Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

Fragglesik

"Oszczędzaj wodę, by uratować kraj od suszy" - moim zdaniem hasełko bez sensu

"Oszczędzaj wodę, by uratować kraj od suszy" - moim zdaniem hasełko bez sensu –
Źródło: Własne

Nie bądźcie naiwni

Nie bądźcie naiwni –  Proszę nie zachwycać się tym, że opozycja chce przenieść wybory(słusznie z resztą) i przez to uratować nas przed śmiercią zkloronawirusa. Jest to totalna bzdura. Opozycja chce przełożeniawyborów, bo Duda ma w tym momencie takie poparcie, że wygrałbywybory w pierwszej turze, więc wszystko robi, by odwlec tenprzykry moment. Ponadto ma nadzieję, że z czasem wyjdzie naświatło dzienne jak najwięcej niedociągnięć, wpadek i pomyłekrządowych, którym ona nada (jak to zwykle ona) rangę kryzysuświatowego. Więc proszę Was, nie zachwycajcie się tą opieką izrozumieniem opozycji sytuacji Polaków, bo to śmieszne jest inaiwne jak kościelna dziewica.
Źródło: Własne

Skąd wiadomo, że Bóg jest i pomaga? Zobaczcie, Świebodzin zbudował pomnik Jezusa i jak się solidnie rozrósł

Zobaczcie, Świebodzin zbudował pomnik Jezusa i jak się solidnie rozrósł – Szach mat, ateiści
Źródło: Internet

Może byście się, ONR i Wszechpolacy, zastanowili nad ubiorem?

Może byście się, ONR i Wszechpolacy, zastanowili nad ubiorem? –  Jestem Polakiem i jestem dumny z naszej historii; wywieszam flagę,wstaję do hymnu itd.. I nie trawię narodowców spod znaku ONR iWszechpolski. Dlaczego? Jako Polak mam OLBRZYMI szacunekdla polskich symboli historycznych. A szacunek okazuję im w tensposób, że jeśli jestem na obchodach (np. PowstaniaWarszawskiego), to przypinam sobie małą Kotwiczkę Powstańczą(symbol Polski Walczącej), gdy obchody się kończą, wędruje onado puzdra z moimi spinkami do koszuli i Żony biżuterią. Pamiętamo bohaterach, ale na myśl mi nie przeszło, bym z ich wizerunkiem ize znakami okupionym krwią i łaził po mieście cały czas, naprawiałrower, samochód, leżał uchlany w rowie, czy wywoził śmieci dolasu lub gnój z obory. Niestety towarzystwo z w.w. organizacjiwszystko to robi w dresach z naszym godłem, kotwiczką,postaciami bohaterów, czy datami bitew czy powstań. TO MA BYĆSZACUNEK?! Szacunek okazuje się wtedy, gdy używa sie czegośw WYJĄTKOWYCH okazjach. Łażenie z tym na okrągło, odchlania do pracy, od wyjazdu nad jezioro, do przemarszu do urzędupracy, szacunku nie pokazuje. Pokazuje natomisat to, ze tewszystkie rzeczy nie są dla Was więcej warte niż napis typu "Ilove N.Y.", czy rysunek postaci z "Gwiezdnych wojen"! Niemówiąc o tym, że te Wasze dresy są bezkształtne i w większościporozciągane, bo macie łapy wiecznie w kieszeniach i w wieluprzypadkach... powiedzmy... jakby to delikatnie... nie znające sięza dobrze z wanishem. Taki sposób manifestacji nie przynosi Wamchluby. Nie myślicie też, jak to wygląda w zestawieniu z innymi.Kiedyś patrzę, stoi dwóch braci (spytałem) w dresach, jeden "Cali ofduty", a drugi obok "Polska bitwa z której jesteśmy dumni" z (jakjuż obciągnął dres) datą bitwy pod Mokrą. Ręce opadają.
Źródło: Własne

Disco-polo nie jest wiodące dlatego, że ludzie tego słuchają, a dlatego, że twórcom nie chce się podnieść poziomu

