Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

eph12

0 / 4
eph12

[demot] @janhalb Elektrownie wiatrowe nie mogą być podstawą gospodarki energetycznej. Na ogół i tak elektrownie wiatrowe trzeba bilansować elektrowniami konwencjonalnymi. Polska w obecnej sytuacji nie ma innej możliwości jak opieranie się o elektrownie opalane węglem. Spalanie przemysłowe węgla to bardzo mała część emisji całkowitej w kraju.

2 / 4
eph12

[demot] Zepsuł się zanim wyjechał. Widocznie zrozumiał, że cała ta różnorodność to idiotyzm..

4 / 6
eph12

[demot] @cysiek63 Natomiast każdy kto określa każde działanie, które nie jest po jego myśli "prawicą" jest po prostu idiotą. Celują w tym szczególnie ludzie o lewicowych poglądach. Szastają tym określeniem na lewo i na prawo. Bezmyślnie. PS: chociaż bardziej chyba wolą określenie "faszyści". Oczywiście mają w swoim arsenale inne bezmyślne określenia, jak na przykład: mowa nienawiści itp.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 grudnia 2018 o 18:47

0 / 0
eph12

[demot] Postęp i nowoczesność łączy się bardziej z prawicą, niż z lewicą (pomijając fakt, że to archaiczne określenia). Wynika to choćby z kapitalizmu, wolnego rynku i wymuszonej konkurencyjności. Lewica to zastój i "wszyscy po równo". Przykład masz w UE, choćby w takich krajach jak francja i niemcy, gdzie rządzi głównie lewica. Postęp, gospodarka itd. w porównaniu do takich Chin jest mizerny.

0 / 0
eph12

[demot] @Zawszedoprzodu92 Ale mądre dziecko... Autor nie kupi GSXR1300, bo go w sumie nie interesuje. Autor posiada inny motocykl, a niebawem zostawi ten tylko na tor i kupi drugi. Odrobiłeś już lekcje na dziś?

9 / 17
eph12

[demot] @Yorik I uważasz, że nagle Watykan wszystkich wykarmi, bo "głodnego nakarmić"? Idiotyczne myślenie. Sprawa głodu w pewnych rejonach świata wynika z kiepskiej infrastruktury, kiepskiego rolnictwa, przemysłu. Do tego mnożenie na potęgę występuje na ogół w tych biednych krajach. Z tego wynika głód. Jak już ktoś napisał, choćby Watykan sprzedał wszystko co ma, to starczyłoby na bułeczkę dla każdego głodnego i koniec. Na drugi dzień by znowu głodowali.

17 / 27
eph12

[demot] Idiotyczny demotywator. Co ma Watykan do głodujących? Jakim sposobem miałby rozwiązać ten problem, nawet sprzedając wszystko co ma?

-2 / 12
eph12

[demot] To wynika niestety z kiepskiego poziomu wiedzy, co niektórych. Zawsze jednak mogą dyskutować o schabowym...

0 / 0
eph12

[demot] @Canada_online To zablokuj jak jesteś sfrustrowany. I nie podniecaj się tak, bo Cię znowu zbanują i będzie smutno.

3 / 3
eph12

[demot] @Canada_online Możesz kupić nawet w Wiedniu. To jest oficjalna nazwa potrawy. Jak już skończysz gimnazjum, oderwiesz się od demotywatorów i pojedziesz do Austrii, to możesz sobie zamówić.

2 / 2
eph12

[demot] @Canada_online Sznycel wiedeński robi się z cielęciny, ale sznycel po wiedeńsku już z wieprzowiny. Chyba jesteś jeszcze mniej wyedukowany niż "wychowanek galerii handlowych".

2 / 2
eph12

[demot] @Canada_online Sam nie wiesz o czym piszesz. Kotlet schabowy to tańsza wersja sznycla wiedeńskiego. Nazywa się wtedy sznycel po wiedeńsku. Taka drobna różnica.

1 / 5
eph12

[demot] @~ge Intelektem błyszczy natomiast naród germański, który wpuszcza stada nierobów, a potem wysyła własnych obywateli, żeby na nich pracowali. Jest to takie błyszczenie intelektem jak celowe zarażenie się kiłą, a potem stękanie, że jest problem z wyleczeniem.

