Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

barney37

0 / 0
barney37

[demot] @Wiedzma Nie powiedziałbym, że z przeciętnych, ale wystarczy poszukać u źródła (innego niż TVP) co robią Michał Szczerba, Dariusz Joński, Krzysztof Brejza - jak bardzo są aktywni w docieraniu do wiedzy, ile pism wysyłają, kontroli robią, przez co bardzo mocno narażają się PiSowi i są obiektami nagonek ich mediów i wydzwanianych przez pis dziennikarzy.

0 / 0
barney37

[demot] @gremline Dokładnie. A babcie wracając z kościółka zagłosują na tego, o kim usłyszały 30 minut wcześniej z ambony. W podziękowaniu PiS przekaże Rydzykowi i spółce kolejne miliony.

0 / 0
barney37

[demot] @SteveFoKS Każdy mógłby swoją Top100 listę ułożyć. Różne są priorytety. Dla niektórych z czasem równie ważne staje się to, czy człowiek może bez obaw założyć rodzinę i w jakim kraju żyje nie tylko w wymiarze finansowym. Faceta nie będą trzymać w szpitalu czekając bezczynnie aż może to płód obumrze pierwszy. Może ktoś zrobi Top250.

0 / 0
barney37

[demot] @ShadowUser Dużo gadania, a babcia pójdzie głosować na PiS, bo "13" spłacana przez młodych w latach 2028-2037 będzie kuszącą zachętą, a obrażeni młodzi będą czekać do 30-tki. Wtedy zaczną się zwracać ku partiom, które będą im tłumaczyć, czemu im w życiu nie wyszło tak jak wymarzyli - winni klasycznie Żydzi, Masoni i Cykliści.

0 / 2
barney37

[demot] @dokturbasen Niestety przykład Węgier pokazuje, że to są ostatnie takie wybory. Ludzie będą wspominać wolne wybory w Polsce w latach '89-'23 i zastanawiać się co poszło nie tak.

-1 / 1
barney37

[demot] @hermeusz To jest przerażające. Człowiek by może i chciał mieć 3, ale jeśli ma już z jedno, myśli też o tym, że fajnie jakby miało żywą mamę. Dla tych bezdzietnych barierą może być lęk, że może być niepełnosprawne i wymagać dożywotnio opieki 24/7. Dla faceta to "żaden problem" - zawsze może się ulotnić.

-1 / 1
barney37

[demot] @volt0 Przede wszystkim powinno się sprawić, by kobiety w ciąży nie musiały myśleć o aborcji ze względu na ciężką sytuację finansową. Jeśli jakaś chce urodzić dziecko ze znaczącym stopniem niepełnosprawności, wymagające opieki 24/7 to skazuje się na życie w biedzie, bez znaczącej pomocy państwa. Życie narodzonych dzieci jest dla "prawicy" nic nie warte. Kobiety nie powinny czuć się zmuszane do bycia chodzącymi inkubatorami. Zdrowie kobiety powinno być najważniejsze, a nie czekanie na śmierć płodu, by dopiero wtedy pomóc kobiecie. Co dziwne, to kobiety nienawidzące innych kobiet często głosują na PiS. Im już dawno nie grozi ciąża.

-1 / 1
barney37

[demot] @dokturbasen PiS ma w zwyczaju pożeranie różnymi metodami swoich koalicjantów. Dlatego Bielan chciał czym prędzej wymienić swoje poparcie na gotówkę. Jak widać nie wyszło. W najbliższych wyborach i ZZ pewnie przypadkiem nie znajdzie się na listach. Lepper zaczął puszczać farbę - wiemy jak się skończyło.

-1 / 1
barney37

[demot] @hermeusz Trochę tak, a z drugiej strony może KO przesiąkło trochę Nowoczesną? W pozytywnym sensie. Optymistycznie można założyć, że jak odsunie się od władzy PiS to do kolejnych wyborów powstanie coś w stylu Nowoczesnej, ale Petru i podobnych na czele.

