Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

rafik54321

9 / 9
rafik54321

[demot] Kolejne teksty sfrustrowanych wieśniaków (nie mylić z ludźmi mieszkającymi na wsi)? Tak jak ten że wieś bez miasta sobie poradzi, a miasto bez wsi to nie... Jestem miastowy, potrafię wyprodukować alkohol, potrafię naprawić silnik, potrafię przegonić zwierzynę (na rybach nie raz się zdarzyło spotkać dzika czy jelenia). I co? Nico... Jak ktoś jest łajza, to nieistotne gdzie mieszka.

0 / 2
rafik54321

[demot] Jaka jest prawda nie wiem. Wiem natomiast co widzę. Od tygodnia w moim mieście są w miarę regularne opady deszczu. Takie opady po 30min, raz, dwa razy dziennie. Oprócz tego pod rynnę podstawiłem plastikowe koryto, i tym podlewam ogródek, z wyłączeniem warzywnika (tu mimo wszystko wolę podlewać czystą wodą z sieci, bo nie chcę ryzykować że potem się zatruję :P ). Więc jakoś trudno mi być w pełni przekonanym o tej suszy, tym bardziej że aktualnie pogoda w tym roku nie jest wyjątkowo upalna, zwłaszcza względem 2 ostatnich lat.

4 / 4
rafik54321

[demot] Nie, po prostu krytykowano by polityków tylko nie mówiono wprost kogo się krytykuje. Przykładowo zamiast mówić na Kaczyńskiego, wyzywano by np Kaczora Donalda XD. Każdy by wiedział o co chodzi, ale nijak nie dałoby się przypisać winy, bo wtedy trzeba by w sądzie przyznać że Kaczyński jest przyrównany do kreskówkowej postaci, która wiecznie się wkurza i zwykle dostaje po łbie XD, a to mogłoby jeszcze bardziej zaszkodzić wizerunkowo.

-3 / 5
rafik54321

[demot] Znalazłem kilka błędów logicznych. Każdy gej zabiera konkurenta - nie, bo "zabrany" facet też jest gejem, a więc nie jest konkurentem. To raz. Dwa, niby każdy gej, oprócz siebie, zabiera też drugiego konkurenta. Czyli niby jednym gejem, likwidujemy 2 konkurentów. Tylko że do tego zabranego geja też powinno się to liczyć. Czyli 2 + 2 = 4, a przecież ubyło tylko dwóch :P . Troszkę to naciągane, ale zawsze. Trzy, gej nam niczego nie zostawia, bo i z faktu bycia gejem, nie jest konkurencją.

11 / 21
rafik54321

[demot] @BlueAlien jak zwykle widziałaś w moim komentarzu to co chciałaś widzieć (a w zasadzie nie widziałaś tego, czego nie chciałaś widzieć). "Nie, wgl jej to przez myśl nie przejdzie bo wie że jak chłop jej odda, to zabije. A to dlatego że tam, mężczyźni niestety nie są kulturalni, nie są dżentelmenami. Są chamami." - tutaj napisałem właśnie to, czego oczekiwałaś. Nie, wtedy nie jest wymowne milczenie. Nierzadko bywa tak że postronny, obok przechodzący facet wkroczy do akcji w celu obrony. Bywa również tak, że ta niby zaatakowana karyna stanie w obronie atakującego sebixa i sama naskoczy na kogoś kto chciał ją obronić. A odwróć sytuację. Facet uderza pierwszy, kobieta daje mu takiego cepa że by się złożył jak scyzoryk (bo nie wiem, on jest szczypior jak patyk, a ona babochłop XD)? I co, też będziesz pisać w sposób szyderczy? Nie, wtedy wyśmiejesz faceta że jest łajza bo dał się zlać. A jak facet się broni w sposób skuteczny, to masz z tym problem. Nieistotne kto kogo atakuje. Strona która się broni, ma prawo się bronić bez ceregieli. Niestety ale moja droga kobiety podnoszą rękę na facetów częściej (tj żyje więcej kobiet które potrafią uderzyć faceta, nie myl z pobić, niż facetów uderzających kobiety). Niestety inaczej jest jeśli mówimy o typowych pobiciach. Bo czym innym jest tzw "liść na twarz" czym innym skatowanie kogoś. A kobiety lubują się w strzelaniu kogoś w pysk. Mój kumpel obrywał za wszystko, aż mi go żal było... Obrywał nawet kiedy nie zrobił absolutnie nic :/ .

