Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Wilhelm_Tell

Z nami od: 29 października 2016 o 20:19
Ostatnio: 18 marca 2018 o 9:01
Wiek: 31
Płeć: mężczyzna
Exp: 11
Jest obserwowany przez: 1 osobę
  • Demotywatorów na głównej: 2 z 50 (48 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 3107
  • Komentarzy: 184
  • Punktów za komentarze: 424
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

"Po to, by zmotywować polityków do lepszej pracy, należałoby uzależnić ich pensję od średniej zarobków w kraju"

"Po to, by zmotywować polityków do lepszej pracy, należałoby uzależnić ich pensję od średniej zarobków w kraju" – Piotr Apel
Źródło: "Fakt opinie"
archiwum

Kukiz'15 złożył w Sejmie projekt ustawy likwidujący możliwość wypłacania dodatkowych nagród dla ministrów. Rocznie na takie nagrody budżet państwa wydaje ponad dwa miliony złotych.

Kukiz'15 złożył w Sejmie projekt ustawy likwidujący możliwość wypłacania dodatkowych nagród dla ministrów. Rocznie na takie nagrody budżet państwa wydaje ponad dwa miliony złotych. – Według biura prasowego ruchu wypłacone nagrody nie były szczególnie zróżnicowane, więc nie można powiedzieć, że ich charakter był w jakikolwiek sposób motywacyjny - „Były one wypłacane comiesięcznie, a ich wysokość sięgała nawet ok. 40 proc. wynagrodzenia zasadniczego, co stanowi obejście przepisów prawa dotyczących wynagrodzenia zasadniczego ministrów" . Miesięcznie nagrodzony minister dostawał dodatkowo od 5.000 zł do prawie 7.000 zł.
Źródło: "Wprost"
archiwum

Bitwa o Sosnowiec

Bitwa o Sosnowiec – 155 lat temu, w nocy z 6 na 7 lutego 1863 r powstańcy styczniowi pokonali rosyjskich pograniczników i wyzwolili miasto. Dzięki zwycięstwu Polaków okolice Zagłębia Dąbrowskiego przez dwa tygodnie były swoistą "republiką powstańczą", w której Rząd Narodowy funkcjonował zupełnie jawnie. We wszystkich instytucjach powiewały polskie flagi a skarb powstańców zasilały opłaty celne. W Dąbrowie Górniczej przejęto również hutę, w której produkowano broń. W bitwie wykorzystano także, jeden z pierwszych w historii, prowizoryczny pociąg pancerny.
archiwum

Kwota wolna od podatku nie zostanie podniesiona do 30 tys. 451 zł. To kwota wolna, jaka obecnie przysługuje parlamentarzystom. Sejm projekt autorstwa Kukiz'15 odrzucił w piątek w piewszym czytaniu.

Kwota wolna od podatku nie zostanie podniesiona do 30 tys. 451 zł. To kwota wolna, jaka obecnie przysługuje parlamentarzystom. Sejm projekt autorstwa Kukiz'15 odrzucił w piątek w piewszym czytaniu. – Business Inider
archiwum

Wydudali mnie

Wydudali mnie –
archiwum

"Prawo Kalego"

"Prawo Kalego" – Jedyne prawo respektowane przez partie polityczne w Polsce
archiwum

Skoro uważacie, że łamiemy konstytucję, idźcie z tą sprawą do sądu, frajerzy.

Skoro uważacie, że łamiemy konstytucję, idźcie z tą sprawą do sądu, frajerzy. –
archiwum

"Jesteś Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym - już nigdy nie trafisz do więzienia"

"Jesteś Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym - już nigdy nie trafisz do więzienia" –
archiwum

Poseł PiS Adam Abramowicz znalazł sposób na wzrost wynagrodzeń Polaków nawet o 30%. Polegałby on na tym, że część obciążeń płaconych przez pracodawcę, zamiast do budżetu trafiałoby do kieszeni pracownika.

Poseł PiS Adam Abramowicz znalazł sposób na wzrost wynagrodzeń Polaków nawet o 30%. Polegałby on na tym, że część obciążeń płaconych przez pracodawcę, zamiast do budżetu trafiałoby do kieszeni pracownika. – Rząd i klub PiS nie są zainteresowane tym projektem. Wtóruje im przy tym TVN, gdzie w wieczornych"Faktach" wyśmiewano się z tego pomysłu, co jest kolejnym dowodem na to, że w ważnych dla "siebie" sprawach PiS i PO potrafią być zgodne.
archiwum

Posłowie Kukiz'15 złożyli na ręce Marszałka Sejmu projekt zakładający, że tylko prezydent, premier oraz zagraniczne delegacje mogą korzystać z przejazdów kolumną pojazdów uprzywilejowanych.

