Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

pawel1148

0 / 0
pawel1148

[demot] @rasizm45 Jak ludzie chcą oglądać przez co cicho wspierać zawody damskie i niepełnosprawnych, to kto miałby im tego bronić ?? Za większość tych zawodów nie płacisz Ty, tylko ten który ogląda. Bo stypendia i dotacje szczególnie dla zawodniczek, to bardzo mała część budżetu przeznaczonego na sport. Mamy kapitalizm, jak ktoś znajdzie oglądających na zawody żółwi, może zorganizować zawody żółwi. Ja osobiście nie oglądam sportu tak samo damskiego jak i męskiego, na który idzie dużo więcej podatków, niż na damski. Nie czuje się przy tym oszukany, bo są dużo większe i bezsensowne wydatki państwa, np. TVP, prywatna telewizja Kurskiego.

2 / 4
pawel1148

[demot] @rasizm45 No, gdyby nie było ograniczenia co do zawodów żeńskich, to żeński sport w ogóle by nie istniał. Nie wiem czy akurat w przypadku szachów jest to takie potrzebne, ale w przypadku sportów ruchowych z pewnością. Zobacz co zwykły przypadkowy pajac, podający się za kobietę w zawodach kobiecych potrafi osiągnąć.

3 / 3
pawel1148

[demot] Dzisiaj są drony i nikt się już nie dziwi, że coś niezidentyfikowanego lata w powietrzu. Trzeba pamiętać, co oznacza skrót UFO, to każdy niezidentyfikowany obiekt latający.

0 / 0
pawel1148

[demot] @Xar No mi ciężko odnosić się do samej literatury, bo za tą w szkole nie przepadałem, Nie blokowało mi to jakoś szczególnie drogi rozwoju, bo obecny system szkolnictwa jest o tyle lepszy od wcześniejszego, że skończenie szkoły średniej i dostanie się na najlepsze uczelnie techniczne nie wymaga znajomości literatury, czy sztuki. Przecież to, czy miałeś dopuszczający, czy bardzo dobry w szkole z języka polskiego, niewiele zmienia, gdy masz już inżyniera, czy magistra, ze swojej dziedziny. W szkole średniej liczy się głównie zdana matura(a ta przynajmniej za moich czasów, nie koniecznie polegała na dokładnej znajomości lektur, mało kto jej na dobrą sprawę nie zdaje). Żadna z uczelni technicznych nie punktacji za język polski. Ja nie miałem nawet progów na nic innego, bo w większości uczelni technicznych miałem wstęp z pominięciem rekrutacji (oczywiscie mature miec musiałem, ale wyniki z niej, nie wpływały na to, że miałem najwyższą możliwą punktacje). Co do wykorzystania literatury i sztuki w pracy z najnowszymi technologiami, to mogę podać jakże polski przykład. Chodzi o jedną z największych w Polsce spółek giełdowych (ostatnio wartość wyprzedziła PKN Orlen). CDP RED zawdzięcza tą pozycje głównie jednej serii gier Wiedźmin. Moim zdaniem, oprócz świetnego gameplayu, historii, grafiki największym jego atutem są nawiązania do literatury. I tu nie chodzi tylko o Sapkowskiego, bo w grze jest mnóstwo nawiązań, do baśni i bajek, W 1wszej cześci np. do historii Balladyny. Co do położenia geograficznego, tak pamiętam te rzeczy jeszcze z geografii w gimnazjum. Ja mam bardzo dobrą pamięć do nabytej wiedzy, szczególnie, jak jest ona ścisła. Powątpiewam również, czy uczelnie dałoby się tak przekształcić, żeby zrezygnowały z uczenia niepotrzebnej teorii. Osobiście uważam, że najwięcej niepotrzebnej teorii pojawiło się właśnie na studiach(technicznych). Mam wrażenie, że im bardziej prestiżowa uczelnia, tym bardziej cisną z tej teorii niepotrzebnie. Czasem to teoria skierowana do bardzo wąskiego grona odbiorców, a czasem w sumie dla nikogo. Dużo rzeczy po prostu człowiek musi nauczyć się sam, a szkoła ma być tym, co daje nam codzienne zajęcie (bo młody człowiek bez zajęcia najzwyczajniej debilnieje) i rozwijać mózg w różnych kierunkach.

