Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

kresss

Z nami od: 19 listopada 2021 o 15:57
Ostatnio: 19 sierpnia 2022 o 13:48
Exp: 0
Jest obserwowany przez: 0 osób
  • Demotywatorów na głównej: 0 z 3 (3 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 230
  • Komentarzy: 0
  • Punktów za komentarze: 0
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum
KARPNO: nieistniejąca osada w górach – Karpno to średniowieczna wieś służebna przy zamku Karpień (dziś w ruinie). Po wymianie narodowościowej, która nastąpiła po 1945 roku, wieś została opuszczona przez ludzi. Obecnie zachował się tam tylko leśny kościółek z 1872 roku i leśniczówka przy drodze do Stójkowa. Narodowy Spis Powszechny informuje, że w Karpnie nikt nie mieszka na stałe.
archiwum
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt – Nieco ponad tydzień temu DIOZ odebrał kilkadziesiąt zagłodzonych i zaniedbanych zwierząt z Olszyńskiego stowarzyszenia na rzecz bezdomnych zwierząt, które działało pod okiem Tomasza Ruczaja.
archiwum
Szczodre Gody – Dawniej na naszych ziemiach obchodzono nie Boże Narodzenie, a Szczodre Gody, czyli święto przesilenia zimowego. To właśnie z tego święta pochodzi większość bożonarodzeniowych "chrześcijańskich" tradycji. Sianko pod obrusem to ewolucja ofiary dla bogów płodności i wegetacji, 12 potraw to metafora 12 miesięcy, choinka (dawniej podłaźniczka) to sposób na udobruchanie demonów leśnych itd. ...

1