0 / 0
rafik54321

[demot] @Taymishi zapraszam do Torunia, miej styczność z policją w pewnych rejonach miasta, potem zapraszam do Wąbrzeźna, aby porozmawiać z ludźmi w wieku 40+ mającymi kontakt z policjantami, a dowiesz się bardzo wielu ciekawych i interesujących rzeczy. Policjant jest od łapania przestępców, nie od karania czy tym bardziej wykorzystywania niewiedzy obywatela. Wręcz przeciwnie, to on powinien dopowiadać obywatelom o np nowo wprowadzonych przepisach czy tłumaczyć niejasności, które powinien rozumieć nie gorzej niż sędzia czy prokurator.

-1 / 1
rafik54321

[demot] @J_R @J_RJ_R serio osłabiasz mnie... Tak to był błąd ludzki, tylko celowy, zawinił bezpośrednio CZŁOWIEK. Reszty nawet mi się nie chce czytać. Koniec tematu.

0 / 0
rafik54321

[demot] @Taymishi wypowiadam się na różne tematy. Od policyjnych, po przez polityczne, do ruchu drogowego, do feministek i równouprawnienia... Mam jakieś zdanie na praktycznie każdy temat. Do policji mam taki a nie inny stosunek nie bez powodu. Opcje są dwie, albo ja mam spektakularnie wielkiego pecha do policjantów, albo policja jest chora. Na poparcie jednak tej drugiej hipotezy, internet jest pełny wtop służb mundurowych.

0 / 0
rafik54321

[demot] @Taymishi No łopata roku się należy ;) . Osobiście aktualnie skłaniam się ku konfederacji, nie dlatego że jestem jakimś wielkim prawicowcem, ale po to aby w kraju byłą większa równowaga pomiędzy lewicą a prawicą. Dół wybiera wyłącznie spośród tego co jest, a do wyboru mamy niewiele. Dodatkowo, teraz ludzie nie głosują na polityka, tylko przeciw politykowi. Ci co nie lubią PiS, głosują na PO, pomimo że nie zgadzają się zbytnio z PO i odwrotnie. To chore. Z drugiej strony, ludzie chyba niespecjalnie wierzą że jakaś partia może cokolwiek zmienić. Ja jednak robię tak jak napisałem, jak na razie mój głos ma konfederacja. Jakby doszła do władzy, pozmieniała, to wtedy możliwe że bym zmienił zdanie, jednak to chyba jedyna partia która w programie podaje jakieś konkretniejsze działania, a nie teksty w stylu "obiecuję bla bla bla".

-1 / 1
rafik54321

[demot] @killerxcartoon tak, jeśli ja komuś daję miano stołka, to ja odpowiadam za czyny tej osoby oraz tamta osoba odpowiada za swoje czyny. Czyli jak stołek nawali, to odpowiada i stołek i osoba nadzorująca. Więc udowodnienie winy stołka, byłby równoznaczne z udowodnieniem winy kierownika. Tak powinno być, ale z oczywistych względów nie będzie.

-5 / 7
rafik54321

[demot] @Ladybutterdly666 jeszcze pozostaje siła nacisków i presji :) . Wiesz, jeśli ktoś jest od ciebie zależny w pełni, to nie potrzebujesz ani argumentów, ani siły.