Zmodyfikowano 7 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 lutego 2020 o 19:30

0 / 0
pawel1148

[demot] @Xar Nie skupiając się na samym R&D, a na technice, to np. położenie nadajników komórkowych jest podawane w postaci współrzędnych geograficznych. Musisz wiedzieć, co to za cyferki Ci ktoś podał, nie w każdą nawigacje jest łatwo je wpisać. Teraz w erze smartfonów jest to już łatwiejsze, niż kilka lat temu. W samym R&D, czasem robi się coś, co ma działać na całym świecie, więc trzeba wiedzieć, jakie mogą być problemy w danym regionie. Sama znajomość literatury, jako taka nie była mi konieczna, ale literatury nie czyta się w większości dla znajomości literatury, tylko np. żeby bezbłędnie i zrozumiale pisać. Co jest już ważną rzeczą w robocie. U mnie np. nie kładą wielkiej wagi, na ortografię, ale np. na użycie właściwego sformułowania już tak. Rzeczy wykonane, należy zapisywać przy użyciu czasowników dokonanych, te do wykonania później, za pomocą niedokonanych. Sztuka, o ile nie jest to jakiś słaby przedmiot typu historia sztuki, polega na pracy manualnej, a ta rozwija zdolności manualne... Dla historii ciężko znaleźć sensowne wytłumaczenie w robocie, ale historii uczymy się raczej z innych powodów, niż potrzeba w robocie. Czasem nawet kulturalna dyskusja na czacie/forum pomaga. Mimo pracy przy technologiach należy się dogadać z ludźmi. Na czacie/forum można mniej więcej wyćwiczyć, w którym momencie ludzie mają nas jeszcze za kogoś rozumiejącego temat, a w którym jesteśmy dla nich zwykłymi przemądrzałymi bucami. Np. na demotywatorach zwykle jest granica odpowiedzi na odpowiedź, przy której rozmówca, zaczyna być nam wrogi. Pisząc ten post przekroczyłem tą granicę, większość ludzi w takim wypadku zaczyna szukać wyłącznie argumentów przeczących, temu co od początku napisałem. R&D i prace związane z nowoczesną technologią są wymagające, a jeśli nie jesteś profesorem pracującym w wielkim zespole, to trzeba być nawet sprzątaczką. Wiele rzeczy się przydaje w pracy, czasem tego nie dostrzegamy, po prostu tego używamy.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 lutego 2020 o 1:51

1 / 1
pawel1148

[demot] Widzę, że autor nie miał nic wspólnego z pracą nad nowymi technologiami. To jest właśnie jedna z tych dziedzin, w których może Ci się przydać wszystko to czego się nauczyłeś w szkole. Od podstawówki aż do studiów. I to wcale nie jest żart. Nawet lekcja o Pantofelku bywa przydatna. Mi osobiście chyba tylko historii nie udało się wykorzystać do pracy. Język polski, matematyka, chemia, biologia, fizyka, informatyka, podstawy przedsiębiorczości, język angielski, przedmioty ścisłe związane z elektroniką/elektryką,podstawy negocjacji i podstawowe umiejętności komunikacyjne są bardzo przydatne w tego typu pracy. Nawet na utrzymaniu ruchu często dużo łatwiej pogadać z pracownikiem pracującym przy maszynie i wypytać go co się zepsuło, zadając odpowiednie pytania, niż znaleźć samemu. Pracownicy bardzo często są zorientowani bardzo dobrze w działaniu maszyny i co się w jej działaniu zmieniło/zepsuło, niż Ty, który pierwszy raz na oczy widzisz daną maszynę. Nawet głupi nauczyciel czegoś nauczy. Nie wszyscy mają w życiu do szkoły pod górkę... Umiejętności potrzebnych do pracy, jest naprawdę wiele i na wiele sposobów, można je nabyć.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 lutego 2020 o 12:41

