalnia
"Komu ja na starość w Polsce potrzebny" - Smutne słowa Polaka z Kazachstanu – Wielu Polaków w Kazachstanie wobec małej ilości miejsc oraz biurokracji zrezygnowało z repatriacji, a teraz czują się na to już zbyt starzy. Niemcy zaś w latach 90-tych ściągnęli wszystkich, którzy chcieli powrócić do kraju. Polakiem, który przestał już myśleć o repatriacji jest Leonid z Głubokoje
Źródło: youtube
poczekalnia
Powrót na zgliszcza - Ludzie próbują żyć w zrujnowanych domach – Wszędzie gdzie przeszli Rosjanie pozostawili za sobą ogrom krzywd i zniszczeń. Reportaż opowiada o zrujnowanych miejscowościach, na zgliszczach których ludzie próbują powrócić do normalności.
Źródło: youtube
poczekalnia
Tajynsza - Ostatnia stacja zesłańców – Miejscowość Tajynsza stanowiła ostatnią stacje kolejową zesłańców w Kazachstanie. Dotarliśmy tam wraz z Aleksandrem Suchowieckim repatriantem od paru lat żyjącym już w Polsce. Nasz Rodak opowiedział jak wyglądały pierwsze dni zesłanych w step Polaków.
Źródło: youtube
poczekalnia
Historia Polaka z Kazachstanu, którą warto poznać – Historia Leonida Olanina z Głubokoje stanowi typowy zapis dramatu polskiej rodziny, którą Stalin w 1936 roku wysłał na zagładę. Pan Leonid w odróżnieniu od wielu innych Polaków w Kazachstanie doskonale mówi po polsku. Warto poznać jego historię rodzinną.
Źródło: youtube
archiwum
Jak Polacy przetrwali sowiecką zsyłkę do Kazachstanu? – Relacje najstarszych Polaków w Kazachstanie
Źródło: youtube
archiwum
Wzruszające pozdrowienia małego Rodaka z Kazachstanu dla Polaków – W północnym Kazachstanie spotkaliśmy małego Jelesteja z rodzicami. Mały chłopak z Karagandy świetnie mówi po polsku. Jego rodzina od lat pragnie przyjechać do Polski czekając na repatriację tak jak 60 tysięcy innych Polaków w Kazachstanie. Nasz mały Rodak przesyła pozdrowienia dla Polaków w Polsce.
Źródło: youtube
archiwum
Polacy w Kazachstanie - Na mogiłach zesłańców – Reportaż z Kazachstanu stworzony we wsiach założonych przez polskich zesłańców. Stalin jako pierwszych na zagładę z głodu i chłodu skazał Polaków. Po 31 latach od upadku ZSRR nadal 60 tysięcy Polaków czeka na repatriacje. Wielu bohaterów reportażu pogodziło się z myślą, że Polski już nie ujrzą.
Źródło: youtube
archiwum
Makabryczne warunki życia Polaków na Ukrainie w Makarowie – W Makarowie rosyjski najeźdźca dokonał ogromnych zniszczeń, ofiarami padli również przedstawiciele tamtejszej polskiej mniejszości, której domy zostały zniszczony. W szczególnie dramatycznej zostały osoby starsze oraz niepełnosprawne.
Źródło: youtube
archiwum
Sprawiedliwa Ukrainka z Wołynia - Poruszająca historia ukraińskiej staruszki – Aleksandra Wasejko jako dziecko wraz ze swym ojcem była świadkiem zagłady 120 polskich rodzin w Ostrówkach z rąk UPA. Ojciec przekazał jej miejsce położenia zbiorowej mogiły pomordowanych, dzięki czemu po latach udało się godnie pochować ofiary ludobójstwa.
Źródło: youtube
archiwum
Prezent dla Pani Ludwiki – 86-letnia Polka z Ukrainy po powrocie do swej chatki otrzymała wszystko co najpotrzebniejsze.
Źródło: youtube
archiwum
Wzruszająca reakcja Pani Ludwiki po powrocie do domu - "Chatko, ty moja chatko" – Pani Ludwika, 86-letnia Polka z Ukrainy po odzyskaniu wzroku i pełni sił w Polsce zapragnęła powrócić do swej chatki. Powrót do niej okazał się dla niej bardzo ciężkim i wzruszającym przeżyciem.
Źródło: youtube

1