Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Meroller

1 / 1
Meroller

[demot] Możesz stać się panem własnego losu, zrezygnuj z niewolnictwa, z pracy, narób dzieci, kup 3 krowy i nie będziesz musiał kalać swych rąk uczciwą pracą.

16 / 20
Meroller

[demot] Problemem jest to, że ludzie myślą, że to da druga połówka ma znosić nastroje i wybuchy i to jest jej zasrany obowiązek. Dodatkowo wymagają od tej drugiej osoby rzeczy niewyobrażalnych a sami jednocześnie nie dają nic z siebie, a później pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. Oczywiście druga połówka powinna wspierać w takich chwilach, ale nie powinna być przedmiotem do wyżycia się i zrzucenia negatywnych emocji, a tak dość często bywa.

14 / 20
Meroller

[demot] Niedługo obcokrajowcy będą mogli głosować w wyborach do naszego cyrku na wiejskiej. Powoli już się ich kupuje ;)

0 / 2
Meroller

[demot] @Rydzykant Dlatego też ja nie krytykuje wiary a jedynie instytucje jaką jest KK. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy ludzie potrzebują wiary i szanuje do momentu gdy ten ktoś nie przekonuje mnie, że mój brak wiary jest zły czy też nie nakazuje bym żył według zasad jego wiary, tym samym nie chce by państwo, w którym żyje zmierzało w stronę systemu jaki panuje w większości krajów arabskich :)

0 / 0
Meroller

[demot] @glup Tu też istotny jest wiek, w którym Islam powstał. Islam początkowo był zwalczany przez żydów i chrześcijan bo stawał się dość popularny wśród ludzi i ci zaczęli się nawracać na ów religię. Kiedyś trafiłem na książkę gdzie byłą wzmianka o tym, że Mahomet chciał zjednoczyć żydów i muzułmanów w Medynie, ale ci się wzajemnie wyrżnęli i reszte muzułmanów wypędzili i już potem były same konflikty. Co do ekspansji to się nie zgodzę, że Islam jakotaki był religią ekspansywaną. Arabowie nie mieli początkowo swoich państw z racji, że byli plemionami koczowniczymi. Prędzej czy później każde plemię koczownicze osadza się na jakichś ziemiach, tym samym dla arabów też nadszedł czas. Więc Islamu bym z tym nie łączył. Aczkolwiek wojny na tle religijnym później miały miejsce, jak wszędzie. A co do tematu to problem terroru ze strony muzułmanów sami stworzyliśmy. Krucjaty, kolonie, najazdy, odebranie ziem arabom by oddać żydom "zaprowadzanie demokracji", rozwiązywanie armii arabskich i tłumienie ich odtworzenia, grabieże, jak np. ropa naftowa i inne złoża. Tutaj głównym źródłem tych wojen są żydzi i USA, a my wszyscy jesteśmy w nią wciągnięci z racji, że należymy do chrześcijan, krzyżowców.

