Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

pajda3

0 / 0
pajda3

[demot] @Prally Nie wiem z jakich roczników pochodzisz, że wszystkie się puszczały... W mojej szkole (jakieś 40 lat temu) tylko jedna się puściła skutecznie (a szkoła na jakieś 3,5 tys. uczniów) i o jednej jeszcze się dowiedzieliśmy (po czasie). Wtedy nie było to popularne w podstawówkach (7- i 8-klasowych). Pesel istnieje od ok. 1970 r. Więc może i młody jestem, ale ale to zależy od definicji młodości...

2 / 2
pajda3

[demot] @IwanBardzoGrozny I tu właśnie odkryłeś błąd w opisie demota - bo powinno być "osiąga średnią prędkość 400km/h" a nie maksymalną. No, może maksymalną średnią na krótkim dystansie - a to jest rzeczywiście niezły wynik, bo problemem jest rozpędzanie i hamowanie. TGV nie osiąga takich prędkości średnich przelotowych a jeśli - to tylko na długich trasach.

1 / 1
pajda3

[demot] @Prally Jesteś w błędzie. Spójrz na statystyki - w szpitalu nie "przekleją" peselu faktycznej matki - a to znaczy, że obecnie jest sporo więcej dzieci, które mają dzieci. I jest to tendencja rosnąca. Niestety.

1 / 5
pajda3

[demot] Zawsze jest ten problem - zwolnić, żeby kolejni zrobili Ci garaż z bagażnika, czy nie zwolnić i mieć nadzieję, że poprzednicy zrobili podobnie. Pytanie raczej ILE zwolnić...

1 / 1
pajda3

[demot] @Beretti To JEST gąbka a raczej pleśń na gąbce (wewnętrznej) mikrofonu - ktoś mocno "soczyście" śpiewał a potem mikrofon zostawiono w miejscu wilgotnym, ciepłym i ciemnym. Więc wyrosła kolonia grzybków.

0 / 0
pajda3

[demot] @Cascabel - jak się urodziłeś w takim domu, odziedziczyłeś albo coś to nie jest to kwestia, że "się na to piszesz". Po prostu w tym wylądowałeś. Mam nadzieję, że w takiej np. Normandii konserwatorzy zabytków nie są tak "szaleni" jak u nas. Ty "naszych" miałem okazję poznać bliżej...

0 / 0
pajda3

[demot] Współczucie dla właściciela... wyobrażam sobie te nieustające kłótnie konserwatorów zabytków i historyków sztuki odnośnie każdej "pierdoły" w środku, na zewnątrz i wokół budynku.

5 / 19
pajda3

[demot] @Yellow_Jester Ale niestety popularne. Wystarczy zapytać się tych "mondrych" jacy ludzie doprowadzili do wyginięcia dinozaurów (zmiana klimatu), albo co mają do powiedzenia w sprawie np. moreny czołowej lodowca, w Polsce jest wiele takich śladów, a ludzie nie mieli z tym nic wspólnego. Ale cóż - to się zwie poprawność polityczna. Choroba polityki...

2 / 2
pajda3

[demot] Po pierwsze nie kłamię, po drugie - najpierw moją uwagę zwrócił stwór, który nie przypomina mi żadnej rasy psów/kotów/ptaków, potem napis z dinozaurem a dopiero później reszta treści. I widzę - że wiele osób ma podobnie

7 / 7
pajda3

[demot] Źródłem zniszczenia pojazdu jest "źle zabezpieczona studzienka kanalizacyjna". Każdy z bolidów F1 uległby poważnym uszkodzeniom w takiej sytuacji - nie tylko Williams.

2 / 4
pajda3

[demot] Kwintylion to 1 i 18 zer. Bilion (tysiąc miliardów) do 1 i 12 zer. Naukowcy podają ilość gwiazd a nie planet, a nawet jakby policzyć, że każde słońce ma planety, to żeby wyrównać te "rachunki" musiałoby posiadać po milionie planet na gwiazdę. Przegiąłeś z tym kwintylionem (albo nie umiesz tłumaczyć z angielskiego gdzie nie ma *ardów).

