Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

XPkowiec

0 / 0
XPkowiec

[demot] @Koszowy Windows 10 jest lepszy tylko od ósemki. Ile musiałem zainstalować oprogramowania, zacząwszy od openshell, kończąc np na debloatowaniu. XP przynajmniej miał wspaniała kompatybilność wsteczną. cieszę się, że Windows 11 wprowadza nieco ze starego interfejsu, rodem z aero, modyfikując go od elementy znane np z linuksowego KDE. Myślałem, że nigdy nie przesiądę się z siódemki i linuxa a tu jaka miała niespodzienka.

0 / 0
XPkowiec

[demot] @Koszowy No widzisz, skończyła się twoja pewność siebie. Windows 10 kończy się w 2025 roku, a Windows 11 ma wiele cech z windowsa 7 i linuksowego KDE, który ma piękne menu, inne niż windows 10, pogrobowiec ósemki. Teraz wrócisz na linuksa i nie będziesz psuł krwii ludziom, którzy nie polubili dziesiatki :)

0 / 2
XPkowiec

[demot] I tak gry są coraz gorsze pod względem fabularnym. Naprawdę obecnie wychodzi coraz mniej dobrych tytułów. Kiedyś kupiłeś grę za dwie dychy i wracałeś do niej dziesiatki razy. Teraz masz grę na tym gównie steam, gdzie płacisz za coś czego nie nabywasz. Jedynie GOG nie ma patologicznej polityki sprzedawania gier. Mam kolekcję gier na płytach: sea dogs, morrowind, baldurs gate, icewind, lionheart, wormsy, neverwinter, guild 8, grimorie, gothic, enclave, robin hood, torment, hexen 2, heretic 2, mnóstwo gier z czasów amigi. Po co mi tytuł za dwie stówy, do którego nie wrócę? Do samego gothica wychodzą stale mody z nową fabułą, lokacjami, wiec czuję się jakbym grał w nową grę. Nie potrzebuję gier z wyśrubowanymi cenami, działajacymi na polityce usługi,a nie produktu. Niestety masa kretynów nabija kabzę steam, ale mi ich nie żal.

1 / 3
XPkowiec

[demot] @rererre W sumie tacy lduzie powinni odpowiadać karnie za przyczynienie się do śmierci takiej osoby.

1 / 11
XPkowiec

[demot] Zawsze można się z niego wyłamać i nie iść za presją tłumu i otoczenia. Jeśli jesteś zdyscyplinowany możesz zostać freelancerem,a rodziny nikt nie każe ci zakładać.

0 / 2
XPkowiec

[demot] Windows 95 nie był aż taka tragedią,ale do momentu pojawienia się XP ?Windowsy pozostawały daleko w tyłu za amigą, która upadła przez własna głupotę idąc tokiem tego co robi apple czyli mój system zadziała tylko na moim sprzęcie. Potem od Windowsa XP do Windowsa 7 była najlepsza era produktów Microsoftu. Miły interfejs, pełna zgodność wsteczna ze starymi bibliotekami mimo wtedy całkiem sensownych innowacji. Ale od momentu wydania Windowsa 8 o wiele lepszą alternatywą jest linux z rodziny debiana, lub ubuntu. Lata 90 należały do amigi. Następna dekada była sukcesem Windowsa. A po zakończeniu wsparcia dla Windowsa 7 Linux będzie następną erą.

1 / 9
XPkowiec

[demot] @jaroslaw1999 Pierwsze zdanie to już próba usprawiedliwienia tej autorytarnej ustawy? Internet jest kopalnią wiedzy i niszowych zainteresowań. Jeśli UE dokłada łapsko do jego ocenzurowania życzę jej jak najgorszej aż się rozpadnie. Do tej zakichanej UE weszliśmy w 2004 rokui jakoś wcześniej Białorusią nie byliśmy. Pamiętam te czasy. A to, ze ubezwłasnowolniliśmy się od monopolu rynku UE to raczej wada niż zaleta. Polska powinna handlować nie tylko z Układem Warsz...to znaczy UE,ale też Azją wschodnią, Ameryką Północną, Łacińską. Rynków zbytu jest dużo. Konfederacji nie popieram, ale z zupełnie innych powodów niż niechęć do UE. A wbrew pozorom mało kto lubi UE. USA UE nie lubi, bo destabilizuje NATO. Rosja UE też nie lubi,a Chiny mają ją gdzieś, myślą pragmatycznie. Dlatego niech osamotniona się rozbija i niszczy konsekwentnie. Dzień dzisiejszy to udowodnił.