2 / 2
pawel1148

[demot] @maksiking9 A kto powiedział, że można tak robić ?? Ile ludzi trzyma się tych 1,5metra?? U mnie może 5% kierowców, chociaż droga jest szeroka. Kierowcy muszą mieć uprawnienia, rowerzyści nie(stąd duża część jeździ jak im się podoba, u nas bywają dziadki, skręcający w lewo, bez patrzenia za siebie). Ale kierowca jadący ponad 40km/h jest większym zagrożeniem, niż rowerzysta jądący 30km/h. Raz pamiętam mega inteligentnego motocyklistę, który wyprzedził mnie na 20-40cm, jadąc na oko 150-200km/h, mimo że droga była szeroka i pusta. Podmuch przy takiej prędkości jest dosyć duży.

0 / 0
pawel1148

[demot] Nowa nazwa dla autorskiego pirometru ?? Mam obawy, czy jeśli by nawet przeszedł testy kliniczne, to w momencie gdy wirus się rozprzestrzeni, będą go w stanie wyprodukować. Stawiam, że zakładem, który poskłada go z chińskich części, będzie Foxconn, czy jakiś inny chiński zakład.

2 / 2
pawel1148

[demot] @wojekwiesiek Przy czym tamten zamek z obecnym stanem niewiele miał wspólnego. Do obecnego Stanu najbardziej przyłożyła się 3 Rzesza.

8 / 14
pawel1148

[demot] To przykład mowy nienawiści wymyślonej i wykonywanej przez PO i TVN ?? A czekaj, to TVP, czyli humorystyczne podejście do tematu.... W ogóle, co to za pomysł, żeby atakować pojedynczą osobę ?? Jak chcieli ośmieszyć TVN, wystarczyło puścić fragment jednego z paradokumentów. Kurski zawsze lubił nieczyste zagrania propagandowe, ale tym razem to raczej zrobił z siebie błazna.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lutego 2020 o 13:47

1 / 1
pawel1148

[demot] @VaniaVirgo Chyba nie problemem są zwierzęta chorych, tylko tych, którzy dali nogę stamtąd, czy to do Europy, czy do innych części Chin.

0 / 0
pawel1148

[demot] Widzę, że ktoś opiera się na krążących mitach. Tylko z tym domem to prawda i to nie cała, bo mniejsze konstrukcje można wybudować bez pozwolenia. Co do płotu, z tego co pamiętam od dosyć dawna nie ma potrzeby zezwoleń. Z sąsiadem dogadujesz się tylko wtedy, gdy płot jest dokładnie na granicy działki. Co do rozpoczęcia działalności gospodarczej, jeśli nie masz zakazu jej prowadzenia (rzadko sąd orzeka coś takiego), to idziesz do swojego urzędu gminy, wypełniasz 2stronny druk do CEIDG i czy to się komuś podoba, czy nie, od dnia umieszczonego na tym druku jako początek (moze to być ten sam dzień), masz działalność gospodarczą (jak chodzi o jednoosobową i tym podobne). Jedyne co możesz jeszcze zrobić, to do 7dmiu dni zgłosić wniosek o zmniejszenie ZUSu do samego zdrowotnego na pół roku. Ale tego robić nie musisz. A i musisz od tej chwili wpłacać ZUS i podatek i rozliczać się z urzędem skarbowym. Jedyne co jest w Polsce durne, to to, że obecna władza zmienia prawo w ciągu roku kalendarzowego i jak nie chce się mieć biura rachunkowego, to trzeba to śledzić cały czas. No chyba, że jesteś w gronie firm, muszacych być

0 / 0
pawel1148

[demot] @Saladyn1 3.Sugerujesz, że w TVP nie ma reklam ?? 5. Problem w tym, że nie budujemy. Za PO zaczęto w tym kierunki kroki, rozważano lokalizacje i teoretycznych wykonawców. I w sumie na tym stanęło, bo po zmianie władzy, zmieniono zarząd, który w tym kierunku nie zrobił nic więcej. 6. No wygląda na to, że skoro ja bronie PO, to Ty bronisz PISu... Średnio mi się podoba takie przekomarzanie :D

1 / 3
pawel1148

[demot] @mtelisz Po co TVP partyjny prezes, który doprowadza do tego, że potrzebują tak gigantycznej dotacji ?

