Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Nace92

Z nami od: 27 marca 2011 o 23:09
Ostatnio: 28 listopada 2020 o 19:03
Wiek: 28
Płeć: mężczyzna
Exp: 147
O sobie:

Poszukiwacz, odkrywca, myśliciel.
Fascynuje mnie ta ogromna przestrzeń, która nas otacza. Tajemnice wszechświata. Bóg, wiara - staram się rozumieć te pojęcia na swój, specyficzny sposób.
Fan Gwiezdnych Wojen :D

Taki tam przesadny filozof.
Tak, mam skłonności do słowotoku. Stawiam ściany tekstu.

Jest obserwowany przez: 13 osób
  • Demotywatorów na głównej: 8 z 23 (15 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 3786
  • Komentarzy: 3757
  • Punktów za komentarze: 8666
  • Obserwuje: 0 osób
 
archiwum

Zadziwia mnie zaufanie do państwa

Zadziwia mnie zaufanie do państwa – Zadziwia mnie jak wiele osób po tym wszystkim wciąż ufa państwu.Może ktoś wyjaśni mi ten fenomen dlaczego pomimo oczywistej niewydolności, głodowych emerytur, fatalnej służby zdrowia, ogólnej ociężałości machiny państwowej ludzie wciąż stawiają państwowe programy i instytucje na szczycie piramidy zaufania?Jak to jest na ten przykład, że państwowa ubezpieczalnia (ZUS) ma mimo wszystko wyższy poziom zaufania od ubezpieczalni prywatnej?Nie mówię tutaj tylko o okresie rządów PiS, ale przestrzeni ostatnich 30 lat. Zadziwia mnie zaufanie do państwa – Zadziwia mnie jak wiele osób po tym wszystkim wciąż ufa państwu. Może ktoś wyjaśni mi ten fenomen dlaczego pomimo oczywistej niewydolności, głodowych emerytur, fatalnej służby zdrowia, ogólnej ociężałości machiny państwowej ludzie wciąż stawiają państwowe programy i instytucje na szczycie piramidy zaufania?  Jak to jest na ten przykład, że państwowa ubezpieczalnia (ZUS) ma mimo wszystko wyższy poziom zaufania od ubezpieczalni prywatnej?  Nie mówię tutaj tylko o okresie rządów PiS, ale przestrzeni ostatnich 30 lat.
archiwum

Argumenty

Argumenty – - jak będziesz miał dzieci to zmienisz zdanie- jak umrze ktoś z Twoich bliskich to zmienisz zdanie- jak coś przeżyjesz to zmienisz zdanie- jak pojeździsz tyle lat co ja to będziesz mógł się wypowiadać- jak dorośniesz to zrozumiesz- etcUżywając takich argumentów nie sprawiasz, że Twoja racja jest "twojsza".Stosowanie takich argumentów to brak argumentów.Gdyby którykolwiek z nich był choć w połowie tak prawdziwy jak uważają osoby ich używające - nie byłoby głupców na świecie.
archiwum

Teleporady

Teleporady – Czyżby potencjalny beneficjent restrukturyzacji branży ginekologicznej?

Doświadczenie życiowe

Doświadczenie życiowe – Doświadczenie życiowe to nie mądrość. Doświadczenie co do zasady jest moralnie neutralne.Posiadanie 40-letniego doświadczenia nie gwarantuje, ba nawet niespecjalnie zwiększa szanse posiadania "racji".Gdyby tak było, nie byłoby na świecie głupich dorosłych, a jest ich jednak dość sporo

Jeszcze więcej!

Jeszcze więcej! – Jeszcze więcej tych alertów! Żebym przypadkiem ja obywatel, nie zapomniał gdzie moje miejsce! No dalej, nie krępujcie się, tak jeszcze ze 20 ostrzeżeń do końca miesiąca i na pewno nie zapomnę! 13:48LTE* ul 100%< ALERT RCBUsuńplaz na odcinku Gdansk Brzezno -Mikoszewo. Sledz komunikaty.17:00piątek, 9 października 2020Uwaga! W przestrzeni publicznejzaslon usta i nos, Zachowajdystans. Od 10,10 obowiazujezolta strefa epidemiczna, Wiecej:https://www.gov.pl/obostrzenia12:08Uwaga! W przestrzeni publicznejzaslon usta i nos, Zachowajdystans. Od 10.10 obowiazuje2olta strefa epidemiczna, Wiecej:https://www.gov,.pl/obostrzenia13:25Uwaga! W przestrzeni publicznejzaslon usta i nos, Zachowajdystans, Od 10.10 obowiazujezolta strefa epidemiczna, Wiecej:https://www.gov,.pl/obostrzenia15:43sobota, 10 października 2020Uwaga! W przestrzeni publicznejzaslon usta i nos, Powiataleksandrowski od 10.10 wczerwonej strefie epidemicznej.https://www.go.pl/obostrzenia03:46Uwaga! W przestrzeni publicznejzaslon usta i nos, Powiat Grudziadzod 10.10 w czerwonej strefieepidemicznej, https://www.gov.plII
archiwum

