Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Oriolus

7 / 7
Oriolus

[demot] Eee.. liczyłem, że jak już ruszasz temat to uczciwie wykażesz wyższość kościoła nad ateistami a Ty sobie jaja robisz, bo nawet manipulację tego nazwać nie można. Po kolei: -Jaką "zachodnią cywilizację" stworzył KK? Jak doszłaś do wymordowania 100 mln ludzi po stronie ateistów? Hitlera i wojny krzyżowe pominęłaś czy zakwalifikowałaś do ateistów? -Skąd raptem pokrewieństwo ateistów z ideologią gender? To dokładnie tak samo jak połączenie księży z pedofilią - nie każdy ksiądz jest pedofilem... chyba. - Sugerujesz, że ani jeden ateista czy grupa ateistów nie prowadzi działalności charytatywnej? Uważasz, że "ideologia ateistów" wyklucza udział w akcjach charytatywnych? A to siedzenie w piwnicy to obowiązkowe jest u ateistów czy jak? Znam kilku ateistów ale jak widać nie są ateistami tylko katolikami, bo nawet nie mają w domu piwnicy! -No z tym staniem na straży i nauczaniem moralności to pojechałaś po bandzie.... ryzykownie, zwłaszcza wobec zachowania Kościoła w ostatnich latach. A co z ateistami nie mieszkającymi w Holandii? Nie chcąc zalegalizować pedofilii tracą status ateisty? A co z tym ciumkiem od księdza czy tuleniem się do ww urzędnika kościelnego i ściąganiem go na złą drogę? To już nie pedofilia czy może próba jej legalizacji poprzez uznanie, że chcącemu (dziecku) nie dzieje się krzywda? -To nie kościół palił czarownice i heretyków tylko ateiści? Myślisz, że "Malleus Maleficarum" w 1487 wydali ateiści? Myślisz, że księża nie mają erekcji? Jakoś Ci nie wyszło... ciekawe dlaczego? Pozdrawiam

0 / 0
Oriolus

[demot] @Marian1982 Kwestia systemu dotacji to oddzielny temat. Zasady powinny być proste i jasne dla wszystkich - spełniasz - dostajesz, nie spełniasz - nie dostajesz. Jeśli to się odbywa metodą "ręcznego sterowania" to będzie to kolesiostwo albo co gorzej cenzury. Wystawiasz sztukę krytykującą władzę - nie dostajesz. Dokładnie tak robiła komuna i tak robi Gliński. Ps. Dzięki za dobre słowo :)

5 / 7
Oriolus

[demot] A jakieś źródło? Bo Macierewicza sugerującego, że Powstanie Warszawskie było inspiracją dla Piłsudskiego (zmarł w maju 1935 roku) słyszałem.

-1 / 1
Oriolus

[demot] @wojekwiesiek Myślę, że ci za mało płacą. Jesteś bardzo zaangażowany w obronę rosyjskich interesów... choć z drugiej strony chyba płacą ci za dużo, bo ta twoja obrona jest bardzo nieudolna. Rosja jest spadkobiercą Armii Czerwonej, co Putin podkreśla co roku odbierając defiladę w rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Więc jak? Rosja wygrała IIWŚ a mordowała Gruzja i Izrael?

0 / 6
Oriolus

[demot] @Marian1982 Ale słyszałeś o czymś takim jak kształtowanie gustów? Komuna to robiła w sposób naprawdę świetny. Programy typu Kabaret Starszych Panów, Teatr Telewizji, Kabaret Olgi Lipińskiej, Pegaz, Sonda, W Starym Kinie itd. itp. Robiła to, bo wcześniej wymordowała elity tego Kraju a nowe elity na początku ledwie alfabet ogarniały. Niestety, rok 89 nie odbudował elit przedwojennych (jakoś nie chcieli zmartwychwstać) więc działania te należałoby kontynuować. Na tym w dużej mierze polega misja telewizji publicznej ale jak widać PiS i Kurski mają inne priorytety niż wykształcony w świadomy kultury obywatel. Znacznie cenniejszy jest dla nich prymityw z puszką piwa i błogością na tępej twarzy słuchający Martyniuka. Naród gubiący swoją kulturę i historię jest skazany na zagładę. To nasza droga. Właśnie dziś przeczytałem w komentarzu, że marzec 1968 roku to był exodus żydowskich zbrodniarzy stalinowskich uciekających przed odpowiedzialnością a nie żaden antysemityzm Moczarowców. Klient powoływał się na publikacje IPN.

0 / 4
Oriolus

[demot] @sabrex Może im tamto pasowało a może oszczędzali gardło. Uważasz, że jak ktoś milczał do tej pory to utracił prawo do wszelkiej wypowiedzi?

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020 o 21:51

1 / 3
Oriolus

[demot] @w0lnosc Ale wiesz, że Sienkiewicz opisując bitwę pod Grunwaldem w Krzyżakach czy Szekspir pisząc Romea i Julię opisywali czasy przeszłe? Myślisz, że w związku z tym ta kultura przez nich przekazywana jest już nieaktualna?

