Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

strzala88

Z nami od: 16 listopada 2010 o 9:51
Ostatnio: 26 września 2019 o 18:21
Exp: 12
Jest obserwowany przez: 0 osób
  • Demotywatorów na głównej: 2 z 14 (12 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 4450
  • Komentarzy: 6
  • Punktów za komentarze: 12
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

Dekalog Emigranta z 1919 roku

Dekalog Emigranta z 1919 roku – Osiem milionów. Na tyle szacuje się liczbę Polaków, którzy w okresie międzywojennym żyli poza ojczyzną. Emigranci stanowili aż jedną czwartą wszystkich żyjących wówczas rodaków. I bez ich wkładu Polska – po pierwszych latach od odzyskania niepodległości w 1918 roku – nie byłaby w stanie się odbudować. PRZYKAZANIA     EMIGRANTR POLSKIEGO 1. Bądź pracowity, uczciwy i oszczędny 2. Nie zrażaj się chwilowymi niepowodzeniami, lecz cierpliwie dąż do swego celu. 3. Przestrzegaj pilnie przepisów administracyjnych francuskich (meldunki, karta didantite i t. d.). 4. Nie zrywaj lekkomyślnie pracy, a w razie potrzeby szukaj rady i pomocy tylko u władz Polskich. 5. Nie mieszaj się broń Boże do żadnych spraw poli-tycznych francuskich, bo możesz wpaść w nie-szczęście. Agitatorów, którzy będą Clę do tego namawiać unikaj jak trędowatych. 6. Szanuj każdy grosz ciężką swą pracą zdobyty i lekkomyślnie go nie trać. 7. Glównym twym celem na emigracji, jest dorobie-nie się. Zarabiaj tedy ile możesz i oszczędzaj ile tylko się da najwięcej. 8.. Oszczędności lokuj w Banku P. K. O. 9. Bądź dobrym polakiem, dzielnym człowiekiem i wier-nym synem Polski. Pamiętaj o Bogu, Ojczyźnie I swoich. 10. Gdy spotkasz polaka na obczyźnie w potrzebie, pomóż mu lak bratu.
archiwum

Jak wnerwić Łysego? Sprezentować mu grzebień

Sprezentować mu grzebień –
Źródło: prywatne
archiwum

Niemożliwe nie istnieje!

Niemożliwe nie istnieje! – Arek Milik po ciężkiej kontuzji już wrócił do treningów, Brawo !
archiwum

Lekcja Patriotyzmu w Marzęcinie

Lekcja Patriotyzmu w Marzęcinie – Jak co roku wszyscy uczniowie wcielili się w role żołnierzy i klasami stworzyli drużyny walczące o przechodni puchar dyrektora szkoły. Wychowankowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum musieli wymyślić nazwę związaną z historią Polski dla swojej jednostki wojskowej, przygotować sztandar i strój, zaprezentować okrzyk bojowy, musztrę, umiejętność wydawania i reagowania na komendy swojego kapitana oraz patriotyczną pieśń. W przygotowania rozpoczynające się na kilka tygodni przed 11 listopada zaangażowana jest cała społeczność szkolna . W trakcie Biegu Patrolowego uczniowie sprawdzili również swoją wiedzę w konkursie historycznym i geograficznym oraz zmierzyli się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Zawodnicy rywalizowali podczas strzelania z łuku oraz w trakcie biegu na orientację w terenie.Bieg Patrolowy to nie tylko świetna zabawa dla uczniów, ale przede wszystkim doskonała lekcja historii, w której co roku bierze udział cały Zespół Szkolno-Przedszkolny w Marzęcinie.
archiwum

ShihTzu&Brokuł

ShihTzu&Brokuł –
Źródło: Prywatne
archiwum

Kusząca propozycja !

Kusząca propozycja ! –
archiwum

Rusałka w okolicach Dzierzgonia

Rusałka w okolicach Dzierzgonia –
archiwum

Dopiero w znacznej odległości od ukochanej osoby

Dopiero w znacznej odległości od ukochanej osoby – widzimy, że  miłość to nie tylko związek ciał, \nale przede wszystkim dusz.
Źródło: prywatne
archiwum

Pijący vs Abstynenci

Pijący vs Abstynenci –
Źródło: wp.pl
archiwum

Miłość jest jak blizna

Miłość jest jak blizna – zostaje na całe życie.
Źródło: prywatne , michal.smueradzki.pl
archiwum

Sposób na tanie tankowanie

Sposób  na tanie tankowanie –
Źródło: the simpsons
archiwum

Jesień

Jesień – też ma swoje uroki, marudy....
Źródło: w?asne

Tęsknie za czasami

Tęsknie za czasami – kiedy rzucało się plecak w kąt i biegło z kolegami na boisko
Źródło: prywatne

1