Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

sliko

archiwum – powód
.. a nie przyjęli cię nawet do Straży Miejskiej. –
Źródło: facebook.com
archiwum – powód
„STOP dyktaturze i fanatyzmowi religijnemu! STOP zaprzedawaniu praw człowieka Kościołowi Katolickiemu!” – W Warszawie na rondzie Praw Kobiet w piątek od godz. 18 będą zbierane podpisy pod projektem ustawy o prawie do aborcji do końca dwunastego tygodnia ciąży. Podobne regulacje prawne są normą w Europie. Nie licząc kilku katolickich mikropaństw (Andora, Malta, Liechtenstein, Watykan, Monako), Polska jest jedynym krajem w Europie, gdzie kobiety nie mają prawa do aborcji.
archiwum
Ale jak komentuje rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, "kolęda" może rozpocząć się wcześniej lub potrwać dłużej, niż są do tego przyzwyczajeni parafianie. – Jak nie wiadomo o co chodzi, to zwykle chodzi o pieniądze. W grudniu może być reasumpcja, bo im się kwota zabrana nie będzie zgadzać.
archiwum
"Korzenie zła. Sekta Tony'ego Alamo"2 odcinek powieści o jednej z najbardziej kontrowersyjnych sekt religijnych Ameryki - Alamo Christian Foundation. W latach 60. Tony Alamo i jego żona, Susan, zaczęli werbować ludzi do swojej Alamo Christian Foundation. – Żarliwie cytowali Biblię i obiecywali zbawienie, a dzięki charyzmie zgromadzili liczne grono wiernych. Z czasem na jaw wyszły mroczne fakty - fizyczna i psychiczna przemoc wobec wyznawców, zagarnianie ich majątków, poligamia i pedofilia. Niektórzy członkowie sekty przerywali zmowę milczenia… Emisja: środa Planete+ godzina 22.00
Źródło: facebook.com
archiwum
Zanim dojdziemy do premiery, to pokażemy Wam jeszcze jak nasi ministrowie obracają pieniędzmi!Premiera pierwszego odcinka serialu Ekler już w czwartek 14.10.2021 o godzinie 18:00! Udostępniacie i pomagacieNie rydzykujcie! – Życzenia od Krzysztofa Skuby dla Radia Maryja:
archiwum
Podkarpacie. Podczas ostatniej pielgrzymki do sanktuarium MB w Kalwarii Pacławskiej podkarpaccy leśnicy ciepło wspominali bp. Edwarda Janiaka i modlili się za niego. – W tym miejscu warto przypomnieć, że biskup Janiak jako jeden z pierwszych polskich biskupów został ukarany przez Watykan za tuszowanie pedofilii.Pogratulować leśnikom ich przywódcy duchowego
archiwum
Jeżeli próbuje się zbyt mocno ingerować w przekonania młodzieży, pojawia się bunt nie do przeskoczenia”.Piotr Orłowicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie: „Od dwóch lat przybywa uczniów, którzy nie uczęszczają na religię. (...) Myślę, że to w dużej mierze tendencja ogólna – dużo osób odchodzi od religii, Kościoła”. – Mniej więcej od dwóch, trzech lat media śmielej i szerzej pokazują prawdę o Kościele – młodzi ludzie widzą, że Kościół jest szkodliwą, przemocową instytucją zbudowaną na fałszu, a kapłani posługują się religią „jako maską, by przykryć swą hipokryzję i niegodziwość swych przedsięwzięć” (Kościuszko, 1814). Religia i jej instytucje więdną w klimacie jawności i szerokiego dostępu do informacji.
archiwum
Jakby to nie było prawdą, to nawet by było śmieszne. – Dwie organizacje związane z Robertem B. dostały łącznie 3 mln dotacji z Funduszu Patriotycznego. To kolejne wsparcie z publicznych pieniędzy dla środowisk narodowych i nacjonalistycznych
archiwum
Dyskryminacja uczniów niechodzących na religię: w jednej z klas V Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie na katechezę uczęszcza sześcioro uczniów – pozostałych 22 ma w tym czasie „okienko" i musi czekać w bibliotece. – W tej sprawie interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich – zwrócił uwagę, że nie ma przeszkód prawnych, by katecheza była pierwszą lub ostatnią godziną lekcyjną.Religia w środku zajęć to powszechna praktyka w całej Polsce – dzieje się tak w 66% szkół, co wykazały badania zlecone przez Fundację Wolność od Religii. W ten sposób odbiera się uczniom niechodzącym na religię ich wolny czas. Zdaniem Doroty Wójcik, prezeski Fundacji, jest to „jawna dyskryminacja, której zabrania nie tylko rozporządzenie z 1992 r. regulujące zasady nauki religii w szkołach, ale przede wszystkim Konstytucja. To karanie uczniów za to, że nie uczęszczają na religię i przymuszanie ich do tego, żeby się jednak zdecydowali na udział w katechezie”.
