Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

kilkaslowprawdy

2 / 2
kilkaslowprawdy

[demot] UAKTUALNIENIE: Jest możliwe,że to jednak tylko teatrzyk mający na celu umocnienie władzy Erdogana,lub że przewrót się nie udał.Zobaczymy rano.

0 / 0
kilkaslowprawdy

[demot] @iluminat: "A co moje słowa mają wspólnego z oddawaniem większości zarobków na tacę? " - a to,że bycie "dobrym wierzącym", "zmierzającym do zbawienia" itd. sprowadza się do posłuszeństwa instytucjom religijnym - czy to polegającego na marnowaniu swego czasu,dostosowaniu się do jakichś norm (nie twierdzę,że złych czy zbędnych - część jest zasadna i potrzebna),czy też poświęcaniu go dla funkcjonariuszy tych instytucji - poprzez darmową pracę na rzecz proboszcza,dawanie na tacę itd. Bo wbrew "zakładowi Pascala" nikt oprócz ostatniego półgłówka nie uwierzy,że sama wiara że jakiś Bóg "jest" wystarczy do "wieczystej nagrody" czyli "nieba". Każdy wie z czym się to wiąże. Z podporządkowaniem religijnej ideologii. I możesz twierdzić,że jest inaczej,ale znaczy to co najwyżej że popadasz w jakąś "herezję" ;)

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2016 o 22:12

0 / 2
kilkaslowprawdy

[demot] @iluminat: "ie rozumiesz idei wolnej woli i braku ingerencji Boga, gdy człowiek morduje drugiego człowieka, ponieważ patrzysz oczami niewierzącego, czyli takiego, dla którego ten świat jest ostateczny, a nie ma po nim już niczego" - 1.No tak,"jesteś inny niż my więc jesteś głupi i nic nie rozumiesz" 2."bo całe zło wyjaśnia to,że są zaświaty/niebo ble ble ble" - Otóż GUZIK PRAWDA ! - to ty rozpaczliwie próbujesz bronić rzeczy nie do obronienia. Jeśli wszechmocny Bóg by istniał i byłby dobry to na pewno znalazł by sposób,by obejść się bez pozwalania na zło w tym życiu tylko po to by cośtam zdecydować na temat rzekomego przyszłego (którego zresztą nie ma).I koniec.___Jeśli nie potrafisz tego zrozumieć - piszesz: "głównym celem człowieka, jest społeczność z Bogiem, czyli bycie zbawionym, więc drogą dedukcji, nie te życie jest najważniejsze" - a głównym celem uczestnictwa w takich reality show jest zgarnięcie głównej nagrody.Możesz oczywiście więc twierdzić,że wydurnianie się w nich,zmuszanie do niemoralnego zachowania czy nieprzyjemności "drogą dedukcji" nie są najważniejsze - ważniejsza jest nagroda. Nieprawdaż ? Tylko że taką "dedukcję" można wsadzić sobie w tyłek,jeśli zakłada się,że realizujący tego typu imprezę "chcą dobra uczestników" (oczywiście nie o nie im chodzi) - bo gdyby go chcieli nagroda by była od razu i dla każdego. Bóg ma podobno więcej możliwości niż cwaniacy z telewizji od dziwacznych programów.Podobno jest wręcz WSZECHMOGĄCY.Podobno nas kocha,podobno wszystko wybacza. No to niech zafunduje nam ten cały raj tu i teraz,żeby wszyscy się kofali i zgadzali zamiast odstawiać jakieś cyrki,"egzaminy","czasy ostateczne",apokalipsy czy jak to tam nazwiesz. Prostsze wyjaśnienie jest jednak takie,że go albo nie ma,albo nie jest dla nas dobry,że jest wręcz sadystą i nie zasługuje na nic od nas.

0 / 0
kilkaslowprawdy

[demot] @K4mil: "Islamski terroryzm w wymiarze globalnym to współczesny wynalazek i ciężko wymagać od elit rządzących kilkadziesiąt lat temu" - to wynalazek arabski z początku stulecia.Wystarczyło tylko posłuchać odpowiednich analityków, albo przeczytać podręczniki historii (o rekonkwiście np). Oczywiście wiem że "nie można było" - bo to celowa akcja na rozwalenie Europy rozegrana mistrzowsko na chciwości "biznesmenów".__" Teraz natomiast, zwłaszcza w przypadku Francji, mówienie o zamykaniu granic to jakiś nonsens, bo to już niczego nie zmieni" - ależ zmieni.Trochę spowolni proces islamizacji.___ "Należy podjąć starania na rzecz kulturowej asymilacji, a przede wszystkim zapobiegania wykluczeniu muzułmanów z życia społecznego i gospodarczego" - ależ oni nie są "wykluczeni". Ci co chcą się asymilowąć się asymilują,ba popierają nawet czesto (mimo,że są muzułmanami) Marine Le Pen licząc że zrobi porządek z tymi którzy nie chcą się asymilować.Problemem jest muzułmańska "umma" która będzie istnieć w obecnej formie jak długo będzie przepływ ludzi i idei z bliskiego wschodu.Oni sami z własnego wyboru tkwią w gettcie ! Dopóki będą nachodźcy i napływ nowych z bliskiego wschodu,dopóty niemożliwa jest jakakolwiek asymilacja.Ponieważ to populacja tych "religijnych" i niedouczonych wzrasta.Brak presji.

