Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

ciomak12

1 / 1
ciomak12

[demot] @skromny Widzę że Twoje zdolnosci intelektualne ograniczają się do przeczytania jednego akapitu. Szkoda, ale będe się streszczał i nie będę dawać idiotycznych przykładów, które maja być niby odpowiedzią na twój idiotyczny przykład... Otóż odwal się od tego na co ludzie chcą przeznaczać pieniądze. Byle nie łamali prawa. Jeżeli ktoś chce mieć młody i dynamiczny zespół to się od nich odwal i idź do innej firmy jak Ci nie pasuje. Jeżeli ktoś chce pracować z ludźmi z którymi może normalnie porozmawiać to się odwal i idź do innej firmy. Przestań gadać wszystkim jaki jest jeden słuszny model firmy i jedna słuszna kultura organizacyjna. Praca to po prostu UMOWA a nie jakiś CYROGRAF. A pracownik jest wolnym człowiekiem a nie NIEWOLNIKIEM KTÓRY MUSI MIEĆ PANA. Podobnie pracodawca to NIE NADZORCA NIEWOLNIKÓW który musi się opiekowac niewolnikami. Jeżeli ktoś nie chce z kimś pracować to dlaczego masz USTAWOWO GO ZMUSZAĆ. Podaj mi jeden powód. Skoro kogoś nie lubię to dlaczego MUSI ze mną pracować. Skoro jest dobrym pracownikiem to sobie bez problemu poradzi w innej pracy. A jeśli złym, to kolejny powód żeby go zwolnić.

0 / 2
ciomak12

[demot] @skromny Czepiasz się przykąłdu sklepu i elektryka a sam dajesz przykład zmuszania kogoś do czynności seksualnych i wymogu wieku oraz aparycji. Czy Ty czytasz to co sam piszesz? No zastanów się trochę... Co do umów to KAŻDĄ UMOWĘ powinieneś MÓC ROZWIĄZAĆ. I bank to ekstremalny przykład, ale moim zdaniem też powinni mieć możliwość wypowiedzieć umowę bez podania przyczyny. Niech się to wiąże z karami, długim czasem wypowiedzenia, przepadnięciem części zobowiązania, ale powinni mieć taką możliwość. Ja chce żyć w wolnym kraju. Gdzie każdą umowę da się rozwiązać. Niech to kosztuje czas i pieniądze. Ale niech będzie prosta i jasna możliwość. I nawet w tym Twoim głupim przykładzie to dałbym Ci możliwość zerwania umowy z tego powodu. By się to wiązało z karami które musiałbyś Ty pokryć, ale miałbyś możliwość zerwania umowy Z DOWOLNEGO POWODU. Choć za zmuszanie kogoś do czynności seksualnych to akurat należał by ci się proces. Ale proces to jedno z zerwanie umowy to drugie. Więc tak jeżeli ktoś chce mieć firmę gdzie będzie mógł opowiadać kawały o martwych płodach to ja bym mu na to pozwolił. Niech ludzie tylko będą mieli swobodę odejścia z tej firmy a on niech nikogo nie trzyma na siłę. I jeszcze raz. Niech osoba która chce zerwać umowę zapłaci wszystkie kary które są opisane w umowie. Ale niech będzie można tę umowę zerwać.