-1 / 1
barney37

[demot] @Tibr Możemy mieć nadzieję, że po wygranych przez opozycję wyborach, w kolejnych wyborach każdy znajdzie dla siebie sensowną partię na którą odda głos i nie będą to partie pokroju PiS. Może jak PiS i Konfa spadną z rowerka, to w to miejsce powstanie coś naprawdę prawicowego, ale bez wzorowania się na ruskich, Białorusi czy też Węgrzech. PS Czy prawicowi wyborcy w USA naprawdę chcieli prezydenta organizującego atak na Kapitol? Partia popierająca posiadanie broni serio popiera siedzenie i patrzenie bezczynnie na działania ruskich?

-1 / 1
barney37

[demot] @Dabronik Jeśli dla ciebie odsunąć Łukaszenkę od władzy to dobry program opozycji... A nie, czekaj.. Właśnie tak umiera demokracja, gdy na wybory chodzi tylko grupa, której zapłacono ("13" na kredyt spłacany przez kolejne pokolenia w latach '28-'37), a nie ta, która będzie te długi spłacać.

0 / 2
barney37

[demot] @Wiedzma OFE połowę środków zainwestowało w postaci kupna długu/obligacji państwowych. To oznacza, że te środki zamiast być pomnażane, robiły to samo co te, które zostawały w ZUSie. Różnica jest taka, że od tych miliardów OFE potrącało sobie prowizję. Druga część była inwestowała i jak dobrze poszło to zarabiała na prowizje i jeszcze mniej lub więcej zostawało. PO zrobiło taki myk, że przesunęło te środki z OFE do ZUS, oszczędzając trochę miliardów na prowizjach dla instytucji prowadzących OFE. Nie musiano tych miliardów emitować jako obligacje. A pamiętajmy, że to był czas kryzysów światowych i zaciskania pasa. Co zrobił PiS? To samo, a nawet więcej, bo opodatkował (15%) środki w OFE. Jaka jest metoda PiS na limit długu? Chowanie go poza budżetem i nakręcanie inflacji, bo to oznacza wyższe podatki od coraz droższych produktów i ubywanie oszczędności na lokatach.

-1 / 1
barney37

[demot] @Wiedzma Za dużo słuchasz propagandy. Nikt tych mitycznych milionów nie znalazł. Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że obecnie luka VAT nadal istnieje (blisko 100mld przez pierwsze 3 lata PiS), bo firmy sobie optymalizują zyski w granicach obowiązującego prawa. Nawet handlarz bronią/respiratorami nie zapłacił wielomilionowego VATu. Teraz oprócz tych różnych luk i niedoskonałości w ściąganiu kasy (praca na czarno, pensja pod stołem) dochodzą jeszcze coraz to kolejne przekręty PiS jak ten na setki milionów z NCBiR na fikcyjne firmy. Mamy rekordową skalę wywożenia nieprzetworzonego drewna (więc tanio, a dużo, bez korzyści dla przemysłu) do Chin.

0 / 0
barney37

[demot] @Tibr Deflacja to rosnąca wartość pieniądza. Można z nią "walczyć" wprowadzając na rynek wagony gotówki. Akurat to PiSowi wyszło bardzo dobrze. Z jednej strony poprzez dodruk, a z drugiej poprzez nakręcanie cen mieszkań - ludzie wzięli 30-letnie kredyty na mieszkania po cenach, jakich by nie było bez zabaw stopami procentowymi. Zakup mieszkania stał się ostrą licytacją swoimi przyszłymi dochodami. Przez moment ludzi było stać na kredyt rzędu miliona, oczywiście do czasu, gdy stopy procentowe nie zaczęły iść w górę. Deflacja "jest zła" dla wielu, bo pracownik w każdym kolejnym miesiącu nawet bez podwyżki ma coraz większą siłę nabywczą tego co zarobi. Obecnie, jeśli pracownik nie dostał w ciągu ostatniego roku co najmniej 18.4% podwyżki, oznacza, że zarabia realnie (znacznie) mniej. Jeśli ktoś ma rodzinę na utrzymaniu, kredyt na dom/mieszkanie, nie rzuci tak od razu papierami i najbardziej oberwie. Kiedyś za 3k, 4k, 5k można było pożyć, wynajmując spore mieszkanie (2-3 pokoje) w dużym mieście za 1k (+200pln wszystkie opłaty). Tankując paliwo po 3pln z groszami. Robiąc tygodniowe zakupy za 100pln. Mogąc kupić nowe auto od ok.30k. A jak ktoś był graczem to kupował przyzwoitą nową kartę graficzną za 800pln (z poziomu dzisiejszego RTX3070).

