Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

didierdrogbaprawdziwy

Z nami od: 17 listopada 2010 o 8:53
Ostatnio: 22 lipca 2016 o 11:31
Exp: 9
Jest obserwowany przez: 4 osoby
  • Demotywatorów na głównej: 2 z 39 (37 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 4255
  • Komentarzy: 9
  • Punktów za komentarze: 53
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum
Wielcy ludzie – ich słowa są zawsze aktualne...
archiwum
Sam oceń, kto lepszy –
Polska Husaria – Zawsze dumna. Nigdy na kolanach List Husarzy Polskich do carycy Katarzyny w rokupańskim 1769 spisanyWielce Wielmożna Bladź Wszechrusi, co aspiracyje do ziemRzeczypospolitej sobie rości; znamy przeto waszeci apetytnieposkromion coby kiepa w żopie czuć chędogo, azaliż w celutem nie trzeba -li wcale na Rzeczpospolitą ivojsk loysyłać, atolisami odwiedzić Waszą Mość możemy, bo choć Nas sromgermańczy brzydzi, to naszym koniom różnicy on nie robi.
Źródło: Marceli Kociubiński "Pisma przedrozbiorowe" wyd. 1922
archiwum
Powstanie Warszawskie – nadal twierdzisz że było porażką?
archiwum
Ironia losu – W 1794 roku ocaliliśmy Europę w bitwie pod Racławicami, po to by rok później zniknąć z mapy Europy...
Źródło: "Bitwy, które zmieniły świat. Praca zbiorowa" Warszawa 2007
archiwum
"Swoją niezłomność odziedziczyłem po moich polskich przodkach; – dzięki temu w czasie wojny walczyłem z Hitlerem, po wojnie ze Stalinem, a teraz trzymam w ryzach kraj w którym są dwa alfabety, trzy języki, cztery religie, pięć narodowości, sześć republik i osiem mniejszości narodowych" Josip Broz Tito.
archiwum
"O tym, że Stalin jest świnią – przekonałem się już wówczas, gdy nie chciał pomóc Powstaniu Warszawskiemu. Wtedy postanowiłem sobie, że gdy Chiny wygrają wojnę i wyjdą na prostą, to odetnę się od tego sowieckiego bagna" Mao Tse-tung
Źródło: dailymail
archiwum
"To prawda, że moje Imperium jest czternastokrotnie większe – od imperium Aleksandra Wielkiego, ale pewien jestem, że gdyby w mojej armii walczyli Polacy, to miałbym w garści całą Europę" Dżyngis Chan
"Gdy tylko przekonałem się,że pleśń zawiera penicylinę – którą można wykorzystać do leczenia, chciałem podzielić się tym odkryciem z całym światem. Jakież było moje zdziwienie, gdy znajoma sprzątaczka z Polski powiedziała mi, że w ten sposób leczyła ją już jej babcia".  Alexander Fleming
archiwum
Bitwa pod Jungerowem (zwana "polskim Verdun") – W 1591 roku wydawało się, że wojska Rusi opanują całą Koronę i rozpoczną podbój małych ksiąstewek niemieckich. Wtedy niedobitki polskich oddziałów zebrały się pod Jungerowem i w 500 osób rozbiły ponad 6000 bojarów carskich. Car nakazał wówczas odwrót, bo nie spodziewał się takich strat. Jak większość naszych zwycięstw, bitwa jest przemilczana. Obchody jej od lat są skutecznie blokowane, żeby "nie nadwyrężać stosunków dyplomatycznych".
Źródło: Hieronim Zamirski - "Jungerowo", obraz na płótnie
archiwum
Józefa Sentycz (1912-1941) – W 1941 zobaczyła przejeżdżające koło jej domu niemieckie czołgi. Z narażeniem życia przedarła się przez granicę Generalnej Guberni i ZSRR, żeby poinformować Sowietów o zbliżającej się operacji Barbarossa. Sowieci wyśmiali ją i rozstrzelali za "próbę zachwiania przyjaźni niemiecko-radzieckiej". Dwa tygodnie później III Rzesza napadła na ZSRR, a urzędnicy, którzy wydali na nią rozkaz zginęli w katowniach Gestapo.
archiwum
"Nigdy mnie nie dziwiło, że to Polacy rozszyfrowali enigmę – - gdy miałem problem z jakimś zadaniem matematycznym, dawałem je Polakom i po 15 minutach miałem rozwiązanie" - Albert Einstein
Źródło: _Między Berlinem a Tokio: jak zakończono II Wojnę Światową_, autor Paul Ebelbrook
archiwum
"O boże, wybacz moje grzechy przeciwko Polakom!" – Ostatnie słowa Fryderyka Barbarossy tuż przed tragiczną śmiercią w rzece Salef, gdy zdał sobie sprawę że za późno na ratunek.
Źródło: wikipedia
archiwum
Smutne – Pułkownik Józef Poniatowski, weteran wojen napoleońskich, ma swoją ulicę w Rzymie, Paryżu, Marsylii, Wiedniu, Warszawie i Willendorfie, a w Polsce kojarzy go tylko 14% uczniów szkół i 23% osób w wieku 30-45 lat.
Źródło: www.napoleon.info
archiwum
Bolesław Bierut – Prawdopodobnie zginął jeszcze przed wojną, dopiero potem NKWD podstawiło sobowtóra. Czy IPN się tym kiedyś zajmie?
archiwum
- Mój chłopak nie umie mówić... – - Porozmawiaj z nim o tym.
archiwum
Ciocia Marysia – Na wakacjach u babci zawsze podjadała ci truskawki z galaretki i sypałapiaskiem do herbaty
archiwum – powód
A ty przez całe życie – niczego nie osiągniesz
archiwum
Adam Małysz – Bez wąsów nawet nie wiesz, że to on
archiwum
Poczucie humoru – Cecha wielkich ludzi