4 / 20
XPkowiec

[demot] @Aypeross ACTA przebiło wszystko. Rosja już lepsza. Łatwo krytykować? Tak, wolę krytykować to szambo, niech się rozpadnie, nawet z hukiem. Nie każdy chce internet rodem z korei północnej

3 / 3
XPkowiec

[demot] @123szukam distra oparte na archu nie wzbudzają jakoś mojego zaufania,ale od KDE cinnamon jest bardziej wygodny

-2 / 2
XPkowiec

[demot] Jeśli tak wygląda konserwatyzm i prawica o ja nie chcę rządów ajatollahów. Pomyśleć, że kontynent europejski nosi takich talibów...

2 / 4
XPkowiec

[demot] @idzNaWybory Dobry linuks to w mojej ocenie taki, który jest przyjazdy dla migrującego po windowsie. zainteresuj się tą dystrybucją, której zadaniem jest podobne działanie do windowsa, żebyś nie utopił się w terminalu https://ferenos.weebly.com , albo tą https://zorinos.com Tylko do gier i pisania dokumentów lepiej mieć obok windowsa 7, bo libreoffice jest mierny.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 marca 2019 o 12:37

1 / 1
XPkowiec

[demot] @idzNaWybory Debian jest starszy i na nim pwostał ubuntu,a na ubuntu powstał linux mint. Lepiej brać unowocześnione linuksy, bo są bardziej przyjazne dla migrujących i stwarzają mniejsze różnice w użytkowaniu z windowsem. Debian ejst już starym systemem dla informatyków. Dla nas to taki odpowiednik Windowsa 98, który nadal ma wsparcie. Ode mnie polecam linuxa Feren OS. To system, który potrafi doskonale udawać windowsa XP, lub 7

0 / 2
XPkowiec

[demot] @Koszowy Piszesz tylko, że Windows 10 jest dobry ze swojej perspektywy. Zapominasz, że : Komputer jest zaśmiecany po każdej aktualizacji. Po prostu każda aktualizacja( w dodatku bez zgody użytkownika) zamula komputer. Stare gry( nie mam na myśli jakiegoś archaicznego Dooma) nie działają,a na Windowsie 7 działają od najstarszych po najnowsze. Akurat tutaj siódemka ma przewagę nad legendarnym XP, który nie podniesie najnowszych tytułów, ale to już wina Microsoftu, ze woli rozwijać jakiś laboratoryjny twór zamiast unowocześnić najlepszy system w historii. Brak wielu domyślnych programów jak np movie maker. Microsoft edge to jakiś unowocześniony Explorer, któremu lata świetlne do firefoxa czy Brave. Klienci są wzrokowcami i menu jest ohydne i bez classic shell tego kijem się dotknąć nie da. Już gnome jest ładniejsze w lunuksach. Ty mówisz, ze nie chcę nakładek. A ja chcę. I gdyby Windows 10 miał tak dużą możliwości graficznej customizacji, włącznie z dźwiękami powiadomień to siedziałbym cicho. Ale tak nie jest. Pomimo ogromu protestów użytkowników Microsoft idzie dalej w zaparte. Żeby tylko się nie dziwił dobijając siódemkę. Obacz po forach. Chwalony jest XP i 7,a krytykowany jest Windows 10. I powtórzę to co napisałem w demotywatorze: Gdy Microsoft zgasił XP wszyscy XPkowcy przesiedli się na siódemkę. Ale od Windowsa 7 nie stworzono nic podobnego. Windows 10 to tak jakby był zupełnie inny system. Więc raczej czy chcesz tego czy nie ludzie tak szybko na dziesiątkę za rok się nie przesiądą. No chyba, ze Microsoft wprowadzi więcej wolności w administracji używanym systemem.

