Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Marian_Rozsadny

Z nami od: 14 lutego 2019 o 23:52
Ostatnio: 8 sierpnia 2020 o 2:38
Wiek: 32
Płeć: mężczyzna
Exp: 2
Jest obserwowany przez: 0 osób
  • Demotywatorów na głównej: 1 z 6 (5 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 1343
  • Komentarzy: 9
  • Punktów za komentarze: 17
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

Jesteś wegetarianinem, bo troszczysz się o klimat? OK, ale bądź świadomy

OK, ale bądź świadomy – Spora część produktów wegetariańskich, a wegańskich większość, to wysoko przetworzona żywność przemysłowa. Składniki transportowane są głównie z Azji i Ameryki Południowej z użyciem masowców, które nie podlegają żadnym normom emisji spalin. Średnio 1 kg soi sprowadzonej z Azji oznacza jeden litr spalonego mazutu, najgorszego syfu, jakim można zasilać silniki. Do tego dochodzi wykorzystywanie ludzi (w tym dzieci) to niemal niewolniczej pracy, a wszystko to po to, byś mógł/mogła np. wlać do kawy mleczko sojowe zamiast krowiego, albo zjeść sałatkę z avocado.Również cały przemysł przetwórczy produktów wegetariańskich już w Europie generuje ogromne ilości odpadów i potężny ślad węglowy.Za każdym razem, kiedy jesz posiłek zawierający produkty z innego kontynentu, to tak jakbyś spalił(a) ćwierć litra najgorszego syfnego, nieprzefiltrowanego oleju napędowego. Talerz sałatki = talerz spalonego mazutu.Zwykły schabowy jest mniej obciążający dla klimatu niż danie zawierające soję.
archiwum

Piłaś? Nie wsiadaj na rower!

Nie wsiadaj na rower! –
archiwum

Szczere transparenty

Szczere transparenty – bardzo ułatwiłyby ocenę prawdziwych intencji
Źródło: The Guardian
archiwum

Ułamek 1% oskarżeń w akcji #metoo okazał się prawdziwy

Ułamek 1% oskarżeń w akcji #metoo okazał się prawdziwy – To może czas na akcję #youlie i procesy o odszkodowania z okazji pomówienia, zrujnowania opinii i kariery? Fałszywe oskarżanie, bezkarne szkalowanie ludzi z chęci zysku albo z czystej nienawiści jest jednoznacznie złe, niesprawiedliwe i szkodliwe społecznie. Powinno być potępione i ukarane.
archiwum

Wiosna idzie

Wiosna idzie – Zanim zagłosujesz na którąś z partii, sprawdź jej program gospodarczy. Być może ten program już kiedyś został zrealizowany.
archiwum

Zrobimy wam z dupy wiosnę średniowiecza

Zrobimy wam z dupy wiosnę średniowiecza – podatkami i regulacjami
Źródło: biedroń partia polityka wiosna

1