archiwum
Prokuratura prowadzi postępowanie przygotowawcze ws. zarzutów wobec ks. Damiana J. z parafii Koperniki w woj. opolskim. Na początku czerwca media ujawniły, iż zgłosiły się osoby, które twierdzą, że zostały skrzywdzone przez księdza Damiana. – Nie wiadomo, w jaki sposób zostały skrzywdzone, ale ponieważ w tej sprawie wypowiadał się delegat biskupa ds. ochrony dzieci i młodzieży (mówił: „to bardzo poważne oskarżenie”), więc można przypuszczać, że chodzi o wykorzystywanie seksualne nieletnich. Rzecznik opolskiej kurii powiedział, że „sąd kościelny przeprowadził postępowanie wstępne, którego rezultaty zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej”. Rzecznik nie ujawnił wyników tego postępowania. Poinformował, że ksiądz przebywa w odosobnieniu, a wcześniej złożył rezygnację z urzędu proboszcza.Mieszkańcy Kopernik opowiadają, że ksiądz Damian J. był bardzo zaangażowany w życie wsi i parafii. Jego rezygnacja wywołała ogromne zdziwienie. „Był lubianym i szanowanym księdzem”, mówią parafianie. W Polsce za zbrodnię pedofilii skazywanych jest rokrocznie ok 600 mężczyzn. Biorąc pod uwagę, że w Polsce jest ok 15 milionów mężczyzn, można łatwo obliczyć, że na każde 10 tysięcy skazywanych jest 0,4.Księży jest 30 tysięcy, a 3*0,4 to 1,2
archiwum
Celne spostrzeżenie.. – Celne spostrzeżenie.. –
Źródło: facebook.com
archiwum
Taka prawda.. – Taka prawda.. –
Źródło: facebook.com
archiwum
Msza? Nie, dziękuję. Pytani o to, z jakich aktywności mogliby zrezygnować, aby móc dłużej korzystać z internetu, młodzi ludzie najczęściej wskazują mszę. Rozsądny wybór. Z internetu można się np. dowiedzieć prawdy o Kościele. Na mszy o to trudno. – Według szefowej CBOS prof. Mirosławy Grabowskiej, jeśli obecne tempo laicyzacji młodzieży utrzyma się, to za 20-30 lat kościoły w Polsce opustoszeją. Mam nadzieję, że jednak stanie się to szybciej
archiwum
Wszyscy chrześcijanie są posłani, nawet chroniący pedofilów. Kazimierz Nycz wspierał trzech i wciąż pozostaje celebrytą w sutannie, autorytetem dla wiernych. – Informacje o propedofilskich działaniach Nycza nie leżą w tajnych archiwach, są ogólnie dostępne. Ale Nycz jest traktowany tak, jakby ich nie było.
archiwum
Zakony jezuitów i marystów proponują ofiarom swoich pedofilów wypłatę relatywnie niskich odszkodowań, żądając w zamian podpisania klauzuli milczenia. W ten sposób przestępstwa kleru mają zostać zatajone na zawsze. – W 2019 roku Franciszek zakazał tego typu praktyk. Ale hiszpański Kościół nic sobie z tego nie robi – a Watykan przymyka na to oko.
archiwum
.. w jakiej tkwiliśmy przez cały wiek siedemnasty i trzy czwarte osiemnastego, wówczas gdy inne narody spełniały największą pracę myśli"       Tadeusz Boy-Żeleński – W XXI wieku, Nasi Okupanci znowu próbują wykręcić podobny numer
archiwum – powód
Co więcej, przynależność do Kościoła katolickiego też nie jest obowiązkowa. W takich sytuacjach sugeruję wiernym, by zechcieli skorzystać ze swojej wolności. – Kierując parafią, proboszcz z Ciągowic szerzej odwołuje się do tradycji feudalnych i patriarchalnych, np. ugruntowuje podrzędną i służebną rolę kobiety. Na internetowej stronie parafii można znaleźć ogłoszenie, w którym z imienia i nazwiska wywoływane są parafianki do sprzątania kaplicy.
archiwum
Do Legionu Chrystusa płynęły zyski z operacji na całym świecie, dokonywanych za pośrednictwem zagranicznych firm inwestycyjnych. Kongregacja ukrywała pieniądze w rajach podatkowych, ale jeszcze w 2017 roku Legioniści kłamali, zaprzeczając tym doniesieniom. – Większość aktywów funduszy została zarejestrowana nie na Legionistów, lecz na podstawione osoby.Legion Chrystusa został założony przez księdza Degollado w 1941 roku w Meksyku. W kongregacji przez dziesięciolecia dochodziło do seksualnego wykorzystywania nieletnich. Niepokojące informacje napływały do Watykanu przez kilkadziesiąt lat, nie wywołując reakcji.W 2004 roku, kiedy cały świat znał zarzuty przeciwko szefowi Legionu Chrystusa, a kardynał Ratzinger prowadził przeciwko niemu postępowanie kanoniczne, Jan Paweł II z podziękował Macielowi za jego „ogromną, hojną i owocną kapłańską posługę”. Pobłogosławił go na Placu św. Piotra, w obecności tysięcy wiernych.
archiwum
Maleje zainteresowanie młodzieży katechezą. W Łodzi i Wrocławiu ponad 70% uczniów szkół średnich nie chodzi na religię, w Poznaniu - 60%, w Warszawie, Gdańsku i Katowicach - 50% – Kuba, licealista z Wrocławia, tak wyjaśnia powody rezygnacji z katechezy: „Jestem osobą wierzącą, ale przestałem czuć, że w Kościele jest Bóg. Zrozumiałem, że to jest szopka. W Kościele jest za dużo polityki, zaczęły do mnie docierać informacje na temat pedofilii. Między innymi to wpłynęło na moją decyzję. Do kościoła też nie chodzę”. Kościół szuka przyczyn poza sobą Ksiądz Jacek Prusak mówi, że Kościół nie ma pomysłu, jak powstrzymać odpływ uczniów z katechezy. I to jest dobra wiadomość. Oby nie miał jak najdłużej.
archiwum
Dramat kobiet w Afganistanie. Talibowie je biją i poniżają na ulicy, brutalnie tłumią wszelki sprzeciw w Afganistanie. Kobiety znów zmuszane są do noszenia burek i są bite za to, że walczą o swoje prawa. – Czyżby talibów szkolili nasi milicjanci z BOA i kościelne bojówki Bąkiewicza?