Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Wielki_i_Tlusty_Kandahar

Użytkownik otrzymał bana za: Kopia zbanowanego konta Shogun_Nakago. Do czasu wygaśnięcia bana pierwotnego wszystkie poprzednie i kolejne konta będą zablokowane
Ban wygasa: 2992-08-15 18:29:17

Ściana

archiwum

Wytłumaczcie ten mechanizm, bo ja nie ogarniam

Wytłumaczcie ten mechanizm, bo ja nie ogarniam –

Kolejne miasta rezygnują z fajerwerków. Myślisz, że to prawa zwierząt... A tu chodzi o kasę, nie stać ich i tyle

A tu chodzi o kasę, nie stać ich i tyle – Kto uwierzy, że w taki dzień chodzi o spokój? Albo że ludzie zrezygnują z puszczania fajerwerków?
archiwum

Nauczyciele, górnicy, lekarze, policjanci, sędziowie i pracownicy sądów... teraz poczta... w sektorze publicznym wszyscy sobie strajkują. Czemu w sektorze prywatnym nie? Pracownicy Poczty Polskiej nie dostali premii i obawiają się, że nie będzie też podwyżek. Istnieje obawa tzw. "grypy pocztowych gołębi".

Pracownicy Poczty Polskiej nie dostali premii i obawiają się, że nie będzie też podwyżek. Istnieje obawa tzw. "grypy pocztowych gołębi". – Poczta Polska w ostatnich latach zatrudniła 2,5 tys. pracowników. Ich liczba wynosi obecnie 80 tys. Dalszego wzrostu zatrudnienia nie będzie, mimo że listonosze skarżą się na przeciążenie pracą. Niezadowolenie pracowników potęguje też fakt, że w tym roku nie dostali premii świątecznych. Mimo że w ostatnich latach pocztowcy otrzymywali podwyżki, w 2019 rok wchodzą z minimalną płacą na poziomie 2,5 tys. zł brutto. Niewiele większą od minimalnej krajowej (od stycznia 2250 zł brutto).Żaden związek zawodowy nie organizuje na razie protestu. Coraz głośniej powtarza się natomiast hasło o "grypie gołębi pocztowych". To nawiązanie do policjantów, którzy przez masowe zwolnienia lekarskie wymusili podwyżki.Czy stać nas na ciągłe podwyżki sektora publicznego?
archiwum

Uważaj, co mówisz na spowiedzi. Już nie długo to nie będzie żadna tajemnica... Sąd w Brugii (Belgia) skazał księdza za niepowiadomienie o samobójczych zamiarach spowiadającego się wiernego.

Sąd w Brugii (Belgia) skazał księdza za niepowiadomienie o samobójczych zamiarach spowiadającego się wiernego. – Sąd wymierzył ks. Aleksandrowi Stroobandtowi symboliczną karę miesiąca więzienia w zawieszeniu i 1 euro grzywny. Ks. Stroobandt tłumaczył się tajemnicą spowiedzi. Sąd uznał jednak, że ta stanowi szczególny rodzaj tajemnicy zawodowej i nie zwalania ona z odpowiedzialności za udzielenie pomocy. Wyrok sądu poruszył belgijskich biskupów.W świetle nauki Kościoła katolickiego tajemnica spowiedzi w żadnym wypadku nie może być złamana. W skrajnych przypadkach, na przykład nadużyć względem nieletnich, spowiednik może przerwać sprawowanie sakramentu i odłożyć akt rozgrzeszenia do czasu, gdy penitent odda się w ręce wymiaru sprawiedliwości. Nie może on jednak ani słowem, ani jakimkolwiek gestem ujawnić tego, czego dowiedział się na spowiedzi. Prawo kanoniczne nie przewiduje w tym wypadku żadnych wyjątków.
archiwum

Skarbówka okradała... skarbówkę. Takie rzeczy tylko w Polsce, tylko w Sosnowcu. Po śledztwie ABW przeciwko urzędnikom sosnowieckiej skarbówki, w związku z wyłudzeniami podatku VAT do sądu trafił akt oskarżenia przeciw 12 osobom.

