Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

kibishi

5 / 5
kibishi

[demot] Problem w Chinach jest dużo bardziej skomplikowany, sama polityka 2+1 nie była złym pomysłem tylko nie wzięto pod uwagę mentalności ludzi tam żyjących, każdych chciał mieć męskiego potomka w związku z czym zaburzona została równowaga płci czego efektem jest znacznie niższy niż przewidywany przyrost naturalny. Do tego wydaje mi się że mogą się pojawić problemy z powodu frustracji mężczyzn związanych z brakiem możliwości znalezienia partnerki, ciekaw jestem jak sobie z tym poradzą.

5 / 9
kibishi

[demot] @victoriatus Umniejszasz występki KK mówiąc że to organizacja pedofilska, mają dużo większy zakres działań które dla innych są niedozwolone.

3 / 7
kibishi

[demot] Ale przecież diabeł został stworzony przez "Boga" a w Biblii jest napisane że wszystko co stworzył "Bóg" było dobre, czy jakoś tak.

-3 / 13
kibishi

[demot] Te osoby same się tak zachowywały, nikt ich do tego nie zmuszał więc jak zostały upodlone, same się upodliły jak już. Pokazanie jak ludzie zachowują się gorzej niż zwierzęta nie jest winą pokazującego tylko osób tak się zachowujących.

1 / 3
kibishi

[demot] @TomorrowNeverKnows Dlatego niewielu z nas jest bogatych. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego że jesteśmy okradani przez nasz rząd.

1 / 1
kibishi

[demot] @Mandy25 Też uważam że powinni dać jej szmatę aby umyła ściany.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 września 2021 o 13:25

7 / 7
kibishi

[demot] To dlatego że ludzie są w dużej części pracowici, a to właśnie z pracy tworzy się bogactwo, przynajmniej kiedy Ci pracowici nie są okradani.

0 / 0
kibishi

[demot] @Wolterianin No właśnie tu jest problem, mamy masę ludzi którzy nie mają pojęcia a uważają inaczej oraz grupę ludzi która zdaje sobie sprawę że nie ma wystarczającej wiedzy aby podjąć tak ważną decyzję, czemu często widać że ludzie mają pretensje do tej drugiej, moim zdaniem ta pierwsza jest dużo bardziej niebezpieczna.

1 / 1
kibishi

[demot] @Mizantropix Mówienie że 38,26% uprawnionych do głosowania ma los kraju w dupie jest złym podejściem, lepiej aby głosowało mniej ludzi ale byli to Ci którzy mają jakąś wiedzę na temat polityki a nie ludzi nie mających pojęcia co się dzieje. Jeżeli ktoś uważa że się na czymś nie zna to nie powinien się w danym temacie wypowiadać.

0 / 2
kibishi

[demot] @Qbikkkk "Nikt przy zdrowych zmyslach nie wejdzie na przejscie bez rozgladniecia" Za tych nie będących przy zdrowych zmysłach też można pójść siedzieć, ja widzę takich dość często. Korki są zdecydowanie mniejsze, ja przed pandemią jeździłem do pracy ponad godzinę, teraz około 45 minut a w najlepszym momencie pandemii to nawet w 30 minut się dało. PS Przy spotkaniu auta z pieszym na przejściu od zawsze się obwiniało kierowce, tylko jak się wmawia ludziom że zawsze mają pierwszeństwo to debili będzie więcej wychodzić na drogi z takim założeniem.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2021 o 22:06

0 / 0
kibishi

[demot] Czemu ten ktoś w mundurze nic nie zrobił tej kobiecie? Przecież ewidentna próba wyłudzenie też powinna być karana, bez kar za wyłudzenia ludzie robią się zuchwali tak jak tutaj na filmiku widać.

