Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

SamuelKorecki

Z nami od: 18 kwietnia 2019 o 20:17
Ostatnio: 6 listopada 2019 o 21:27
Płeć: mężczyzna
Exp: 9
Jest obserwowany przez: 1 osobę
  • Demotywatorów na głównej: 3 z 12 (9 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 3006
  • Komentarzy: 101
  • Punktów za komentarze: 206
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

archiwum

...

... – - Ale jak oni mają nam zapłacić 65 mld $, Polska nawet nie ma tyle pieniędzy?- Spokojnie, przecież to my im je pożyczymy i to na niezły procent.
archiwum

Stanisław Michalkiewicz, maj 2018 r.: Tokarczuk najwyraźniej rychtowana jest na laureatkę literackiego Nobla o czym świadczy jej powieść „Księgi Jakubowe” o XVIII wiecznym Żydzie Jakubie Franku, który stworzył w Rzeczpospolitej swoją sektę.

Stanisław Michalkiewicz, maj 2018 r.:Tokarczuk najwyraźniej rychtowana jest na laureatkę literackiego Nobla o czym świadczy jej powieść „Księgi Jakubowe” o XVIII wiecznym Żydzie Jakubie Franku, który stworzył w Rzeczpospolitej swoją sektę. – ...Jan Henrik Swahn został nagrodzony za przetłumaczenie "Ksiąg Jakubowych" na język szwedzki.
archiwum

Polscy Żydzi, mimo iż wypędzano ich z całej Europy, a w Polsce znaleźli schronienie, zawsze z wielką pompą witali naszych okupantów. Począwszy od I rozbioru Polski.

Polscy Żydzi, mimo iż wypędzano ich z całej Europy, a w Polsce znaleźli schronienie, zawsze z wielką pompą witali naszych okupantów.Począwszy od I rozbioru Polski. – Powitanie austriackich dygnitarzy we Lwowie zorganizowane przez brodzkich Żydów z dn. 29 XII 1773"Za zjawieniem się wymienionych osób, powstał na ulicy taki ścisk i zgiełk, iż żołnierze zaledwie mogli utrzymać porządek. Muzyka, dobrze skompletowana, powitała gości, a gdy się wszystko uciszyło, wygłosił syndyk żydowski, dr medycyny, Abraham Usiel, dziękczynną mowę, skierowaną do reprezentantów rządu, z całym chórem instrumentalnym i wokalnym odmówił modlitwę, której końcowe słowo >Amen< powtarzało zgromadzenie z wielkim krzykiem i piskiem. Następnie raczono wszystkich wyborowem winem, tureckimi owocami i cukrami, a najznakomitsi Żydzi pili zdrowie cesarzowej [Marii Teresy – E.K.] z wielkim uszanowaniem."
archiwum

TVP vs Konfederacja "Można oszukiwać wszystkich przez pewien czas, a część ludzi przez cały czas, ale nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas."

"Można oszukiwać wszystkich przez pewien czas, a część ludzi przez cały czas, ale nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas." – Abraham Lincoln
archiwum

Nurtuje mnie pytanie... Czy gdyby te chorągiewki były biało-czerwone, to czy też dostałaby Nobla za swoją "literacką twórczość"?

Nurtuje mnie pytanie...Czy gdyby te chorągiewki były biało-czerwone, to czy też dostałaby Nobla za swoją "literacką twórczość"? –
archiwum

Aż strach pomyśleć co w kuluarach obiecaliśmy Amerykanom za zniesienie wiz.

Aż strach pomyśleć co w kuluarach obiecaliśmy Amerykanom za zniesienie wiz. – Polska jest ostatnim krajem ze strefy Schengen, któremu Amerykanie "wspaniałomyślnie" cofnęli wizy, 10 lat wcześniej zrobili to Słowakom i Litwinom.Brak wiz to w rzeczywistości większe ryzyko, że na lotnisku w USA człowiek nie zostanie wpuszczony do ich kraju. Gdy wizę przydzielał konsul amerykański,  podróżujący był już wstępnie sprawdzony. Teraz delikwenta na lotnisku może zatrzymać zwykły lotniskowy urzędnik, gdy będzie miał jakiekolwiek wątpliwości.
archiwum

Rzecz o człowieku-niedźwiedziu złapanym w dzikiej puszczy, który żył na dworze króla polskiego. Pisał o nim J.Ch. Pasek w "Pamiętnikach", jak i nadworny medyk króla.