Po śledztwie ABW przeciwko urzędnikom sosnowieckiej skarbówki, w związku z wyłudzeniami podatku VAT do sądu trafił akt oskarżenia przeciw 12 osobom. – Według ustaleń śledczych zawartych w akcie oskarżenia 2 urzędniczki skarbowe wspólnie z ówczesnym naczelnikiem urzędu założyły zorganizowaną grupę przestępczą, mającą na celu wyłudzanie podatku VAT. Aby uwiarygodnić fikcyjne transakcje, urzędniczki zaangażowały w sprawę księgowego, przedstawicieli dwóch firm transportowych oraz osobę, która zajmowała się organizacją dokumentów od kontrahentów z zagranicy.Grupa w czasie swego funkcjonowania usiłowała wyłudzić nienależny zwrot podatku - ponad 1,8 mln zł - oraz zdołała faktycznie wyłudzić prawie 737 tys. zł nienależnego zwrotu podatku VAT.
archiwum

"I żyli długo i szczęśliwie, a życzenia im złożyła sama skarbówka!" Krajowa Administracja Skarbowa wysłała 585 wezwań do nowożeńców z pytaniami dotyczącymi organizacji wesel.

Krajowa Administracja Skarbowa wysłała 585 wezwań do nowożeńców z pytaniami dotyczącymi organizacji wesel. – W odpowiedzi na interpelację WCz. Stanisława Tyszki z Kukiz`15, resort finansów policzył, że "wezwania do nowożeńców wystosowano z terenu działania czterech izb administracji skarbowej - w łącznej liczbie 585". Wezwania te skierowano do nowożeńców w związku z prowadzonymi działaniami w stosunku do: właściciela sali weselnej, zespołu muzycznego, członka zespołu muzycznego, przedsiębiorców prowadzących lokale gastronomiczne oraz podatnika świadczącego usługi obsługi muzycznej imprez.Zdaniem p. Tyszki, wysyłanie tego typu pism podważa zasadę zaufania obywateli do organów państwa. "Dziś wezwania do wyjaśnień wydatków za wesela, jutro wydatków świątecznych" - skomentował na FB p. Andrzej Sadowski z CAS.
archiwum

To, że w wiadomościach mówi się o "nadwyżce budżetowej" to jawne kłamstwo... Jeżeli wydatki przekraczają dochody, to mamy deficyt a nie nadwyżkę. Inną sprawą jest to, że jest to najmniejszy deficyt od 1989, to inna sprawa.

Jeżeli wydatki przekraczają dochody, to mamy deficyt a nie nadwyżkę. Inną sprawą jest to, że jest to najmniejszy deficyt od 1989, to inna sprawa. –
archiwum

Nie wiadomo, czemu, w społeczeństwie jest takie poważanie dla ludzi "ciężko pracujących", ale nie dla efektywnej pracy... Skoro można ciężko pracować, to równie dobrze można robić chleb z cementu. To też wymaga ogromnych nakładów ludzi, czasu, siły itd.

Skoro można ciężko pracować, to równie dobrze można robić chleb z cementu. To też wymaga ogromnych nakładów ludzi, czasu, siły itd. – Ale skoro nie robimy chleba z cementu, to po co np. finansujemy z budżetu nieefektywne rodzaje pracy, po co utrzymujemy nierobów z podatków? A jak są efektywne, to sobie poradzą. Czy praca ma służyć tylko temu, by ludzie coś robili? A może żebyśmy mieli tanie i dobre towary i usługi? Jeżeli tak, to czy nam w ogóle potrzebne nieefektywne rodzaje pracy? A co decyduje czy praca jest potrzebna czy nie? Cóż...popyt..  do tej pory nie powstała fabryka cementowego pieczywa.
archiwum

Kolejne już Święta. Ale czy coś zmieniają? Zastanówmy się, czy chrześcijaństwo coś zmieniło w dziejach Europy? Kulturalny Rzym bowiem miał pewną skazę w postaci uzależnienia człowieczeństwa od pozycji społecznej człowieka. 