1 / 1
ciomak12

[demot] @Pasqdnik82 Ja nie chce patrzeć w to jak ktoś chce sobie zorganizować firmę. Jeżeli tylko nie stosuje mobingu, szantażu, nie znęca się psychicznie i fizycznie itd. Natomiast to czy CHCE z kimś pracować to inna sprawa. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu właściciel nie chce z kimś pracować to czemu go do tego zmuszać. Jest jakiś obowiązek pracy? Ja rozumiem wypowiedzenia, kary umowne itd. Ale POWINNA być taka możliwość. I wtedy wypłacasz kasę za okres wypowiedzenia czy to karę za przedwczesne zerwanie umowy i tyle rozchodzicie się. To wolny kraj. Każdy powinien mieć swobodę decydowania o tym czy chce z kimś pracować czy nie.Że niezależnie od sytuacji czy to pracownik czy pracodawca powinien móc złożyć wypowiedzenie. I czy to wypowiedzenie wejdzie w życie za dzień czy za pół roku to już szczegóły techniczne. Ale PRZYMUSZAĆ DO PRACY?! I tak w świecie w któym chciałbym żyć ludzie mogą być burakami, chamami i idiotami. Tak samo jeżeli ktoś chce zatrudniać ludzi by znaleźć kumpli do kieliszka to też powinien mieć taką możliwość. Dopóki nikogo nie przymusza to co Ci do tego. Ktoś ma kiepską firmę? To się zwolnij i idź do innej. Po co pracować tam gdzie cię nie chcą? Wolny kraj. Jeżeli to nie jest państwowa firma, ale firma podlegająca specjalnemu nadzorowi prawnemu to czemu? Dam Ci taki przykład. Jesteś zwykłym elektrykiem czy hydraulikiem. Potrzebujesz pomocnika z którym będziesz pracował 10 godzin dziennie 5 dni w tygodniu. Dlaczego nie możesz zwolnić kogoś bo się z nim nie dogadujesz, macie różny humor, żyjecie w dwóch różnych światach. Czy naprawdę chęć pracy z kimś z kim się dogadujesz i możesz swobodnie gadać to jakaś zbrodnia? Naprawdę z pracownikami rozmawiasz nieraz więcej niż z żoną. Czemu nie możesz sobie dobrać z kim będziesz pracował?

1 / 1
ciomak12

[demot] @krickin Ależ pracownik może to zrobić. Drukuje wypowiedzenie podpisuje i tyle. Koniec formalności. I to jest niesprawiedliwość. Jeżeli już mamy te okresy wypowiedzenia to nie powinno być problemem zwolnić pracownika. Wypłacasz mu tyle ile jesteś winien(łącznie z okresem wypowiedzenia) i niech kolejnego dnia nawet nie przychodzi do pracy.

1 / 3
ciomak12

[demot] @Cylindryk A dlaczego musisz mieć DOBRY powód? Dlaczego nie wystarczy NIE CHCE CI PŁACIĆ SWOICH PIENIĘDZY. I jak odpowiesz na drugi akapit? Co byś zrobił gdyby sąd powiedział że do zmiany fryzjera, mechanika albo sklepu w którym robisz zakupy musisz mieć DOBRY POWÓD. Byłbyś zadowolony?

1 / 5
ciomak12

[demot] Nie wiem co to za ideologia, w której nie możesz zwolnić pracownika w swojej firmie. Dajesz odprawę i tyle. Jeżeli ktoś chce zatrudniać tylko takich co będą się śmiać z jego żartów to czemu mu tego zabronić. Co to za socjalistyczny nakaz pracy? Wyobrażacie sobie odwrotną sytuację? Że zostajecie skazani przez sąd że odeszliście z pracy z niewłaściwych powodów i musicie do niej wrócić? Albo po co odwracać sytuację. Wyobraźcie siebie w roli pracodawcy. Np że wynajmujecie elektryka by wam położył instalację. I kiedy nie byliście zadowoleni z jego pracy to i chcieliście się go pozbyć to sąd wam nakazał byście go trzymali do końca wykonanej pracy.

Komentarz poniżej poziomu pokaż
20 / 22
ciomak12

[demot] Był, bo już nie żyje. A głosił kazania w kościele św Anny w Warszawie. Ciągle są do pobrania jego kazania w formie audio i bardzo je polecam.

2 / 2
ciomak12

[demot] @bartoszewiczkrzysztof Nie wiem czy kłamie bo jej nie oglądam, ale jeżeli pracuje w TVP to jest to niemal pewne. Jedynie mówię, że zdjęcie jest zgodne z rzeczywistością.

