Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Mizantropix

3 / 3
Mizantropix

[demot] Poniżej zestaw jednych, z najtrudniejszych zwrotów w necie. - "jednak to Ty masz rację" - "faktycznie, nie miałem racji" - "myliłem się" - "dziękuję za wyprowadzenie mnie z błędu" - przepraszam - PO faktycznie nie jest lepsze od PiS / PiS faktycznie nie jest lepszy od PO

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020 o 19:36

0 / 0
Mizantropix

[demot] @Mctk24 jak ktoś pipiera Bosaków i innych, to jego problem. Mój - zdecydowanie nie. Edit. Poza tym - maksiking9 - ma rację. Pomijając konserwatywno - kościelne konotacje, ekonomicznie są najbardziej racjonalni i zdroworozsądkowi na rynku.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020 o 14:50

0 / 0
Mizantropix

[demot] @DexterHollandRulez a dlaczego nie coś pośrodku, żeby każdy był zadowolony? Dlaczego 2 mld PLN na TVPiS zamiast na onkologię? Dlaczego nie zlikwidować przymusu składek na ZUS-owskiego i NFZ-owskiego trupa i kto chce, niech ubezpiecza się, jak mu się podoba i leczy, gdzie się podoba, płacąc za to leczenie, jak mu się podoba? Kto będzie chciał, niech dalej ubezpiecza się w ZUS i NFZ. Wolna wola. Ja na przykład nie muszę i nie chcę być uszczęśliwiany na siłę dbałością idiotów o moje zdrowie. Sam potrafię się o nie zatroszczyć i sam wiem najlepiej jak gospodarować swoimi pieniędzmi. Co Ciebie lub kogokolwiek innego obchodzi, ile za to zapłacę i u kogo? Takich "dlaczego" jest całkiem sporo, a ze skrajności w skrajność popadają wyłącznie fanatycy i ludzie płytko myślący.

8 / 16
Mizantropix

[demot] Witamy w krainie, gdzie rządzą czerwone świnie :) Było myśleć o tym przy urnie wyborczej, jak wybieraliście socjalistyczne pasożyty i złodziei z POPISu kolejny raz. Jakby ktoś jeszcze nie zauważył, to mają w głęboko w du*pach każdego poza samymi sobą i swoimi pociotłami. Jeśli ktoś sądzi, że znaczy tu coś więcej niż cyferka w rubryce statystyki z etykietką "Frajerzy do dojenia z kasy" to XDXDXDXDXD.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2020 o 8:33

0 / 0
Mizantropix

[demot] @magmag1wiem. Tylko nie rozumiem, jakie ma przełożenie względem Polski to, co dzieje się w Danii? Polska nie jest Danią i raczej nie będzie. Czy Twoim zdaniem zorganizowanie w Polsce 1:1 takich zasiłków socjalnych jak w Danii poprawiłoby sytuacje w kraju na lepszą?

3 / 3
Mizantropix

[demot] Gdyby nie wywołało to ogólnego zgorszenia i niesmaku, to by go watykańczycy podzieli na kawałki i sprzedali za grubą kasę.

0 / 0
Mizantropix

[demot] @nixelad @Wolterianin 363 + 69 Pozdrawiam.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2020 o 13:28

3 / 3
Mizantropix

[demot] @fak_dak z tym " Równość szans to jedyna sprawiedliwa równość." - zgadzam się w 100%. Co do samej organizacji, zasadniczo mógłbym zapytać tylko — kto dokładnie miałby za to zapłacić? - niemniej rozumiem Twoje stanowisko i dobrowolnie byłbym nawet w stanie je poprzeć, żeby pomóc innym. Pozdrawiam.

4 / 8
Mizantropix

[demot] @mamut3003 to bardzo prawdopodobne. Przemawia za tym ostatnie 15 - 20 lat współpracy w niszczeniu Polski i okradaniu Polaków.

8 / 8
Mizantropix

[demot] Ludzie nie byli, nie są i nigdy nie będą sobie równi. Powinni być równi względem prawa i posiadać równe szanse, ale założenie "równości ludzi" ogólnie jest dla mnie zwyczajnie niepoważne i odrobinę śmieszne. :)

0 / 0
Mizantropix

[demot] @magmag1 bezsprzeczny fakt. Polskę Niemcy i Rosjanie przeorali wzdłuż i wszerz. Ekonomistą z wykształcenia ani zawodowo nie jestem, a to, co piszę, to wyłącznie moje prywatne opinie i przemyślenia. Uważam, że wiele rozwiązań byłoby o wiele lepszych niż ta parodia władz, którą mamy u siebie. Nawet po uwzględnieniu znanych mankamentów tych rozwiązań. W Danii jakiś czas spędziłem. Sydhavnen w Kopenhadze. Wolałem Helsingør Lepszy klimat jak dla mnie :) W Irlandii nie miałem niestety okazji bawić. Nie mam odniesienia. W każdym razie - wzorców jest wiele, tylko kretyni za sterami jakoś nie chcą się na nich wzorować. Złożony problem... Z resztą sam wiesz. Dzięki za rozmowę. Pozdrawiam.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2020 o 15:34