0 / 4
Meroller

[demot] @Arbor Sama instytucja jedyne co robiłą to utrzymywała ludzi w ciemnocie, działa to nawet do dziś, kształcąc jedynie swoich do pewnego momentu, gdy ludzie nie zaczynali się wyrywać z homonto. Opóźniał rozwój, traktując wszelakie nowe wynalazki jako dzieło szatana. Każdy kto śmiał twierdzić inaczej niż mędrcy w czerni, miał ciepłe pożegnanie na stosie. Oczywiście to już jest cofnięcie się bardzo dalekie, ale dość często zapomina się o czarnych kartach KK. Co do naszej "wolności", która została nam przywrócona to też nie KK nam pomógł, a ludzie, my sami. To wiara dawała człowiekowi w tamtych chwilach nadzieje i chęć walki, a nie KK, który np. popierał hitlerowców podczas ostatnich wojen. KK był jedynie marnym narzędziem, kompletnie zbędnym, szczególnie w dzisiejszych czasach gdy zwrócił się w stronę pieniędzy i wpływów. Bóg jest wszędzie z tego co słyszałem. Owszem, to jest oczywiste, że zdarzenia czy osoby i instytucje jakie kiedyś miały miejsce w Polsce, kształtowały los Polski i Polaków, ale tak samo jakby zamiast chrześcijaństwa w Polsce występowałby buddyzm czy Islam, Polska również miałaby historię, tradycje. Kiedyś wierzyliśmy w leśne duchy i inne bożki, odprawialiśmy różne gusła, dlaczego więc nie mają te praktyki miejsca dziś? Przecież to też tworzyło naszą historię i nasz byt. Nasz los mógłby być lepszy lub gorszy, kwestia jedynie w tym jak bardzo ludzie oddaliby się w sidła pewnych organizacji. To, że kiedyś coś miało jakiś mniejszy czy większy wpływ na bardziej lub mniej znaczące zdarzenia w Polsce, nie znaczy że to będzie czy musi być elementarną częścią, jak w tym przypadku państwa. Dziś większość dostrzega, że KK jest jedynie kulą u nogi, bo nie chce dyktować prawa jedynie swoim barankom, a wszystkim. Ateistom, buddystom, ciapatym, wszystkim. Również sobie zdaje sprawę, że wiara pomogła wielu ludziom, że przyczyniła się do tego kim jesteśmy, w jakich granicach żyjemy, jakie mamy tradycje, dlatego też nie chce wyrzucać wiary jakotakiej, jedynie chce wyrzucić KK jako instytucje. Bo ta pcha się wszędzie i uwłaszcza sobie prawo do kierowania życiem każdej jednostki w Polsce, nakazując żyć według zasad podyktowanych zarówno przez jej Boga jak i nią samą. @Rydzykant Łódka nie jest pojazdem lądowym. Powiedz jaką rolę koła odgrywają gdy łódka jest poza lądem? :)

-2 / 20
Meroller

[demot] @Glaurung_Uluroki Przede wszystkim nie walcze, jestem po prostu zdania, że KK nie ma nic wspólnego z wiarą i nie powinien mieć miejsca w Polsce. Mam na myśli instytucje, nie wiarę. Teraz to bardziej karuzela mająca na celu zdobywanie wpływów i funduszy, jednocześnie chce pouczać i ustanawiać prawo dla osób, które nie mają nic wspólnego z ów instytucją. Boli mnie również to, że pieniądze, które "z przyjemnością" oddaje państwu na służbę zdrowia czy na edukacje przyszłych pokoleń również trafiają do tych darmozjadów odzianych w czerń jak i tych kupionych przy ostatnich wyborach :)

0 / 0
Meroller

[demot] Arab, czarny, biały, żółty, fioletowy, chrześcijanin, muzułmanin, żyd, buddysta, pastafarianin, ateista, Polak, Ukrainiec, Włoch, Marokańczyk, homoś, heteryk, a przede wszystkim człowiek. I o tym właśnie zapominają ludzie i przez to właśnie są różne takie akcje, począwszy od ataków terrorystycznych, skończywszy na braku udzielenia pomocy osobie, która tej pomocy potrzebuje. Do tego dochodzą osoby, zasiadające na stanowiskach związanych z polityką, mediami, które te podziały jeszcze bardziej szerzą i tą nienawiść budują. A ktoś kto wiedze zdobywa jedynie poprzez telewizje i radio, ogranicza się jedynie do własnego kręgu, żyje w fikcyjnym świecie i pozwala na to wszystko. Jednocześnie zapomina, że któregoś dnia to właśnie on może być po tej "gorszej" stronie.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 kwietnia 2019 o 17:26

4 / 4
Meroller

[demot] @Dordie Ale idealny wyborca. A to znacznie ważniejsze w dzisiejszej Polsce jest :)

4 / 18
Meroller

[demot] @El_Polaco Według takich "autorytetów" jesteś podludziem, którego trzeba leczyć. Dla takich ludzi, ograniczonych umysłowo, jak pan w dmeotywatorze, wolność należy się jedynie osobom heteroseksualnym deklarującym się jako katolicy. Każdy kto nie spełnia tych "norm", na odstrzał. Straszne nie jest to, że znajdzie się ktoś niespełna rozumu, który gada takie bzdury, straszne jest to, że znajduje on poparcie u reszty osób, którym myślenie przychodzi znacznie ciężej.