-1 / 1
eph12

[demot] @~SXZ1 "zarobić w łeb maczetą niż wynosi prawdopodobieństwo że was islamista rozjedzie w Europie. " - to podaj ilość przypadków ataku maczetą w Polsce. Jestem ciekawy. W wiadomościach ciągle się o tym słyszy, no nie? Chyba, że nie do końca wiesz co to jest prawdopodobieństwo. "W 2015 roku (szczyt zamachów) zabito w Europie ok. 180 osób. W 2016 - 150 W 2017 - ok. 50. " Dla porównania w Polsce ilość zabitych w zamachach: 2015 - 0 2016 - 0 2017 - 0 Co Ty chciałeś udowodnić? Statystyki zabójstw. Polska 256. Francja 875 (UNDOC 2016). Dobry statystyk z Ciebie.

1 / 3
eph12

[demot] I oczywiście nie ma różnicy pomiędzy wypadkiem a celowym działaniem? Idiotyczne porównanie.

2 / 4
eph12

[demot] W sumie to co zrobił pasuje do definicji terroryzmu. Wyznawcą islamu w sumie też jest.

1 / 1
eph12

[demot] @~ge W Polsce nie spalono żadnego samochodu. We francji 845, potrafisz dostrzec różnicę? W Polsce nikt nie zginął, we francji tak. Potrafisz dostrzec różnicę? To jeszcze chyba pozostałości z przeszłości, że niemcy i francja uważają się za coś wyższego od Polski, no nie? Potomkowie Hitlera i Goebbelsa, czystych aryjczyków.

0 / 0
eph12

[demot] @maksiking9 "do XX wieku inżynierowie w ścisłym znaczeniu nie mieli żadnego wpływu na świat poza wojskiem to nic" - Pewnie. Wszystkie budowle, które stoją do dziś (piramidy, piękne budowle średniowiecza, potem renesansu), rozwój metalurgii, wodociągi (nawet w Warszawie to 19 wiek), maszyna parowa, rewolucja przemysłowa to dzieło bobrów i filozofów. Inżynierowie nie mieli tam nic do powiedzenia. "Nie każdy wynalazca był inżynierem i bardzo mała część inżynierów jest wynalazcami." - każdy kto zajmuje się techniką i tworzeniem wynalazków jest z automatu inżynierem. To nie jest kwestia tytułu zawodowego, to jest pewien rodzaj umysłu nastawiony na tworzenie i poszukiwanie rozwiązań problemów technicznych.

0 / 0
eph12

[demot] @maksiking9 "Nie ma sensu podawać przykładów, bo nikt jeszcze nie rozwiązał żadnego egzystencjalnego problemu i właśnie to napędza rozwój intelektualny w tej dziedzinie" - jaki rozwój, skoro nikt jeszcze nic nie rozwiązał? Z tego stwierdzenia wynika, że to tylko kręcenie się w kółko. Jeśli nie zostało zrobione NIC, to ten "postęp" jest zerowy. Przecież postęp to tworzenie coraz to nowszych rzeczy, czyż nie? Czyli w sumie te wspaniałe umysły nie osiągnęły nic? Super. To "prawie" tak samo jak w różnych dziedzinach inżynierii. Tylko to "prawie", to zupełna przeciwność, bo postęp w tej dziedzinie to my już mamy prawie wykładniczy. "Typowy problem inżynieryjny da się rozwiązać albo sprawdzając..." - rozwiązałeś kiedyś jakikolwiek problem inżynieryjny, czy jesteś tylko "teoretykiem", który nie wie o czym pisze? To, że w pracy inżynier może rozwiązywać proste problemy nie znaczy, że nie potrafi rozwiązać skomplikowanych. Każdy dumny absolwent filozofii jest wielkim myślicielem, tak? Chyba nie bardzo. Większość wykonuje prace, które praktycznie nie wymagają używania procesu myślenia. Ten pozostały promil jest myślicielami. Tylko z tego też nic wielkiego nie wynika, bo jak sam napisałeś "nikt jeszcze nie rozwiązał żadnego egzystencjalnego problemu". Gdyby zlikwidować tych filozoficznych myślicieli to świat by tego nawet nie zauważył. Gdybyś zlikwidował inżynierów, to byś ganiał z dzidą za mamutami. Choć nie. Dzidy byś też nie miał. To dzieło inżynierów. PS: sprawdź sobie etymologię słowa "inżynier". Wiesz co ono oznacza? Podpowiem: "człowiek twórczego umysłu, wynalazca".

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1059 60 następna »