3 / 5
Mizantropix

[demot] @kuciol przypomnij, mi proszę, w którym miejscu napisałem, że kapitalizm to idea wspaniała i doskonała? Albo przynajmniej, że jest "pokojowy" lub "humanitarny"? Owszem — moim zdaniem — jest zdecydowanie lepszy od socjalizmu, ponieważ opiera się na znacznie bardziej racjonalnych przesłankach, uwzględniając realne, egoistyczne predyspozycje człowieka. Upraszczając znacznie — socjalizm oferuje "równość" w biedocie dla wszystkich z kastą pierwszych, wśród równych. Kapitalizm oferuje grupę bogatych — i tu ważne — szansę na to, że jak będziesz biedny, ale będziesz dobrze kombinował, to masz przynajmniej szansę wypchnąć się z biedoty bliżej tej grupy bogatych. Dziwnym trafem jednak to kapitalizm budował to, z czego korzystał później i korzysta do dziś socjalizm. Najlepszy przykład — Chiny. Zrozumieli, że socjalistyczne modele gospodarcze prowadzą wyłącznie do ruiny. To, że śmiesz twierdzić, to bardzo dobrze! Korzystasz z należnego Ci prawa do posiadania własnego zdania i wolności słowa. Mogę się z Tobą nie zgadzać, ale cieszę się, że z wolności słowa korzystasz. Musiałbyś jednak przedstawić jakieś weryfikowalne dowody na poparcie swoich tez. Jednocześnie należałoby rozmawiać o tej samej płaszczyźnie czasowej. W którym jesteśmy wieku? XVIII? XIX? Kolonializm? Ja staram się trzymać współczesności i tego, co dzieje się tu i teraz, czyli XX i XXI wiek.

2 / 4
Mizantropix

[demot] @kuciol co interpretujesz z mojej wypowiedzi — nie mając kompletnie żadnej wiedzo o tym, kim jestem, co w życiu robiłem, jakie zdobyłem wykształcenie, z jaką literaturą miałem okazję się zetknąć oraz jakie, autonomiczne wnioski na jej podstawie wyciągnąłem — to Twoja prywatna sprawa i nic mi do tego. Wystarczy jednak tylko spojrzeć na linie tych kilku komentarzy, żeby momentalnie zauważyć pewien, dość znamienny schemat. Ja piszę o tym, co ja myślę. Ty piszesz o tym, czego nie zrozumiałem i w jakim jestem błędzie :) Moim zdaniem masz w jednym miejscu rację. Niezmieniana wadą każdej utopii jest czynnik ludzki, który prędzej czy później, zaczyna być — nazwijmy to — marginalizowany lub utylizowany, ponieważ "nie pasuje" do utopijnej idei. Jakby nie patrzeć, w utylizacji niezgodnego czynnika ludzkiego, socjalizm jako ogólny kierunek ze wszystkimi swoimi mutacjami ideowymi, ustanowił niezaprzeczalny rekord. Reszta to milczenie ciał zakopanych w ziemi. Niemniej uprzejmie zapraszam. Zawsze serdecznie przyjmuję próby przekonania mnie, że socjalizm to nie jest jednak taki, najgorszy pomysł :) Jeśli tylko masz życzenie - kontynuuj.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 września 2020 o 12:05

5 / 9
Mizantropix

[demot] @kuciol jestem w 100% przekonany, że głęboko wierzysz w to, co napisałeś. Dla mnie ideologia, która z założenia dopuszcza kradzież z użyciem przemocy w celu zabrania tym, co mają więcej i rozdania tym, co mają mniej, jest zbrodnicza. Zbrodniczości dowodzi również ponad 100 mln zutylizowanych, ludzkich istnień. Przynajmniej szacunkowo, bo nie się nie doliczy prawdy. Zarazem — argument, że nikt do tej pory właściwie nie zrozumiał Marksa i wprowadzał socjalizm nieprawidłowo, zawsze wywołuje u mnie pogodny nastrój :) Dzięki.

1 / 1
Mizantropix

[demot] @magmag1 wymienione aspekty są mi obojętne. Podejście do gospodarki, która napędza i stwarza możliwość zaistnienia wylistowanych elementów, jest natomiast wysoce istotne :), Gdyby w Polsce zaistniały warunki gospodarcze i ekonomiczne na poziomie Singapuru to zapewniam, że nawet wskazani w democie kretyni u władzy - przestaliby mi przeszkadzać. Nie jestem człowiekiem nieskłonnym do kompromisów.

5 / 15
Mizantropix

[demot] W pierwszym "dymku" chyba powinno być coś w stylu "W Kościele nie mamy problemu z pedofilią", żeby całość miała logiczny sens. Czy nie?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1023 24 następna »