2 / 4
ciomak12

[demot] @bartoszewiczkrzysztof może i udają co nie zmiana faktu że ona naprawdę chodziła do tego kościoła. Wiem bo też przez kilka lat tam chodziłem i ja widywałem raz na jakiś czas. Jest to kościół Andrzeja Boboli na rakowieckiej w Warszawie. Blisko metra pola mokotowskie

0 / 0
ciomak12

[demot] @Arek942 Ależ bardzo prosta. Otóż pozwolę kobietom chodzić w chustach, chińczykom być zaczipowanym, wyznaczę strefy toalet z dziura nad którą będzie ławka, a europejczykom postawie zwyczajne piwne ogródki. Nie rozumiem jaki masz problem w tym że kobieta chce założyć chustę? Naprawdę to był problem NIE DO OBEJŚCIA. Gdzie Ty się chowałeś, u amiszów? Jakie masz jeszcze problemy?

-1 / 1
ciomak12

[demot] @Arek942 I każdemu należy zapewnić stosowne maksimum komfortu. Zarówno chińczykowi jak i hidusowi. Czego nie rozumiesz i gdzie widzisz te niebotyczne trudności by chińczyk i hindus wspólnie uczestniczyli w danym wydarzeniu?

-1 / 5
ciomak12

[demot] Jeżeli chcesz organizować turniej dla krajów z całego świata - należałoby przestrzegać norm i zasad panujących na całym świecie. Jeżeli nie chcesz kogoś gościć w domu to się go NIE ZAPRASZA. Te brudasy zaprosiły ludzi z całego świata dla hajsu, to niech teraz zacisną zęby, a nie zgrywają oburzonych.

-1 / 1
ciomak12

[demot] @Obiektywny1 Tak PRZYPOWIEŚCI odnoszą się do wydarzeń które NIGDY SIĘ NIE WYDARZYŁY. Jak nie rozumiesz danego słowa to polecam wziąć słownik do ręki lub wpisać frazę w telefon. Dam byś się dowiedział że przypowieść to nic innego jak rodzaj gatunku literackiego. Np. SJP: alegoryczne opowiadanie o treści moralnej i dydaktycznej lub religijnej; Więc z tym się zgadzam. Przypowieści się nigdy nie wydarzyły ale mogą się przydarzyć. Tak jak mity i bajki. Czy bajka o dziecku które wołało o pomoc z wilkiem, się wydarzyła? Sama bajka nie, co nie zmienia faktu, że odnosi się do elementu, który jak najbardziej może się wydarzyć w tej lub bardzo zbliżonej formie. Czy słowa Jezusa zostały zmyślone. Nie. TO były(tak wierzę) prawdziwe słowa. A skąd ten pomysł? Pan Jezus WYMYŚLIŁ opowieść, żeby łatwiej mu było coś opisać i żeby Ci którzy to czytają lepiej to zrozumieli. Ale żeby to zrozumieć należy przeczytać CAŁĄ PRZYPOWIEŚĆ a nie JEDNO WYRWANE ZDANIE. Natomiast co do tego co jest herezją a co nie jest, oraz jakie są warunki dostania się do piekła to wybacz, ale nie jesteś ŻADNYM autorytetem. Ty masz problem ze zrozumieniem, że przypowieść jest gatunkiem literackim, a co dopiero rozważać kwestie zbawienia.

-1 / 1
ciomak12

[demot] @Obiektywny1 Naprawdę w to brniesz? To rozpatrzmy to dalej jak rozumiesz przypowieść którą tam cytujesz? Że w przypowieści o talentach chodzi by zabijać wszystkich? To chcesz powiedzieć? Naprawdę poprawiasz mi humor swoją ignorancją i bezczelnością. Przyznaj że wcześniej nie przeczytałeś tego fragmentu tylko go skopiowałeś od kogoś ;) Czy Ty wszystko traktujesz dosłownie? Naprawdę dobrze że nie jesteś wierzącym tylko ateistą.

