Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

kondon

poczekalnia
 –
0:09
poczekalnia
"Polacy oczekują", "kobiety żądają", "mężczyźni uważają, że"... Tak wygląda medialne wrzucanie wszystkich do jednego worka. – Z tytułów albo i nawet treści przekazu mediów wynika, że jesteśmy narodem wyjątkowo, bo w 100%, jednomyślnym. Jeśli ktoś uważa inaczej, to po takim przekazie zaczyna się czuć niekomfortowo, bo jeśli "wszyscy" to z nim jest coś nie tak. A co gdybyśmy nagle stali się dokładnie tacy sami? Tak samo myślący, tak samo głosujący, mające takie same poglądy? Wyobraźcie sobie 100% poparcia dla Jedynej Słusznej Losowo Wybranej Partii, bo przecież "Polacy popierają tę Partię" albo nadawanie utworów tylko jednej kapeli, bo "Polacy uwielbiają zespół Łupu Bez Cupu".Jeśli istnieje bodaj jedna osoba, która uważa inaczej niż pozostali należy użyć określeń "jakaś część", "większość" i najlepiej dodać od razu słowo "ankietowanych", a w przypadku wyborów "większość tych, którym chciało się iść na wybory". I to będzie rzetelność medialna.
0:03
Źródło: "Metropolis" (1927)
"Jesteś szalony, bo nie jesteśdo nas podobny!" –
poczekalnia
Żyjemy"Tu i Teraz"i nie myślimy o przyszłości –
poczekalnia
ZSRR miał mniejszą ilość więźniów na 100 tyś obywateli niż US. – Nawet kraje takie jak Irak (126/100k), Wenezuela (134/100k) i Meksyk (166/100k) bledną przy Amerykańskich łapankach (640/100k). Czy to efekt prywatyzacji więzień i wytworzenia lobby które zaostrza prawo?
archiwum
Kto ma rację na dzień przed innymi, ten przez dobę uchodzi za idiotę –
archiwum
Prof. Kuna: Sterydy wziewne zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu Covid-19 o ponad 90 proc. [WYWIAD] – Sterydy wziewne redukują ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 o ponad 90 procent — powiedział w rozmowie z PAP prof. dr hab. Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych UM w Łodzi. Dodał, że na świecie są już leki prewencyjne przeciw COVID-19 podawane domięśniowo. Polecam przeczytać całe.
...a Ty myślałeś, że raty zawsze będą tak tanie, jak w dniu podpisania kredytu... –
Sytuacja na granicy jest stabilna –
0:11
archiwum
Szwecja - lewacki raj –
archiwum
Mówi się że każdy dostanie to na co zasługuje, ale z tych dziesięciu powyższych dżentelmenów zaledwie dwóch (Hitler i Hideki Tojo) poniosło karę za swoje czyny. –
archiwum
Anty-demot – Mówiąc Polska myślisz o obszarze geograficznym , czy o ludziach, którzy mieszkają na tym obszarze?Jeżeli ktoś mówi , że kocha Polskę, to myśli , że kocha obszar geograficzny czy ludzi, którzy tam mieszkają?Jeżeli ktoś nienawidzi części Polaków, to czy może powiedzieć , że kocha Polskę i jest patriotą ?Jest  rozwiązanie , aby przywrócić równowagę - wzajemny szacunek,  mimo różnych poglądów.Jak to zrobić? Może pomocny będzie fragment zapomnianego tekstu Dezyderaty:"O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie bądź na dobrej stopie ze wszystkimi.Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoja opowieść."
archiwum
Kaczyński zapowiedział jasno, że obniżki akcyzy ani innych podatków nie będzie bo te pieniądze są potrzebne w budżecie a firmy powinny po prostu zarabiać mniej - 12:50Obecnie za najniższą czyli 2061,67 można kupić 343,5 oleju napędowego –
archiwum
Czepiamy się innych narodów, jak traktują polskich bohaterów, a sami do dzisiaj pomijamy zasługi tych, którzy mogli nas uratować przed największą katastrofą w naszej historii. – Po lewej, Jerzy Sosnowski, polski superszpieg, który zdobył szczegółowe plany ataku Niemiec na Polskę w czasie II-giej Wojny Światowej na kilka lat przed jej rozpoczęciem. Aresztowany przez polski wywiad, bo informacje były zbyt szczegółowe, więc wg ich logiki nie mogły być wiarygodne. Po prawej Władysław Studnicki, geopolityk. Przewidział wszystko, co się stanie z Polską, poza skalą niemieckich zbrodni. Ostrzegał, że sojusz z aliantami to dla Polski gwóźdź do trumny, bo ci nie dadzą rady nam pomóc, a Niemcy najpierw zaatakują najsłabszego i osamotnionego sojusznika. Przewidział też, że ZSRR stanie po stronie aliantów i w zamian dostanie Europę Wschodnią i Środkową. Cały nakład jego książki, w której opublikował te tezy, został skonfiskowany na rozkaz polskiego rządu, żeby nie obniżać morale w narodzie. Samemu Studnickiemu zagrożono zamknięciem w szpitalu psychiatrycznym, a już ucieczce polskiego rządu, kiedy jego przewidywania się sprawdziły, Beck nakazał jego obserwację.
archiwum
Janusz Tracz masakruje młodą socjalistkę. Ten filmik powinien być obowiązkową lekturą w każdej szkole powtarzaną co roku. – Może wtedy kolejne pokolenia, którym w czasach szkolnych jeszcze można wbić coś sensownego do łba, wolałyby uczciwie pracować i utrzymywać z tego siebie i rodzinę, zamiast wyciągać chciwe łapska po socjal opłacany z NASZYCH podatków.
archiwum
Kiedy rząd da za dużo... – W Wielkiej Brytanii powstał ruch INSULATE BRITAIN, który blokuje drogi w całym kraju - żeby rząd dopłacił im do ocieplenia domu... :) Pozdrawiamy panią Polkę która walczy o drogę do pracy... i opłacenia sobie samemu życia w tym kraju.
Źródło: Telegraph
archiwum
Dyskryminacja uczniów niechodzących na religię: w jednej z klas V Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie na katechezę uczęszcza sześcioro uczniów – pozostałych 22 ma w tym czasie „okienko" i musi czekać w bibliotece. – W tej sprawie interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich – zwrócił uwagę, że nie ma przeszkód prawnych, by katecheza była pierwszą lub ostatnią godziną lekcyjną.Religia w środku zajęć to powszechna praktyka w całej Polsce – dzieje się tak w 66% szkół, co wykazały badania zlecone przez Fundację Wolność od Religii. W ten sposób odbiera się uczniom niechodzącym na religię ich wolny czas. Zdaniem Doroty Wójcik, prezeski Fundacji,  jest to „jawna dyskryminacja, której zabrania nie tylko rozporządzenie z 1992 r. regulujące zasady nauki religii w szkołach, ale przede wszystkim Konstytucja. To karanie uczniów za to, że nie uczęszczają na religię i przymuszanie ich do tego, żeby się jednak zdecydowali na udział w katechezie”.
archiwum
Ogłaszam zrzutkę na kawę dla Anny Marii Żukowskiej, posłanki Nowej Lewicy – Na duuużą kawę!
archiwum
Najpewniejszym sposobem na zorganizowanie krucjaty na rzecz jakiejś dobrej sprawy jest obiecanie ludziom, że będą mieli szansę kogoś maltretować – Aldous Huxley