Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

nirvikalpasamadhi

Z nami od: 27 marca 2019 o 19:28
Ostatnio: 9 lutego 2020 o 14:58
Płeć: mężczyzna
Exp: 11
Jest obserwowany przez: 1 osobę
  • Demotywatorów na głównej: 8 z 17 (9 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 2659
  • Komentarzy: 31
  • Punktów za komentarze: 38
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum

Narody jednoczą się i masowo protestują przeciw swoim rządom

Narody jednoczą się i masowo protestują przeciw swoim rządom –
archiwum

Niewłaściwym jest prowadzić wojnę o pokój. Właściwym jest pokojem zwalczać wojnę.

Właściwym jestpokojem zwalczać wojnę. –
archiwum

Kartezjusz twierdził, że Oświecenie było podejrzane i należało się z nim racjonalnie rozprawić i przeanalizować, aby dotrzeć do prostszej prawdy, która mogła zostać zmierzona narzędziami nauki. Problem w tym, że Oświecenie wybiega poza wszelką racjonalność umysłu. Stwierdzenie "Myślę, więc jestem" jest błędne.

Problem w tym, że Oświecenie wybiega poza wszelką racjonalność umysłu.Stwierdzenie "Myślę, więc jestem" jest błędne. –
archiwum

Być całkowicie pewnym prawdziwości swojej wiedzy, to zapadać się w osobisty monopol na prawdę.

Być całkowicie pewnym prawdziwości swojej wiedzy, to zapadać się w osobisty monopol na prawdę. –

Każdy chce pouczać innych ludzi, ale nikt nie stara się być dobrym nauczycielem

Każdy chce pouczać innych ludzi,ale nikt nie stara się byćdobrym nauczycielem –
archiwum

Jeśli pozostajesz neutralny w stosunku do niesprawiedliwości, wybierasz stronę oprawcy.

Jeśli pozostajesz neutralny w stosunku do niesprawiedliwości, wybierasz stronę oprawcy. –

Australia: Silnie poparzony kangur błagał nastolatka o pomoc i ją otrzymał

Australia: Silnie poparzony kangur błagał nastolatka o pomoc i ją otrzymał – Przy kataklizmach natura objawia swoje prawdziwe oblicze.Nasuwa się pytanie: Czy ludzie są zwierzętami, czy to zwierzęta są ludźmi? Jaka jest w ogóle różnica?

A teraz powtarzaj za mną!

A teraz powtarzaj za mną! – Nie będę krzywdził ludzi, bo wiem jakim cierpieniem jest zostać skrzywdzonym. Będę kochał ludzi, bo wiem jakim szczęściem jest być kochanym. Będę współczuł i wybaczał, bo wiem jak szlachetne jest przebaczenie. Będę szerzył dobro, bo wiem jak świat pięknym będzie, gdy ludzie wokół będą dobrzy.Miłego dnia!
archiwum

Protestuję!

Protestuję! –

Szczerość bywa okrutna, demaskuje fałsz. Cechą prawdy jest, że broni sprawiedliwości. Bądź sprawiedliwy!

Szczerość bywa okrutna, demaskuje fałsz. Cechą prawdy jest, że broni sprawiedliwości. Bądź sprawiedliwy! –

Spraw, by twoje dzieci umiłowały mądrość. Mądre dzieci to mądry świat

Spraw, by twoje dzieci umiłowały mądrość. Mądre dzieci to mądry świat –
archiwum

Współpraca popłaca, a gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta!

Współpraca popłaca, a gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta! –

W rozwoju naszej cywilizacji brakuje rozwoju moralności

W rozwoju naszej cywilizacji brakuje rozwoju moralności – Jej rozwój się nie zatrzymał, a zaczął cofać.My zawróciliśmy do świata zwierząt

Od kiedy rzeczy wzniosłe nie są traktowane z powagą, a na poważnie brane są żarty, życie poważnie z nas żartuje zamiast być wzniosłe

Od kiedy rzeczy wzniosłe nie są traktowane z powagą, a na poważnie brane są żarty, życie poważnie z nas żartuje zamiast być wzniosłe –
Źródło: jutup
archiwum

Wolałbym, aby polityką rządziły moralne truizmy bardziej, niż skomplikowane umiejętności gospodarnej demagogii.

Wolałbym, aby polityką rządziły moralne truizmy bardziej, niż skomplikowane umiejętności gospodarnej demagogii. –
Źródło: wikipedia

„Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym”, czyli tzw. ACTA 2 Bezpośrednio łamie postanowienia art. 54 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Konstytucja ma pierwszeństwo nad prawem unijnym.

Bezpośrednio łamie postanowieniaart. 54 KonstytucjiRzeczypospolitej Polskiej.Konstytucja ma pierwszeństwo nad prawem unijnym. – „1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. (...)”W 2005 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że o ile prawo wspólnotowe może mieć pierwszeństwo przed ustawami prawa krajowego, o tyle nie oznacza to, że ma automatycznie pierwszeństwo także przed Konstytucją.W 2011 roku TK uznał, że przedmiotem skargi konstytucyjnej w RP mogą być nie tylko przepisy wydane przez któryś z organów polskich, ale także akt prawny wydany przez organ organizacji międzynarodowej, której członkiem jest Rzeczpospolita Polska.TK badając Traktat Lizboński stwierdził też, że przepisy konstytucji mówiące o przekazaniu uprawnień organizacji narodowej na podstawie umowy nie dają podstawy do przekazania organizacji lub organowi międzynarodowemu upoważnienia do stanowienia aktów prawnych lub podejmowanie decyzji, które byłyby sprzeczne z Konstytucją RP.
archiwum

Polska to mój kraj.

Polska to mój kraj. – Mój kraj to inaczej mój dom, to Polacy, czyli moja rodzina, rodacy. To ziemia na której stoi, tudzież ogród, a także tradycje, obyczaje, kultura, historia. Szanuję ten dom, poczuwam się do obowiązku dbałości o niego. Pragnę aby utrzymany byl w czystości, więc w nim sprzątam. Chcę żeby był dla wszystkich ostoją, więc szerzę gościnę. Marzę aby każdy z domowników czuł w nim ciepło, więc wspomagam ich i kocham jak tylko potrafię. Także jesteś mile w nim widziany, jeśli tylko go szanujesz. Marzę o tym, aby każdy dbał o dobrobyt tego domu, aby każdy chciał dla niego jak najlepiej. To nasz wspólny dach nad głową, więc bądźmy wszyscy razem jego gospodarzem. Choć przeciwieństw i niezgody jest tu wiele, wciąż są sprawy w których jesteśmy wszyscy zgodni i w tych sprawach możemy się jednoczyć. Chcemy dobra, prawdy i wolności. Damy sobie dobro tylko dając je sobie nawzajem. Bądźmy więc dobrzy, prawdomówni, niepodlegli. Sami tym domem, Polską jesteśmy.Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!

1