Kulturalny Rzym bowiem miał pewną skazę w postaci uzależnienia człowieczeństwa od pozycji społecznej człowieka.  – Toteż kiedy Korneliusz Sulla pewnego dnia kazał zarżnąć pod gmachem Senatu 6 tys. jeńców samnickich, nikt nie uważał tego za zbrodnię, bo to byli niewolnicy. Choć później też zdarzały się podobne rzeczy, nie były uważane za krotochwilę, bo chrześcijaństwo wpoiło Rzymianom, a za ich pośrednictwem i reszcie świata przekonanie, że każdy, niezależnie od pozycji społecznej, jest dzieckiem Boga, więc z tego tytułu przysługuje mu pewne minimum godności, na które nikt nie ma prawa podnosić ręki. To przekonanie legło u podstaw nowoczesnych doktryn prawnych, a w Średniowieczu objawiło się w postaci etosu rycerskiego. Rycerz nadal był – podobnie jak w starożytności – uosobieniem siły, ale pod wpływem chrześcijaństwa ta siła została wprzęgnięta w służbę słabości. Podczas ceremonii pasowania na rycerza, kandydat składał bowiem ślubowanie, że będzie bronił „wdów i sierot”, a więc osób w ówczesnym społeczeństwie najsłabszych.Ale i dziś, uzależnia się życie ludzkie, tym razem od innych kryteriów...
Źródło: Wykorzystano fragmenty michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4099
archiwum

Nawiązując do dzisiejszego Święta, zadam może trochę retoryczne, aczkolwiek ponadczasowe pytanie... Łatwiej jest żyć w pełni w zgodzie ze swoimi poglądami, czy też za nie umrzeć?

Łatwiej jest żyć w pełni w zgodzie ze swoimi poglądami, czy też za nie umrzeć? –
archiwum – powód

A i tak nie został doceniony...

A i tak nie został doceniony... –
archiwum

Typowa hipokryzja polityczna? Jeżeli Pan Biedroń zapala świece chanukowe, to najwyraźniej nie jest za rozdziałem państwa od religii. Niech nam to powie wprost. Na pewno wtedy wszyscy na niego zagłosują.

Jeżeli Pan Biedroń zapala świece chanukowe, to najwyraźniej nie jest za rozdziałem państwa od religii.Niech nam to powie wprost. Na pewno wtedy wszyscy na niego zagłosują. –
archiwum

Hipokryzją, na skalę miedzynarodową jest podejrzenie, że Rosja mogła wpływać na wybory w USA... Ale gdy USA wpływa na wybory m.in. na Ukrainie, czy innych krajach, jak ingeruje w sprawy wewnętrzne wielu krajów, -to jest w porządku...

Ale gdy USA wpływa na wybory m.in. na Ukrainie, czy innych krajach, jak ingeruje w sprawy wewnętrzne wielu krajów, -to jest w porządku... – Nie. W obu przypadkach jest to nie w porządku. Nikt nie ma monopolu na zło.Więc skąd te podwójne standardy?
archiwum

Żydowska narodowość przeplata historię z religią (nawiasem mówiąc może to tłumaczyć dlaczego ateizm zagraża jedności żydowskiej)... Jednym z historycznych "świąt" Izraela - Purim - jest rocznicą ludobójstwa 75 tysięcy Persów. Jeżeli poprawność polityczna zakazuje używać wyrażenia "Boże Narodzenie", to co dopiero tutaj...

Jednym z historycznych "świąt" Izraela - Purim - jest rocznicą ludobójstwa 75 tysięcy Persów. Jeżeli poprawność polityczna zakazuje używać wyrażenia "Boże Narodzenie", to co dopiero tutaj... –
archiwum

Jak myślicie, żydzi nadal czekają na swojego mesjasza?

Jak myślicie, żydzi nadal czekają na swojego mesjasza? –
archiwum

Święta, święta, a w nich geje? Chyba "lekka" przesada... "Magazyn Warszawa", dodatek do "Gazety Wyborczej", zaszokował wszystkich "świąteczną" okładką, na której całuje się dwóch gejów - podaje dorzeczy.pl.