1 / 1
barney37

[demot] @hermeusz Podejrzewam, że kiedyś na Białorusi część osób nie poszła na wybory, bo wg nich opozycja była wcale nielepsza od Łukaszenki. Kilka lat później nawet nie musieli się zastanawiać nad wyborem, bo wybory dokonywały się bez nich. PiS do tego dąży - wzorem Węgier - przejąć wszystkie media (jednych siłą, innych przelewami), sądy, zmienić Konstytucję i nikt im władzy nie odbierze.

0 / 0
barney37

[demot] @hermeusz Kiedyś z Owsiaka się śmiano, bo się jąkał. Na szczęście Go to nie powstrzymało.

0 / 0
barney37

[demot] @auto1 Pewnie na Białorusi niektórzy to samo mówili przez kolejne i kolejne lata. A teraz mają jak mają.

0 / 0
barney37

[demot] @splitfire86 Raczej nigdy nie będzie takiej partii. Tam gdzie kasa, tam pokusa. Jednak najgorsze to pozwolić tym co kradną i niszczą demokrację wchodzić na coraz wyższe poziomy. Lata temu było skryte okradanie kontenerów PCK, a po kilku latach afery pokroju tej w NCBiR, gdzie prosto z mostu próbują wyciągać setki milionów z jednej akcji. Na początku kupowali głosy tnąc inwestycje. Teraz sięgają po 5 miliardów na "13", które będą musieli spłacać młodzi w latach 2028-2037. Czyli spłata zaczyna się dopiero po KOLEJNYCH wyborach - niech inni sobie radzą z długami. Kto wtedy będzie o tym pamiętał?

0 / 0
barney37

[demot] @Xardas132 Tu jest pierwsza setka - po wyszukaniu 100aferpis w google. Jest tego tyle, że ciężko je wszystkie pamiętać.

0 / 0
barney37

[demot] Jest nadzieja w młodym pokoleniu. Macie przed soba kawał życia i od Was zależy, czy będziecie żyć w drugiej Białorusi, czy w państwie UE. Emeryci zawsze będą wspominać, że za Gierka to żyło im się lepiej, a o spłacanych przez dziesięciolecia kredytach nikt z nich już nie pamięta.

1 / 1
barney37

[demot] "Od kiedy synek sąsiadki wstąpił do pisu, jej świat wywrócił się do góry nogami."

0 / 0
barney37

[demot] Fajnie, że tym razem jest 1:0. To dzięki temu, że się nie spodziewał takiego obrotu sprawy, a uzbrojony klient miał dogodną pozycję do strzału. W analogicznej sytuacji w kraju bez swobodnego dostępu do broni, gość by jej nie miał, bo to by wymagało zbyt wiele starań. Tu najpewniej wziął to co miał pod ręką i poszedł sobie "dorobić". U nas taki gość pewnie by wyrwał jakiejś kobiecie na ulicy torebkę i próbował z nią uciec.

0 / 0
barney37

[demot] A wiecie, że ten pył z pustyni powstrzymuje kilka tornad rocznie przed dotarciem do USA? "W świecie danych - rybi pył" (np. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1031 32 następna »