Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

boguslawkieros

archiwum
Polacy z Ukrainy na wojnie - Losy rodziny Czarneckich z Murafy – Murafa jest wsią na Ukrainie w dużej mierze zamieszkałą przez Polaków. 5 lat temu w Mariupolu zginął pochodzący z niej Sławek Czarnecki po tym wydarzeniu jego starszy brat Aleksander od razu zgłosił się na front.
Źródło: youtube
archiwum
Irpień po wojnie - Krajobraz po bólu – Reportaż z Irpienia pod Kijowem gdzie jeszcze nie dawno trwały walki.
Źródło: youtube
archiwum
Udało się uratować niewidomą Polkę z Ukrainy! – 86 letnia Pani Ludwika, niewidoma staruszka żyła samotnie, była wygłodzona. Udało się ją ściągnąć do Polski oraz uratować jej zdrowie i życie.
Źródło: youtube
archiwum
Demon z Krymu - Furia Czerwonego Terroru | Rozalia Załkind – Rozalia Załkind była jednym z największych bolszewickich katów. Nadzorowała czerwony terror na Krymie, z jej rozkazu na półwyspie unicestwiono ponad 50 tysięcy istnień. Jej ofiary w większości rozstrzeliwano bądź topiono w Morzu Czarnym.
Źródło: youtube
archiwum
Ukraińcy uporządkowali polski cmentarz w Zbarażu – W Zbarażu na terenie obwodu tarnopolskiego jeden z największych polskich cmentarzy na Ukrainie został uporządkowany. Miejscowi Ukraińcy i uchodźcy ze wschodu kraju wzięli udział w akcji w geście wdzięczności dla narodu polskiego.
Źródło: youtube
archiwum
Rosjanie spuszczają krew z ukraińskich jeńców – Mikołajowi z Andrejewki rosyjscy żołnierze zniszczyli dom, ukradli auto i wzięli go do niewoli, w której stracił zdrowie, będąc jeńcem regularnie spuszczano z niego krew dla rannych Rosjan.
Źródło: youtube
archiwum
Jaksa - Mała Polska nad Amurem – W XVII wieku przez kilkanaście lat trwało nad syberyjską rzeką Amur pomiędzy Rosją a Chinami małe polskie państwo. Władzy tam nie miał ani rosyjski car ani chiński cesarz a polski szlachcic Nicefor Jaxa Czernichowski.
Źródło: youtube
archiwum
Dramatyczne słowa Polki z Ukrainy – W wyniku agresji Rosji na Ukrainę cierpią również żyjący tam Polacy tacy jak Aniela Michalec, która sama urodziła się w trakcie II wojny światowej a końcówkę życia spędza uciekając sprzed kolejną wojną. W drastycznych słowach Polka opowiedziała o aktualnej sytuacji w której się znajduje.
Źródło: youtube
archiwum
Poruszające słowa samotnej Polki z Ukrainy – W Aleksandrówce na Ukrainie w obwodzie Chmielnickim samotnie żyje Polka Ludmiła Podluk. Nasza Rodaczka w poruszających słowach opowiedziała o swej samotności spotęgowanej wojną w kraju
Źródło: youtube
archiwum
Bohaterowie drugiego frontu - REPORTAŻ – Reportaż zrealizowany na Ukrainie gdzie na zapleczu frontu działają polskie organizacje humanitarne niosące pomoc cywilom bezpośrednio dotkniętych wojną.
Źródło: youtube
archiwum
Wzruszające słowa Ukrainki do Polaków – Parę słów od Pani Luby z Charkowa, która z córką odnalazły azyl w Polsce.
Źródło: youtube
archiwum
Polacy z Maćkowiec na Ukrainie o wojnie – Polacy mieszkający na Ukrainie emocjonalnie opowiedzieli jakie są ich odczucia wobec trwającej wojny.
Źródło: youtube
archiwum
Dramat cywili na Ukrainie [WIDEO] – Reportaż o dramacie cywili na Ukrainie, którym wojna niszczy życie, zabiera najbliższych, rozdziela rodziny.
Źródło: youtube
archiwum
Polacy z Ukrainy wracają do Polski – Kolejni Polacy są ewakuowani oddolnie z Ukrainy, ci najstarsi schorowani są przewożeni na pace busów, które na szybko zostały przystosowane do długiej drogi.
Źródło: youtube

1