-1 / 1
rafik54321

[demot] @Medur może też dlatego że psy nie wychodzą poza dom? Poza miejsce urodzenia? Mają kontakt wyłącznie z właścicielem, więc nie mają czym się zarazić? Co innego u ludzi, tutaj duży kontakt mamy od samego początku. Ba, każdy człowiek rodzi się de facto jako wcześniak, bo ciąża powinna trwać znacznie dłużej, ale nie może, bo inaczej czaszka by się zrosła i poród przez miednicę byłby niemożliwy. Cena chodzenia na dwóch nogach. Do czego zmierzam, że szczepionki dla psów robią te same firmy co dla ludzi. Dla zwierząt są niższe procedury niż dla ludzi, mogliby każdy dowolny syf wcisnąć, zwalając to na różnice w genetyce różnych psów, których nie da się przewidzieć. Dodatkowo takie szczepienia są często droższe. I co, psy nie dostają autyzmu? Nie zdychają masowo, nawet odczynów poszczepiennych? Niestety, ale duża część szczepień jest potrzebna, jest bezpieczna i działa. Większym niepokojem i z większym dystansem podchodziłbym do szczepień na nagle pojawiające się i szybko znikające epidemie, typu ptasia grypa.

0 / 4
rafik54321

[demot] @Banasik jak poczytałem to procedury nie zostały o tyle rozbudowane, co po prostu zaczęły być ekzekwowane. Spadki w branży to standard, nie tylko w stomatologii, ale jakoś wszyscy nie stękają. @Brzytwa_MD tylko że ceny w detalu najszybciej rosną i się zmieniają. Znowu jakby nie patrzeć, to właśnie zapotrzebowanie w detalu najbardziej wzrosło, zwłaszcza na maseczki. Jesteś zabawny, bo nawet dając o zęby, one i tak się niszczą. Zależy kto jakie ma zęby, jak odporne szkliwo. Jako spec powinieneś to wiedzieć. Jako gabinet prywatny, musisz być konkurencyjny, a nie jesteś jeśli wszystkie koszty chcesz przerzucać na klienta. W takim czasie jeśli prowadzisz firmę, to musisz zejść z zysku, prowadzić ją na granicy opłacalności. Z drugiej strony, jeśli masz z tym taki duży problem (tj z chorobami z jakimi przychodzą pacjenci) to po co wgl prowadzisz gabinet? Zamknij go, i pracuj w czymś innym. "czyli choroby na które nie mamy wpływu" - yhm, czyli jednak są choroby, które mogą wystąpić nawet jeśli się dba o zęby. Orwellowskie dwumyślenie w natarciu. Dobra, nie chce mi się ciągnąć tych bezsensownych wywodów. Tym bardziej że teraz obowiązek dezynfekcji doszedł też do firm które nigdy takich obowiązków nie miały i jakoś nie narzekają na dodatkowe koszta.

-1 / 1
rafik54321

[demot] @J_R tak, Chazan nie dopełnił obowiązków których dopełnić powinien. Chciał skorzystać z klauzuli sumienia, miał obowiązek odesłać do kogoś innego. Nie zrobił tego, powinien za to odpowiedzieć, koniec kropka. Z drugiej strony, pacjentka mogła spróbować na własną rękę, zasięgnąć opinii innego specjalisty, Chazan nie mógłby tego odmówić. Tutaj nie zawiniła procedura jako taka, tylko błąd ludzki. Tego nigdy nie wyeliminujesz w 100%. Nawet gdybyś wszystko zautomatyzował, tak aby działało bez udziału ludzi to i tak coś może zawieźć, bo to ludzie to zaprogramowali. "Różnica między aborcjonistami a prolifowcami jest taka, że oni nie zachęcają do aborcji, tylko chcą dać taki wybór ludziom." - no nie do końca. Bo część feministek (głównie tych proabrocyjnych) potrafi szczekać na zgwałcone kobiety które nie chcą usunąć ciąży :/ . Więc jak to jest? Prawo aborcyjne powinno być takie jakie odpowiada większości Polakom. Takie właśnie jest. Kolejne wyciąganie tego tematu, do póki opinia Polaków się nie zmieni, jest totalnei bezsensowne. "Tak zwana klauzula sumienia plus pozwalanie na samowolkę lekarzom." - a może obejść to inaczej. Aby lekarze sami, z góry, jednorazowo określili swoje stanowisko sumienia i już. Jeśli dany lekarz stwierdzi że sumienie mu pozwala na dokonywanie aborcji, to potem w razie potrzeby MUSI ją wykonać. Mniejsza samowolka na biegu.

