Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Qfel

1 / 3
Qfel

[demot] Ile razy będziecie tutaj wrzucać tę bzdurę?

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 lipca 2020 o 19:22

1 / 1
Qfel

[demot] @Fragglesik nie wiem czemu autorka posta napisała "tylko w Polsce" bo wiem, że np. w UK dochodzi do podobnych ataków.

-1 / 13
Qfel

[demot] @killerxcartoon rewolucjonista.. To ciekawe. Mam przykrą wiadomość dla Ciebie. Pomimo tych wszystkich brudów które się wlewają z zewnątrz, Kościół jest w dalszym ciągu ostoją dobra i przetrwa... Ludzkie ręce go nie zbudowały i ludzkie ręce go nie zniszczą. Widzisz go w krzywym zwierciadle.

-3 / 9
Qfel

[demot] @killerxcartoon Długo tak będziesz wyliczał, bo to się staje nudne.. Jasne, możesz pokazać tu sylwetki wszystkich psychopatów świata.. Ale co oni mają wspólnego ze Św. Maksymilianem Kolbe?

4 / 8
Qfel

[demot] @killerxcartoon sami faryzeusze ukrzyżowali Chrystusa "w imię Boga"

0 / 10
Qfel

[demot] @killerxcartoon Stalin był w seminarium, a oprawców wołyńskich "błogosławili" niektórzy księża prawosławni. Ale czego to dowodzi? Wszędzie znajdziesz sadystów, morderców, pedofili itp. Tak już jest

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2020 o 14:52

2 / 18
Qfel

[demot] W 1930 roku ojciec Maksymilian Kolbe wyjechał na Daleki Wschód. Trafił też do Nagasaki i tam zaczął wydawać pismo „Rycerz Niepokalanej” (dzisiaj jest to jedno z najbardziej nakładowych czasopism religijnych w Polsce). Przed wybuchem drugiej wojny światowej krajowy nakład tego periodyku wynosił 750 tysięcy, a czasem milion egzemplarzy. Podczas pobytu w Japonii ojciec Maksymilian Kolbe zdobył ogromne doświadczenie wydawnicze, edytorskie i duchowe. Tam też udało mu się wybudować klasztor-miasto o nazwie Ogród Niepokalanej (Mugenzai no Sono), gdzie zorganizował nową wspólnotę franciszkańską. Miał też plan założyć inne Miasta Niepokalanej w równie egzotycznych częściach świata, jednak zmuszony był wrócić do kraju, aby pokierować największym wówczas klasztorem na świecie, zrzeszającym blisko 700 braci i kandydatów do zakonu. Kiedy po wybuchu II Wojny Światowej większość mieszkańców klasztoru zmuszona została na skutek prześladowań do opuszczenia Niepokalanowa, w jego murach schronili się uciekinierzy, rebelianci, ranni i bezrobotni – także ci, pochodzenia żydowskiego. Ta postawa ojca Maksymiliana i franciszkanów mieszkających w Niepokalanowie wywołała konflikt z nową władzą, nasiliły się przesłuchiwania. Ojciec Maksymilian kilka razy przebywał w więzieniu. Ostatni raz zabrano go 17 lutego 1941, zdążył powiedzieć tylko: „Idę służyć Niepokalanej w innym obozie pracy”. 14 sierpnia 1941 roku zmarł śmiercią męczeńską w Auschwitz, po podaniu zastrzyku z fenolem. W 1982 roku papież Jan Paweł II ogłosił go świętym.

2 / 2
Qfel

[demot] Już wiadomo, że ksiądz dostał udaru i trafił do szpitala. To takie zabawne?

1 / 1
Qfel

[demot] Jak wytłumaczyć koronawirus tam gdzie nie ma 5g. Czyli np całą Irlandię?

0 / 0
Qfel

[demot] @tomkosz Może kogoś skłonię do wysiłku, żeby poszperał w necie i obalił te "pseudofakty".

-1 / 3
Qfel

[demot] 4. Wydaje się, że tilma jest praktycznie niezniszczalna Na przestrzeni wieków dwa wydarzenia mogły zaszkodzić tilmie, jedno w 1785 roku i jedno w 1921 roku. W 1785 r. robotnik oczyszczał szklaną obudowę obrazu i przypadkowo rozlał na dużą część obrazu silny rozpuszczalnik - kwas azotowy. Obraz i reszta tilmy, która powinna była zostać rozpuszczona niemal natychmiast po rozlaniu, podobno samoistnie, odrestaurowały się w ciągu następnych 30 dni i pozostają nienaruszone do dnia dzisiejszego, poza małymi plamami. W 1921 roku szalony antyklerykał ukrył bombę zawierającą 29 lasek dynamitu w garnku z różami i umieścił ją przed obrazem wewnątrz bazyliki na Guadalupe. Kiedy bomba wybuchła, rozbiła się marmurowa szyna ołtarzowa i okna. Zniszczeniu uległ też potężny mosiężny krucyfiks. Ale tilma i jej szklana obudowa pozostały nienaruszone.

-1 / 5
Qfel

[demot] 3. Tilma wykazała cechy zaskakująco podobne do… ludzkiego ciała W 1979 roku, gdy Callahan, biofizyk z Florydy, analizował tilmę przy użyciu podczerwieni, odkrył również, że tilma utrzymuje stałą temperaturę około 37 stopni Celsjusza, taką samą jak temperatura ciała żywego człowieka. Kiedy Carlos Fernandez del Castillo, meksykański ginekolog, zbadał tilmę, po raz pierwszy zauważył namalowany tam czteropłatkowy kwiat nad tym, co było łonem Maryi. Kwiat, nazwany przez Azteków Nahui Ollin, był symbolem słońca i symbolem pełni. Po dalszych badaniach Castillo doszedł do wniosku, że wymiary ciała Matki Bożej na obrazie to wymiary ciała matki spodziewającej się porodu w niedługim czasie. 9 grudnia, dzień odsłonięcia, to zaledwie dwa tygodnie od Bożego Narodzenia. Jednym z najczęstszych atrybutów i najczęściej badanych fragmentów obrazu są oczy Dziewicy. Kiedy Jose Aste Tonsmann, peruwiański okulista, przeprowadził badanie, jednym z jego testów było zbadanie oczu narysowanych na tilmie przy powiększeniu 2.500 razy. Dzięki obrazom powiększonych oczu, naukowiec miał podobno zidentyfikować obraz aż 13… osób w obu oczach. Być może jest to coś w rodzaju fotografii tamtej chwili, w której Juan Diego rozwinął tilmę przed arcybiskupem.

1 2 następna »