Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

rafik54321

0 / 0
rafik54321

[demot] @JestemRolnik fakt, kiedyś ten film był całkiem znany, ale dziś jest mocno zapomniany.

0 / 0
rafik54321

[demot] @mamarok Bo jak to mówi klasyk? Kask nie chroni głowy pracownika, tylko tyłek kierownika XD. Bo serio, te kaski budowlane, nie mają specjalnie prawa ochronić przed żadnym uderzeniem. Co najwyżej przed otarciami lub latającymi odłamkami o niewielkiej energii (np pęknięta tarcza szlifierki kątowej). Zobacz sobie o ile porządniej wyglądają kaski motocyklowe, te serio potrafią wytrzymać sporo i pochłonąć dużą część energii uderzenia, ale weź w tym pracuj. Ważą one po 1,5kg :/ .

0 / 0
rafik54321

[demot] @egoiste mi to wygląda na migomat. Popatrz sobie, przy lewej ręce (kto wgl spawa lewą ręką?) ma taką szarą "rurkę" zagiętą. Mi to wygląda właśnie na końcówkę pistoletu migomatu. No i do tej metalowej ramy jest załapany przewód :) .

2 / 2
rafik54321

[demot] @Mizantropix Wszystko zależy od skali. Z całą pewnością człowiek rozumny jest fenomenem w dziejach naszej planety. Bo jako jedyny rozwinął cywilizację techniczną. Co do kosmosu to ciężko coś więcej wnioskować, bo jego skala jest nam nieznana. Być może jesteśmy jedynym rozumnym gatunkiem we wszechświecie. A może jesteśmy jednym z wielu, lecz najbardziej rozwiniętym. A może nie? Kto wie. No i "kosmos" jednak odebrał wpływ ludzkości, bo ludzkie twory opuściły naszą planetę. Setki sond krąży w naszym układzie Słonecznym, a nieliczne nawet poza nim. Wszystko we wszechświecie i nic we wszechświecie nie ma znaczenia. Wszystko rozchodzi się tylko o skalę. Bo np można powiedzieć że owady nie mają znaczenia, takie robactwo bla bla bla. Ale one są potrzebne. Można powiedzieć że Jowisz mógłby zniknąć i było cacy. No nie do końca, bo to on na siebie bierze większość "kosmicznego gruzu", który mógłby uderzyć np w Ziemię. No i kimże jest "kosmos" żeby mógł coś zauważyć? XD

5 / 5
rafik54321

[demot] Bzdura. Wszelkie materiały rozszczepialne, bez nadzoru i kontroli, mogłoby spowodować spontaniczne wybuchy jądrowe. I nie mówimy tu o samych głowicach bojowych, bo akurat te, raczej same z siebie by nie huknęły. Prędzej reaktory atomowe w elektrowniach. Zwierzęta hodowlane, nie potrafiłyby opuścić budynków, więc one wszystkie by poumierały z głodu. Kolejna bzdurka. Jakoby konstrukcje stalowe nie mogły się obyć bez ludzkiej ingerencji. To zależy jakie konstrukcje. Bo jeśli są ocynkowane, to spokojnie mogą przetrwać setki lat, do póki powłoka nie zostanie naruszona mechanicznie. Dodatkowo, coraz częściej używa się aluminium zamiast stali, gdyż aluminium jest lżejsze i pozwala konstruować wytrzymalsze konstrukcje. Kolejna banialuka. Jakby plastik nie ulegał degradacji. Nie? To proszę bardzo, weź sobie linkę plastikową od prania, taką która wisi na dworze kilka lat. Jej wytrzymałość jest drastycznie niższa. Po prostu plastik nie ulega rozkładowi po przez rozkład biologiczny (np dzięki bakteriom). Nie oznacza to że plastik nie ulega degradacji. Mało tego, naukowcy pracują nad bakteriami które mogłoby trawić plastik, ale jakoś to nie ma poparcia ekologów - ciekawe dlaczego?

0 / 0
rafik54321

[demot] Akurat to ze spawaczem to MUSI być fejk, bo nawet przez zamknięte oczy, można by oślepnąć. Zresztą na ślepaka spawać się nie da...