Posłowie Kukiz'15 złożyli na ręce Marszałka Sejmu projekt zakładający, że tylko prezydent, premier oraz zagraniczne delegacje mogą korzystać z przejazdów kolumną pojazdów uprzywilejowanych. – Projekt uwzględnia również zakaz wykorzystywania przejazdu pojazdem uprzywilejowanym do celów prywatnych.
archiwum – powód

Kończą nam się limuzyny. Trzeba by podnieść podatki.

Kończą nam się limuzyny. Trzeba by podnieść podatki. –
archiwum

Ten ustrój tak został zaprojektowany przy okrągłym stole, że rządzi zasada "nie ruszajcie naszych to my nie będziemy ruszać waszych".

Ten ustrój tak został zaprojektowany przy okrągłym stole, że rządzi zasada "nie ruszajcie naszych to my nie będziemy ruszać waszych". – Jacek Wilk
archiwum – powód

Od 16 listopada 2015 roku do grudnia 2016 ministrowie rządu Beaty Szydło wydali 87 milionów złotych na nagrody.

Od 16 listopada 2015 roku do grudnia 2016 ministrowie rządu Beaty Szydło wydali 87 milionów złotych na nagrody. –
archiwum

Za nami stoją długo wyczekiwane nowoczesne śmigłowce. Są tak technologicznie zaawansowane, że jak widać, są niewidzialne. To tyle. Dziękuje.

Za nami stoją długo wyczekiwane nowoczesne śmigłowce. Są tak technologicznie zaawansowane, że jak widać, są niewidzialne. To tyle. Dziękuje. –
archiwum

W zeszłym roku Szwajcarzy odrzucili w referendum projekt grup lewicowych zakładający by każdy Szwajcar otrzymywał bezwarunkowo 2500 franków miesięcznie.

W zeszłym roku Szwajcarzy odrzucili w referendum projekt grup lewicowych zakładający by każdy Szwajcar otrzymywał bezwarunkowo 2500 franków miesięcznie. –
archiwum – powód

Gdybyśmy mieli śmigłowce to nic by się nie stało!

Gdybyśmy mieli śmigłowce to nic by się nie stało! –
archiwum

Pycha

Pycha – Pierwszy z siedmiu grzechów głównych
archiwum

"Gdy widzę oficerów, którzy oddają honory rzecznikowi MON, to chcę im tylko przypomnieć, że oni mają honory oddawać przełożonym. Żaden rzecznik prasowy nie jest przełożonym żadnego oficera w Polsce"

"Gdy widzę oficerów, którzy oddają honory rzecznikowi MON, to chcę im tylko przypomnieć, że oni mają honory oddawać przełożonym. Żaden rzecznik prasowy nie jest przełożonym żadnego oficera w Polsce" – Marek Jakubiak
Źródło: Rzecz o polityce
archiwum

5789

5789 – Według opublikowanego przez OECD (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) raportu"Tax Administration 2015", polska administracja podatkowa jest najdroższa w Europie i jedna z najdroższych na Świecie. W Polsce 1,6% wpływu z podatków przeznaczana jest na utrzymanie aparatu skarbowego. Dla porównania w Szwajcarii jest to 0,29%. Tak wysokie koszty są wynikiem skomplikowania przepisów podatkowych (wszystkie ustawy i rozporządzenia kształtujące polski system podatkowy zajmują 5789 stron maszynopisu).
archiwum

Wszyscy się z Niego śmiali

Wszyscy się z Niego śmiali – Ale to właśnie Piotr Liroy Marzec złożył już prawie rok temu projekt ustawy zakładający stworzenie rejestru lekarzy wykorzystujących w leczeniu marihuanę i umożliwienie jej uprawiania na podstawie zezwoleń Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej. Rok wcześniej(17 kwietnia 2015 roku) Trybunał Konstytucyjny zasygnalizował Sejmowi celowość działań ustawodawczych zmierzających do uregulowania kwestii medycznego wykorzystania marihuany.TK zaznaczył, że w świetle badań naukowych marihuana może być wykorzystywana w celach medycznych, zwłaszcza dla łagodzenia negatywnych objawów chemioterapii stosowanej w chorobach nowotworowych.Przedstawiciele rządu obiecali zająć się tym projektem dopiero teraz (dziś po ciężkiej chorobie nowotworowej zmarł były poseł Tomasz Kalita, który również walczył o legalizację medycznej marihuany).