1 / 3
XPkowiec

[demot] @Koszowy Nie będę walczył, bo linuxa nie poznałem wczoraj. Są irytujące dystrybucje, ale są dla ludzi, którzy wolą walić komendy,a linux bez GUI to już lata świetlne w przeszłości. "> Po pierwsze jeśli Windows 7 nie będzie bezpieczny będzie to winą Microsoftu, który przestanie go spierać. ROTFL. No oczywiście. Tak samo nie wspiera Windowsa 98 czy 3.11. Świat idzie do przodu. Windows Seven ma już 10 lat. Czas na zaoranie tego. " A na linuxie niejedna aplikacja nie wspierana przez szajsdowsa 10 działa płynnie i sprawnie dzięki wine. 1:0 dla linuksa. Wbijam gdzie chcę o będę się cieszył, ze mam system operacyjny, nad którym mam kontrolę i nieskończoną mozlwiość customizacji czego nie można powiedzieć i kiblosie 10. Ty chyba kusisz z Windowsa 10 korzystać jedynie do facebooka i przeglądania jakiś sweet fociów w grafice google. Zmartwię cię, ze nawet na react os możesz to zrobić. Menu start w windowsie 10 jest paskudne, odrażające wręcz nieintuicyjne. Nawet ślepiec by stworzył lepszą nakładkę w paincie. I mam dla ciebie złe wieści. Zaorania Windowsa 10 skończy się źle z udziałem produktów Microsoftu na rynku desktopów. Sporo przybędzie apple i linuksom . Więc nie trolluj, chwaląc najgorszy produkt, który w świecie Windowsów, gdzie vista to cud miód. Na Windowsa 10 patrząc na forach WIELU nie przejdzie.

2 / 2
XPkowiec

[demot] @Koszowy Po pierwsze jeśli Windows 7 nie będzie bezpieczny będzie to winą Microsoftu, który przestanie go spierać. Windows 10 to niekompatybilne i awaryjne szambo, które powoli zabiera użytkownikowi możliwość administrowania systemu. I nie siej propagandy przeciw linuksom, bo one w końcu starają się dostosować pod przyzwyczajenia użytkowników Windowsa XP i 7 i mają już więcej podobieństw niż ta skichana dziesiątka. Za rok oficjalnie wbijam w dystrybucję feren, albo zorin, które są zbudowane na ubuntu i mincie. Środowiska KDE czy cinnamon bardzo, ale to bardzo przypominają aero,albo lunę w użytkowaniu,a metroui w postaci kafelek w menu to jakaś abominacja. Nigdy nie będę używał tego szajsu jakim jest dziesiątka. Microsoft musiałby zrobić jakiegoś Windowsa 11, odchodząc od tych testowych, niefunkcjonalnych rozwiązań. @rafalinformatyk Windows 8.1 to taka piaskownica,z której wyrósł Windows 10. Nie warto pokładać nadziei w tym systemie. Trzymaj się siódemki,a za rok bierz linuksa z rodziny ubuntu.

2 / 6
XPkowiec

[demot] @Znawca_Nietematu Tylko, że obecnie nawet pomimo wymaganej większej wiedzy aktualizacje w dystrybucji linxua to sprawa użytkownika, który jest administratorem dystrybucji, którą używa. Windows 10 nie ma takiej możliwości i robi aktualizacje w najmniej oczekiwanym momencie, a są nawet pogłoski, by Windows nie stał się produktem, tylko usługą, więc po zakończeniu wsparcia dla Windowsa 7 trzeba uciekać. Dystrybucji linuxa jest wiele. Są trudne, których użytkowanie jest moim zdaniem stratą czasu jeśli nie jesteś pasjonatą lub fachowcem np arch, albo tym bardziej gentoo, albo są takie, które czasami bardziej przypominają stare, dobre czasy użytkowania windowsa jak kiedyś np linux mint. Bądźmy szczerzy. Samo środowisko KDE, albo cinnamon jest o wiele bardziej wygodne i intuicyjne niż kafle windowsa 10, którego bez classhic shell strawić nie można.

1 2 3 następna »