Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

kondon

0 / 0
kondon

[demot] @panmarian83 Piękna wymówka, żeby zaatakować drugą stronę i pokazać swoje prawdziwe "ja". „Pytaniem jest co tak naprawdę uzależnia. Uzależniać może myślenie „jestem dobrą osobą”. Może i tak. Jednak ktoś o umyśle psychoanalitycznym mógłby powiedzieć, że to nie to jest narkotykiem. Narkotykiem jest nienawiść, usprawiedliwienie do użycia siły, pragnienie totalitarnej kontroli i tyranicznych rządów. Maska dobroci jedynie to przykrywa. (...) Mam ujście dla moich najgorszych impulsów. Nie muszę ich nawet świadomie zauważać, bo mam tę maskę dobroci, więc mogę pozwolić ”demonicznym siłom”, będącym częścią ludzkiej psychiki, na swobodne działanie, jednocześnie mówiąc, że jestem dobry.”

1 / 1
kondon

[demot] @killerxcartoon Przy zabiciu kogoś możesz mieć jakieś usprawiedliwienie (np. obrona własna), a możesz kogoś zabić dla przyjemności, dla pokazania się, czy dla własnego interesu. To można oceniać jako złe. Są niewinni. Jeśli ktoś ani Tobie, ani nikomu innemu nic nie zrobił, to jest niewinny. Pewnie, że warto myśleć nad przyczynami. Jednak osąd jednostki nie może nam przysłaniać prawdy. "Ja wole zupełnie inne postrzeganie niż klasyfikacja dobro zło" "mam prawo komuś źle życzyć" - wtedy nie rozumiesz, że to właśnie jest złe. Masz prawo robić wiele złych rzeczy, prawo nie definuje moralności, choć często o nią zahacza. Oglądałeś powyższy filmik o Hitlerze? Jeśli robisz komuś coś, czego on nie chce i z czego nie będzie miał żadnej korzyści, a tylko straci, to jest to złe i mój osąd nie ma znaczenia. "Tak robi każdy." Nie zasłaniaj się takimi hasełkami, bo właśnie one bardzo często świadczą, że coś jest nie tak. To wymówka, aby zrobić coś niekoniecznie dobrego. Szanuję Twoją szczerość, tylko w tamtej sytuacji ona wyniknęła z negatywnych emocji, nie z rozsądku i honorowego przyznania się. Takie myśli trzeba kontrolować. Nie wiem dlaczego tak wyróżniasz ludzi dwulicowych, których też nie lubię. Wydaje mi się, że tą szczerością chcesz zasłonić swoje złe myśli. Masz rację, czasami spotykamy sytuacje bez dobrego rozwiązania i trzeba wybrać jedno ze złych. Problem w tym, żeby nie wybierać rozwiązań złych wtedy, kiedy są też dobre. "I nie mam nic przeciwko przybijaniu gwoździ." Takie uproszczenie, czy naprawdę nie masz nic przeciwko robieniu czegoś złego? Ja rozumiem wybrać przybijanie, jeśli drugą opcją jest bycie przybitym, tylko czy nie widzisz w tym problemu? Dalej jest to co na początku akapitu - sytuacje bez dobrego rozwiązania. "A prawie każdy będzie zabijał jak go odpowiednio zmotywuje czy ogłupi..." Tobie wystarcza, że ktoś jest za PiSem, a nawet kwestionuje sensowność demota krytykującego podejście PiSu. Już Ci chyba to podrzucałem, ale nie zauważyłem, żebyś obejrzał cokolwiek ode mnie. Naprawdę poświęć te kilka minut i obejrzyj wszystko z tego tematu na spokojnie, przemyśl, może obejrzyj jeszcze raz... Jeśli chcesz rozmawiać na ten temat, to warto, abyś coś wiedział. Inaczej marnuję swój i Twój czas. https://www.youtube.com/watch?v=PeCw-7PyGq0

0 / 0
kondon

[demot] @killerxcartoon Nie mylę, jednak idea jest ta sama - to państwo decyduje, a człowiek nie jest wolny i ma się grzecznie dostosować. USA były wymarzone kiedyś, a teraz - jak sam zauważyłeś - spora część społeczeństwa jest na zasiłku. To nie jest nic dobrego. Jestem przeciwny punktom, które wymieniłeś i masz rację, że są to pomysły socjalistów - złe pomysły.

