Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

krisskriss

-1 / 7
krisskriss

[demot] Podawanie źródeł jest lewackie. A skąd masz w ogóle wątpliwości? Nie brzmi prawdopodobnie ten news? Przecież wiadomo, że w całej Hiszpanii po ulicach latają bandy "lewaków", które biją kobiety i dzieci za posiadanie hiszpańskiej flagi. P.S. edycja: nie biją - katują oczywiście.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 stycznia 2017 o 10:46

0 / 0
krisskriss

[demot] @Rhz Rozumiem Twoje argumenty, ale to wszystko jest obok tematu. Meritum demotywatora jest piętnowanie podwójnych standardów, a nie wskazywanie to kto był ofiarą, kto sprawcą, czy też skala zbrodni. Większość tych kwestii już przedyskutowałem z innymi (patrz również komentarze z łatką "poniżej poziomu"). Przecież ja nie twierdzę, że Polska nie była w strefie wpływów ZSRR, nie twierdzę, że Niemcy nie zabili kilku milionów ludzi w obozach koncentracyjnych. To nie jest demotywator porównawczy! On ma tylko demaskować hipokryzję. To, że zbrodnia była mniejsza nie może być dla niej usprawiedliwieniem. Każdy naród tworzy swoją mitologię. Więc jeśli Ty też chcesz ją tworzyć - pogódź się z faktem, że to samo mogą robić niektórzy Niemcy (np. szukając obcych wśród nazistów - vide pochodzenie samego Hitlera). Natomiast jeśli nie chcesz narodowych mitologii, wymagaj uczciwości nie tylko od Niemców ale również od siebie.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 stycznia 2017 o 9:38

0 / 0
krisskriss

[demot] @Rhz Dzięki za opinię. Niby na temat, choć dosyć daleko od meritum. Wygląda to tak, jakbyś w ogóle nie zrozumiał, co autor miał na myśli.

-1 / 1
krisskriss

[demot] @Laviol Ja wszystko rozumiem, ale uważam, że reakcja jest trochę niewspółmierna do skali zjawiska. Wyjdź na ulicę w Berlinie czy w Monachium i popytaj rdzennych mieszkańców o obozy. Gwarantuję Ci, że na 100 przepytanych osób ani jedna nie powie, że były polskie. Przekłamania w mediach (głównie anglojęzycznych) to pojedyncze przypadki, które na ogół wynikają z niewiedzy a na pewno nie z chęci przerzucenia winy za Holocaust na Polaków. Trzeba je prostować a nie reagować histerycznie.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 stycznia 2017 o 17:26

-2 / 2
krisskriss

[demot] @Impertynent Jeżeli zgadzasz się ze zdaniem "W 1968 Polacy dokonali inwazji na Czechosłowację", to nie będę się czepiał. Tych samych ludzi w jednym kontekście można nazwać Polakami/Niemcami a w innym komunistami/nazistami. Domaganie się, aby zawsze podkreślać narodowość, w obu przypadkach jest więc równie absurdalne.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 stycznia 2017 o 14:41

-3 / 5
krisskriss

[demot] @morfosek Nie kwestionuję tego, ale zauważ, że Niemiec, który nie głosował na NSDAP też mógłby się tłumaczyć, że nie miał na nic wpływu. Sposób dojścia do władzy przez nazistów w Niemczech i komunistów w Polsce był inny, ale to nie zmienia faktu, że pierwsi byli Niemcami a drudzy Polakami.

Komentarz poniżej poziomu pokaż
1 / 9
krisskriss

[demot] @jamachama Widzę, że idziesz w zaparte. Urodzony w austriackiej rodzinie Hitler był Niemcem z krwi i kości a Polacy pochodzenia żydowskiego to nie Polacy, tylko Żydzi? Mam przytoczyć definicję hipokryzji? :)

Komentarz poniżej poziomu pokaż
-3 / 7
krisskriss

[demot] @kircholm To, co piszesz, nie trzyma się kupy. Bo gdyby rzeczywiście bolała Cię moja niewiedza, to zamiast obrzucać mnie epitetami, starałbyś się mnie oświecić. Odczytuję te epitety jako wyraz bezsilności kogoś, kto za wszelką cenę chce pozostać w swoim świecie zbudowanym na hipokryzji i moralności Kalego. Wyprowadzisz mnie z błędu?

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 stycznia 2017 o 12:45

Komentarz poniżej poziomu pokaż
-4 / 8
krisskriss

[demot] @jamachama Hitler był takim Niemcem, jakimi Żydami byli w Polsce powojenni komuniści. Stosujmy jeden standard: albo Niemiec pochodzenia austriackiego i Polak pochodzenia żydowskiego, albo Niemiec i Polak, albo Austriak i Żyd. To jest właśnie brak hipokryzji.

Komentarz poniżej poziomu pokaż
Komentarz poniżej poziomu pokaż
2 / 2
krisskriss

[demot] @Kompleksowy - Twoja odpowiedź nie dotyka sedna mojego komentarza. Abstrahuję od tego, że w światowych mediach od czasu do czasu ktoś określi Auschwitz czy inny niemiecki obóz koncentracyjny jako polski. To nie jest w porządku i należy na to zwracać uwagę. Kropka. Natomiast ja pisałem o czymś innym. Mianowicie o tym, że ludzie, którzy mają pretensje do mediów o używanie słowa naziści, tam gdzie sami chcieliby widzieć słowo Niemcy, postępują identycznie jak te media zastępując słowo Polacy słowem komuniści, tam gdzie jest to dla nich wygodne. To podwójne standardy. Zanim zacznie się bliźniemu wytykać źdźbło w jego oku, warto zobaczyć belkę w swoim.

-1 / 5
krisskriss

[demot] No właśnie. Tyle słychać pretensji do Niemców o to, że niemieckie obozy koncentracyjne nazywa się nazistowskimi. A tu okazuje, się że my robimy dokładnie to samo. Co złego to nie my. To nie Polacy, tylko komuniści. Jak Polak, to niewinny. Jak winny, to nie Polak. Taki stalinowsko-putinowski patriotyzm.

1 / 1
krisskriss

[demot] Gdyby Carl Sagan i Stephen Hawking zobaczyli brednie, które tu wypisujesz, byliby autentycznie przerażeni.

10 / 24
krisskriss

[demot] Sytuacja kłamców klimatycznych musi już być naprawdę podbramkowa, skoro dowodem rzekomego braku globalnego ocieplenia ma być prognoza pogody z 11 dni ze średnią maksymalną temperaturą ponad 22 stopnie. To ile miało w tych cholernych Kielcach być? 50?

0 / 0
krisskriss

[demot] @Wojtek1291 Starałem się tym demotem nawiązać pośrednio do tego, że jako społeczeństwo oblewamy obecnie egzamin z dużych aktów dobroci (choć politycy stanęli na wysokości zadania) a jednocześnie poprawiamy sobie humor tym, że potrafimy dokonywać tych małych. Widzę tu pewien rozdźwięk i hipokryzję. I to chciałem uwypuklić.

3 / 3
krisskriss

[demot] @Wojtek1291 To nie jest kpina z bycia miłym. Po prostu bycie miłym nie powinno budzić takiej sensacji. Powinno być normą. A u nas ciągle nie jest.

0 / 0
krisskriss

[demot] @kwaskarminowy Mowa była o terytorium a nie o jurysdykcji. Kwestię poprawności zdania rozstrzygnął definitywnie sam prezydent, kasując pospiesznie tweeta.

1 2 następna »