To było do przewidzenia

To było do przewidzenia – Od czasu wprowadzenia przepisu umożliwiającego zabieranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50kmh i więcej - zwiększyła się liczba kierowców przekraczających prędkość DO 49kmh...Któż by przewidział, że w obliczu tak surowej kary pozostałe konsekwencje stracą na swej randze...Mając widmo utraty uprawnień, mandat 500zł nie wygląda już tak strasznie.Jeszcze więcej kierowców przekracza prędkość w granicach 20-30kmh.Mądrzy wiedzieli. Dyletanci jak zwykle rozwiązanie problemów widzą jedynie w zakazach, nakazach i generalnym gnębieniu.
archiwum

Teorie Spiskowe

Teorie Spiskowe – Z wiarą w teorie spiskowe jest jak z wiejskimi babami do czasu, aż ten miły sąsiad co zawsze dzień dobry mówi nie zamorduje rodziny. Wtedy telewizja biega i pyta, a one odpowiadają właśnie - jak to się mogło stać, nic na to nie wskazywało. Cóż. Pewnie wskazywało, ale nikt widzieć nie chciał.Świat nie jest normalny. To jedne wielkie Tworki, tylko różnica polega na tym, że nikt nikogo nie pilnuje, a niektórzy mają nawet siły i środki by realizować swoje chore cele.Sądzisz, że nikt nie ma interesu we wzniecaniu kryzysów? Pytanie powinno brzmieć raczej - dlaczego miałby nie mieć?Mam wrażenie, że ludzie kategorycznie odrzucający teorię spiskową to ludzie, którzy bardzo chcą by świat był normalny, przewidywalny i racjonalny. Panicznie boją się w gruncie rzeczy, że może być odwrotnie.

Ubolewam czasem, że nie jestem regularnym debilem

Ubolewam czasem, że nie jestem regularnym debilem – Bycie kumatym wśród ludzi obsesyjnie szukających prostych rozwiązań bywa cholernie irytujące.Gdy jesteś gaszony w dyskusji tylko dlatego, że Twoje wnioski nie pasują do prostego pojmowania świata przez czyjś prosty umysł, albo co gorsza kompletnie przerastają zdolności intelektualne oponenta jest zwyczajnie męczące
archiwum

Doświadczenie

Doświadczenie – Tak często mylone z mądrością.
archiwum

Konflikt Interesów

Konflikt Interesów – Gdy jesteś w pracy chcesz mało pracować, a dużo zarabiać.Gdy jesteś w sklepie, chcesz kupić tanio i wysokiej jakości produkt.Widzisz absurd?Największym wyzyskiwaczem jesteś Ty drogi pracowniku, gdy idziesz do sklepu, stając się konsumentem.Pracodawca to tylko pośrednik probujący pogodzić zwaśnione alterego każdego z nas. I od tej usługi pośredniczenia pobiera należną opłatę.Nie jest łatwe pogodzić dwie tak biegunowo odległe od siebie osobowości - pracownika i konsumenta zarazem.
archiwum

Ekonomia i Bieda

Ekonomia i Bieda – To nie jest tak, że biedni nie rozumieją ekonomii, albo nie mogą się jej nauczyć. Gorsze jest to, że na ogół nie chcą się nauczyć, nie chcą rozumieć.Bieda to w dużej mierze stan, który można opisać "obrażeniem się na rzeczywistość".Biedni nie rozumieją ekonomii i co gorsza nie chcą jej rozumieć. Uważają ją za naukę złodziei, krętaczy i cwaniaków.To tak jakby obrazić się na podręcznik od matematyki, że 2+2=4, a ktoś koniecznie chce, aby to było 5.Świat działa wedle określonych reguł i obrażanie się, że reguły te akurat nie współgrają z naszym światopoglądem, czy moralnością to dziecinada, do tego kosztowna i przykra zarazem.

Oszustwo

Oszustwo – Jeśli boisz się paść ofiarą oszustwa musisz bardzo uważać.Przy pewnym poziomie strachu nieistotne jest już samo oszustwo, gdyż strach tak paraliżuje Twoje zmysły, że nawet gdy jesteś oszukiwany to tego nie dostrzegasz - tak bardzo boisz się oszustwa, że zwyczajnie wypierasz je z umysłu.To wyjątkowo niebezpieczne, bo prowadzi do nieuzasadnionej wrogości wobec tych, którzy starają Ci się pokazać potencjalne zagrożenie.Pamiętaj o tym, gdy po raz kolejny nazwiesz coś - teorią spiskową. Ludzie często tak bardzo podświadomie boją się oszustwa, że racjonalizują sobie symptomy.Jedynym rozwiązaniem jest wiedza i otwarty umysł.
archiwum

