Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Itske

Z nami od: 1 września 2019 o 16:34
Ostatnio: 10 listopada 2019 o 13:33
Exp: 6
Jest obserwowany przez: 0 osób
  • Demotywatorów na głównej: 5 z 9 (4 w archiwum)
  • Punktów za demoty: 1272
  • Komentarzy: 9
  • Punktów za komentarze: 5
  • Obserwuje: 0 osób
 

Ściana

Kolory owczarka niemieckiego

 – Na zdjęciach widzimy umaszczenie: podpalane, podpalane wilczaste, wilczaste, ciemnowilczaste, bicolor oraz czarne. Czasami rodzą się białe szczenięta, ale jest to kolor dyskwalifikujący z hodowli  (na bazie takich psów powstała rasa biały owczarek szwajcarski).

PIES - jedyna żywa istota wśród wszystkich obcych nam gatunkowo stworzeń, od której człowiek oczekuje aż tak wiele

PIES - jedyna żywa istota wśród wszystkich obcych nam gatunkowo stworzeń, od której człowiek oczekujeaż tak wiele – Ma być do śmierci wiernym przyjacielem, nieustraszonym obrońcą, niezastąpionym pomocnikiem. Ma opiekować się dziećmi, ostrzegać przed złodziejem, bronić za cenę własnego życia, nie brać – nawet wygłodzony – jedzenia z obcej ręki, wiedzieć zawsze kto przyjaciel, kto wróg.Najlepiej, aby tęskniąc za nieobecnym panem przestał jeść, aby nie pogodził się z porzuceniem, sprzedażą w inne ręce i rozpaczliwie szukał tych, którzy go porzucili lub umarł z rozpaczy. Za tak wygórowane oczekiwania nie przyznajemy psu nawet prawa do umierania – w naszym języku pies zdycha, umiera tylko człowiek. ~  Zofia Mrzewińska
archiwum – powód

Piękno vs Użytkowość A Ty po której stronie stoisz?

A Ty po której stronie stoisz? –
archiwum

Pudel toy i pudel duży (oba dorosłe)

Pudel toy i pudel duży (oba dorosłe) – Pudle występują w 4 rozmiarach. Największy jest pudel duży (zwany też królewskim i standardowym), a najmniejszy pudel toy. Pomiędzy nimi jest pudel miniaturowy oraz pudel średni.

Pudel

Pudel – Pies którego wygląd zależy wyłącznie od właściciela...

Kot nie ma 9 żyć! Zabezpiecz okna i balkony!

Kot nie ma 9 żyć!Zabezpiecz okna i balkony! – Kochamy w kotach ich wdzięk i grację, ale totalnie rozczulają nas takie momenty kiedy nasz kot okazuje się być koncertową pierdołą.Teraz uruchamiamy wyobraźnię. Obejrzyjmy "śmieszne koty" na yt. Za każdym razem kiedy kot będzie spadał ze stołu, krzesła lub fotela wyobraźmy sobie, że to parapet okienny lub barierka balkonu. Na 6 piętrze bloku. Zrobiło się jakby mniej zabawnie, prawda?Również uchylone okna są niebezpieczne dla kotów. W zależności od tego, jaką częścią ciała zaklinują się, wyrywają ze stawów łapy, uszkadzają organy wewnętrzne, rdzeń kręgowy lub się duszą (jak na szubienicy). Rozwiązanie jest jedno: zabezpieczyć siatką balkony i okna.

Dlaczego wilki atakują psy?

Dlaczego wilki atakują psy? – Psy to udomowione wilki. Oba te gatunki mogą się krzyżować, co dowodzi, że niewiele się różnią genetycznie. Wilki traktują psy jak konkurentów do terytorium i pokarmu. Jeśli psy mają możliwość biegania LUZEM, regularnie odwiedzają pobliskie lasy i zostawiają tam odchody i mocz, szczególnie na znakowaniach wilków. Podjadają też resztki ofiar oraz płoszą zwierzynę. Widać to często na nagraniach z fotopułapek. Dla wilczej grupy rodzinnej jest to jednoznaczne z próbą zawłaszczenia  terytorium przez obcego osobnika, a także zagrożeniem dla ich potomstwa. To trochę tak, jakby obcy człowiek wchodził do naszego domu, rozrzucał tam swoje rzeczy, wyjadał z lodówki i zadamawiał się pod naszą nieobecność. Zagryzienie psa przez wilka nie jest aktem ślepej agresji, lecz ochroną własnej "rodziny". Pamiętajmy, że człowiek i pies na smyczy nie są postrzegani przez wilki jako zagrożenie, jeśli trzymają się szlaków i nie wchodzą do ich "domu".
archiwum

Malinois - skłonność do epilepsji

Malinois - skłonność do epilepsji – Owczarki belgijskie rzadko miewają kłopoty z aparatem ruchu, lecz w dobrych hodowlach są poddawane prześwietleniom stawów biodrowych, łokciowych oraz kręgosłupa. Co zresztą od dawna powinno być obowiązkowe w tej rasie. Znacznie większym problemem jest epilepsja (padaczka). Dlatego koniecznie należy uzyskać informacje, czy i jak często wśród psów spokrewnionych z rodzicami ewentualnego szczeniaka ona występowała i, co oczywiste, kupować tylko zwierzaka o udokumentowanym pochodzeniu z dobrych hodowli.

1