Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

kondon

0 / 4
kondon

[demot] Co to znaczy "niektórzy pracodawcy"? Ilu ich jest? Może 15 na całą Polskę, a może 15 000? Co za idiota pisał ten artykuł - bez żadnych konkretów? Co za geniusz ekonomii go tu wrzucił to dobrze wiem... Dlaczego pracownik, skoro czuje się oszukiwany, nie zmieni pracodawcy? Przecież pracy jest teraz tyle, że naprawdę można wybierać. O ile coś się umie i chce się pracować...

0 / 0
kondon

[demot] @vetulae Mylisz się, przedsiębiorcy się nie orientują. Zwłaszcza ostatnio, kiedy przepisy podatkowe zmieniają się co 2 miesiące. Nikt nie nadąży za tyloma zmianami, jeśli do przeczytania jest ustawa mająca 200 stron pisana językiem prawniczym. Do tego masz przeróżne odnośniki do nie wiadomo czego. Dochodzą jeszcze interpretacje ustaw, które mogą liczyć następne dziesiątki stron i zmieniają się nie wiadomo kiedy. No i mówimy tylko o jednej ustawie. A przedsiębiorcę nie obowiązuje tylko ona. Normalny człowiek nie jest w stanie za tym wszystkim nadążyć. Uproszczenie to dobry pomysł, zgadzam się. Tylko pisowskie wykonanie takich pomysłów to zrównanie wszystkiego do najwyższych stawek. To już nie jest dobry pomysł.

0 / 0
kondon

[demot] @tudrut Wiem o co Ci chodzi... Po prostu nie mam teraz ani czasu, ani chęci tego Ci wyjaśniać.

-1 / 1
kondon

[demot] @wojekwiesiek Przecież niektóre kopalnie sprywatyzowano i tragedii z tego powodu nie było. Trzeba tylko po kolei to samo zrobić z resztą. Górnicy niekoniecznie zarabiają zbyt dużo. Zbyt dużo to jest tam urzędników i oni, w porównaniu do umiejętności i funkcji, mogą zarabiać za dużo. Do tego musisz wziąć pod uwagę, że górnictwo jest bardzo opodatkowane i przeregulowane.

1 / 1
kondon

[demot] @wojekwiesiek @corvus_pl W zarządach kopalń, jak i innych państwowych spółek, jest zbyt dużo fajnych posadek dla ziomeczków, więc rządzący bardzo niechętnie zrezygnują z możliwości ich obsadzenia. Tu nie chodzi o brak odwagi, a o interesy. @lech2 Ok, odchodzimy od węgla, ale co w zamian?

3 / 5
kondon

[demot] @niemoja A jak prosty przedsiębiorca ma się odnaleźć w tym, co jest czym? Jaka ilość i jakich składników wpływa na przesunięcie tej granicy? Czy taka sama jak w zeszłym roku, czy tych samych? Fajnie by było, ale to nie jest takie proste i więcej komplikuje niż pomaga.

0 / 0
kondon

[demot] @tudrut A dawaj sobie za co chcesz :) Nikomu niczego nie narzucam, po prostu wyraziłem swoją opinię.

5 / 5
kondon

[demot] Politycy tylko udają, że się gryzą. Tak naprawdę nikt nikomu nie szkodzi.

3 / 3
kondon

[demot] @Purple_Piper Paradoksalnie właśnie przygotowanie do rządzenia oznacza problemy dla społeczeństwa. Przygotowanie u nas oznacza powiązania, układy, znajomości, zobowiązania...

-1 / 5
kondon

[demot] Państwo się wtrąca w związku ludzi to i robi się z nimi problem. Całkowicie normalna sytuacja, kiedy państwo się w coś wtrąca. Należy zlikwidować państwowe małżeństwa i niech każdy zawiera sobie z kim chce jakie chce umowy. Państwo ze swoimi regulacjami nie jest tutaj do niczego potrzebne.

-2 / 2
kondon

[demot] @epyon2706 Ten tekst jest tak oklepany, że nie ma w nim nic błyskotliwego. Polityczną stałość to on prezentuje tylko na papierku. Ten socjalista już rządził i wie, że socjalizm nie działa. Może i załatwił (choć jak już pisałem nie ma tu nic błyskotliwego), natomiast czy politycy powinni "załatwiać" społeczeństwo? Fanem Bosaka nie jestem, ale wolałbym, żeby politycy (i nie tylko) zachowywali się w taki sposób https://propolski.pl/krzysztof-bosak-odpowiada-wysmiewajacej-go-osobie/ , zamiast poniżać się nawzajem. Inny przykład https://www.youtube.com/watch?v=9RgqxdPAxoM konkretnie 2.30, zamiast pyskówki konkretne wyjaśnienie jak powinna się zachować.

