Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

MrCreative

archiwum
Tegoroczna Nagroda Nobla może powędrować tylko w ręce jednego człowieka –
archiwum
Czasem najlepszą opcją na rozładowanie zdenerwowania jest obrócenie czegoś w żart –
archiwum
Niedziela niehandlowa - czyli jak rząd robi ludzi w konia – Pomimo zakazu handlu w niedzielę wiele Biedronek było ostatnio otwartych, ponieważ wykorzystały "lukę", polegającą na dodaniu do listy świadczonych usług, usług pocztowych. Co najciekawsze pomogła im w tym sama Poczta Polska, czyli Spółka Skarbu Państwa. W skrócie - nasz rząd sam obchodzi przepisy, które uchwala. Co jest tego powodem raczej tłumaczyć nikomu nie trzeba...
archiwum
Nie oceniaj książki po okładce! – Żywa Biblioteka to międzynarodowy ruch promujący prawa człowieka i dialog społeczny. Od 2007 roku jest obecna w Polsce. Podobnie jak w prawdziwej bibliotece, Czytelnik/czka Żywej Biblioteki może wybierać z całego szeregu tytułów. Różnica polega na tym, że książkami są tu ludzie, a zamiast czytania jest rozmowa. Czytelnik/czka, który przychodzi do Żywej Biblioteki, rejestruje się i dostaje kartę biblioteczną, następnie zapoznaje się z katalogiem dostępnych tytułów Żywych Książek - ludzi reprezentujących grupy, z którymi związane są stereotypy i uprzedzenia.
archiwum
Nie, to nie photoshop – Oto Duda Lozano z Sao Paulo - tatuator, którego specjalnością są "haftowane" tatuaże. Przynajmniej jeden Duda, który potrafi zrobić coś dobrze.
archiwum
+18
Ten demotywator może zawierać treści nieodpowienie dla niepełnoletnich.
Zobacz
Z cyklu: kultury świata – Mieszkańcy tych obszarów Tybetu, gdzie grunt jest zbyt skalisty, by można było grzebać zmarłych, wymyślili niecodzienny sposób pochówku. Nosi on poetycką nazwę "pogrzebu w niebie" (lub zamiennie - pogrzebu niebiańskiego), a polega na wyniesieniu ciała zmarłego w odludne miejsce, obdarciu ze skóry i pozostawieniu na pożarcie ptakom.O ile metoda ta może szokować ludzi wychowanych w kulturze chrześcijańskiej, dla buddystów nie ma w niej nic niestosownego. Buddyści wierzą bowiem, że ciało jest jedynie nośnikiem duszy, a zgodnie z tybetańską tradycją ptaki mogą wręcz pomóc jej w wędrówce do nieba
archiwum
Gdzie leżą granice społecznej kontroli? – W 1791 r. brytyjski filozof Jeremy Bentham opublikował projekt więzienia zwany "Panoptikon" Cele w tym więzieniu miały być rozmieszczone wokół centralnie położonego pomieszczenia obserwacyjnego. Jak planował Bentham, więźniowie nie mieliby żadnej możliwości porozumiewania się między sobą. Mieli bowiem być pod nieustanną obserwacją prowadzoną z ciemnej kabiny usytuowanej pośrodku więzienia, wyposażonej w okna z przyciemnianymi szybami. Dzięki temu strażnik mógł obserwować więźniów, sam pozostając dla nich niewidocznym. Oznaczało to, że skazani nigdy nie wiedzieli, czy są w danej chwili obserwowani, czy nie i musieli zawsze zakładać, że są właśnie pod kontrolą nadzorców zakładu karnego. System taki miał zapewnić ich całkowite posłuszeństwo. Projekt Jeremy'ego Benthama stanowi w znacznym stopniu podwalinę pod ideę nadzoru jako narzędzia społecznej kontroli.   W czasach Benthama projekt został jednak uznany za zbyt drastyczny i w Anglii nigdy go nie zrealizowano.
archiwum
 –
archiwum
Dzisiejszy system oświaty na jednym obrazku – Zapamiętywanie to nie nauka! Jeżeli dziecko, naukę, postrzega wyłącznie jako bolesny przymus i nie sprawia mu ona frajdy, to nigdy, taka nauka, nie będzie efektywna.
archiwum
Przetłumaczenie Tablicy Babilońskiej sprzed 3700 lat zmieniło postrzeganie historii – Gliniana tabliczka o nazwie Plimpton 322 „opisuje kształty trójkątów prostokątnych przy użyciu nowego rodzaju trygonometrii opartej na stosunkach, a nie kątach i okręgach. To fascynująca praca matematyczna, która pokazuje niewątpliwy geniusz. Tłumaczenie tabliczki pokazuje dowody na to, że trygonometria była badana już ponad 3000 lat temu, wyprzedzając greckiego Hipparcha o ponad 1000 lat. Dodam jedynie, że Rzymianie znali już w swoich czasach nanotechnologię, antysejsmiczne techniki metamateriałowe oraz sposoby na leczenie jaskry przyrządami, które nie zmieniły się zbytnio aż do naszych czasów.
archiwum
Deep Dive Dubai – Najgłębysz na świecie, 60-metrowy basen, wypełniony 14 milionami litrów wody, w którym możemy np. zwiedzić podwodne miasto, podziwiać kolorowe murale, zagrać w szachy, bilard, piłkarzyki, przejechać się autem i robić wiele innych szalonych rzeczy.
archiwum
 –
archiwum
Aplikacje, które z założenia miały łączyć, tak naprawdę dzielą nas jeszcze bardziej... – Kiedyś, kiedy nie było jeszcze komunikatorów społecznych, ludzie jakoś bardziej doceniali relacje międzyludzkie. Nieraz trzeba było czekać nawet miesiąc, żeby porozmawiać z kimś 10 minut przez telefon. Dzisiaj nie doceniamy siebie nawzajem, gdy mamy świadomość, że wystarczy przewinąć palcem w prawo, by zacząć wszystko od nowa i doraźnie się pocieszyć.
archiwum
Kreatywny "sticker marketing" – UNICEF, chcąc pokazać, jak ważne jest pomaganie innym krajom stworzył jakiś czas temu bardzo kreatywną kampanię marketingową. Zamiast umieszczać naklejki informacyjne na budynkach, zakamuflował je na chodnikach, tak, by ludzie dosłownie wchodzili w nie. Na naklejce widniał wizerunek miny lądowej oraz informacja, że w innym kraju, byliby już martwi.

1