Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

singri

Z nami od: 20 czerwca 2016 o 19:16
Ostatnio: 19 lutego 2020 o 12:57
Płeć: kobieta
Exp: 58
Jest obserwowana przez: 2 osoby
  • Demotywatorów na głównej: 1 z 5 (4 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 387
  • Komentarzy: 1478
  • Punktów za komentarze: 3879
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum

Feministki drogie.

Feministki drogie. – Obejrzyjcie ten film, a potem krzyczcie głośno, że kobiety potrzebują specjalnego traktowania, tylko dlatego, że są kobietami. I że powinny mieć specjalne ułatwienia, żeby zająć stanowisko, do zajęcia którego mężczyzna ułatwień nie potrzebuje.
archiwum

Wiedźmin

Wiedźmin – Ja rozumiem, że obsada w dzisiejszych czasach rządzi się swoimi prawami.Ja rozumiem, że niektóre opowiadania wydawały się zbyt nudne i "trzeba było" dodać co nieco, jak np. elementy CSI w historii ze strzygą.Ja rozumiem, że Yennefer trzeba było dopisać całe dzieciństwo, żeby widz mógł się z nią zidentyfikować.Ale nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem jak można było przetłumaczyć TOR LARA jako WIEŻA JASKÓŁKI!W scenie, gdy Tissaia prowadzi uczennice na łapanie piorunów, w polskim dubbingu mówi "Tor Lara - Wieża Jaskółki - jest naj..." - dalej nie zapamiętałam, bo byłam w szoku.Jak można? Ten błąd jest jasnym dowodem na to, że ktoś tu nie czytał książek. Bo nie wierzę, że można przeczytać serię i nie wiedzieć o różnicach i powiązaniach między Tor Lara a Tor Zireal, między Mewą a Jaskółką. Albo byli to twórcy serialu, a polscy tłumacze bezmyślnie powielili ten karygodny błąd, albo to naszym tłumaczom coś się pokiełbasiło.Wstyd!
archiwum

Współczesne kreskówki... (6 obrazków)

archiwum

"Biegnij, chłopcze, biegnij" Zapewne znacie ten film. Ośmiolatek ucieka z getta. Traci matkę, ojca, rodzeństwo, a nawet rękę. Pod koniec wojny trafia do miłej rodziny, która traktuje go prawie jak syna.

Zapewne znacie ten film. Ośmiolatek ucieka z getta. Traci matkę, ojca, rodzeństwo, a nawet rękę. Pod koniec wojny trafia do miłej rodziny, która traktuje go prawie jak syna. – I wtedy pojawia się mężczyzna w garniturze, mówiący z wyraźnym akcentem, który zabrał go do sierocińca. A ja mam ochotę zadać jedno pytanie...TERAZ? TERAZ PRZYSZEDŁEŚ GO RATOWAĆ? GDZIE BYŁEŚ CAŁĄ WOJNĘ?
Źródło: wyguglany

Jak dzieciom niewiele trzeba...

Jak dzieciom niewiele trzeba... – Moja córka przywiązała szalik do nóg krzesła i twierdzi, że to najlepsza huśtawka na świecie! Oczywiście sprawdziłam węzły, a nawet jakby, to nie jest wysoko
Źródło: Własny dom

1