Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Oriolus

0 / 0
Oriolus

[demot] @AnonPrzegryw Mój komentarz dotyczył raczej autora demota niż Twojego komentarza, ale jak widać, uderz w stół a nożyce ci odpowiedzą... Twoja decyzja :) Pozdrawiam

0 / 0
Oriolus

[demot] @siditg Trochę racji masz, nudno by było i stalibyśmy w miejscu... a właściwie siedzieli w miejscu, na drzewie. Ciekawość napędza naszą cywilizację, ciekawość i lenistwo (to tak a'propos wynalezienia koła ;))) . Jednak , z drugiej strony ;))) @zambimaru31 też ma rację, czasami czegoś nie rozumiemy, bo to coś jest zwyczajnie głupie i nie jesteśmy w stanie zmusić naszego mózgu do tak głębokiego "przykucu".

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2019 o 21:25

4 / 22
Oriolus

[demot] Polakowi się coś udało... trzeba na niego napluć i go zgnoić... co się wychyla, baba jedna, a do tego krytykuje prawdziwych Polaków....

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 11 grudnia 2019 o 7:00

0 / 0
Oriolus

[demot] @siditg Smugi są zdecydowanie niżej. Z tej perspektywy nie ocenisz na jakiej wysokości są smugi. Należy domniemywać, że na 10-15 tys. m. Co do ich widoczności, to wygląda to bardzo różnie, poobserwuj na niebie.

-1 / 1
Oriolus

[demot] Spróbuj tym ideałem pojechać po polskich drogach i ... stracisz swoje uwielbienie. Co to za ideał, który na zwykłej drodze gminnej krzesze iskry podwoziem.

0 / 2
Oriolus

[demot] @Marcin2018 Widoczne na zdjęciu "zamglenia" to cirrostratus,chmury warstwowo - pierzaste piętra wysokiego. Pojawienie się ich poprzedza nadejście frontu ciepłego a co za tym idzie "zepsucie" pogody. Faktycznie widać smugi kondensacyjne po przelocie samolotów ale to jest generalnie, rzecz ujmując zwykła, para wodna wykroplona na skutek specyficznego układu temperatury i wilgotności a jej skroplenie zainicjowane jest przez zmianę ciśnienia spowodowaną przez przelot samolotu. Trzeba pytać wujka google o punkt rosy. Można też zajrzeć do Wikipedii, o tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Temperatura_punktu_rosy Miałem nadzieję, że jednak autorowi nie o to chodziło (chemitrails) Pozdrawiam

1 / 7
Oriolus

[demot] Bo TVP jako telewizja publiczna, mające misję społeczną, utrzymywana z OBOWIĄZKOWYCH składek społecznych (pieniądze PUBLICZNE) i budżetu Państwa (też pieniądze publiczne ale przekazywane prawem "kaduka"), ma obowiązek transmitowania wręczania Nagród Nobla dla polskiej Laureatki, podczas gdy TVN jako telewizja prywatna, komercyjna, utrzymująca się nie z pieniędzy publicznych takiego obowiązku nie ma. Nadaje to, co podnosi oglądalność i co za tym idzie przynosi zysk właścicielowi. Czego nie rozumiesz?!

1 / 1
Oriolus

[demot] @MalaZlaCzarownica Toteż wątpliwości budzi nie kwestia człowieczeństwa ile rozbieżności w postępowaniu. Jest człowiekiem gdy chronimy płód ale nie jest człowiekiem a tym bardziej katolikiem w uwarunkowaniach prawno teologicznych (prawo do dziedziczenia, prawo do katolickiego pogrzebu, prawo do szacunku dla zwłok itp.)

2 / 2
Oriolus

[demot] @AnonPrzegryw Naprawdę myślisz, że będzie wrzało? A pamiętasz, że nie należy wdawać się w dyskusję z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona większym doświadczeniem!

1 / 1
Oriolus

[demot] @gylacz88 I niech mają duże wypłaty, należą się. Od tych wypłat niech płacą równie duże składki ZUS. Z odłożonych pieniędzy niech naliczają im emerytury (nawet gdy przechodzą na emerytury wcześniejsze). Proste? Proste!

4 / 6
Oriolus

[demot] @IwanBardzoGrozny Przecież proste: kierownica !! Czego nie rozumiesz?!

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 grudnia 2019 o 19:52

2 / 2
Oriolus

[demot] @kkij Nie ma dziś nasadzeń "monokultur". Nie sadzi się monokultur od końca lat 70 tych. Nawet na siedliskach boru suchego (najuboższe ze spotykanych w Polsce) sadzi się sosnę, ale również brzozę przynajmniej w udziale 80 :20. Czasy monokultur zostały daleko, daleko za nami. Sadzonki mają kontakt z grzybnią. Zdecydowana większość sadzonej jest na etapie produkcji mikoryzowana, a więc sztucznie wprowadzane są grzybnie gatunków wchodzących w mikoryzę z poszczególnymi gatunkami drzew.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2019 o 8:08

0 / 0
Oriolus

[demot] @agronomista Czepiasz się ;P Oczywiście wiesz o czym piszę: w rachunku opłacalności trzeba uwzględnić wszystkie składowe, w tym koszt recyklingu lub utylizacji i wpływ na środowisko. Ja obstawiam drewno (tam gdzie jego użycie jest możliwe) a nie "tani" plastik. Popatrz do tego na komentarz @Xar i @Laviol (pozdrowienia, jak zwykle serdeczne) poniżej.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 grudnia 2019 o 11:29

1 / 1
Oriolus

[demot] @Purple_Piper Dziennikarze dopytywali policję w tej kwestii. Mimo, że współautorem przepisu jest policja i będzie musiała dokonywać interpretacji przestrzegania tej ustawy dziennikarzowi nie potrafiono precyzyjnie na jego wątpliwości odpowiedzieć. Generalnie odpowiedź można sprowadzić do stwierdzenia "... jakoś to będzie, wyjaśni się w praktyce..". A to, że przy takim wyjaśnianiu blacharze będą mieli złote żniwa to policji nie interesuje.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1095 96 następna »