Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

sliko

poczekalnia
To nie pierwszy i nie ostatni przypadek nagradzania przez JPII takich zachowań połączony z awansem. – Innym przykładem jest postępowanie wobec biskupa Bostonu Bernard Lawa, który był niechlubnym bohaterem głośnego filmu  "Spotlight". Po ujawnieniu w 2002 faktu tuszowania pedofili wśród kleru w Bostonie, aby uniknąć aresztowania został ewakuowany do Watykanu, gdzie do 2010 roku pełnił funkcję archiprezbitera bazyliki Matki Bożej Większej, jednej z czterech głównych bazylik Watykanu.
poczekalnia
Natychmiast rozwiązałby to kółko różańcowe i do końca życia biłby się w piersi.Gdyby istniał.. –  Natychmiast rozwiązałby to kółko różańcowe i do końca życia biłby się w piersi. Gdyby istniał.. –
poczekalnia
2 lutego katolicy obchodzili święto Matki Boskiej Gromnicznej. W pewnym okresie Kościół "w swej mądrości" nazywał piorunochrony "heretyckimi żerdziami", a wierni podczas burzy mieli stosować specjalną procedurę, w której była wykorzystywana gromnica. – Otóż przykładny katolik powinien był ułatwić robotę Panu Bogu i ustawić w oknie święte obrazy i gromnicę (stąd pochodzi jej nazwa - od gromu, pioruna), aby ten wiedział w którym domu mieszkają przykładni katolicy, a gdzie ci bezecni heretycy. "Tradycja" ta była kultywowana w Polsce jeszcze  wiele lat po II wojnie, a w bardziej zacofanych wioskach nawet na początku XXI wieku. Nigdy nie dowiemy się, ile domów spłonęło z powodu tych "mądrości" wciskanych  przez kler ufnym ludziom i ile osób z tego powodu zginęło.
poczekalnia
Dramat Czarnka - w  szkołach nie będzie obowiązkowej religii lub etyki uczonej przez katechetów. Minister Czarnek wycofuje się ze swoich decyzji. Presja ma sens! – Dla Przemysława Czarnka wycofanie religii ze szkół najpewniej byłoby prawdziwym dramatem. Z sondażu przeprowadzonego przez IPSOS dla portalu Oko.press wynika bowiem, że aż 61 proc. ankietowanych uważa, że lekcje religii powinny odbywać się w parafiach! Szkołę jako odpowiednie miejsce dla katechezy wskazało z kolei 29 proc. respondentów. 7 proc. badanych idzie jeszcze dalej i uważa, że lekcji religii w ogóle nie powinno być!
poczekalnia
"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani ateizm, ani laicyzm, ale parodia religii" – ks. Józef Tischner

1