1 / 1
pawel1148

[demot] @Saladyn1 Nie pamiętała o służbie zdrowia ? Wiesz jak działa budżet państwa ? W czasie rzadów owej Partii był wydawany głównie na inwestycje drogowe. Był również znacznie mniejszy i nie obejmował 2mld dotacji na TVP (dotacja była ale niższa niż 1mld). Na wszystko nigdy nie starczy budżetu, a 2mld to jednak sporo pieniędzy, jak na wyrzucenie w błoto. Bo TVP nie jest produktem pierwszej potrzeby i powinno samo na siebie zarabiać. A skoro nie zarabia, to ktoś nim źle zarządza... Tu nie chodzi o to, że zabrano te 2mld z onkologi, tylko o to, że łatwą ręką wydają 2mld zł rocznie, na nierentowną firmę, tylko dlatego, że wstawili tam swojego ziomka, który nie potrafi nią dobrze zarządzać. Moglibyśmy za to wybudować elektrownie jądrową do 55roku (bo póki co kolejnym nierentownym biznesem jest utrzymywanie urzędu, który miał budować elektrownie, a zajmuje się odbieraniem wynagrodzenia, bo budowa jest politycznie ryzykowna, a PIS raczej nie jest znany z odważnych politycznie decyzji. To populistyczna partia.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 lutego 2020 o 17:51

4 / 4
pawel1148

[demot] W Facebooku jest opcja, by zablokować posty od spamujących znajomych, ja mam większość ,,znajomych" których posty mnie nie interesują wyciszonych. W czym więc problem ?? Z drugiej strony, po co komu dużo znajomych na Facebooku ?? Samo konto na Facebooku, o ile nie chodzisz do szkoły/na studia też jest średnio potrzebne.

2 / 4
pawel1148

[demot] @olmajti TVP osiągnęło olbrzymi sukces, obecnie nie mówi się o KO, PSL-Kukiz, SLD czy Narodowcach(nie wiem jak oni tam teraz mają), mówi sie o opozycji.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2020 o 20:40

-3 / 7
pawel1148

[demot] @samodzielny68 Zauważ, że Kaczyński starał się nie mówić o zamachu, on zwykle mówił pobliskie rzeczy, o zamachu mówił głównie za niego Antoni i media prawicowe. Kaczyński wiedział, że ktoś mu to później wypomni...

7 / 13
pawel1148

[demot] Co w normalnym przedsiębiorstwie robi się z prezesem i zarządem, który doprowadza do 2mld strat ?? Żeby nie było, dotacje na TVP były już wcześniej. Ale o tak dużej, jeszcze nie słyszałem. Ciężko znaleźć listę wcześniejszych dotacji. W 2017 roku bylo to 1Mld zł i według Brauna był to rekord. Nie widać w TVP jakoś tych inwestycji. No chyba, że to na film o Zenku....

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2020 o 13:57

5 / 23
pawel1148

[demot] @Saladyn1 No tak, bo to opozycja ustala od kilku lat budżet państwa i zapomina ciągle o onkologii. Nie bronie opozycji, bo to co zrobili, to raczej jest zagranie pod publiczkę, ale to o tym przypomnieniu, to trochę argument z....

1 / 1
pawel1148

[demot] @pawcio68 Ale Polacy kochają rakotwórcze produkty. Jak chcesz im to zabrać ?? Dym wędzarniczy został już zabrany, ale zostały jeszcze papierosy, alkohol, benzyna i Diesel.

2 / 4
pawel1148

[demot] Dziwne, że akurat przed wyborami prezydenckimi... Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. To zawsze PIS wyciągał tego typu brudy przed wyborami... I tak myślę, że czarny PR opozycji jest zbyt słaby, bo PIS zaczyna sam się podstawiać, a oni nic z tym nie robią...

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 lutego 2020 o 12:13

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1050 51 następna »