Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

anahella

2 / 2
anahella

[demot] No fajne, tylko dlaczego z interpunkcją na poziomie niedouczonego gimnazjalisty?

0 / 0
anahella

[demot] @aka Po pierwsze: jeśli to była kwestia 5 złotych różnicy między najdroższymi a najtańszymi śledziami, a Ciebie było na nie stać, to w czym problem? Po drugie: Zawsze mogłeś powiedzieć "niestety, nie stać mnie na te drogie śledzie, kupię Panu tańsze" Po trzecie: czy fakt, że nakarmiłeś głodnego nie jest wystarczająco satysfakcjonujący? Powatrzam: zawsze gdy mnie bezdomny przed sklepem zaczepiał i prosił o jedzenie, pytałam: "co Panu kupić". Zawsze prosili i chleb lub bułki, kaszankę, pasztetową, parówki. Kupowałam to, o co prosili, a do tego jeszcze coś ekstra. Jednorazowo wydawałam 10-20 złotych więcej niż na planowane zakupy a prośby zdrarzały się raz-dwa w miesiącu. Naprawdę stać mnie na coś takiego. I nawet gdyby poprosili o najdroższe śledzie (słoik do 20 złotych) to bym kupiła.

6 / 6
anahella

[demot] Jeżeli bezdomny pod sklepem prosi o jedzenie to pytam co mu kupić. Pamiętajmy, że on jest bezdomny więc nie będzie miał sobie gdzie jedzenia ugotować lub otworzyć puszki, której zawartość można zjeść bez użycia otwieracza. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z prośbą o kupienie czegoś drogiego,. Najczęściej proszą o chleb i kaszankę lub pasztetową, czasem parówki. Spełniam te prośby, bo wiem że oni wpadli w pętlę, z której trudno się wydostać. Czasem oprócz tego, o co proszą kupuję sałatkę i do tego plastikowe widelczyki. To też ludzie więc należy im się szacunek. Nigdy nie daję ani grosza zawodowym żebrakom, zwłaszcza gdy mają przy sobie dzieci. Te dzieci powinny chodzić do przedszkola/szkoły a nie sterczeć na ulicy. Przyznam, że raz dałam 50 groszy kobiecie, która podeszła do mnie i wyskoczyła z takim tekstem: "co ja będę pani ściemniać, mam koszmarnego kaca i bardzo, ale to bardzo potrzebuję piwa i brakuje mi 50 groszy do najtańszego" Ujęła mnie tą szczerością, wiec dostała ile chciała. :)

1 / 1
anahella

[demot] @dawid84byd No właśnie - był jakiś debil, który wjechał na sopockie molo po pijaku.

4 / 4
anahella

[demot] Czy współczesne polskie malarstwo patriotyczne może nie walić na kilometr kiczem? Jak wynika z powyższego obrazka, niestety, nie. I to jest smutne.

-2 / 10
anahella

[demot] Obrzydliwa ksenofobia. Mogą zatrudniać kogo chcą i za jaką płacę chcą. Więc zatrudniają tylko Polaków, co chyba nie jest zgodne z polskim prawem. A te głosy narodowej młodzieży, że zatrudniają porządnych pracowników a nie garstarbajterów są bez sensu. Mogą zatrudniać Ukraińców za normalną stawkę, jaką mają dla Polaków. Szkoda, że polska firma pokazuje jak bardzo Polski nie kocha, bo smaruje gównem reputację naszego kraju. Ja dodam, że Ukraińców bardzo szanuję. Są pracowici i nie rozglądają się za zasiłkami. Takich przyszłych obywateli (bo część z nich chce zostać tu na stałe) temu krajowi potrzeba.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 kwietnia 2017 o 9:35

3 / 3
anahella

[demot] Skuwki do włosów? A nie wsuwki? Jedyne co łączy te dwa wyrazy to trudna ortografia. :P

1 / 1
anahella

[demot] Kolor bluzy: brzoskwiniowo-fiołkowo-jagodowy melanż Hasło do konta: jestem idiotką i podaję hasła na każdym portalu.

4 / 4
anahella

[demot] E tam, żadne tam dla geniuszy, robi się tabelkę i odpowiednio stawia plusy i minusy. Trzeba tylko założyć, że papierosy mentholowe to inne niż bez filtra czy light. Dzięki za tę zagadkę z przyjemnością ją rozwiążę jak narysuję tabelkę.

2 / 4
anahella

[demot] Po pierwsze NASA zajmuje się lotami w kosmos. Siłą rzeczy zajmuje się astronomią. Nie zajmuje się astrologią. Po drugie znaków jest 12 a nie 13 i jedyne co mają wspólnego z gwiazdozbiorami to nazwy. Znak zodiaku to 1/12 część koła wyliczonego przez starozytnych. Nadali oni nazwy odcinkom koła od gwiazdozbiorów, które to koło przecinały. Wężownik nie przecinał.

1 / 1
anahella

[demot] - Chcesz cukierka? Idź do Gierka! Gierek ma dwa, jednego Ci da. Kto za młody, by pamiętać: Edward Gierek był I sekretarzem KC PZPR w latach 70.

-3 / 5
anahella

[demot] Skoro od "mielić" (choć to forma potoczna, poprawnie "mleć") to "miele" a nie "mieli".

Komentarz poniżej poziomu pokaż
1 / 1
anahella

[demot] W akapicie o pleonazmach mamy wyrażenie "całe mnóstwo". A ja mam wątpliwość czy można mieć czegoś niecałe mnóstwo?

1 / 3
anahella

[demot] "Wysiadłem z czerwonego tramwaju na przystanku Niepodległość". Mówi to coś autorowi?

1 / 1
anahella

[demot] Robi wrażenie, a najbardziej na Węgrach, Litwinach, Łotyszach i Estończykach.

1