"Magazyn Warszawa", dodatek do "Gazety Wyborczej", zaszokował wszystkich "świąteczną" okładką, na której całuje się dwóch gejów - podaje dorzeczy.pl. – Gazeta przedstawia historię pary homosiów, którzy w zeszłym roku wzięli "ślub" w Portugalii. Zdaniem pary gejów, polskie społeczeństwo, wbrew twierdzeniom polityków, jest gotowe na wprowadzenie związków partnerskich. Para gejów przekonuje ponadto, że pozytywnie do ich związku nastawieni są ludzie wierzący, a nawet duchowni.
archiwum

Jak coś rząd robi z sądami i sędziami, to jest straszliwe łamanie praworządności i demokracji... Ale za pracownikami sądów nikt się nie ujął, nawet sędziowie ich olali

Ale za pracownikami sądów nikt się nie ujął, nawet sędziowie ich olali –
archiwum

Energia plus, ciąża plus? Co jeszcze? Skarbówka plus? Szykowany jest nowy program dla kobiet w ciąży - podaje dorzeczy.pl. Tymczasem zapowiadany jest program "Energia Plus", czyli masowa budowa odnawialnych źródeł energii dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych.

Szykowany jest nowy program dla kobiet w ciąży - podaje dorzeczy.pl. Tymczasem zapowiadany jest program "Energia Plus", czyli masowa budowa odnawialnych źródeł energii dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych. – W przyszłym roku ciężarne kobiety w razie choroby mają mieć zagwarantowane leki. Jednak darmowe będą tylko leki na receptę np. na nadciśnienie, cukrzycę ciążową czy utrzymanie ciąży i to przepisane przez ginekologa, lekarza rodzinnego lub specjalistę, który opiekuje się ciężarną. Szacuje się, że projekt będzie kosztował 20 mln zł rocznie.- We współpracy z uczelniami uruchomimy masową budowę odnawialnych źródeł energii dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych - przede wszystkim dla pięciu milionów domów jednorodzinnych. Pięć milionów - to jest ta skala - powiedział p. Gowin, zapowiadając, że m.in. program "Energia Plus" zostanie przedstawiony na konwencji w styczniu w Krakowie.Będzie kasa, jak myślicie?
archiwum

Rozrzutność państwa nie zna granic... Jeszcze przed końcem roku Służba Ochrony Państwa zakupi 2 nowe limuzyny dla VIP-ów za niemal 1,2 mln zł - donosi fakt.pl.

Jeszcze przed końcem roku Służba Ochrony Państwa zakupi 2 nowe limuzyny dla VIP-ów za niemal 1,2 mln zł - donosi fakt.pl. – Tymczasem... w senacieKancelaria Senatu zawarła umowę z jedną ze znanych warszawskich restauracji greckich za 307 tys. zł! - donosi se.pl.Greckie rarytasy mają być dostarczane przez 12 miesięcy od zawarcia umowy - m.in. na przyjęcie dla VIP-ów czy przyjęcie koktajlowe. To już kolejny przykład rozrzutności Senatu - pisze portal. Jak przypomina, NDost. Stanisław Karczewski, marszałek Senatu z PiS, zamówił sobie portret za 7700 zł.
archiwum

Polacy są dymani na każdym kroku... Wymyślić użytkowanie wieczyste, pobierać za to opłaty (swoisty, kolejny, podatek od nieruchomości). A teraz, za przekształcenie tej quasi-własności we własność chcą od nas wydoić kasę...

Wymyślić użytkowanie wieczyste, pobierać za to opłaty (swoisty, kolejny, podatek od nieruchomości).A teraz, za przekształcenie tej quasi-własności we własność chcą od nas wydoić kasę... – Użytkowanie wieczyste powstało wyłącznie w celach fiskalnych. Własność nieruchomości gruntowej należy do gminy, bądź Skarbu Państwa, Zaś budynek należy do użytkownika wieczystego. Za ten "stosunek" pobiera się opłatę.Teraz opłatę będą politycy pobierać za przekształcenie w prawo własności...