3 / 9
Oriolus

[demot] @Marian1982 cyt.: "Jeszcze raz to powiem uważam ze państwo powinno jak najmniej ingerować w biznesy i uważam ze prywatne teatry powinny się utrzymywać z sprzedanych biletów a nie z kasy obywateli" Wtedy będziesz miał samych Martyniuków i striptease a my jako naród zepsiejemy jedząc wyłącznie kaszankę (to taka przenośnia, lubię kaszankę ;)) . Trzeba inwestować w edukację kulturalną i gusty Polaków, bo skończy się na piwie przed telewizorem. @w0lnosc Jak widać każdy ma repertuar, który go interesuje. Np. "Ucieczka z kina Wolność" (to w nawiązaniu do twojej ksywki). Ale jest tego znacznie, znacznie więcej (w filmie, bo czasami warto wybrać się również do teatru i popatrzeć na żywo).

0 / 2
Oriolus

[demot] Nasza policja sobie poradzi, nie z takich twardzieli wyciągali zeznania. A jak nie to Kopernik i Syrenka skończą jak Stachowiak.

1 / 7
Oriolus

[demot] @w0lnosc Bo tobie chodziło o kulturę osobistą? No to tu akurat p.Gajos może być przykładem. Jednak poza zwalczaniem zwykłego chamstwa zajmuje się też krzewieniem innej kultury: kultura duchowa: wierzenia, wiedza, literatura i wszelkiego rodzaju piśmiennictwo, sztuka, w tym: sztuki plastyczne, teatr, muzyka, film, moda, a także wszystko co należy do wytworów umysłu, na przykład filozofia; kultura społeczna: normy moralne, ideologia, uczestnictwo w życiu kulturalnym, normy społeczne i kulturowe; kultura języka / kultura słowa: umiejętność sprawnego posługiwania się językiem i operowania nim zgodnie z normami obowiązującymi w danej społeczności i wymaganiami danej sytuacji komunikacyjnej; kultura polityczna: systemy wartości i wzorce zachowań (polityków, partii) biorących udział w wykonywaniu władzy państwowej lub aspirujących do tej roli; Taką kulturę krzewi p. Janusz Gajos i inne osoby, które wymieniłem wcześniej i setki innych, których nie wymieniłem. To naprawdę ważna rola w społeczeństwie, broniąca nas przed utratą tożsamości narodowej! Oczywiście nie chciało mi się tego wszystkiego wyliczać, więc skopiowałem z Wikipedii - mogę polecić na początek. Gdybyś chciał temat kultury poszerzyć musisz poszukać bardziej profesjonalnych źródeł. PS. Zdecydowanie nie zgadzam się z Twoją oceną dotyczącą aktorstwa p. Gajosa. Uważam, że jest jednym z najlepszych polskich aktorów czasów współczesnych.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020 o 11:51

0 / 0
Oriolus

[demot] @wojekwiesiek Wróć do szkoły i poproś o zwrot pieniędzy, strasznie spieprzyli twoją edukację. Ale jak pisałem, jeszcze nic straconego wystarczy internet i pół godzinki na poczytanie. Warto, bo krzywdzisz wielu ludzi i przekłamujesz stan faktyczny. Żeby nie było, nie neguję ucieczki części stalinowskich siepaczy, jednak większość ludzi, którzy wówczas wyjechali to byli uczciwi Polacy. Osobiście znałem przynajmniej 5 takich rodzin. Lekarskich, prawniczych, naukowców, którzy z rosyjskimi metodami nie mieli nic wspólnego. Wyjechali do Norwegii, Wielkiej Brytanii i USA ponieważ np. żona miała żydowskie pochodzenie.

1 / 1
Oriolus

[demot] @wojekwiesiek Zapewne znajdziesz większych barbarzyńców od twoich ulubionych Ukraińców ale jak już wielokrotnie sygnalizowałem powinieneś troszkę popracować nad koncentracją. Tu rozmawiamy o Rosjanach i ich wyczynach. Nie o Talibach, nie o Afgańczykach, nie o Ukraińcach. O Rosjanach! Patrz mi na usta!!! O ROSJANACH! Jeśli nie masz nic do powiedzenia na ten temat to po prostu się nie odzywaj. @Faktopek czemu miałbym bronić katolików czy księży? Nie rozumiem. Jakiś imperatyw? W tym democie autor próbuje budować absurdalną tezę, że barbarzyństwo ludzi wynika z nie wyznawania właściwej wiary co jest ewidentnym nadużyciem. Dowodzą tego choćby hitlerowskie Niemcy, które idąc z Bogiem na ustach, błogosławieństwem papieskim (o Gott mit uns na klamrach pasków nie wspomnę) dokonali więcej barbarzyńskich czynów niż ludzie w Boga nie wierzący. W podanym przez niego przykładzie problemem jest ewidentne barbarzyństwo narodu rosyjskiego, w którym największa hołota, prymityw i dno moralne zostało wyniesione przez Rewolucję Październikową do władzy. To właśnie ci ludzie rżnąc się co jakiś czas między sobą stworzyli elity dzisiejszej Rosji. @GPQ lepiej nie pytaj... ;))))