0 / 0
kondon

[demot] @Prally Sprawdzałeś w jakiej wersji Rosja miała swoje czołgi a w jakiej my? Sprawdzałeś w jakim stanie oni je mieli? Nie mamy Leo 2A6, a do T-72 z amunicją mamy jeszcze większe problemy. Powtarzam: modernizacja naszych T-72 nie ma żadnego sensu. Proszę materiał, który dość szczegółowo opisuje przedstawiony problem: https://www.youtube.com/watch?v=MB1a0W_gWWk Do komentarza niżej - trzeba sobie policzyć czy w pewne rzeczy w ogóle warto inwestować więcej. Jeśli głęboko zmodernizowany czołg będzie kosztował 2/3 nowego, to taka operacja może nie mieć sensu, więc zmienia się mniej, aby stosunek koszt / efekt był sensowny. Tak właśnie zrobili Rosjanie ze swoimi T-72B3, jednak pod koniec też im koszty podskoczyły i straciło to sens (jest o tym w filmiku). Co do zarządu politycznego, to właśnie po to są państwowe spółki, aby gdzieś tych ziomeczków upchać. Można ten problem starać się zminimalizować, ale jeśli państwo decyduje o zarządzie, to on nie zniknie.

1 / 3
kondon

[demot] Tak samo jeśli stworzysz jakieś narzędzia dla władzy, to następcy mogą z nich korzystać. PiS wiele takich narzędzi tworzy. Jak widać oni myślą, że będą rządzić wiecznie. W przypadku Kaczyńskiego i Terleckiego to akurat możliwe, jednak taki Morawiecki powinien bardziej uważać. Z drugiej strony politycy nawzajem się nie tykają, a ludzie kłócą się głównie ze sobą - tak nasze społeczeństwo zostało rozegrane.

1 / 3
kondon

[demot] @CzlowiekZkamienia Brzmi jak utopia. Tak w skrócie, o co mu tam niby chodziło? Poza podatkami mamy jeszcze mnóstwo różnych regulacji, które bardzo szkodzą gospodarce.

4 / 8
kondon

[demot] Socjaliści dzielą się na idiotów, którzy wierzą w socjalizm i cwaniaków, którzy dobrze wiedzą, że to nie działa, tylko mówią tak, by dostać się do koryta. Miller jest cwaniakiem.

1 / 1
kondon

[demot] @J_R Robienie dobra bardzo często jest tylko wymówką i pięknym hasłem, które przykrywa zło. Ludzie chcą narzucać innym swój sposób myślenia, potrzebują się wyżyć i uwolnić emocje. „Pytaniem jest co tak naprawdę uzależnia. Uzależniać może myślenie „jestem dobrą osobą”. Może i tak. Jednak ktoś o umyśle psychoanalitycznym mógłby powiedzieć, że to nie to jest narkotykiem. Narkotykiem jest nienawiść, usprawiedliwienie do użycia siły, pragnienie totalitarnej kontroli i tyranicznych rządów. Maska dobroci jedynie to przykrywa. (...) Mam ujście dla moich najgorszych impulsów. Nie muszę ich nawet świadomie zauważać, bo mam tę maskę dobroci, więc mogę pozwolić ”demonicznym siłom”, będącym częścią ludzkiej psychiki, na swobodne działanie, jednocześnie mówiąc, że jestem dobry.” @Adamowitch94 "Po owocach ich poznacie" - można przeanalizować działania i zobaczyć jakie są ich skutki. „Jeśli nie możesz odkryć powodów dla których ktoś coś robi, to spójrz na rezultat i załóż, że taka właśnie była motywacja.” https://www.youtube.com/watch?v=dHqbgtmAw8k @killerxcartoon Nie zgodzę się z Tobą, że dobro i zło nie istnieje. Moralnie jest różnica między dobrem i złem. Czasami trudno określić granicę - tutaj się mogę częściowo zgodzić, jednak nie wiem jak trzeba by patrzeć, aby uznać zabijanie niewinnych ludzi za dobro. Hitler nie był dobry dla nikogo - patrz wyżej. Spojrzenie z kilku perspektyw - mogę się zgodzić, że daje pełniejszy obraz i pozwala obiektywniej ocenić. "Ja wole zupełnie inne postrzeganie niż klasyfikacja dobro zło" Ten ostatni czynnik definiuje Ciebie. Nie wiem, czy Cię to nie gubi. Ostatnio życzyłeś źle przypadkowym ludziom, bo myślą inaczej niż Ty. Chyba nie powiesz mi, że chciałeś dobrze? Odnosi się do tego cytat na początku tego komentarza - miałeś wymówkę. Jeśli ktoś będzie miał gorzej w życiu, to i prawdopodobnie będzie gorszy dla Ciebie, tak więc życząc innym źle, sam możesz stracić. https://www.youtube.com/watch?v=UaDPSGY0K0k

0 / 0
kondon

[demot] @Prally Eksportować ze stratą? Modernizowanie naszych wersji T-72 nie ma żadnego sensu.

