Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Oriolus

archiwum

Logika twórców serialu Korona Królów. Zatrudnij rodowitą Węgierkę do napisania/przetłumaczenia dialogów na węgierski. Nie zadbaj by aktorzy grający Węgrów wypowiadali je choćby w minimalnym stopniu poprawnie.

Logika twórców serialu Korona Królów.Zatrudnij rodowitą Węgierkę do napisania/przetłumaczenia dialogów na węgierski. Nie zadbaj by aktorzy grający Węgrów wypowiadali je choćby w minimalnym stopniu poprawnie. – Jeśli kiedykolwiek Korona będzie wyświetlana na Węgrzech nie wątpię, że kilka odcinków będzie królowało w memach.
archiwum

Boldog Uj Evet!

Boldog Uj Evet! – Szczęsliwego Nowego Roku dla użytkowników w moim ojczystym języku.
archiwum

Putin wyraża zaniepokojenie konfliktem Polski z UE.

Putin wyraża zaniepokojenie konfliktem Polski z UE. –

Ryszard Czarnecki - dzisiejszy największy demotywator Jarosława Kaczyńskiego

Ryszard Czarnecki - dzisiejszy największy demotywator Jarosława Kaczyńskiego – Polityk PiSu pochwalił się w mediach społecznościowych skomentowaniem powstania rządu Mateusza Morawieckiego dla węgierskiego czasopisma Heti Valasz, a pod postem zamieścił screen artykułu. Wszystko pięknie, gdyby nie tytuł mówiący o teatrze lalek Kaczyńskiego i artykuł niezbyt przychylny zarówno Morawieckiemu, jak i Kaczyńskiemu. Panie Ryszardzie osobom znającym węgierski w Polsce poprawił pan dzisiaj humor, ale co na to prezes?
archiwum

Moskwa wraca do Budapesztu czyli węgierski paradoks

Moskwa wraca do Budapesztu czyli węgierski paradoks – W 2011 wbrew sprzeciwowi dużej grupy mieszkańców i argumentując względami historycznymi władze w Budapeszcie zmieniły nazwę placu Moskwy na plac Szella Kalmana. 6 lat później w listopadzie tego roku te same władze otworzyły w Budapeszcie Moskiewską Promenadę na znak dobrych stosunków między oba krajami. Bareja się kłania.
Źródło: 24.hu
archiwum – powód

Wbrew pozorom pan po lewej to nie prezydent Węgier, ale trzeba przyznać, że dość dobrze prezentuje się w węgierskim stroju. Ciekawa jestem ilu z was bez pomocy "google" jest w stanie wskazać węgierskiego prezydenta

Wbrew pozorom pan po lewej to nie prezydent Węgier, ale trzeba przyznać, że dość dobrze prezentuje się w węgierskim stroju. Ciekawa jestem ilu z was bez pomocy "google" jest w stanie wskazać węgierskiego prezydenta –
archiwum

Советское телевидение

Советское телевидение – Marzec 2016: TVP nadaje materiał z Kurdystanu: "Ośmiuset pacjentów na dobę - tyle osób zgłasza się na oddział ratunkowy jednego ze szpitali w Erbil - stolicy irackiego Kurdystanu. To 4 razy więcej niż w największych polskich szpitalach, a lekarzy jest tam znacznie mniej. Brakuje też leków. Na północy Iraku przebywa co najmniej milion uchodźców." W materiale widać Pikulską i jej kolegów. Link do materiału w źródle.W październiku 2017 wg TVP są to "luksusowe wakacje."
archiwum – powód

"Budapeszt gratuluje" - napisał na swoim profilu Viktor Orban. A z wcześniejszej opinii: "A. Merkel na czele największego gospodarczego partnera to ważne status quo"

"Budapeszt gratuluje" - napisał na swoim profilu Viktor Orban. A z wcześniejszej opinii: "A. Merkel na czele największego gospodarczego partnera to ważne status quo" – To tyle w kwestii antyniemieckiej i antyunijnej polityki Węgier
archiwum – powód

Własnie wprowadzono nowe nazwy węgierskich miast i miejscowości.

Własnie wprowadzono nowe nazwy węgierskich miast i miejscowości. –
archiwum

A wystarczyło doczytać do końca

A wystarczyło doczytać do końca – Przyzwyczailiśmy się, że część zwykłych ludzi, nie czyta ze zrozumieniem. Natomiast, że nie robią to dziennikarze dziwi. Kilka zdań z artykułu w Daily Mail jest cytowane przez niektóre portale jako poparcie dla Polski w ubieganiu się o odszkodowanie od Niemiec za straty powstałe w czasie II wojny światowej. A wystarczyło przeczytać tekst do końca, by stwierdzić, że autor artykułu jest przeciwny reparacjom. Link do artykułu w źródle.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1014 15 następna »