7 / 13
Oriolus

[demot] @Marian1982 @J_R Ciekawe... na Twojej/Waszej wypowiedzi widać jak zmienił się sposób myślenia ludzi. Po 89 roku wydawało się, że prawo krytykowania władzy i jej posunięć jest jednym z podstawowych praw obywatelskich i nie podlega "penalizacji". Dziś Ty traktujesz jako normalną sytuacje gdzie krytyka władzy spowoduje odwet w postaci nie przydzielenia dotacji na kulturę (z zupełnie innych funduszy i nie związana z kwestią bycia pokornym obywatelem). Masz świadomość, że za chwilę ktoś ci wstrzyma wypłatę np. zasiłku opiekuńczego, bo umieściłeś na demotywatorach niepraworządny wpis? A za 5 lat za taki wpis po prostu wsadzą Cię do więzienia? To już było. Za komuny osoby krytykujące władzę dostawały np. "wilczy bilet" i nikt ich nie zatrudnił, bez względu na kwalifikacje. Sam byłem takim biletem obciążony przez blisko 3 lata.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2020 o 10:42

-2 / 2
Oriolus

[demot] @SARs9504 Kiedyś tym się zajmowała Obrona Cywilna. Dziś wszystko leży i kwiczy. Gdyby doszło do zagrożenia ludności cywilnej nie byłoby komu działać. WOT powstał aby zaspokajać ambicje polityków. Szkolenie kilkutygodniowe nie daje nic trwałego. Wyposażenie i kadra podkradane w innych rodzajach wojsk. Może lepiej zacząć naprawdę wyposażać armię w śmigłowce, pojazdy opancerzone, czołgi (co to przenieśli pod Warszawę ale zaplecze zostało w Świętoszowie.), okręty, łodzie podwodne, obrona przeciw lotnicza, samoloty kompatybilne z pozostałym uzbrojeniem naszej armii i systemami wojskowymi UE. Ale nie, my sobie powołamy odpowiednik Gwardii Narodowej i wykorzystamy do działań w ramach powodzi czy... tłumienia zamieszek. A i jeszcze Macierewicz powiedział, że WOT będzie prowadził wojnę partyzancką, co oczywiście zakłada naszą klęskę, bo przypomnę partyzanci działają na po zajęciu przez wroga terytorium bronionego kraju. PS. Ów klasyk cytowany przeze mnie to pan Macierewicz we własnej osobie. W listopadzie 2016 roku Minister Macierewicz powiedział w sejmie, że Wojska Obrony Terytorialnej jako pierwsze zmierzą się ze Specnazem.

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 sierpnia 2020 o 22:04

12 / 22
Oriolus

[demot] A co barbarzyństwo Rosjan ma wspólnego z chrześcijaństwem lub ateizmem? Część z nich wyznawała prawosławie, religię chrześcijańską. Myślisz, że byli mniej brutalni? bardziej cywilizowani? Błędna teza mająca potwierdzać twoje przekonania dotyczące wyższości "cywilizacyjnej" katolików nad ateistami. A Rosjanie po prostu byli barbarzyńcami i generalnie zostało im to do dzisiaj.

0 / 2
Oriolus

[demot] @wojekwiesiek Warto troszkę poczytać. Nie masz racji. Wielu naukowców wyjechało pozostawiając paszport i obywatelstwo nie mając nic wspólnego z "okresem stalinowskim" i związanymi z tym zbrodniami. To był czas nagonki na Żydów i zrobienia z nich wroga publicznego nr 1. Gomółka mówił: "W związku z tym, że agresja Izraela na kraje arabskie spotkała się z aplauzem w syjonistycznych środowiskach Żydów-obywateli polskich, które nawet z tej okazji urządzały libacje, pragnę oświadczyć, że nie czyniliśmy przeszkód obywatelom polskim narodowości żydowskiej w przeniesieniu się do Izraela, jeżeli tego pragnęli. Stoimy na stanowisku, że każdy obywatel Polski powinien mieć tylko jedną ojczyznę, Polskę Ludową." Przemówienie Gomułki umożliwiło próbę przejęcia władzy "partyzantom", czyli frakcji PZPR o nacjonalistycznych i populistycznych zapatrywaniach, skupionej wokół ówczesnego ministra spraw wewnętrznych, gen. Mieczysława Moczara. Rozpoczęły się ataki na "syjonistów". Ludzi, u których dopatrywano się pochodzenia żydowskiego lub którzy wypowiadali się głośno o swoich sympatiach prożydowskich, zwalniano z pracy, pozbawiano stanowisk. Czystka nie ominęła również wyższych uczelni. Razem ze zdjęciem z afisza "Dziadów" w reżyserii Kazimierza Dejmka oraz relegowaniem z Uniwersytetu Warszawskiego Adama Michnika i Henryka Szlajfera, stała się jedną z przyczyn buntu młodzieży, który przetoczył się przez kraj w marcu 1968 roku.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10171 172 następna »