0 / 0
kilkaslowprawdy

[demot] @prawdziwaIta : głupie i nieprzyzwoite jest żerowanie na zmarłym dziecku tylko po to,by realizować cele lewackich i liberalnych bandytów - a w efekcie doprowadzić do śmierci większej ilości dzieci. ______ To zaś co ja zrobiłem jest właśnie przyzwoite.Upomnieć się o tych których próbują przemilczeć ze względu na swoje cele polityczno-biznesowe. Powtórzę - o dzieciaku nachodźcy który utonął bo tatuś przemytnik spieprzył sprawę w drodze do Europy po zasiłek i nowe zęby były ckliwe materiały.A o tej dziewczynce ? Nie. Bo to by zaszkodziło interesom tych którzy wpuścili tu terrorystów i chcą większej liczby zamachów.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2016 o 21:23

4 / 6
kilkaslowprawdy

[demot] @Joanna888: Wolna wola to piękna wymówka. Ale: 1.Bóg jest niby dobrym ojcem - czy jednak dobry ojciec pozwala,by jego ukochane dzieci podżynały sobie gardła albo choć raniły się żyletkami ? Takiego ojca nazywa się patologicznym - bez względu na to,czy usprawiedliwia się tym,że chciał dać dzieciom wolność,bezstresowe wychowanie czy inną "wolną wolę" (która zresztą wg. religii jest źródłem zła - grzech rajski i "drzewo poznania dobra i zła") 2.Wolna wola wolną wolą,ale powtórzę - niezłym potworem ten Bóg by był,gdyby POZWALAŁ BY W JEGO IMIENIU MORDOWANO NIEWINNYCH. Być wszechmogącym i nie zaprotestować w takiej sytuacji ? A może : Ja tego nie zrobiłem,więc nie będę się wtrącał ? Móc zrobić wszystko ale nie zrobić nic ? Oddawanie czci takiemu sadyście/sobkowi gdyby istniał to PATOLOGIA. Lepiej więc twierdzić,że nie ma boga.Bo jeżeli by był - nie jest godny żadnego szacunku i żadnej czci.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2016 o 16:03

6 / 10
kilkaslowprawdy

[demot] @egipcjanin : NIE MA Boga.Nawet jeśli był już dawno spalił się ze wstydu za to co ludzie robili i robią w jego imię.Mordowanie małych dzieci,czy niewinnych ludzi w ogóle "w imię Boga" jest nie do usprawiedliwienia,a to że Bóg nie ingerował - że nie wrzasnął "nie pozwalam" z chmurki,ani nie przysmażył piorunem dupska winym - świadczy o tym,że nie istnieje, albo że nie jest godny NAJMNIEJSZEJ czci - bo jakim kutasem trzeba by być by pozwolić zamordować jedno niewinne dziecko (cóż mówić o ich tysiącach) rzekomo w twoim imieniu i "z twojej woli" jakimś psycholom ?

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2016 o 15:22

0 / 2
kilkaslowprawdy

[demot] @K4mil: Dobra dobra,ale fakty są takie,że wcześniej tylu zamachów w Europie zwyczajnie NIE BYŁO. To,że miał obywatelstwo akurat świadczy tylko o tym,że nie powinni ich wpuszczać już w latach 60-tych ! Wpuśćmy ich więcej a będzie jeszcze gorzej ! A dwa - sprawa jest związana z próbą zaprowadzenia demokradycznych rządów u arabów (co jak wiadomo kończy się jeszcze większym złodziejstwem elit - demokradyczny ustrój zobowiązuje) i dojściem do władzy islamistycznych podzwierząt w rezultacie,a przynajmniej wypuszczeniem ich z więzień.A potem jest wojna,zamachy,"uchodźcy" i terroryści szalejący wszędzie.Tylko lewaccy debile nie potrafią zauważyć ciągu przyczynowo skutkowego.Poza tym tam, gdzie wpuszcza się arabów wnoszą oni element swojej "kultury" - zamachy terrorystyczne. Jaka inna grupa etniczno-wyznaniowa wszędzie gdzie się pojawi robi taki chlew ? Śmiem twierdzić,że ŻADNA INNA niż wyznawcy pewnego mordercy i pedofila.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2016 o 15:02

1