0 / 0
rafik54321

[demot] @karolina1128 akurat John Rhys-Davies zagrał w dość wielu filmach przed LOTR. Myślę że też w grę wchodziła po prostu dyspozycyjność aktorów. LOTR wyszedł na przełomie tysiąclecia. Wcześniej nikt zbytnio nie chciał nagrywać trylogii i to jeszcze po 3-4 godziny każda część. Więc tacy na serio aktorzy "z najwyższej półki" mogli uważać że to po prostu strata czasu. Zresztą, pierwotnie składano propozycje zupełnie innym aktorom. @JestemRolnik Znowu Wood zagrał przed LOTR tylko w jednym nieco bardziej znanym filmie "Dzień Zagłady". Z drugiej strony po LOTR, o Wood'dzie też jakoś nikt nie pamiętał. Oczywiście gra w różnych filmach, tak jak większość aktorów, ale o większości się nie słyszy np z reklam. Ostatecznie, większość aktorów znanych z LOTR, jest znana praktycznie wyłącznie z filmu LOTR :( . To trochę krzywdzące. Bo na matrixie, Keanu Reeves się wybił. Teraz w sumie, mi się przypomniało że szerzej znanym aktorem z LOTR był Hugo Weaving.

0 / 0
rafik54321

[demot] @daclaw na wcześniejszym etapie? Chyba lepszym określeniem byłoby "na etapie koncepcji" :P . Wiadomo, rozwój technologii umożliwił miniaturyzację sprzętów oraz ulepszenie ich parametrów. Ot wszystko. Za np 100 lat ludzie będą wyśmiewać rakiety kosmiczne jako wielkie ciężkie, drogie i niewydajne maszyny XD.

3 / 3
rafik54321

[demot] Ciekawym jest że w większości w LOTR grali aktorzy którzy nie byli wcześniej szeroko rozpoznawalni. Co jeszcze bardziej zaskakujące, większość aktorów nie uzyskała kluczowych ról czy rozpoznawalnych ról po LOTR. Chyba jedynym takim aktorem który się wybił na LOTR jest Orlando Bloom.

0 / 0
rafik54321

[demot] @Piszczyk27 A mnie bawią takie pseudousprawiedliwienia policji. Robi ci się wszystko obojętne, nie masz ochoty reagować na zagrożenia? To może zwyczajnie do służby się nie nadajesz i powinieneś ją opuścić? Bo jesteś elementem zawodnym dla całej służby. A takie sytuacje są niedopuszczalne. To trochę tak jakby żołnierz dostał rozkaz ataku na wroga i powiedział dowódcy "panie sierżancie, wie pan, ja chyba nie lubię, boję się". No przecież by go za to rozstrzelali. I interesujące jest to że akurat ja mam pecha spotykać wyłącznie ten niby 1% idiotów, bo serio, normalnego policjanta to nie spotykam. Jedyni w miarę rozsądni policjanci których spotkałem, to byli kryminalni z dochodzeniówki. Ci jeszcze mieli olej w głowie. Ale drogówka czy patrolówka to już skończeni idioci. Z tego co wiem, to w moim mieście, połowa policjantów nadużywa alkoholu, a 1/3 narkotyków. Ale jeśli ktoś nie potrafi znieść stresu tej pracy, to się po prostu do niej nie nadaje. Np ja też nie znoszę dobrze stresu i wiem że do policji się nie nadaję, to się tam nie pcham. Proste. I weź mi chłopie wytłumacz prostą rzecz. Zatrzymuje cię drogówka na rutynową, wyrywkową kontrolę. Powiedz mi dlaczego na koniec taki niebieski lolo, nie może powiedzieć "dziękuję za współpracę, przepraszam za kłopot i życzę miłego dnia"? Zawsze jest tylko "to wszystko" i jebs dokumentami :/ . To chyba ani nie uwłacza służbie, ani nie koliduje z obowiązkami. Ot zwykła kultura osobista. Jestem kierowcą i dostarczam towar. Jakoś mi korona z głowy nie spada a już niemal automatycznie mówię taką formułkę "dzień dobry, proszę bardzo, dostawa z firmy, do widzenia".

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2020 o 8:00

-1 / 1
rafik54321

[demot] @Piszczyk27 dlatego policja nie zaczepia ludzi którzy nie przyjmą mandatu. A nie przyjmą bogacze, bo oni wiedzą że w sądzie sobie dadzą radę, nawet jak będzie gruby temat. Polska policja wyspecjalizowała się w gnębieniu najdrobniejszych drobiazgów u szarych obywateli. Wypisywanie mandatów - w to im graj. A jak gdzieś faktycznie mają zainterweniować, to są obsrani po uszy...