2 / 6
kondon

[demot] @mafouta "Najprostszą odpowiedzią na przedłużający się stan "pandemii", jest obarczenie winą za ten stan niezaszczepionych, tzw. "szurów". Gdy już wszyscy będą zaszczepieni, wtedy winni będą wszyscy, bo chcą się spotykać ze znajomymi, obchodzić święta i jeździć na urlopy. Mało ludzi dostrzega, że jest to układ: psychopatyczny oprawca - ofiara. Oni chcą dobrze, to my jesteśmy winni. Chodzi o uległość. Ofiara ma widzieć w swoim oprawcy wybawcę, oczekuje, że znajdzie jakieś rozwiązanie. Stąd "to tylko 2 tygodnie", "ostatnia prosta"…”

3 / 3
kondon

[demot] @Revel Tak trudno poprawić to, co wyrzuci translator, aby tekst miał sens i był poprawnie napisany?

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 listopada 2021 o 22:20

-2 / 2
kondon

[demot] @Dipol Wolnościowcy, libertarianie i inni podobni. Tylko demot postuluje coś zupełnie odwrotnego...

-2 / 4
kondon

[demot] @Dipol A jeśli ktoś nie mówi innym jak mają żyć? @TomorrowNeverKnows Jeśli już, to naturalna cecha naszego gatunku, czym się ona u nas tak wyróżnia? W wielu kwestiach na zachodzie jest więcej głupoty, niż u nas. Tylko ich jeszcze na nią stać, kiedy my nie mieliśmy okazji się dorobić.

3 / 3
kondon

[demot] @egoiste Dobrowolnie ktoś może sobie brać i 2 dnia po odkryciu, jednak nie powinno być mowy o przymuszaniu. Wzięcie leku to ryzyko, nie wzięcie go również. Ty sam powinieneś podjąć decyzję, które ryzyko jest dla Ciebie mniejszym.

2 / 8
kondon

[demot] Koleś sobie jeździ w nocy po terenie stanu wyjątkowego (gdzie pewnie bywają też przemytnicy) i zdziwiony, że ktoś go zatrzymał... W tym Razem to naprawdę nie potrafią logicznie myśleć.

11 / 11
kondon

[demot] „Bycie neutralnym w pojedynku dobra ze złem, to opowiadanie się po stronie zła”

6 / 8
kondon

[demot] @Rhanai @mamut3003 "Najprostszą odpowiedzią na przedłużający się stan "pandemii", jest obarczenie winą za ten stan niezaszczepionych, tzw. "szurów". Gdy już wszyscy będą zaszczepieni, wtedy winni będą wszyscy, bo chcą się spotykać ze znajomymi, obchodzić święta i jeździć na urlopy. Mało ludzi dostrzega, że jest to układ: psychopatyczny oprawca - ofiara. Oni chcą dobrze, to my jesteśmy winni. Chodzi o uległość. Ofiara ma widzieć w swoim oprawcy wybawcę, oczekuje, że znajdzie jakieś rozwiązanie. Stąd "to tylko 2 tygodnie", "ostatnia prosta"…”

-1 / 1
kondon

[demot] @Rhanai Pewnie tak, nikt tyle syfu nie wrzucałby z nudów. Do tego te konta są powiązane (delikatnie mówiąc) i administracja na pewno o tym wie.

-3 / 9
kondon

[demot] @PIStozwis A czym tak znacząco różnimy się od innych narodów? Gdzieś wszyscy ludzie są tacy mądrzy?

6 / 20
kondon

[demot] Czyli standardowo równamy wszystkich w dół? Może od razu zamknijmy wszystkich w więzieniach? Debilny demot, debilne podejście.

4 / 6
kondon

[demot] @trusty @Rhanai Ilość, nie jakość. Trzeba czymś stronę zapełnić, to boty wrzucają byle co...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10418 419 następna »