Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

kibishi

6 / 6
kibishi

[demot] Ogólnie szacunek należy mieć do wszystkich, tak długo jak nie pokażą, że im się nie należy.

20 / 26
kibishi

[demot] Niech pies sra Ci w mieszkaniu to nikt nie będzie od Ciebie wymagał sprzątania. Problem jest taki że zagęszczenie psów w miastach jest duże i jak nie będzie się po nich sprzątać to ludzie nie będą w stanie chodzić po przeznaczonych do tego chodnikach lub trawnikach.

9 / 9
kibishi

[demot] @perskieoko "W 4 kwartale 2021 r. populacja osób biernych zawodowo w wieku 15-89 lat liczyła 12529 tys" To są osoby nie pracujące, nie uczące się ani nie zarejestrowane jako bezrobotni. Ponad 12,5 miliona osób nie powiesz mi że aż tyle masz emerytów + osób niezdolnych do pracy. Szczególnie że "W 2021 roku przeciętna długość życia mężczyzn w Polsce wyniosła 71,8 lat, a kobiet 79,7 roku" Czyli mężczyźni średnio na emeryturze żyją 7 lat a kobiety 15. "Osoby starsze stanowiły 8,4 proc. ogółu aktywnych zawodowo Polaków w wieku 15–89 lat. Jak twierdzi GUS, współczynnik aktywności zawodowej osób w wieku 60–89 lat ukształtował się w 2021 r. na poziomie 15,6 proc. Wśród mężczyzn wyniósł on 24,5 proc., a w grupie kobiet 9,1 proc" Wystarczy?

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2023 o 10:45

1 / 1
kibishi

[demot] @perskieoko Niestety nic więcej na wielu ludzi nie działa, dopiero jak odczują w portfelu swoją głupotę to zaczynają zdawać sobie sprawę z tego co robią. @rafik54321 Ogólnie jakie kary nie byłyby ustalone dla ludzi tak się zachowujących to niewiele to zmieni póki policja nie pokaże się że tego pilnuje, a niestety rowerzystów i pieszych policja zwykle olewa.

16 / 22
kibishi

[demot] Jeżeli przy egzaminie nie miał dodatkowych punktów za kolor skóry to nie widzę problemu.

2 / 4
kibishi

[demot] Jeżeli nie mieli włączonych sygnałów świetlnych to nie byli w czasie interwencji więc powinni zostać potraktowani jak normalny kierowca.

35 / 35
kibishi

[demot] Sprawa powinna być w zasadzie bardzo prosta, mops powinien co jakiś czas odwiedzać mieszkania socjalne/komunalne i jeżeli są zniszczenia to wystawić wezwanie do zapłaty dla osób tam mieszkających, jeżeli nie zapłacą lub przy następnej wizycie znowu będą zniszczenia to eksmisja bez zapewnienia innego lokalu.

0 / 0
kibishi

[demot] @VaniaVirgo Pracodawca nie tylko musi trzymać miejsce, jeszcze musi wypłacać za pierwszy miesiąc zwolnienia lekarskiego i za zaległy urlop, który normalnie się nalicza, jest to koszt kilka tysięcy złotych rocznie.

4 / 4
kibishi

[demot] To jest właśnie problem wierzących. Zamiast zróbmy sobie dziecko i zaróbmy na dziecko to jest "Bóg da" a potem problem bo bieda.

1 / 1
kibishi

[demot] @adamis62 Nie jest tak że mi na tym zależy ale uważam, że jak jest się dla kogoś miłym to ma się prawo oczekiwać od takiej osoby tego samego. Jak by mi zależało to pewnie zrobiłbym tak jak napisała @Wiedzma

5 / 5
kibishi

[demot] Też liczyłem, że dostanę chociaż życzenia od kobiet, którym ja złożyłem życzenia, niestety w większości przypadków to nie zadziałało.

4 / 10
kibishi

[demot] @janciowolf1 Czy psu stała się krzywda? Raczej nie. Czy wyszło zabawnie? To zależy co kogo bawi. Jest to raczej pozytywne czy negatywne? Raczej pozytywne. Więc co jest w tym złego?