0 / 0
ciomak12

[demot] @believer18 W dłuższym okresie może i nie ma korelacji, tylko sprawa jest taka że kadencja rządu to 4 lata. I jak się nie wyrobisz z okresem przejściowym to może przyjść ktoś kto wszystkie reformy odwoła. Tak więc okres przejściowy to jest mega ważna sprawa. I tak decyzja by przejść z modelu gospodarki socjalistycznej (o wysokim udziale państwa w gospodarce) na model kapitalistyczny(o niskim udziale) była dobra. Co nie zmienia faktu że w wyniku tych prywatyzacji wielu się dorobiło skupując na ustawionych licytacjach zakłady- patrz kulczyki. Wiele też zaorano dobrych firm. Co je wykupiła konkurencja by rozprzedać na części. I to nie je bajka. Nie ma prostych rozwiązań. Te Balcerowicza uważam że, po pierwsze że zadziałały. Po drugie były zrobione szybko. A to już dużo. I możemy być za to wdzięczni. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę skutki uboczne.

-1 / 1
ciomak12

[demot] @Obiektywny1 I jak zwykle MAM PEŁNO CYTATÓW i dlatego specjalnie wybrałem najbardziej ch**** z nich... Rozmowa z Tobą jest jak rozmowa z płaskoziemcą. Mają setki dowodów i każdy z nich gorszy od poprzedniego. Ale że mają ich setki to nie ważne że jakiś obalisz bo wtedy ma ich setki minus jeden. Podałeś jakieś cytaty. Obaliłem jeden z nich i jaka jest Twoja odpowiedź? No że już nie będziesz cytował mi biblii bo zobaczyłeś że nie jestem pierszym lepszym łosiem tylko sprawdzę rzeczywiście co wstawisz. I jak zwykle brak NAWET JEDNEGO SŁOWA O TWOICH POGLĄDACH. Wijesz się jak węgorz a fikołki robisz lepsze od Leszka Blanika byle tylko nie wspomnieć jakie Ty masz poglądy bo jeszcze by się okazało że nie masz żadnych lub nie daj borze sosnowy że są płytkie i mylne. Tak więc robisz co tylko możesz byle dyskutować jak najdalej od tego.

8 / 10
ciomak12

[demot] Balcerowicz musiał wybrać. Miał kraj PRLowskich urzędników z galopującą inflacją i ogromnym udziałem państwa w gospodarce. No więc wybrał ograniczenie inflacji kosztem bezrobocia i sprzedaży państwowych zakładów gdzie sprzedażą zajęli się skorumpowani urzędnicy. Teraz w Polsce wystarczyło nie tyle nie kraść bo kradli i wcześniej i kraj się rozwijał i mieliśmy nawet deflacje. Wystarczyło nie rozp**** waluty po to by dać nierobom socjale... tylko tyle...

-1 / 1
ciomak12

[demot] @Obiektywny1 Borze sosnowy... czy ja rozmawiam z kimś ułomnym czy jak... Eksmisja... A ten mur zza który ma iść kośiół i religia to sam z siebiepowstanie? Czy Ty w ogóle widziałeś demot pod którym zamieszczasz komentarze? Czy nawet go nie przeczytałeś i ot tak sobie zacząłeś komentować? To raz. Dwa. Tak wiem że są to cytaty z Biblii. Natomiast Ty najwyraźniej nie wiesz że biblia to nie spis cytatów i aforyzmów tylko jednak zbiór ksiąg jak samo słowo biblia wskazuje. Ten pierwszy cytat to np 19 ROZDZIAŁ danej księgi. I wkleiłeś RÓŻNE Cytaty Z RÓŻNYCH KSIĄG. I to bez ładu i składu. Zacząłeś jednym z ewangelii potem mieszanie cytaty z pięcioksięgu. I na dowód Twojego idiotyzmu wystarczy przeczytać pierwszy cytat. JEST TO FRAGMENT PRZYPOWIEŚCI. PRZYPOWIEŚCI! OPOWIADANIA, ANEGDOTY. To nie jest żadne przykazanie. To jest cytat WYMYŚLONEGO FACETA z WYMYŚLONEJ OPOWIEŚCI, którą opowiadał Jezus. Widzisz różnicę? To tak jakbyś powiedział że Bogusław Linda to chory psychopata, bo chce wszystkich pozabijać. I na dowód dał jego cytat z filmu psy. Szkoda mojego czasu na osobę, która nie potrafi nawet sprawdzić czy cytat który wstawiła ma JAKIKOLWIEK SENS.