0 / 0
rafik54321

[demot] @Gnus22 skrócenie jednego skrzydła nie ma sensu, bo i tak zaraz zaparłoby się na drugim, ale jeśli wszystkie skrzydła skrócić o tę samą długość to co najwyżej zaczęłoby się szybciej kręcić, ale i to można poprawić, odpowiednio obciążając końcówki skrzydeł, ciężarkami o tej samej masie (zbliżonej do masy uciętego fragmentu skrzydła).

0 / 0
rafik54321

[demot] @Boin no nie. Nie masz zachowanego dystansu, musi być maseczka. Maseczki dziś nie musisz nosić wyłącznie na swojej posesji oraz gdy jedziesz autem, względnie jedziesz z osobami z którymi mieszkasz. Ale nawet jeśli założyć że takiego obowiązku nie ma, to chyba rozsądek i tak nakazuje stosować taką zasadę. Bo co za różnica czy będą na komendzie czy w aucie? Na komendzie maska ma być, ale w radiowozie już nie? Paranoja. No ale czego oczekiwać od policji? Przy rekrutacji chyba robią test IQ i wszystkich z punktacją powyżej 40, odrzucają.

0 / 0
rafik54321

[demot] @tomekbydgoszcz ok, skoro esport nie jest sportem, bo nie jest fizyczny, to co odpowiesz na szachy? Jeśli sporty walki nie są wg ciebie sportami, to co odpowiesz na szermierkę? Szermierka też jest częściowo sportem walki, tylko z racji używanych narzędzi, nie może być przeprowadzana w średniowieczny sposób. Warunkiem sportu jest współzawodnictwo. Bez współzawodnictwa, sport może być tylko hobbistyczny.

0 / 0
rafik54321

[demot] Może dlatego że u nas ludzie są tak zajęci, że nie mają czasu sobie ot tak pobiegać, a kiedy już znajdzie się chwila spokoju, to są zbyt zmęczeni aby ćwiczyć.

-1 / 5
rafik54321

[demot] @fak_dak "Naprawdę mam wrażenie, że niektórzy traktują Kościół jak stragan z warzywami, w którym wybiera się sobie to co pasuje, a resztę zostawia." - patrz, dokładnie tak samo kościół traktuje biblię. Wybiera tylko to co mu w danej chwili pasuje, resztę zasad otwarcie łamie i wmawia że ich przestrzega, po przez ich łamanie XD...

-1 / 1
rafik54321

[demot] @BoulderDash to że świat się zmienia, ok, ale kto powiedział że na lepsze? Możliwe że aborcja na życzenie stanie się standardem, ale czy powinna? Wg mnie, nie powinna. Dużo większym absurdem jest np to, że nikt nie stara się o powszechną tabletkę antykoncepcyjną dla mężczyzn. Wg mnie jest to totalnie bez sensu. Wszystkie wielkie mocarstwa, tuż przed upadkiem, cechowała jedna wspólna rzecz. Przesadna liberalność. Bo aborcja na życzenie, to zrzucanie z siebie odpowiedzialności. Wg mnie dużo lepiej by było gdyby: - stworzono odpowiednią pigułkę dla mężczyzn, zawsze to podwójne zabezpieczenie, - uproszczono wymogi dla adopcji, - utrzymano poprzedni kompromis aborcyjny, - w szkole edukowano nie tylko o tym, jak się bzykać, ale przede wszystkim jakie powinno się mieć podejście do seksu, - państwo powinno poprawić sytuację gospodarczą, tak aby byle kasjerka zarabiała około 5-6tys zł przy aktualnych cenach (czyli powinni gruuuubo obniżyć podatki), - za to powinien być ukrócany socjał. Bo ludzi po prostu dziś niespecjalnie stać na dzieci. Mówię tu o porządnych ludziach, bo idioci będą się mnożyć na potęgę.

0 / 2
rafik54321

[demot] @tomek_s to nawet wyjaśnieniem nie jest. @Boin sprawdzanie trzeźwości tzw "łapanka" na mieście, oraz jedna normalna kontrola policyjna, czyli trzeźwość + dokumenty. @LordL i za taki numer, policjant powinien ponieść karę. Bo wmówił winę obywatelowi. Wgl wg mnie powinno być coś takiego jak mandat obywatelski. Jak przyłapiesz policjanta na łamaniu przepisów, to wypisujesz mu podwójny mandat i połowa kasy z tego jest dla ciebie. Bo np teraz. Jest nakaz noszenia maseczek, nawet w aucie, jeśli jedziesz z osobą z którą nie mieszkasz. A co widzę radiowóz, to policjanci maseczek w nich nie mają, a powinni mieć. Jaki jest mandat za brak maseczki? 1000zł. No to jebs, 2 razy po tysiaczku na każdy radiowóz.