5 / 13
kibishi

[demot] @lolo7 Szacunki często są nieprecyzyjne, z tego co wiem to bardzo duża część ludzi pracuje zdalnie, poza pracą zdalną część ludzi również zmieniło nawyki w czasie pandemii aby nie wychodzić tyle z domu (zakupy online itp.), no i patrząc na to jak się jeździ po Warszawie, Katowicach i kilku innych dużych miastach to śmiało mogę powiedzieć że samochodów jest zdecydowanie mniej, może nie połowę ale różnica jest odczuwalna. Zauważyłem za to spadek uwagi pieszych, niejednokrotnie widzę że nawet się nie rozglądają przed wejściem na przejście mimo że nadal należy do ich obowiązków upewnienie się że mogą bezpiecznie przejść.

7 / 19
kibishi

[demot] @lolo7 Uwielbiam ludzi nie uważnie czytających artykuły. porównanie jest zrobione między latami 2021 i 2019, czyli okres pandemii gdzie ruch jest zdecydowanie mniejszy bo ludzie pracują z domu itp. z okresem sprzed pandemii. Nie uważasz że jeżeli masz o połowę mniej samochodów na drogach to i wypadków będzie mniej?

0 / 0
kibishi

[demot] @ZONTAR Ta "menelnia" jest wystarczająco dużym obszarem z wystarczającą liczbą ludzi aby robić za przekrój społeczeństwa.

3 / 3
kibishi

[demot] Kiedy w końcu pojawią się takie kafejki, kurcze to była by frajda wpaść do takiego miejsca z kumplami aby zagrać kilka rundek w coś. Taki zestaw trzeba by mieć miejsce aby go trzymać więc do domu ciężko ale do kafejki świetna sprawa.

1 / 1
kibishi

[demot] @koszmarek66 Sam pisałem nawet kilka projektów jak za dzieciaka udzielałem się w pewnej organizacji młodzieżowej, nawet 2 projekty przeszły. Niestety z racji dodatkowej biurokracji koszty projektów są mocno zawyżane więc kasa i tak idzie na pierdoły a do tego wiele nawet dobrych projektów odpada. Wiesz ile wynoszą dofinansownia z eu? Nie jest to nawet 1% budżetu więc ciężko mówić aby to dzięki temu powstawało to wszystko, wiem że u nas wiele kasy jest marnowane przez nie uczciwych urzędników itp. ale to z tym trzeba walczyć a nie ich wspierać dając im kasę aby mogli wydawać pieniądze z poza budżetu na rzeczy które powinny być z budżetu finansowane, tak masz sytuacje gdzie kasę z budżetu się rozkrada a i tak masz się czym pochwalić, im bez różnicy skąd wezmą kasę a tak mogą sobie pozwolić na więcej bo ludzie nie zobaczą że kasa zniknęła i nic nie ma, tak więc można spokojnie zadowolić głupich wyborców. Czemu ktokolwiek uważa że można dawać rybę zamiast wędki, do tego za pozwolenie na połów i to tylko w określonym miejscu za które musisz zapłacić.

0 / 0
kibishi

[demot] @ZONTAR Ja się nie kryję z tym że nie lubię papierosów. Czytając to co piszesz dochodzę do wniosku że jak to określiłeś "Okazjonalny palacz" potrafi wypalić nawet ponad paczkę papierosów dziennie, każdego dnia widzę mnóstwo osób palących które się zachowują zgodnie z Twoją definicją okazjonalnego palacza, na zwrócenie im kulturalnie uwagi zwykle można usłyszeć "spier..." i tym podobne określenia. Wiele miejsc nie nadaje się do tego aby w nich palić nawet jeżeli są kosze, na przykład parki gdzie człowiek wychodzi aby odetchnąć lepszym powietrzem a spotyka palaczy na każdej ławce oraz innych spacerujących, w mojej okolicy nawet ciężko jest skorzystać z siłowni plenerowej bo obok jest ławka dla rodziców obserwujących dzieci na placu zabaw i jakimś cudem zawsze znajdzie się tak jedna lub kilka osób palących, pety oczywiście leżą tam wszędzie bo przecież kosz jest po drugiej stronie placu zabaw i trzeba by było wstać. Chodząc po ulicach może mam pecha ale nie widziałem ani jednej osoby z przenośną popielniczką, za to często widzę pety wylatujące przez okno z aut jadących ulicą, gdzie przecież w samochodach często masz nawet miejsce na popielniczkę.

