Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

eph12

1 / 1
eph12

[demot] @~fak_dak A jak działa ten Twój system edukacji? Idź na ulicę zadaj pytanie: co to jest logarytm, twierdzenie Talesa, mitochondrium, oksymoron, co to była Czerwona Orkiestra. Usłyszysz w większości "yyyyy" i kilka poprawnych odpowiedzi. To jest wiedza poziom podstawowy (sam wiedziałem to w podstawówce i wiem teraz). Tak działa ten Twój system. Ja na swoim przykładzie wiem, że gdyby robił to sam, to wiedzę jaką nabyłem w podstawówce zdobyłbym w jakieś 4 lata, liceum to z 2 lata, studia 2 do 3. Problem z edukacją jest taki, że ma beznadziejną efektywność w przekazywaniu wiedzy (dowód - patrz pierwsze zdanie). Oparcie na książkach, beznadziejne sposoby nauki (klepanie na pamięć, bez zrozumienia, dowód - patrz pierwsze zdanie). A to już na podstawie materiałów elektronicznych nie można się uczyć? To już wystarcza do wyeliminowania książek w ogromnym stopniu. Przedmioty, które bazują na zrozumieniu, jak np. matematyka, fizyka, można przekazać ogarniętemu uczniowi, stosując efektywne uczenie, bardzo szybko.

0 / 0
eph12

[demot] @~fak_dak A jak teraz dzieci chodzą do szkoły? Idą na 8, wychodzą o 15, a potem siedzą i odrabiają lekcje do 20. Taki system ci pasuje? Beznadziejna efektywność i garb na plecach od plecaka. Bzdurą jest, że bez zadań się nie obejdzie. Nauka w szkole jest w stanie zmieścić się w 6h zajęć. Nic więcej nie trzeba. W domu wolne.

0 / 0
eph12

[demot] @pawel31ns Policz w ile wojen było uwikłane to państwo prawa i Rosja. Tak po ww2. Rosja jest kreowana jako agresor, bo jest to wygodne politycznie. Pod względem agresywności związanej z utrzymaniem statusu światowego mocarstwa to USA są numer 1 na świecie.

1 / 5
eph12

[demot] Rozwiązanie jest bardzo proste. Nauka jest w szkole. Tam są materiały i cała reszta. Uczeń wychodzi ze szkoły i ma wolne, czas na odpoczynek i zabawę. Nie ma prac domowych. Nikt za nic nie musi płacić.

7 / 17
eph12

[demot] @~Planista A czy weganie mają mózg 0-1? Jedzenie pożywienia innego niż wegańskie, nie oznacza jedzenia śmieciowego.

16 / 22
eph12

[demot] To ich zasady z góry ustalone i znane. Nie można mieć pretensji o to, że ich wymagają.

8 / 18
eph12

[demot] Kiedyś była sprawa z drukarzem, który nie chciał obsłużyć LGTB. Traktując to jako precedens, ten sprzedawca powinien zostać ukarany.

Komentarz poniżej poziomu pokaż
1 / 1
eph12

[demot] @samodzielny68 W Twoim przypadku to trzeba jeszcze umieć czytać :)

0 / 0
eph12

[demot] @olbracht "Zlitujcie się i milczcie, bo wstyd sobie przynosicie, ignorancją, albo głupotą." Jak na razie to tylko wykazałeś się niewiedzą, albo nieznajomością matematyki. Pomiędzy milion a miliard jest jednak różnica.

4 / 10
eph12

[demot] A jakim cudem małe sklepy miały zwiększyć sprzedaż skoro też musza być zamknięte w niedziele? Zakaz handlu w niedzielę to jeden z najgłupszych przepisów uchwalonych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

6 / 32
eph12

[demot] @janhalb @J_R Po pierwsze jaki gwałt? Po drugie może ktoś dostać odszkodowanie, ale nie rentę. Może jeszcze mieszkanie i samochód? Proszę o podanie przykładu kiedy w polskiej historii ofiara gwałtu (już pomijam to, że coś takiego nie miało miejsca) dostała rentę.

23 / 57
eph12

[demot] Dokładnie, rozum przychodzi z wiekiem. Kiedyś zrozumiesz, że Korwin ma rację. Dożywotnia renta? Za co? Za niezdolność do pracy?

1 / 1
eph12

[demot] @Bihar A jaka jest ilość aborcji z tego powodu? Nikły procent. I nie jest ona zabroniona. A te co tak krzyczą o tej aborcji jak np. pani Przybysz dokonały jej z zupełnie innych powodów. Choćby z tego, że nie chciało im się "zmieniać pieluch", albo "przeszkadzałoby to w karierze". Pomyślałeś o tym, że zabiły zupełnie zdrowe dzieci, które w życiu mogłyby zrobić wiele fajnych rzeczy? NIE

0 / 2
eph12

[demot] @kolorowatolerancja No tak trzeba spojrzeć dalej. Mama cię kocha, dlatego mama cię zabije. Bo to oznacza życie. Tylko chyba w raju. PS: A ta dziewczynka z obrazka, to zapewne jeszcze nigdy nawet w ciązy nie była. No ale ona już wie...

1 / 1
eph12

[demot] @samodzielny68 Oto co napisałem "Najbardziej przykre to nie jest to, że ktoś ma własne poglądy..." Czytaj ze zrozumieniem.

3 / 5
eph12

[demot] Najbardziej przykre to nie jest to, że ktoś ma własne poglądy, ale to, że tak głupie. I jest tych ludzi coraz więcej.

4 / 8
eph12

[demot] @kolorowatolerancja Lepsze to niż lewica oddająca hołd Leninowi i Stalinowi.

7 / 9
eph12

[demot] @vlepek Jednak choćby dla przyzwoitości wniosek o ukaranie powinien zostać rozpatrzony. Natomiast o tym czy ten poseł wygra/przegra sprawę powinien zadecydować sąd/komisja. Do tego stwierdzenie Korwina dotyczyło ogółu, nie konkretnej osoby. Tutaj było to skierowane personalnie, do osoby obecnej na sali.

1 / 3
eph12

[demot] @NieDlaWykolejonegoSwiata Zależy jak na to spojrzysz. To może być wręcz oskarżenie o rasizm itp. Kolorowi mogą się burzyć o to, że do tej strasznej czynności podcierania tyłka używany jest tylko kolorowy papier. A biały sobie tam leży gdzieś, nieupaprany.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1044 45 następna »