Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

jacaato

7 / 7
jacaato

[demot] @Trucker_87 Przecież nie napisałem, że to zrobią, bo nie zrobią - to co napisałeś jest prawdą. Napisałem tylko, jak być powinno.

34 / 36
jacaato

[demot] W normalnym kraju oboje straciliby posady (urzędnicy wykorzystujący swoje stanowisko do własnych korzyści), albo jakby mieli trochę honoru to sami by odeszli.

0 / 0
jacaato

[demot] @Prally żeby użyć liny będąc na dole, ktoś musi być na górze. Co jak nie ma nikogo na górze, albo ten na górze jest nieprzytomny? Zakładam, że łatwiej nauczyć się latać jetpackiem niż znaleźć/wyszkolić wspinacza-ratownika. Oczywiście mamy śmigłowce, ale jeżeli technologia się rozwinie i plecaki odrzutowe będą tańsze, to czemu nie? Tu nie chodzi o przenoszenie poszkodowanego, tylko o pierwszą pomoc w oczekiwaniu na resztę ekipy.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2021 o 18:31

0 / 0
jacaato

[demot] @rafik54321 jeżeli rozbierzesz i ubierzesz to w kilka minut, to i tak będziesz w stanie pomóc szybciej niż przy konwencjonalnym 'podejściu'

0 / 0
jacaato

[demot] @DruidTadeusz żeby jeszcze więcej powiedzieć, to sternik powinien ogarniać szota grota, a nie ten drugi z kolei. A gościu w zejściówce grzebie coś przy kabestanach, jakby miał ogarniać szoty foka, czym powinien był się zająć ten który siedzi przy talii grota. Filmik 2 sekundy a pokazuje, że załoga nie wie po co jest :D

0 / 0
jacaato

[demot] @DruidTadeusz zauważyłem, ale przynajmniej był na nawietrznej stronie żagli będąc poza kokpitem, więc w teoretycznie bezpiecznym miejscu (jak wyszło w praktyce to widać)

3 / 3
jacaato

[demot] Fok pracuje wstecz i nikt tego nie zauważył? W szczególności ten gościu na dziobie (o sterniku nie wspomnę). Do tego balast (wolna załoga) po złej stronie - jacht przechylony na nawietrzną. No chyba że to miał być zwrot przez rufę, to nawet nikt nie kontrolował jeszcze szotów foka, o wybraniu grota nie wspominając. Damn, chyba wszystko tam było źle...

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 listopada 2021 o 11:42

0 / 0
jacaato

[demot] @PitaaP tam nie ma zimy - to raz. Dwa, posadzenie jednego drzewa (tym bardziej w miejscu gdzie już kiedyś były), to pesymistycznie około 1 min czyli 1/15 tego co policzyłeś. Metodą chałupniczą wbijasz szpikulec w ziemię, wkładasz sadzonkę i przydeptujesz na bokach.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 listopada 2021 o 8:45

3 / 5
jacaato

[demot] imiona i pseudonimy piszemy z wielkiej litery

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2021 o 14:04

12 / 12
jacaato

[demot] @LUPUS1962 a nawet wcześniej: kto normalny wyprzedza na zakręcie przy ograniczonej widoczności (nawet bez namalowanych linii)? kierowca tego samochodziku nie widział dalej niż na 20-30m.

1 / 1
jacaato

[demot] @Dgsf w jednej z firm słyszałem o pozycji w budżecie projektu: "przyśpieszenie czynności administracyjnych w krajach rozwijających się" :)

1 / 1
jacaato

[demot] Nie przesadzajmy. Jeżeli nie jest to jakaś matczyna hipochondria, to może być objaw kręczu szyi

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 października 2021 o 12:08

0 / 0
jacaato

[demot] @Korona2020 zgadza się. Ale po wprowadzeniu płatnych studiów spadnie ilość kandydatów i iść będą nie najlepsi a najbogatsi - a tacy na pewno nie zostaną leczyć u nas w kraju i kompletnie nie rozwiąże to problemu. Osoby wywodzące się z biedniejszych rodzin mają niższe wymagania odnośnie płacy, niż te z rodzin bogatszych. Co powiesz o opcji "odpracowania" w kraju darmowych studiów? Brzmi jak kompromis między dwoma skrajnościami.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 września 2021 o 8:31

0 / 2
jacaato

[demot] @Korona2020 dokładnie o tym przecież Xar napisał. O chętnych do pracy, a nie chętnych na studia. Gdyby płacili u nas więcej, to nie byłoby motywacji do wyjazdu za granicę i by leczyli u nas.

-1 / 1
jacaato

[demot] @LoneGhost chodziło raczej o to że zwierzę nie może być bezdomne. Jak np. bezdomny wilk, czy dzik. W przypadku zwierząt (również domowych) bardziej pasuje słowo "bezpański".

2 / 2
jacaato

[demot] @jankowskijan myślę, że i tak nie ma z czego żyć, więc ciepła cela nie jest najgorszym wyjściem. A Janusz więcej nie będzie zalegał z wypłatą

4 / 4
jacaato

[demot] @nicoz ale nie musisz odrabiać prac domowych i uczyć się na następny dzień. I do tego zarabiasz pieniądze.

0 / 2
jacaato

[demot] @zaymoon mylisz klasę średnią ze średnimi zarobkami. @look108 dobrze to wytłumaczył

4 / 6
jacaato

[demot] @zaymoon po prostu w Polsce nie ma klasy średniej. Są tylko biedni i bogaci.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1030 31 następna »