-1 / 1
rafik54321

[demot] @w0lnosc tylko że amerykańskie taksówki to głównie Ford Crown Victoria, dość niskie auto. Na wysokości ramienia to może być co najwyżej w pickupach lub autach terenowych. Zresztą, sam mówiłeś o uderzeniu w głowę, a nie ramię. "Na tym polega stłuczka/potrącenie." - musiałbyś jechać znacznie bliżej niż na centymetr luzu. Musiałbyś jechać tak blisko aby najpierw uderzyć w jednoślad. "To był przykład. Technicznie mógł to zrobić choćby się wychylając z powodu utraty równowagi. " - tylko że aby stracić równowagę, trzeba albo wyprzedzać blisko (np w odległości 0,5m) i z dużą prędkością co jest niedozwolone (przepisy wymagają min metra odstępu), wtedy sprawę załatwia podmuch wiatru. Albo musisz po prostu jednoślad stuknąć. Reszta twoich hipotez jest banalna... "Zawsze znajdzie się rozwiązanie, które jest niesamowicie mało prawdopodobne, ale jednak możliwe." - tak możliwe że aż w praktyce niemożliwe... Wspominasz że to USA. Tam można się pozwać o wszystko i wygrać. Gdyby była taka kolizja nawet z winy motorowerzysty to i tak, rodzina by taksówkarza najpewniej pozwała... Dobra, koniec tematu, bo jeśli nie jeździsz na motocyklu to nie masz pojęcia o czym piszesz.

0 / 0
rafik54321

[demot] @Ricochet69 to niech od razu klepną prawo że politycy za nic nie odpowiadają. Po co sztuczne stołki? @killerxcartoon dlatego, polityk powinien równoważnie ze stołkiem odpowiadać za czyny stołka. Myślę że wtedy bardzo szybko by się duża część procederów ukróciła.

-1 / 1
rafik54321

[demot] @w0lnosc ciężko to zrobić osobówką. Lusterko jest znacznie niżej, raczej na wysokości siedziska, no może pleców zależnie od modelu auta i pojazdu. No i musiałbyś jechać ekstremalnie blisko jednośladu. Lusterko rzadko kiedy jest dłuższe niż te 30cm w aucie osobowym. Zwykle bywa mniejsze, niekiedy dużo mniejsze. Jadąc tak blisko jednośladu aby zahaczyć lusterkiem o głowę motocyklisty, najpewniej i tak zahaczyłbyś najpierw tył jednośladu. Dodatkowo, kładłeś kiedyś motocykl? Bo nie wiem czy zauważyłeś, ale najpierw przed tobą leci motocykl a ty suniesz za nim. Więc jeśli miałbyś uderzyć to najpierw motocyklem w auto, a potem ty w motocykl. Jeśli jesteś doświadczonym motocyklistą to możesz się w trakcie ślizgu (jeśli jest na to czas) odepchnąć się od motocykla, samemu zwalniając a przyśpieszając motocykl. Tylko że jeśli motocykl uderzył w auto, a ty potem w niego wystarczająco mocno aby zginąć, to z motocykla też dużo by nie zostało, zwłaszcza z tak wątłej konstrukcji jak ten model hondy.

