Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

introwertykalni

0 / 0
introwertykalni

[demot] Jerome Kagan, amerykański psycholog, przeprowadził badania w 1989 roku nad (500) czteromiesięcznymi niemowlętami. W swoim badaniu, między innym, potrząsał głośno grzechotką i zmierzył ile czasu minie, zanim niemowlę zacznie wykazywać silne reakcje, jak np. płacz. Zauważył, że głośny dźwięk grzechotki oddziaływał na układ sensoryczny u introwertycznych niemowląt o wiele szybciej (nawet w ciągu kilku sekund) niż u ekstrawertycznych. Zdarzało się nawet, że ekstrawertyczne dzieci w ogóle nie reagowały negatywnie na intensywny dźwięk zabawki. Na podstawie wyników określił, że dzieci, które były wysoko reaktywne na badania, w przyszłości będą introwertykami. Podobne badania wykonał ponownie na tych samych dzieciach w wieku 2, 4, 7 i 11 lat, co pozwoliło mu potwierdzić hipotezę, że mniej reaktywne dzieci okazały się być ekstrawertykami, a wysoko, introwertykami.

-1 / 1
introwertykalni

[demot] @LowcaKomedii to dużo zależy od Twoich interpretacji. Grafika, o której wspomniałeś nie mówi o atakach paniki, a o tym, że wtedy skupia się na Tobie cała uwaga, co po prostu dla introwertyka jest męczące, a już ekstrawertyk będzie z tego czerpał energię. Polecamy Ci nasz profil na instagramie pod tą samą nazwą, na którym dodajemy więcej grafik - może poszerzy Ci to bardziej obraz naszej działalności i zmienisz o nas zdanie :)

5 / 5
introwertykalni

[demot] @Wolfi1485 tutaj nie jest mowa o tym, że introwertyk czegoś lub kogoś boi się. Wskazanie jest na to co męczy, czyli prowadzi do przebodźcowania :)

1