Rzecz o człowieku-niedźwiedziu złapanym w dzikiej puszczy, który żył na dworze króla polskiego.Pisał o nim J.Ch. Pasek w "Pamiętnikach", jak i nadworny medyk króla. – A był tam niedźwiadek, człowiek, koło lat 13 mający, którego w Litwie, parkany stawiając, Marcjan Ogiński żywcem osocznikom kazał do sieci nagnać i złapać z wielką strzelców szkodą; bo go niedźwiedzie srogo bronili, osobliwie jedna wielka niedźwiedzica najbardziej broniła, znać, że to była jego matka... zaraz też i chłopca złapano, który był taki właśnie, jaki powinien być człowiek, nawet u rąk i nóg nie pazury niedźwiedzie, ale człowiecze paznokcie; był długimi tak jak niedźwiedź obrosły włosami, nawet i gęba wszystka, oczy mu się tylko świeciły, o którym różnie mówili jedni, że się to musiało zawiązać z nasienia człowieka i niedźwiedzicy, drudzy, że niedźwiedzica porwała gdzieś dziecko bardzo młode i wychowała..."Niespokojny wciąż i nieokiełznany. W końcu nauczono go chodzić prosto. Powoli przyzwyczajano go do jedzenia przy stole i zaczął swe myśli wyrażać grubym i nieludzkim głosem. Opowiadał mi o tem sam król, w obecności senatorów. Ale w całym kraju można usłyszeć to samo."
archiwum

Ten wąsaty "Janusz" to Jerzy Sebastian Lubomirski, Sebix nad Sebixami w historii Polski.

Ten wąsaty "Janusz" to Jerzy Sebastian Lubomirski, Sebix nad Sebixami w historii Polski. – Gdy w XVII w. Rzeczpospolita była atakowana jednocześnie z czterech stron (Rosja, Kozacy, Szwecja, Siedmiogród), on jako jedyny zachował zimną krew.Najpierw wraz ze swoją prywatną armią (w tym husaria) ruszył do Siedmiogrodu i urządził tam 2 tygodniowy rajd, paląc 300 miasteczek i wsi.Wrócił do kraju i spuścił wpied#@ol armii siedmiogrodzkiej, później armii szwedzkiej, następnie rozgromił zjednoczoną już armię rosyjsko-kozacką.Po paru latach, gdy nie spodobały mu się rządy Jana Kazimierza, pokonał również jego armię i udał się na wygnanie.

Oliver Cromwell angielski mąż stanu, to on wzywał Karola X Gustawa do najazdu na Polskę. To on zlecił holenderskim bankierom, aby udzielały pożyczek Szwedom na wojnę z Polską

Oliver Cromwell angielski mąż stanu, to on wzywał Karola X Gustawa do najazdu na Polskę. To on zlecił holenderskim bankierom, aby udzielały pożyczek Szwedom na wojnę z Polską – 19 lipca 1655 r. wojska szwedzkie wkroczyły do Polski zaczynając potop szwedzki, najbardziej wyniszczającą wojnę w historii Polski.Najazd rozpoczął się, gdy Rzeczpospolita toczyła wojnę z carstwem rosyjskim i trwało powstanie Chmielnickiego.Od południa zaatakowała Polskę armia siedmiogrodzka, pod dowództwem Rakoczego.Jak widać nasze sojusznicze tradycje z Anglią są dużo dłuższe niż nam się wydaje

Kibice gospodarzy w Dunajskiej Stredzie przygotowali oprawę na mecz z Cracovią. 80% mieszkańców tego słowackiego miasta stanowią Węgrzy

Kibice gospodarzy w Dunajskiej Stredzie przygotowali oprawę na mecz z Cracovią.80% mieszkańców tego słowackiego miasta stanowią Węgrzy –

Jazda pancerna, jedna z najbardziej zapomnianych polskich formacji, gdyż niemal zawsze działali w cieniu husarii

Jazda pancerna, jedna z najbardziej zapomnianych polskich formacji, gdyż niemal zawsze działali w cieniu husarii – 20 czerwca 1624 r. to oni rozbili ordę Chanatu Krymskiego, która z łupami i jasyrem wracała z Małopolski.Podczas gdy pancerni pod Martynowem potykali się z Tatarami, polski tabor uszykowany w 8 rzędów, z dwóch stron otoczył walczących. Pancerni odskoczyli na umówiony sygnał, a wówczas z polskich wozów padła jednoczesna salwa, która zmusiła tatarów do odwrotu.Pancerni przez 90 km ścigali ordyńców, rozbijając wszystkie ich oddziały i odzyskując jasyr i łupy
Źródło: Rotmistrz chorągwi pancernej. Obraz J. Kossaka, 1886

1