-1 / 1
rafik54321

[demot] @w0lnosc jak chcesz potrącić człowieka jadącego jednośladem tak, aby nie uderzyć w jednoślad? To niewykonalne. A jeśli by się wywalił przed uderzeniem, to już nie jechał jednośladem. Wiem o którym filmiku piszesz, ale na nim nie było widać dlaczego motocyklista się wywalił. Motocykl kładziesz, kiedy wiesz że będzie kolizja i w ten sposób próbujesz zminimalizować ryzyko. Tylko wtedy to nie jest potrącenie. Wiem o czym mówię, bo jestem motocyklistą. Ba, nawet kilka miesięcy temu miałem taką sytuację że facet mi wyjechał i musiałem położyć maszynę. Z racji doświadczenia, wyższych umiejętności jazdy i precyzyjnego położenia jednośladu, nie odniosłem żadnych obrażeń (oprócz siniaka na tyłku), jednoślad ucierpiał minimalnie, a pojazd sprawcy nie ucierpiał w najmniejszym stopniu. Reasumując, nie da się tak uderzyć w człowieka aby nie uderzyć w jednoślad. To już prędzej da się tak uderzyć w jednoślad, aby nie uderzyć w człowieka (np wjeżdżając w tył motocykla).

0 / 0
rafik54321

[demot] @Tolerancja_its_Ok @DonSalieri jedyne prawa których osoby homoseksualne nie mają, względem osób heteroseksualnych to możliwość wzięcia ślubu cywilnego. Choć z drugiej strony to mają, zależy jak na to spojrzeć. Bo homoś męski (użyte jako nieobraźliwe określenie homoseksualisty), jak najbardziej może wziąć ślub cywilny z dowolną kobietą (nawet lesbijką) jeśli i ona tego dobrowolnie chce. A heterosiowi nie wolno wziąć ślubu z osobą tej samej płci co on. Czyli z jednej strony jest po równo. Z drugiej natomiast ślub bierze się z osobą z którą chce się żyć. Homoś, chce poślubić innego homosia czego faktycznie zabrania mu prawo :/ . I tutaj słuszność trzeba oddać że nie jest to zupełnie ok odnośnie osób homo. Małżeństwo daje konkretne wymierne prawa małżonkom, prawo do spadku, to ewentualnych rent, do wgląd do dokumentacji medycznej i całej masy innych. Teoretycznie można uzyskać bardzo podobny efekt, różnymi upoważnieniami, testamentami i inną biurokracją, ale jest to kłopotliwe. Jednak jest to chyba jedyna wyraźna różnica. Tolerancjo. Serio myślisz że takie agresywne propagowanie, w czymkolwiek pomoże? Plujesz jadem na ludzi, na ludzi którzy tobie nic nie zrobili. Ja tobie nic nie zrobiłem, ale Biedronia nie popieram. Tutaj o tym piszesz "Bo nasze ogłupione, homofobiczne i katolskie społeczeństwo nienawidzi Gejów bo tak im w kościołach każą..." - a ja jestem częścią naszego społeczeństwa. Wchodzę sobie na stronę Biedronia. https://robertbiedron.pl/ "Emerytura minimalna? 1600zł" - jak chce to osiągnąć? Kto za to zapłaci? ZUS już teraz ledwo zipie i trzeba pomyśleć jak zlikwidować tę piramidę finansową, a on jeszcze chce grubiej pogrążyć ZUS :/ . Klimat i węgiel. Bynajmniej węgiel w Polsce się nie kończy. Heh, jeszcze malutki pocisk na aktualnego prezydenta (nie istotne czy Dudę lubimy czy nie). Z racji chorych przywilejów dla górników, kretyńskiego zarządzania, wydobycie węgla jest mało opłacalne. A właśnie wydobyciem węgla Polska powinna żyć. Do reszty odnosić się nie będę, żeby nie przedłużać. Jego poglądy nie odpowiadają moim i nie dlatego że jest gejem, tylko dlatego że ma taki a nie inny program. Z drugiej strony, czy gdyby sam fakt homoseksualizmu Biedronia, był takim betonem jak twierdzisz, to jakim cudem został prezydentem Słupska? Osobiście moje poglądy są bliższe (tak, zjedź mnie XD, Belzebub haha) ku Bosakowi. https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/program-wyborczy-krzysztof-bosak-wybory-2020-wiek-wzrost-kontakt Chce obniżyć podatki, podwyższyć kwotę wolną od podatku. Tworzenie zbiorników wodnych ku przeciwdziałaniu suszy. Tak, jak widać chce ruszyć tematy które od lat są olewane.

