Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Jimmy_Waldemar_Resiak

Z nami od: 27 kwietnia 2016 o 18:38
Ostatnio: 15 lipca 2020 o 12:16
Płeć: mężczyzna
Exp: 116
Jest obserwowany przez: 1 osobę
  • Demotywatorów na głównej: 1 z 7 (6 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 623
  • Komentarzy: 4862
  • Punktów za komentarze: 6078
  • Obserwuje: 22 osoby (pokaż demotywatory)
 

Ściana

Medyczna Marihuana w Polsce Już można ją zamawiać w aptekach

Już można ją zamawiać w aptekach – Pierwsze 7 kg medycznego suszu już trafiło do Polski. Receptę można zrealizować w aptekach. Gram medycznej marihuany kosztuje około 65 zł.65 zł za gram? To jest porażka naszego systemu. Bo po co uprawiać w Polsce... i nawet zarabiać na tym... To zwykłe dojenie chorych z pieniędzy
archiwum – powód

Rodzina Pawła Adamowicza wystosowała wzruszający apel Zamiast kwiatów i zniczy, datki

Zamiast kwiatów i zniczy, datki – Podczas konferencji prasowej, która dziś rano (17 stycznia) miała miejsce w Gdańsku, współpracownicy Pawła Adamowicza przekazali wolę rodziny i szczegóły pogrzebu polityka. Podczas ostatniego pożegnania wolontariusze będą zbierać datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i hospicjum księdza Dutkiewicza. – Taka jest moja wola i wiem, że taka byłaby wola mojego męża – powiedziała Magdalena Adamowicz.
archiwum – powód

Odpowiedzialne szczepienia Niemieccy eksperci ds. szczepień muszą składać deklaracje o konflikcie interesów

Niemieccy eksperci ds. szczepień muszą składać deklaracje o konflikcie interesów – Przed powołaniem na członka STIKO, każdy ekspert musi złożyć deklarację dotyczącą potencjalnego konfliktu interesów, którą należy aktualizować przed każdym zebraniem Komitetu. W przypadku zaistnienia potencjalnego konfliktu interesów w odniesieniu do konkretnej szczepionki lub konkretnego szczepienia, członek jest wykluczany z procesu podejmowania decyzji dotyczących szczepienia danym preparatem.Więcej w źródle.
archiwum

Tajemniczy "Pan X"

 – Socjolodzy z brytyjskich uniwersytetów Bath i Cambridge zbadali zjawisko – mówiąc bez ogródek - kolesiostwa w systemie ochrony zdrowia w Polsce. Wnioski, które naukowcy spisali w tegorocznym (2016 r.) wydaniu prestiżowego „The British Journal of Sociology” zatrważają. Autorzy postarali się o to, by czytelnik nie miał wątpliwości, kim jest „Pan X”, czyli negatywny bohater artykułu o „funkcjonowaniu klik w postkomunistycznym kraju na przykładzie sektora refundacji leków w Polsce”
archiwum

Daleko od noszy... ...od noszy najdalej

...od noszy najdalej – W 2016 r. prokuratury w całym kraju prowadziły 4963 postępowania dotyczące błędów medycznych. To o blisko 45 proc. więcej postępowań niż w 2015 r. – podała Prokuratura Krajowa.W 2017 r. prokuratury w całym kraju prowadziły 5678 postępowań dotyczących błędów medycznych, to o blisko 15 proc. więcej niż w 2016 r. - poinformowała Prokuratura Krajowa. Wzrosła też liczba postępowań prowadzonych przez rzeczników odpowiedzialności zawodowej izb lekarskich.Spośród wszystkich postępowań, 60 proc. stanowiły sprawy dotyczące śmierci pacjenta.A to tylko wierzchołek góry lodowej..."Gdy w kraju nad Wisłą chorować ci przyszło,w szpitalu na wszystko znajdą lek.Opieka lekarza jak grabarza senw zaświaty zaprowadzi cię."
archiwum

GIF wycofuje krople do oczu Xaloptic Free. To znane krople zmniejszające ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Xaloptic Free. To znane krople zmniejszające ciśnienie wewnątrzgałkowe. – Chodzi o serię 511017. Jej data ważności mija w czerwcu 2020 roku.To już kolejny przypadek kiedy jakiś medykament został wycofany, bo wbrew temu co deklarował producent mógł bardziej zaszkodzić niż pomóc. Kto odpowiada za dopuszczanie takich produktów na rynek? Ile z nich zostało już zużytych? Gdzie są kary dla producenta? Gdzie są kary dla podmiotów odpowiedzialnych za dopuszczenie tego na rynek?Cały czas się wmawia ludziom, że medykamenty są najdokładniej przebadanymi produktami... jakoś FAKTY temu przeczą.W październiku 2018 r. ten sam lek również został wycofany, chodzi o serię 200118 z datą ważności do stycznia 2021 roku.
archiwum

Właściwości kurzego jajka

 – Zastanawialiście się kiedyś nad trwałością kurzego jajka? W sensie przydatność do spożycia. Co mnie dzisiaj zaskoczyło to fakt, że na opakowaniach od jajek jest napisane, że "Po zakupie należy przechowywać w warunkach chłodniczych". A jak to się ma do faktu, że jajka w sklepie nie stoją w warunkach chłodniczych? Tylko zwyczajnie na półkach, niekiedy do samego końca terminu przydatności.

1