Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

goomisch

35 / 41
goomisch

[demot] Panie Doktorze, w pierwszej kolejności wydalić ze szpitala wszystkich polityków wszelkiej maści. Oni sa naj mniej potrzebni w tym kraju.

2 / 4
goomisch

[demot] Hmm, gdyby w 39 Polska w osobie Becka podpisała układ z Hitlerem (co nota bene powinna zrobić i o co optowali tacy politycy jak Władysław Studnicki), historia potoczyłaby się zupełnie innym torem. I dziś zupełnie inaczej patrzylibyśmy na takie publikacje. O tym się nie mówi bo "nie wypada", ale pomiędzy 34 a 39 rokiem Hitler był wręcz polonofilem, co zarzucało mu część Niemców.Dopiero po zdradzie Becka i oprzyjęciu iluzorycznych gwarancji brytyjskich, Hitler zapałał nienawiścią do Polski i Polaków. Beck tym samym zgotował Polsce taki a nie inny los. Ochronił Francję i Anglię przed pierwszym uderzeniem Hitlera, ochronić Związek Sowiecki i Stalina przed upadkiem (zadajcie sobie pytanie co byłoby gdyby na ZSRS poszło nie 190 dywizji a 230 - co najmniej 40 polskich dywizji, z wyjściowych pozycji o 300km bliżej Moskwy? PIłsudski wiedział, że Polska będzie niepodległa tylko wtedy, gdy oba mocarstwa legną w gruzach, ale Beck i Smigły-Rydz wplątali Polskę w woję na dwóch frontach, z dwoma mocarstwami jednocześnie.

-1 / 1
goomisch

[demot] Ciekawe. Miesięcznie płacę tyle samo podatku, co oni rocznie (licząc, że to sprawozdanie jest per capita a nie per podatnik). Mowa wyłącznie o dochodowym.

-1 / 7
goomisch

[demot] A niech sobie chodzi jak chce, jak mu tak wygodnie. A ktoś inny ma takie samo prawo z tego szydzić i wyśmiewać. To jest wolność i tolerancja.

1 / 3
goomisch

[demot] Białoruś nich rządzi się sama. To ich kraj, na nic do tego. Szlachecka RP zginela marna smiercią ponad dwa wieki temu. Teraz to ich cyrku, ich malpy, ich zabawa. Jedyne co to ustawic SG i WP tak by się nie przelewalo do nas.

2 / 8
goomisch

[demot] Nie, nie mieli racji. Jedyne co to w ten naiwny i głupi sposób tłumaczyli sobie i rzeszy jeszcze bardziej ciemnych współplemieńców, zjawiska wykraczające poza ich pojmowanie i wiedzę. Ten sam mechanizm zadziałał w kultach cargo na Pacyfiku w czasie II WŚ. Z drugiej strony to właśnie religie, szczególnie te starsz, prymitywniejsze, przekazują informacje z przeszłości i to właśnie te religie należy badać.

8 / 10
goomisch

[demot] Nie wiem jak jest w policji, ale hak byłem w wojsku, to przed pierwszą wartą wziął nas na bok dowódca plutonu i powiedział, że jeśli się zdarzy konieczność użycia broni to regulamin swoje, a wy macie strzelać tak by zabić. Wtedy, przed sądem jest tylko wasze słowo, bo jak tamten przeżyje to narobi smrodu.

13 / 15
goomisch

[demot] Nie mam ciężko, mam na te oczekiwania wywalone :P Ale do tego dochodzi się latami.

1 / 1
goomisch

[demot] To nie zwarcie tylko doziemnienie przez gałęzie. Przy zwarciu międzyfazowym automatyga by wyłączyła linię, przy doziemnieniu następuje wyłączenie, następnie linia załącza się i dopiero jeśli doziemnienie jest nadal wyłącza się. Nie mniej moc jest :)

0 / 0
goomisch

[demot] Tak, a jak się zepsuje to reklamuję. Są na tyle drogie, że warto zachować paragon, niech się sprzedawca i producent martwi. W UE - 2 lata gwarancji i z tego korzystam.

1