5 / 19
pajda3

[demot] @AVictor - nie rozbierać - dokończyć i przekazać jako sanatorium/szpital

0 / 2
pajda3

[demot] @wiesiu73 Wiatr wieje prawie zawsze (choć bywają wyjątki) tyle, że nie ze wszystkich stron na raz i nie "zza każdego węgła" - dach budynku nie jest całkowicie płaski więc nietrudno być w miejscu osłoniętym.

3 / 3
pajda3

[demot] @Xmen1 Bo topi się od temperatury - a rozpuszcza w rozpuszczalniki. Więc "roztopił się".

1 / 3
pajda3

[demot] @Hawk2113 Jedna sprawa to wykonać a druga to WYSZLIFOWAĆ złożone elementy. To, że nie widać łączeń nie jest już efektem obrabiarki CNC tylko dokładnego szlifowania złączony elementów "na błysk".

9 / 9
pajda3

[demot] @ludek_z_lasu W niektórych aptekach można je kupić. Rtęciowe. Pewna polska firma wygrała z urzędnikami UE w tej sprawie i od pół roku są dostępne do wyczerpania zapasów. Firma wyprodukowała sporą ilość tych termometrów a zakaz unijny uceglił ich znacznie z tego powodu, wytoczyli proces i albo mieli dostać odszkodowanie za każdy "uziemiony" termometr, albo miano umożliwić im sprzedaż ich. I tak się stało. W mojej aptece są po 16,70zł - i są zawsze dokładne, w przeciwieństwie do "elektroników"..

7 / 7
pajda3

[demot] @Oriolus Apollo 4 był kolejnym testem sprzętu, w który mieli w przyszłości wsiąść ludzie by dolecieć na księżyc. Więc testowano "załogowe" wersje ale bez załogi. Sprawdzano jak się zachowa przy starcie, przy wejściu w atmosferę - ale właśnie taki docelowy moduł, więc okna musiały być.

0 / 2
pajda3

[demot] @KsiazkiSaSuper A co z milionerami i multimilionerami, którzy są bogatsi a rzadko wierzą w Boga...? coś mi się tu nie zgadza na logikę.

3 / 3
pajda3

[demot] Mistrzem jest chyba Christian Bale - Mechanik, Batman... on chudł i tył ("zmięśniał") kilka razy pod rząd. Nie ma chyba innego aktora, który tyle razy zmieniał fizycznie swoją postać aż w takim stopniu.

2 / 2
pajda3

[demot] Z jednej strony tak, z drugiej strony nie. Pomyślmy i policzmy... Obszar Polski i obszar Norwegii jest zbliżony. Linia brzegowa norweskich fiordów - monstrualna. Ilość fiordów i takich skał jak na zdjęciu liczona w tysiącach. Co to za atrakcja? Jak jedna z wielu, bardzo wielu. W Norwegii to nic nadzwyczajnego, zwykły element przyrody. Ilość mieszkańców Norwegii jest wielokrotnie niższa niż Polaków (wikipedia podaje ok 5,3 mln ludności). Zainteresowanie jest więc proporcjonalnie niższe. Gdyby to były jedyne fiordy na cały kraj, to pewnie też byłaby tam "zaawansowana infrastruktura" choć może nie aż tak jaskrawa jak na fotce. Dla prostego porównania - Słowacja ma głównie góry, tam rarytasem jest płaska ziemia. Więc te góry, które są traktują z dużą dozą wolności. Ktoś chce zrobić wyciąg narciarski - "ok, nie ma sprawy", restauracja obok - może być, "asfalt nawet częściowo zasponsorujemy"... W naszych Tatrach zrobienie czegokolwiek to kuriozum, rodowici górale nie mają prawa w wielu miejscach do dysponowania swoją ziemią, "bo to zepsuje plan zagospodarowania całych gór"...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1013 14 następna »