Komentarz poniżej poziomu pokaż
1 / 1
kondon

[demot] @Paszkwilant Norma w państwówce. Przy karuzelach VAT w ministerstwie finansów wywalono osobę, która zgłosiła nieprawidłowości. Jak już pisałem, państwowe znaczy niczyje i to świetna okazja, żeby ukręcić sobie coś na boku.

-1 / 1
kondon

[demot] @Syphar Wszystko zależy od pracy. Jeśli da się rozliczyć 1 osobę - jest to świetna opcja. Jeśli ktoś jest częścią całości to nie ma to najmniejszego sensu. 1 górnika nie da się rozliczyć z ukopanego urobku, bo często on nie jest z nim bezpośrednio związany, a np. zapewnia konieczną infrastrukturę. Poza tym ja mówię o porównaniu i ocenianiu, nie wyliczaniu wypłaty.

4 / 6
kondon

[demot] A rząd sam wybiera które leki finansować. Jak myślicie, kieruje się naszym dobrem, czy... sugestiami korporacji?

3 / 3
kondon

[demot] @Paszkwilant A że było to państwowe (czyli niczyje) to nikt o to nie dbał tylko brał swoją działkę. No ale jeszcze jakieś źródło by się przydało.

-1 / 5
kondon

[demot] Nie ma znaczenia czy ktoś dostanie 12, 13, 14, 15 czy 72 wypłaty. Znaczenia ma ich suma w ciągu roku, najlepiej w przeliczeniu na godzinę pracy. Tych wartości można się czepiać, ilość wypłat jest bez znaczenia. A tak w ogóle to socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju. Sprywatyzować i problem znika.

0 / 0
kondon

[demot] @zenonbak Nie chodzi mi o jego konkretne rady, bo tych nawet nie pamiętam, ale o samo podejście do pieniędzy. Nie wiem czy jest idealne (pewnie takiego nie ma), ale na pewno lepsze od podejścia przeciętnej osoby. Jeśli chcesz polecić coś lepszego - słucham.

0 / 0
kondon

[demot] @7th_Heaven O ile pod normalnymi znakami mógłbym może i się jeszcze zgodzić, o tyle przy biskupie jest to ewidentna prowokacja. Chyba, że ten biskup toleruje takie poglądy, w co wątpię.

0 / 2
kondon

[demot] @7th_Heaven Nie działają pozytywnie zarówno na przeciwników LGBT, jak i osoby neutralne. Pokazywanie takiej tabliczki obok tabliczki biskupa nie jest oczywistą prowokacją? Zgadzam się z Tobą, że przesadne walczenie z takimi akcjami jest równie głupie, co same akcje.

0 / 0
kondon

[demot] @Pingwiningwin Manipulacja, ktoś kimś gra, ktoś kogoś wykorzystuje. Celem nie jest zwiększenie tolerancji społeczeństwa, a jego podzielenie. Kto i co konkretnie chce osiągnąć to już różnie wygląda i tego nie wiem. Po prostu nie wszystko jest takie piękne, jak się wydaje. Ludzie na samym dole może i kierują się ideologią, ale już ludzie wyżej mogą kierować się jakimś konkretnym interesem, a ideologia jest dla nich tylko narzędziem. A podobne akcje narzucają innym poglądy, że jedyny słuszny, poprawny i nowoczesny sposób myślenia to tolerancja wszystkich i wszystkiego. A spróbuj tylko powiedzieć coś na pokrzywdzone mniejszości to będziesz miał problem. Do tego jakaś niewielka grupka wypowiada się za całe miasto.

1 / 3
kondon

[demot] @Pingwiningwin A tego to nie wiem już. Wiem tylko, że takie sposoby nie działają. Z resztą mam wątpliwości, czy temu całemu lobby naprawdę chodzi o uświadamianie. Ja powiedziałbym, że o narzucenie swojej ideologii jako jedynej słusznej, więc nie chodzi tu o to, co naprawdę zadziała, a o to, co da określony efekt.

-1 / 1
kondon

[demot] @mala1989 Narzucanie innym swoich zasad jest cechą typową dla lewicy, a Konfederacja jest temu przeciwna. Bardzo się zgadzam z tą zasadą i wolnościowa część Konfederacji również się z nią zgadza.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10166 167 następna »