Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

enterblizze

Użytkownik otrzymał bana za: spam
Ban wygasa: 2021-04-28 16:50:33

Ściana

archiwum
Polak potrafi – Polacy pierwsi na świecie opracowali sposób na picie denaturatu, płynu borygo, kwasu siarkowego i wody kolońskiej.
We wsi Piątek – (33 km od Łodzi) znajduje się dokładny środek Polski.
archiwum
Jim Morrison – „ Ktokolwiek kontroluje media, kontroluje umysł.”
archiwum
Niektóre domy – umierają wraz ze swoimi właścicielami
archiwum
W tym domu mieszkał Adam Napieralski – Polski redaktor, wydawca, poeta, powieściopisarz, działacz narodowy i społeczny oraz polityk. 12 czerwca 1906 został posłem z okręgu bytomsko-tarnogórskiego i zastępcą sekretarza Koła Polskiego. Nazwano go wówczas „królem polskiej prasy na Górnym Śląsku”.
archiwum
Kurt Cobain – Jeśli będziesz kiedyś w potrzebie, proszę, nie wahaj się zapytać najpierw kogoś innego.
archiwum
Marylin Monroe – "Prawdę można sobie tylko przypomnieć, ale jej się nie wymyśli"
archiwum
W Dubaju znajduje się najwyższy budynek na świecie. To Burj Khalifa. – Początkowo miał on mierzyć 560 metrów wysokości, ale wzniesiono go jednak na 829 metrów. Obiekt ma 206 pięter. Składa się on z głównego rdzenia i ramion, jakie wraz z rosnącą wysokością stają się coraz mniejsze. Konstrukcja Burj Khalifa jest dość smukła, a stojąc na jednym z wyższych pięter można poczuć jak się on porusza.
archiwum
W Peru znajdują się dwa najgłębsze kaniony na świecie. – Poza tym: pomidory i ziemniaki pochodzą z tego państwa, według tradycji młodzi małżonkowie po ślubie wymieniają się sandałami, w kraju tym występuje aż 28 różnych stref klimatycznych, jezioro Titicaca jest najwyżej położonym miejscem tego typu na świecie.
archiwum
Opuszczona fabryka kaset magnetofonowych – W budynku w 1976 rozpoczęto produkcję kaset magnetofonowych C60 i C90. W 2000 roku zakład został zamknięty. Obecnie jeden z fabrycznych kominów jest najwyższym NA ŚWIECIE obiektem, z którego wykonuje się skoki na linie. Ten konkretny komin odebrał ten tytuł wieży Macau Tower.
archiwum
Co wydarzyło się 23 lutego? – Jest 23.02.2021 — tego samego dnia w 1280 rycerstwo polskie zwyciężyło wojska rusko-tatarskie w bitwie pod Goźlicami, w 1846 upadło powstanie chochołowskie, w 1965 otwarty został Ogród Botaniczny w Lublinie, w 1986 odbyła się premiera filmu "Bohater roku" wyreżyserowany przez Feliksa Falka, w 2001 ustanowiony został Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, a w 2011 linii montażowej FSO zjechał ostatni samochód, którym był Chevrolet Aveo.

1