8 / 10
rafik54321

[demot] @mala1989 dokładnie, w samo sedno. Polska policja czepia się tych ludzi, którzy im "nie oddadzą", czy to pięścią w pysk, czy plecami w komendzie... Robię jako kierowca i jakoś nie widuję aby policja ścigała bardzo drogie fury, nawet kiedy bezczelnie łamią przepisy. Bo wiedzą że ten ktoś ma kasę, mandatu nie przyjmie, sprawa trafi do sądu, a dobry adwokat go wyciągnie, a sam "niebieski" będzie miał kwitek w aktach że bezpodstawnie chciał komuś wlepić mandat. Żeby było jeszcze śmieszniej. Jak ja, jadę autem z kimś, kto ze mną nie mieszka, to oboje musimy mieć maseczki bo "korona". Ale czy policja je w radiowozach nosi? Nie, bo po co? Powinno być coś takiego jak "mandat obywatelski", wlepiasz mandat policjantowi jak widzisz że to on łamie przepisy i połowa kwoty z mandatu dla ciebie. Cyk fuch i policja byłaby moment grzeczna.

14 / 14
rafik54321

[demot] @tomek_s @agronomista ale to NIE JEST argument. Tym bardziej właśnie powinien spisywać ludzi zachowujących się PODEJRZANIE, czyli głównie meneli i sebixów. Bo jeśli coś się stanie, to od razu mieliby potencjalnych sprawców. Bo co im po informacji, że 30 spokojnych obywateli było w okolicy np włamania do piwnicy? Żadne info. A jeśli mieliby spisanych sebixów, to już wiadomo komu by mogli wsiąść na kark, bo nawet jeśli to żaden z owych sebixów, to najpewniej sebixy znają włamywacza. @9Kamila0 haha, żebym tylko takie sytuacje z policją miał. Ileż to razy bezpodstawnie zrobili ze mnie gangstera, dilera narkotyków czy złodzieja. Nie zliczę. Kiedyś w ciągu 30min miałem 3 kontrole drogowe :/ . Naturalnie za każdym razem nie mieli do czego się ostatecznie przyczepić, ale nawet głupiego "dziękujemy za współpracę, przepraszamy za kłopot, miłego dnia" nie usłyszysz. A to ot zwykła kultura osobista, tak jak do kasjerki w sklepie "dzień dobry, proszę, dziękuję".