Disco-polo nie jest wiodące dlatego, że ludzie tego słuchają, a dlatego, że twórcom nie chce się podnieść poziomu – Nie oszukujmy się - wzmorzone pokazywanioe disco-polo w TVP nie jest wynikem opadniecia poziomu telewidzów, a wynikiem tego, że na czele TVP stoi burak Osobiście uważam, że disco-polo jest muzyką płaską jak naleśnik ina poziomie podwórkowym, kto nie chce, niech się nie zgadza, jegosprawa. Natomiast proszę mi nie mówić, że disco-polo jest takie, boludzie są tacy i tego słuchają. Disco-polo istnieje ponad lat 40, ale dopoprzedniej dekady towarzyszyła mu cała plejada piosenkiwyższego lotu, poezji śpiewanej itp. Ludzie słuchali disco-polo, alemieli też na co dzień Młynarskiego, Osiecką, Rynkowskiego,Grechutę, Klenczona, Koftę, Cygana i Kaczmarskiego,Gintrowskiego czy Łapińskiego. NA CO DZIEŃ. Mówicie, żeartyści produkują piosenkę taką, jaką chce publiczność. Nie prawda.Artysta, jeśli jest faktycznie artystą, robi to co potrafi. Osiecka,Młynarski, Kofta czy Grechuta nie pisali "pod gusta publiki". Pisalipiękne teksty, by publiczność mogła obcować z poezją na codzień.Ludzie chłonęli tę poezję z każdą nutą, zwiększali swoją wrażliwośći odczuwanie dzięki takim twórcom i poziomowi ich utworów.Pierwszy raz zaczyna być tak, że wszyscy piszą pod publiczność ito jest tragedia. Gdy sztuka zaczyna schlebiać gustom publiczności,czy "zapotrzebowaniu", to umiera. Sztuka przez tysiące lat odnosiłasię "do tej lepszej cząstki naszego ja" i wmawianie tego, że"sztuka ma schodzić do poziomu słuchacza" jest bzdurą, którejochoczo przyklaskuje większość obecnych autorów, którzy niemęcząc się produkują setki szmir, kasując za to pieniądze.Przypomina się H. Heine: Chcesz się bogaczy cieszyć łaską /pochlebsatwem czaruj niewybrednym / pieniądz jest bracierzeczą płaską / więc płaszczyć się należy przed nim / niechaj więctwoja kadzielnica / kołysze się przed złotym cielcem / czołgaj siebracie i zachwycaj / chwaląc półgębkiem zbłądzisz wielce / chlebcoraz droższy w naszych czasach / a wiersze darmo są i kwita /chwal pieski swego mecenasa / bylebyś nażarł się do syta. Żal.
Źródło: Własne

Równoważenie budżetu państwa

Równoważenie budżetu państwa –  Zastanawialiście się, co zrobi pisiarnia, by 500+ nie zawaliłobudżetu. I już wiadomo! Podeszli do sprawy powiedziałbymmistrzowsko. Po prostu teraz nie pieszy ma uważać, jak się zbliża dojezdni, a kierowca ma obowiązek pilnować, czy, nie daj Boże, jakiśpieszy nie będzie chciał przejść przez pasy. Durne to jak mało co, alepozbawienie pieszego strachu przed ulicą i naturalnego instynktusamozachowawczego, poprzez danie mu pierszeństwa wszędzie,przypisanie wszelkich obowiązków kierowcy, spowoduje jeszczewiększy wysyp świętych krów na ulicę. Piesi już w ogólepodniesieni do rangi władców jezdni i panów przejść, zacznąwpadać pod samochody, pozbawieni strachu, pewni w swojewszechpierszeństwo. Ponieważ zaczną ginąć masowo ludzienajmniej zaangażowani w realność, a więc wsadzeni nosem wsmartfony i tablety, będzie to w znacznej ilości młodzież, anajwięcej - młodzież objęta 500+. Poginie ich połowa, kasa wydanana 500+ się zmniejszy, oszczędności wyda się gdzieś indziej, a winęprzypisze kierowcom jeżdżącym niezgodnie z przepisami.Majstersztyk. W następnym przepisie mam taki pomysł: Uznajmy,ze jeśli ktoś z szybkością mniejszą niż 4,5 km/h wejdzie na pasy,samochód nie musi zwalniać, co pozwoli nam pozbyć się tychwszystkich emerytów i rencistów, tak obciążających państwo. W tensposób uzyskamy olbrzymie kwoty do ponownego wsadzenia wjakiś socjal - np. "Czternastka Kariny", czy też "Krzynka browaradla Seby na miecho", co pozwoli w następnych wyborachpowiększyć i umocnić elektorat. Następnym pociągnięciem będziepierszeństwo pieszych na przejazdach kolejowych. Nuże! Do dzieła!
Źródło: Własne

