Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Nace92

Z nami od: 27 marca 2011 o 23:09
Ostatnio: 24 lutego 2020 o 0:13
Wiek: 27
Płeć: mężczyzna
Exp: 123
O sobie:

Poszukiwacz, odkrywca, myśliciel.
Fascynuje mnie ta ogromna przestrzeń, która nas otacza. Tajemnice wszechświata. Bóg, wiara - staram się rozumieć te pojęcia na swój, specyficzny sposób.
Fan Gwiezdnych Wojen :D

Taki tam przesadny filozof.
Tak, mam skłonności do słowotoku. Stawiam ściany tekstu.

Jest obserwowany przez: 13 osób
  • Demotywatorów na głównej: 3 z 4 (1 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 1018
  • Komentarzy: 3314
  • Punktów za komentarze: 7507
  • Obserwuje: 0 osób
 
archiwum

Nie lubię samego siebie

Nie lubię samego siebie – Wiecie... tak sobie czasem myślę, że gdyby tą twórczą część mojego umysłu dostała osoba o większej odwadze, determinacji... to mogłaby osiągnąć rzeczy wielkie.Niestety dostałem to ja. Osoba leniwa jakby ktoś to pewnie dosadnie ujął. Szkoda mi tego. Tych myśli, które nigdy nie zaznają realizacji.Popełniam błąd za błędem, wszystko za co się wezmę albo szlag trafia, albo zostawiam rozgrzebane, niedokończone. Brak mi determinacji, by osiągnąć cokolwiek.Ambicje, które gdzieś uderzają w jakiś szklany sufit...Mam wrażenie, że muszę wkładać niewspółmiernie duży wysiłek, by osiągnąć rzeczy z pozoru błahe.

Często słyszy się, że podawanie kwoty brutto to jak podawać długość penisa wraz z kręgosłupem

Często słyszy się, że podawanie kwoty brutto to jak podawać długość penisa wraz z kręgosłupem – Otóż nie. Zarabiasz kwotę brutto. Taką kwotę wykłada Twój pracodawca, a nawet więcej. Następnie TY płacisz podatek, nie pracodawca. Pracodawca można by rzec w przenośni udostępnia swoją księgową, która z uprzejmości odciąga te podatki za Ciebie, ale to wciąż Twoje pieniądze. Zarabiasz kwotę brutto, z której opłacasz SWOJE podatki. To nie jest problem pracodawcy ile zarabiasz netto, to w sumie nie jest niczyj problem. To Twój problem. Pracodawcy nie interesuje ile Ty dostajesz netto.Jeśli uważasz, że zarabiasz za mało pretensję kieruj nie do pracodawcy, bo to nie jest jego problem, że kwota netto jest tak niska. Pracodawca płaci Ci niemal dwa razy więcej, niż Ty widzisz na koncie, ale to nie jest jego problem, że Ty na koncie widzisz znacznie mniej. To Twój problem.Nie licz na to, że pracodawca weźmie na siebie TWOJE zobowiązania podatkowe.

Nikt mnie na to nie przygotował

Nikt mnie na to nie przygotował – To przerażające. Nikt mnie na to nie przygotował. Na życie, na codzienność. To, że ludzie są dla siebie złośliwi z natury i będą złośliwi tylko dlatego, bo lubisz zielony, a nie fioletowy jak oni.I tak do usranej śmierci.Czemu nikt mnie na to nie przygotował?

Życie staje się znacznie prostsze...

Życie staje się znacznie prostsze... – ...gdy uświadomisz sobie, że siła nadprzyrodzona, jeśli w ogóle istnieje, to prawdopodobnie nie stoi po niczyjej stronie, a Ty jesteś odpowiedzialny sam za siebie.To daje niesamowity komfort psychiczny. Poczucie wolności psychicznej. Nie ma kary, ani nagrody - jesteś Ty i Twoje życie. Ciesz się nim

1