Bierność

Bierność – Przyznam, że powoli tracę szacunek do zwykłych ludzi.Jestem zmęczony biernością szeregowego obywatela, który na ogół może więcej, niż chciałby przyznać i znacznie więcej, niż chce mu się robić.Jestem zmęczony ludźmi, którzy powtarzają jak mantrę, że czegoś nie mogą, że coś nie zależy od nich, że oni muszą, że nie mają wyboru.Koniec końców okazuje się, że ten na końcu łańcucha pokarmowego może najwięcej, tylko mu się nie chce.
archiwum

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo – Bezpieczeństwo dla władzy jest tym, czym nagość w marketingu - sprzeda każdy kit.Jeśli masz rodzinę, dzieci to prawdopodobnie łykniesz każdy kit opatrzony etykietą "bezpieczeństwo". Jesli dodatkowo jesteś kobietą to kupisz to niemal na pewno.Dlatego demokracja jest zła i prawa kobiet do głosowania. Koniec końców zawsze wybiorą socjalizm, w ten czy inny sposób. Mniej lub bardziej oczywisty, ale jednak.
archiwum

Covid19

Covid19 – Gdyby nie media to byś nawet nie wiedział, że coś się dzieje.Wirus, którego objawy praktycznie pokrywają się z infekcjami grypopochodnymi.Koronawirusy znane co najmniej od lat 60, a istniejące od tysięcy lat każdego roku odpowiadają za najmniej 15% infekcji dróg oddechowych.Gdyby nie codzienne, wręcz nachalne podawanie liczb zgonów i zarażeń to byś nawet nie wiedział, że coś się dzieje.Nikt nie neguje istnienia Sars-Cov-2, ale to po prostu kolejny wirus, który niczego w naszym życiu nie zmienia.Jego objawy i śmiertelność są z punktu widzenia populacji całkowicie pomijalne.Gdyby Ci nie powiedziano, że dziadek zmarł na Covid to pomyślałbyś po prostu, że nadszedł jego czas i koniec tematu. Informacja w tym przypadku szkodzi, bo sugeruje, że zagrożenie jest ponadprzeciętne, a absolutnie nie jest.
archiwum

Sztuczna inteligencja jako władca.

Sztuczna inteligencja jako władca. – Chciałbym, aby władzę kiedyś sprawowała sztuczna inteligencja (ograniczona do pełnienia jednej, konkretnej funkcji)Odporna na manipulację, ignorująca próby emocjonalnego szantażu. Zimna, pozbawiona ludzkich uczuć maszyna organizująca życie społeczne w poszanowaniu zasad nauki. Znająca ludzkie umysły i sposób ich działania i na tej podstawie dobierająca optymalne warunki ludzkiej egzystencji.
archiwum

Bieda

Bieda – Wielu ludziom wydaje się, że tak wygląda bieda.Ale to tylko jej skrajny przykład.Bieda jest znacznie bliżej, niż się nam wydaje.Jeśli nie możesz sobie pozwolić, aby pójść do szefa i powiedzieć, że potrzebujesz chwilę przerwy to jesteś biedny.Uwiązanie do miejsca pracy to współczesna bieda i niewolnictwo.Jeśli nie możesz choć przez chwilę nie pracować, nie możesz odpocząć, to jesteś niewolnikiem.
archiwum

Przymus prawie zawsze jest zły.

Przymus prawie zawsze jest zły. – Mówię "prawie", lecz w istocie problemem stają się osoby, które widzą w przymusie sposób na zbudowanie społeczeństwa powszechnie szczęśliwego. Które w przymusie widzą sposób na rozwiązywanie wszystkich problemów.

Rządzący. Dajcie nam święty spokój

Rządzący. Dajcie nam święty spokój – Nikt was nie prosił o uszczęśliwianie świata na siłę Nie chcemy żyć w świecie "bezpiecznym". Nie chcemy żyć w świecie "dobrobytu". Nie chcemy żyć w świecie "zrównoważonego rozwoju" Nie chcemy żyć w świecie "równości". Chcemy żyć w świecie wolnym. Dajcie nam święty spokój. Nikt was nie prosi byście uszczęśliwiali na siłę. Mamy dość ludzi "z wizją" u władzy. Dajcie ludziom po prostu żyć po swojemu. To nasz świat, nie wasz. Wy zostaliście wybrani tylko na liderów, nie władców. Nie chcemy byście nami rządzili. Macie tylko pilnować porządku. - Obywatele
archiwum

Nie lubię samego siebie

Nie lubię samego siebie – Wiecie... tak sobie czasem myślę, że gdyby tą twórczą część mojego umysłu dostała osoba o większej odwadze, determinacji... to mogłaby osiągnąć rzeczy wielkie.Niestety dostałem to ja. Osoba leniwa jakby ktoś to pewnie dosadnie ujął. Szkoda mi tego. Tych myśli, które nigdy nie zaznają realizacji.Popełniam błąd za błędem, wszystko za co się wezmę albo szlag trafia, albo zostawiam rozgrzebane, niedokończone. Brak mi determinacji, by osiągnąć cokolwiek.Ambicje, które gdzieś uderzają w jakiś szklany sufit...Mam wrażenie, że muszę wkładać niewspółmiernie duży wysiłek, by osiągnąć rzeczy z pozoru błahe.