1 / 1
rafik54321

[demot] @Tolerancja_its_Ok jestem motocyklistą. Tak, jednym z tych których nazywa się dawcami, piratami, wariatami, bla bla bla. Czy oczekuję że każdy będzie mnie rozumiał? Nie. Czy każdy musi mnie pochwalać? Nie. Czy każdemu musi się podobać co robię? Nie. Jestem mniejszością wśród kierowców? Tak. Czy z tego faktu muszę uważać bardziej? Tak, bo przez to iż jestem mniejszy, to trudniej dostrzegalny w lusterkach... Czy chcę wymuszać jak LGBT, aby wszyscy teraz na mnie uważali, bo jestem mniejszością, bo jak będzie wypadek to umrę, bo inni kierowcy to motoryzacyjni rasiści bla bla bla? NIE! I z tym się w końcu pogódźcie. Że nie będziecie wiecznie wszędzie akceptowani, bo jesteście inni. Rzucacie się w oczy, część ludzi to chamy i będą was obrażać. Przestańcie tak agresywnie promować swoje preferencje seksualne a jestem przekonany że wywalczycie tak znacznie więcej niż taką agresywną postawą. Dodatkowo odnieś się do mojego komentarza poniżej. Osobiście uważam że nasz kraj jest bardzo tolerancyjny, jest tolerancyjny do póki mniejszości nie chcą wszystkiego zmieniać. A niestety LGBT tego właśnie chce, przepchnięcia homoseksualizmu przed heteroseksualizm. LGBT chce wykręcić do góry nogami życie milionów Polaków i dziwisz się że Polakom się to nie podoba? Przytłaczająca większość Polaków to osoby heteroseksualne, koniec kropka.

8 / 18
rafik54321

[demot] @katem bo weźmy taki bliski wschód chociażby. Tam jakaś kobieta wgl pomyśli aby mężczyznę uderzyć? Nie, wgl jej to przez myśl nie przejdzie bo wie że jak chłop jej odda, to zabije. A to dlatego że tam, mężczyźni niestety nie są kulturalni, nie są dżentelmenami. Są chamami. Podobnie i u nas tacy zwyrodnialcy się zdarzą, jak sebix, leje karynę to karyna na niego pierwsza rękę podniesie? Nie ma takiej opcji. Ale jak karyna w końcu od sebixa odejdzie i pójdzie (dajmy na to) do pawełka (takiego powiedzmy delikatniejszego faceta), to już może chcieć go lać :/ . Takim karynom, trzeba przypomnieć, że chcąc, nie chcąc, fizycznie mają małe szanse w bezpośrednim starciu z facetem.

-1 / 1
rafik54321

[demot] @J_R tak, w Polsce można legalnie dokonać aborcji ciąży która powstała w wyniku gwałtu. "prolifofcy nawet w takich sytuacjach mają czelność naciskać na kobietę, by nie robiła aborcji." - a czym prolifofcy różnią się od proabrcjonistów? Są tacy sami tylko po dwóch stronach barykady. Uważam (i mniemam że większość Polaków też tak uważa) że mamy bardzo dobre prawo aborcyjne. Niemalże idealne.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10510 511 następna »