0 / 0
kibishi

[demot] @Bse Ja ze 2-3 lata temu jak byłem na diecie aby schudnąć to też mi się zdarzało wypić piwo czy 2 ale wtedy liczyłem kalorie za to normalnie i zwykle było piwo zamiast kolacji, schudłem wtedy 7kg w 3 miesiące, biorąc pod uwagę że miałem tylko lekką nadwagę i taki właśnie był plan aby tyle schudnąć to działało dość dobrze. Tak więc zgadzamy się, że odstawienie alkoholu powoduje cudownej zmiany.

0 / 0
kibishi

[demot] @Bse Wiem ale tyle się mówi o cudownym efekcie odstawienia alkoholu a prawda jest taka, że poza odstawieniem alkoholu ludzie którzy się tym chwalą zmieniają też nawyki żywieniowe oraz więcej się ruszają. Samo odstawienie alkoholu nie ma zbawiennego wpływu na organizm o ile nie piło się bardzo często i w dużych ilościach. Ja piłem tak co 2 tygodnie przy weekendzie 3-4 piwka, teraz nie pije i nie czuję żadnej różnicy.

2 / 2
kibishi

[demot] Może nie koniecznie obowiązkowa ale praca w trybie hybrydowym powinna być czymś normalnym, faktycznie zmniejszyłoby to korki i ułatwiło parkowanie. Jak by nie patrzeć łatwiej się pracuje z kimś kogo można spotkać osobiście ale nie zawsze trzeba jeździć do biura aby wykonać swoje obowiązki.

0 / 0
kibishi

[demot] Od początku roku nie piję alkoholu w ogóle i nie schudłem, tak więc "wyrzekanie się piwa" nie pomoże.

1 / 1
kibishi

[demot] Sądzę, że najszybciej do Obajtka, ma on przecież tyle że dla wszystkich starczy.

0 / 0
kibishi

[demot] Jest nawet gorzej, już jesteśmy urządzeni i zapomnieliśmy (a raczej nasz rząd i część społeczeństwa) gdzie jest wyjście.

10 / 10
kibishi

[demot] Powiem że patrząc na wiek tego dziecka ustawienie takiej wieży to jest całkiem spory wyczyn, na tyle co miałem styczności z dziećmi, a mimo że nie mam swoich to sporo się z dziećmi bawię, to mało które by było w stanie to zrobić.

16 / 24
kibishi

[demot] Gdybym nie musiał dokładać się w podatkach do mieszkań socjalnych i komunalnych to pewnie bym miał już swoje, a tak to dopiero zaczynam szukać i niestety przez aktualną sytuację to ciężko znaleźć coś co by spełniało moje wymagania, a dwa lata temu jak patrzyłem aby ocenić ile jeszcze mi brakuje to było tego pełno.

-1 / 9
kibishi

[demot] Może właśnie dlatego, że widzą problemy w tym aby zapewnić odpowiednie warunki dziecku i dlatego czekają z powiększeniem rodziny?

8 / 8
kibishi

[demot] Jak to mawiała moja nauczycielka od przyrody w podstawówce: "wszystko jest dla ludzi, tylko należy zachować umiar." Dziecko raz na jakiś czas może dostać bajkę ale nie można z tym przesadzać, co niestety sporo ludzi robi.

1 / 1
kibishi

[demot] @Ella111111 To nie jest kwestia podziału, w całym tym mówieniu o introwertykach chodzi o to aby ekstrawertycy zrozumieli, że nie wszyscy są tacy jak oni. Ekstrawertycy często nie zdają sobie sprawy że ich zachowanie można odbierać jako próbę wyssania energii i komuś może przeszkadzać albo nie rozumieją, że ktoś musi odpocząć od ludzi. Ogólnie tak jak pisałem każdy jest inny i nikt nie jest idealnym ekstrawertykiem albo introwertykiem bo to są skrajności, jednak osoby będące w pobliżu jednego końca skali nie zawsze rozumieją ludzi z drugiej części.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10191 192 następna »