0 / 0
ciomak12

[demot] @Obiektywny1 No tak bo lista skopiowana z jakiegoś forum antyteistów zrobi jakiekolwiek znaczenie. Powiedz miałeś choćby na tyle samozaparcia by SPRAWDZIĆ CHOĆBY JEDEN CYTAT? Szkoda czasu na Ciebie. Sam chcesz bez żadnego wyroku, eksmitować ludzi tylko dlatego że ośmielają się w coś wierzyć a teraz robisz kolejny już fikołek i znów próbujesz zmienić temat byle tylko nie rozmawiać o TWOICH poglądach. Powiedz mi wstydzisz się swoich poglądów czy sam wiesz że są głupie, płytkie?

-1 / 1
ciomak12

[demot] @Obiektywny1 Czyli jesteś za wysyłaniem WSZYSTKICH WIERZĄCYCH za mur bo TAK CI SIĘ WYDAJE ŻE BĘDZIE SPOKO. Oczywiście Ty sam nie zaliczasz się do tego grona. Bo gdyby CIEBIE ktoś wyrzucić za mur to byłoby "święte" oburzenie. Ale innych? Do wora i do jeziora. A co się będziesz szczypał z jakimś murem. Skoro tacy źli od razu wyrwać chwasta. Normalnie możesz z Hitlerem i Stalinem przybić piątkę. Tak więc NIE. Absolutnie się z Tobą NIE ZGADZAM. W państwie w którym ja chcę żyć nikogo nie będzie się wysyłać GDZIEKOLWIEK dlatego że ma czelność myśleć inaczej niż sobie rząd zamarzył. Dla mnie każdy może myśleć i wyznawać poglądy JAKIE TYLKO CHCE. I nic nikomu do tego. Jedyne czego by nie można robić to nawoływać do przemocy. A co do religii to moim zdaniem powinna być OBOK państwa. Ani wyżej ani niżej. Ani państwo nie powinno zajmować się religią ani religia zajmować się państwem. Ale ludzie, którzy nawołują do budowy muru i wrzucaniu tam wierzących to wypisz wymaluj Niemcy w III Rzeszy nowołujący do wyznaczania specjalnych stref dla żydów czy bolszewicy szukający "wrogów ludu".

-1 / 1
ciomak12

[demot] @Obiektywny1 Jak to czego nie rozumiem z obrazka? Znowu kolejny fikołek? Czy Ty już kompletnie wypierasz rzeczywistość? Demot stworzył ateista przeciw religii. Widzisz to? Czy już zupełnie się odkleiłeś. Co do moich argumentów... Naprawdę napisałem krótkie wypowiedzi. Jeżeli nie jesteś wstanie znaleźć w nich argumentów, to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać bo zupełnie nie umiesz czytać ze zrozumieniem...

-2 / 2
ciomak12

[demot] @Obiektywny1 Ach to religia buduje mur. Cóż... kolejny gimboateista robi fikołki żeby tylko nie uznać że ktoś "z jego obozu" może gadać głupoty. Powiedz mi której części demota nie zrozumiałeś? Tego żeby karać za inne poglądy? Stosowania odpowiedzialności grupowej? Przymusowych wysiedleń? Budowania gett? Ale nagle fik i fikołek wykonany. Nagle z muru, który chce budować ateista powstał mur który już zbudowała religia. Może spróbuj oglądnąć swoje poglądy zza własnego muru...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10152 153 następna »