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 kwietnia 2019 o 16:29

Komentarz poniżej poziomu pokaż
0 / 2
Meroller

[demot] Może warto zgłębić się w temat i zastanowić się co spowodowało i co powoduje takie ataki i niechęć do chrześcijan, a następnie rozwiązać problem. Zawszę trzeba zajmować się przyczyną, nie skutkiem, bo eliminowanie skutków nie spowoduje rozwiązania sytuacji.

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 kwietnia 2019 o 14:07

1 / 3
Meroller

[demot] Ja jestem zdania, że połowa tych nauczycieli zasługuje na tą podwyżkę znacznie bardziej niż te darmozjady na 500+. Problem jest taki, że nauczycielami są również ludzie, którzy nimi być nie powinni. Do rozwiązania są potrzebne "dobre" reformy, a nie reformy jakie pisowce przeprowadzili...

4 / 4
Meroller

[demot] Sami pozwalamy na finansowanie i szerzenie takich postaw. DO kogo pretensje? Do Niemców?

4 / 4
Meroller

[demot] Jak ten człowiek chce utrzymać UE jeżeli nawet kija nie potrafi dobrze utrzymać?

4 / 12
Meroller

[demot] @Wiadro1 Wiadomo, że KK chciałby sprawować władzę w poszczególnych państwach, chciałby żeby podejście do jego zasad w państwie było podobne do tego co się dzieje w niektórych krajach arabskich. Cieszmy się, że Europa się troche obudziła z tego letargu i coraz mniejsze wpływy ma ta instytucja. W naszym przypadku kulą u nogi jest konkordat i system edukacji, w który włączona jest religia. Z czasem to minie, bo prędzej czy później każda religia przechodzi do mitologii. Mi chodzi jedynie o to, żeby zasady w państwie nie opierały się o zasady czyjegoś Boga i te nauki nie miały miejsca w szkołach. Sama wiara, to czy ktoś to wyznaje obchodzi mnie tyle co nic.

5 / 13
Meroller

[demot] Czy to ważne? Niech sobie wierzą jak chcą, tylko niech mi nie każą żyć według zasad ich Boga...

0 / 0
Meroller

[demot] @Nie oddam głosu na żadną z tych partii. Szczerze mówiąc to jeżeli ktoś miałby mnie zmusić do zagłosowania na którąś z nich, czyli wyboru między hiv a aids to wybrałbym skok przez okno :) Dodatkowo jest u nas nieco więcej partii niż te dwie.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2019 o 18:37

1 / 1
Meroller

[demot] @Rydzykant Nie chwale się, po prostu odpowiadam koledze, dodatkowo nie wiem czy zauważyłeś ale to jest po prostu żart bardzo wysokich lotów. Nie twierdze, że Polacy to nieodpowiedzialne dzikusy, nie naciągaj moich słów. Po prostu w Polsce jest wysoki odsetek ludzi, którym myślenie znacznie ciężej przychodzi. Dodatkowo kolego w Polsce jest możliwość uzyskania pozwolenia na broń. Wymogi jakie trzeba spełnić są wystarczająco dobrze dobrane, żeby przypadkowy idiota takiego pozwolenia nie dostał. Tutaj te szumy na temat broni, że "ojej nie jest wolnym człowiekiem bo nie mogę sobie spluwy kupić i się popisywać przed kolegami" nie są spowodowane faktycznym niebezpieczeństwem, bo jakby nie patrzeć przypadki ataków z nożami, maczetami i innymi ostrymi narzędziami są wyjątkowo rzadkie, więc są spowodowane wyłącznie podwyższeniem swojego "ego" i jedynie popisywaniem się. Kolejna sprawa, proszę nie porównuj możliwości prowadzenia jakiego pojazdu do możliwości posiadania broni. Samym samochodem ile osób jeździć nie potrafi i powinni stracić prawo jazdy, a jeszcze ile osób zabija tym samochodem kogoś niewinnego.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2019 o 17:04

4 / 16
Meroller

[demot] @whg Widać, że dziś nawet za cytowanie biblii można być zminusowanym, kiedy zaszczyci nas kamienowanie? :)

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2019 o 16:32

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1053 54 następna »