Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

butterfly2000

archiwum
Niemcy są gotowe na przyjęcie dezerterów z armii rosyjskiej "zagrożonych poważnymi represjami" - zdeklarowała niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser. – Z podobną deklaracją wystąpił holenderski sekretarz stanu ds. azylu Eric van der Burg. "Rosjanie, którzy nie chcą walczyć na Ukrainie i przyjadą do Holandii na pewno nie zostaną odesłani. Wiemy, że będą tam ścigani” – mówi. Dodatkowo rząd Niemiec chce w związku z tym w najbliższych tygodniach wypracować na szczeblu unijnym wspólną linię postępowania wobec obywateli Rosji uciekających przed mobilizacją.
archiwum
Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska:"Kto nie gasi światła, robi prezent Putinowi" – Zdaniem Zyski "warto wprowadzać dobre praktyki" i zacząć oszczędzać energię elektryczną, podobnie jak w ostatnich latach Polacy, którzy nauczyli się oszczędzać wodę czy gospodarować właściwie odpadami.
archiwum
83 lata temu Stalin zadał cios w plecy walczącej z Hitlerem Polsce. – 17 września 1939 roku o świcie Armia Czerwona przekroczyła granicę i zadała cios w plecy broniącej się przed Niemcami Polsce.Gdy dzień się kończył, polski rząd w panice uciekał do Rumunii.
archiwum
Kary za ogrzewanie domu powyżej 19 stopni. Europa już reaguje na problemy z gazem. – Szwajcaria i Włochy przygotowały przepisy z wysokimi karami za nagrzanie domu powyżej 19 stopni. W Szwajcarii za złamanie przepisów grozić będzie nawet więzienie.
archiwum
Johnson:Brytyjczycy muszą zaakceptować wyższe rachunki za energię, ponieważ „Ukraińcy płacą krwią” – Boris Johnson podczas niespodziewanej wizyty w Kijowie wezwał Brytyjczyków do poniesienia bólu związanego z wyższymi rachunkami za gaz, ponieważ Ukraińcy „płacą krwią”. Brytyjczycy są jednak trochę innego zdania.
archiwum
Kiedy oglądalność drastycznie spada. –
archiwum
Zryw młodych ludzi o wolność. Pamiętajmy. – Nawet SS-mani byli zdziwieni okrucieństwem SS Galizien
archiwum
Pan Niedzielski u lekarza pierwszego kontaktu. –
archiwum
Z przymrużeniem oka ;) –
archiwum
Cała prawda tylko w TV.... –
archiwum
... –
archiwum
Pamiętajmy o naszej historii, bo ktoś inny ją za nas napisze. – „Nie o zemstę ale o pamięć wołają ofiary”
archiwum
Czym jest socjalizm? –
archiwum
Znajdą Cię wszędzie. –
archiwum
Na Tajwan przylecieli Amerykanie. Chiny wysłały bombowce i myśliwce. – Chiny przeprowadziły w piątek manewry wojskowe w pobliżu Tajwanu. W tym samym czasie wyspę odwiedziła delegacja Kongresu USA, aby zademonstrować poparcie dla jej autonomii. Pekin zarzucił amerykańskim parlamentarzystom "eskalację napięcia" swoją "prowokacyjną" wizytą.
archiwum
Mocna krytyka Zełenskiego w Izraelu. Powodem niedzielne przemówienie do parlamentarzystów. – Krytyczne słowa pod adresem prezydenta Ukrainy padły zarówno w prasie izraelskiej, jak i z ust izraelskich polityków. Część osób ma za złe Wołodymyrowi Zełenskiemu porównanie wojny w Ukrainie do holocaustu.
archiwum
Grupa hakerów Anonymous wypowiedziała wojnę Putinowi. – Udało im się włamać do bazy danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony i opublikować ją w Internecie, aby świat mógł to zobaczyć.Wśród informacji znajdują się e-maile, hasła i numery telefonów. Więcej w źródle.
archiwum
Straszne i smutne. –
archiwum
 –
archiwum
Osoby zarażone koronawirusem w UK nie będą musiały się izolować. Covid-19 będzie traktowany jak grypa. – Boris Johnson powiedział, że prawny wymóg dotyczący samoizolacji osób zakażonych koronawirusem zakończy się 24 marca.