-2 / 2
rafik54321

[demot] @BoulderDash Wiecie jaki widzę problem w aktualnym temacie aborcyjnym? Taki, że mało kto postuluje dokładnie o tym aby TYLKO cofnąć wprowadzone zmiany. Aby poprzedni kompromis aborcyjny powrócił. Jedni chcą totalnego zakazu, drudzy wydają się chcieć całkowitej legalności (pewnie większość myśli tak jak napisałem powyżej, ale stoją w szeregu razem z proaborcjonistami). I galimatias gotowy :/ . Jestem stanowczo przeciw aborcji na życzenie. Dziecko znikąd się nie wzięło, dwójka ludzi jest za to odpowiedzialna, decydowała o sobie i swoich ciałach, kiedy szli do łóżka. Dziecko to konsekwencja tego czynu. Może nie chciane, ale musieli się liczyć z ryzykiem. Co innego 3 wyjątki kompromisu aborcyjnego, tu rozum podpowiada "powinno być, to ma logiczne podstawy", ale moralnie mam ambiwalentne odczucia. Bo aborcja to mimo wszystko konflikt interesów. Konflikt matki z dzieckiem. Zakładamy że dziecko chce żyć, a matka nie chce aby ono żyło, nie ma tu "skali szarości" albo staniemy po stronie dziecka, krzywdząc matkę, albo odwrotnie. Przypadek kiedy ciąża zagraża życiu matki, jest dość prosty (nawet moralnie). Jeśli ciąży nie usuniemy, to najpewniej umrą oboje. Jeśli ją usuniemy, to umrze tylko dziecko. Przypadek ciężkich wad, tu już różnie, zależnie od stanu dziecka. Jeśli ma umrzeć bezpośrednio po urodzeniu, to też jest prosto. Bo tylko oszczędzamy przykrości matce. Trudniej jeśli chodzi o wady z którymi można żyć. I tu w główną rolę wchodzi jakość przyszłego życia tego dziecka. Jeśli ma być "warzywem" przykutym do łóżka i aparatury, to chyba lepiej mu oszczędzić cierpienia. Jeśli ma mieć tylko zespół Downa, to chyba lepiej by było dać mu żyć. Ale to już pytanie do lekarzy. Trzeci przypadek, gwałt, jest najtrudniejszy moralnie. Bo dziecko zdrowe, ale nie chciane i zrodzone z przemocy :/ . Ciąża będzie dla matki piętnem. Odbije się to na psychice, być może patrząc na nie, będzie widziała gwałciciela przez co nigdy nie zapomni o tym traumatycznym zdarzeniu. Teoretycznie najlepiej by było gdyby urodziła i zrzekła się praw, ale to mimo wszystko 9 miesięcy ciąży :/ . I jeszcze jedna rzecz odnośnie aborcji nie daje mi spokoju, mianowicie, metoda jej wykonywania. Serio, potrzeba rozrywać na kawałki wciąż jeszcze żywe dziecko? To barbarzyńskie. Gdyby to był martwy płód, to tam pikuś. Ale na żywca? Specem nie jestem, ale nie można by podać dłuuugą igłą jakiś środek uśmiercająco-usypiający? I dopiero wtedy wykonać zabieg.

1 / 1
rafik54321

[demot] @KateWlodarska z pewnością mamy prawo tego nie popierać i krytykować negatywne zachowanie. Bo aż taka rozwiązłość nie jest ok. Drobny niuans. Przykładowo jest dwójka osób, znają się, lubią, ale są singlami, więc uprawiają seks bez zobowiązań ze sobą (i tylko z sobą). To ok, można przymknąć oko, bo przynajmniej nie jest to seks z byle kim, byle jak i byle gdzie. Zresztą z takich sytuacji często potem rodzą się trwałe związki. Ale jak dana panna, puszcza się co imprezę, będąc napruta jak bąk, no to sorka - taka kobieta totalnie nie ma szacunku do samej siebie oraz własnego ciała. Naturalnie facet, chędożący co popadnie, byle zwłoki na imprezie, to dla mnie skończony szmaciarz bez krzty honoru, nie szanujący własnej wartości i oceniający ją wyłącznie przez pryzmat tego ile dziur zapchał. Tacy ludzie są dla mnie osobami bez jakiejkolwiek wartości. I jeszcze nadmienię, że jeśli np dana kobieta miała 2 związki z dwoma facetami (przed tym trzecim "na całe życie" , to jest taka sytuacja całkowicie ok. Bo miała chłopaka, uprawiała seks, związek się rozwalił, znalazła kogoś nowego. Ok, to jest akceptowalne, o ile to były w miarę poważne związki. A nie coś w stylu "znamy się aż 3 dni, idziemy się bzykać" :/ . A jest bardzo konkretny powód dla którego nie warto bzykać czego popadnie. Bo im więcej partnerów/rek ma dana osoba, tym każda kolejna partner/ka będzie wydawać się coraz gorsza. Bo nikt nie jest idealny, każdy ma swoje plusy i minusy. Im więcej się ludzi pozna, tym więcej by się chciało i tym trudniej taką osobę zadowolić. W skrócie, im mniej się miało partnerów, tym bardziej człowiek będzie szczęśliwy z tym ostatnim. A chyba o to w życiu chodzi - aby być szczęśliwym i zadowolonym ze swojego życia.

0 / 0
rafik54321

[demot] @Cammax owy plan nie zorganizuje UE, bo UE sama tonie w długach. To kraj który by te pieniądze wykładał, decydowałby komu pomoże, a komu nie. Zresztą - niezależnie od tego co zrobiłby aktualny rząd, gdyby owy plan zależał wyłącznie od UE, to i tak G byśmy dostali. Przecież oryginalny plan Marshala miał właśnie Polskę obejmować, ale nie objął. Ba, nawet mieliśmy podpisane umowy na niepodległość po II WŚ, a oddali nas (tj tzw zachód) za frajer pod but ZSRR.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10571 572 następna »