-1 / 9
kibishi

[demot] Unia "daje" nam więcej niż do niej wpłacamy ale to nie znaczy że wychodzimy na tym jakoś dobrze, te pieniądze są obwarowane mnóstwem innych kosztów, do tego to nie my decydujemy na co możemy je przeznaczyć, to tak jak by rodzic dawał dziecku kieszonkowe a potem powiedział aby poszedł kupić mu piwo bo przecież dał mu pieniądze.

0 / 0
kibishi

[demot] @ZONTAR Papierosy większość pali w przestrzeni publicznej i większość wyrzuca je byle gdzie, jeżeli znajdzie się nawet 10% takich świętych jak Ty to jest to nadal niewielka grupa, jeżeli chodzi o wspomniane puszki po piwie to różnica jest olbrzymia bo niewielka część ludzi pije piwo w terenie do tego masz ludzi zajmujących się zbieraniem puszek więc nawet wyrzucone byle gdzie znikają w ciągu maksymalnie kilku dni. Tak jak pisałem petów jest pełno praktycznie wszędzie i jest to wina osób palących, do tego smrodzą i przeszkadzają innym paląc w miejscach gdzie jest dużo ludzi. Mimo tego co piszesz to śmiem wątpić w to, że w nawet w ciągu ostatniego miesiące nie wyrzuciłeś ani jednego peta nie tam gdzie się powinno zbyt wielu znam palaczy aby w to wierzyć.

0 / 0
kibishi

[demot] @ZONTAR Łatwiej jest złapać kogoś kto wyrzuca opony do lasu niż palacza którzy rzuci peta byle gdzie, poza tym tylko mały % opon ląduje w lesie w przeciwieństwie do ilości petów która ląduje wszędzie, w parkach, na ulicach, w lasach. Jak chcesz to mogę przez tydzień robić zdjęcia petów i opon wyrzuconych w nieodpowiednich miejscach i potem Ci przesłać, tylko nie wiem czy starczy mi miejsca na telefonie i to raczej nie przez zdjęcia opon. Jeżeli chodzi o opakowania to faktycznie trochę ich się trafi ale to i tak nie będzie wiele w porównaniu do petów, niestety pozwolę sobie zacytować komentarz poniżej z którym się zgadzam "Palacze, to fleje, śmierdzące brudasy i śmieciarze" Gumy do żucia akurat łatwo się rozkładają, a co do grilowania to już całkiem argument z dupy.

0 / 0
kibishi

[demot] @Kacper6 Tak niech wszyscy odpoczywają w soboty i niedziele, w weekend będziesz wszędzie chodził pieszo o ile będziesz miał gdzie pójść jak wszystko będzie pozamykane. Jeżeli będziesz miał sklepy pozamykane poza Twoimi godzinami pracy to jak zrobisz zakupy, jeżeli autobusy będą jeździć tylko w Twoich godzinach pracy to jak dojedziesz do firmy? Takie podejście jest bez sensu, każdy kto pracuje w takich zawodach liczy się z tym że będzie musiał pracować w weekendy mając za to wolne w tygodniu lub dostając dodatkową kasę. To co opisujesz to jest przerażająca rzeczywistość bo nie dało by się nic załatwić jeżeli by się pracowało. Osobiście mogę powiedzieć że przez to że zakupy w niedzielę ciężko zrobić to mam dużo ciężej w tygodniu oraz soboty bo raz że są większe kolejki a dwa że ciężko zgrać mi to wszystko z moją pracą, wystarczy że aby załatwić coś w urzędzie to muszę brać wolne, jeżeli jeszcze mam brać wolne aby zrobić zakupy to już będzie całkowita klapa.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10125 126 następna »