Kawał, który lubię, a który już zanika, ku pamięci

Kawał, który lubię, a który już zanika,ku pamięci –  Jezus szedł na ziemię w USA,w latach siedemdziesiątych, idzie,patrzy hippisi siedzą przy ognisku. Myśli mają długie brody jakja, długie łosy jak ja, podejdę do nich. Podchodzi:Witajcie bracia, pokój wam.hej bracie, pokój z tobą.- co tu robicie?- Siedzimy, usiądź z nami.Jezus usiadł, hippisi pograli i zaczęli palić trawkę. Jezus:- co robicie?- jaramy trawkę, chcesz trochę?Jezus wziął, zaciagął siędobre to, teraz już mogę wam powiedzieć: Jestem Jezus Chrystus.- I o to chodzi, bracie, o to chodzi....
Źródło: Zasłyszane lata temu

Rodzice zajmijcie się sportowym wychowaniem dzieci sami!

Rodzice zajmijcie się sportowym wychowaniem dzieci sami! –  Apel do rodziców Chcecie mieć zdrowe dzieci — zajmijcie je sportem sami, nie liczcie na szkołę! Moje dziecko chodzi do podstawówki, od października praktycznie może z 3 razy mieli wf. Czemu? Na początku rocznica powstania szkoły - akademia, trzeba robić próby, oczywiście w czasie wf-u, bo najmniej ważny i na sali gimnastycznej, bo największa, koniec października i w listopadzie -wszak Rok Niepodległości, zaraz po — przygotowanie do Barbórki, teraz — Dzień Babci i Dziadka — sala zajęta. Nie wiem, czy od początku roku miał choć 6 wuefów. Sam go męczę i wysłałem go na jego ulubioną piłkę. Albo sami ruszymy nasze dzieci, alo szkoła je dobije, a potem zacznie się pieprzenie o tym, że są "za ciężkie tornistry", "MEN nie dba o kulturę fizyczną dzieci", "Wf ma za stary program, trzeba opracować nowy" i dziesiątki innych bzdetów. A wystarczy nie wyżynać lekcji na naukę imprez. No i nie pisać dzieciakom usprawiedliwień z wf na proźbę. Dbajcie o nich, czasem nawet wbrew ich woli, jak dorosną i zmadrzeją, podziękują
Źródło: Własne

Jak "nowocześni" i "współczujący" włodarze miast załatwili biednym czworonogom najgorszy sylwester życia...

Jak "nowocześni" i "współczujący" włodarze miast załatwili biednym czworonogom najgorszy sylwester życia... –

Proszę o wytłumaczenie

Proszę o wytłumaczenie –

Powiedzonka, które nas strasznie brukają, a nikt tego nie widzi

Powiedzonka, które nas strasznie brukają, a nikt tego nie widzi –  Stwierdzam, że jest wielu Polaków z zaszłościami z komunizmu, które definiują się kilkoma zdaniami: "przecież za darmo dają", "To przecież niczyje, więc mogę wziąć (dla niektórych - wziąść)", "Jak wezmę jeden, to przecież nikomu nie ubędzie" (myśli na raz 1000 osób), "przecież inni też tak robią". WG. MNIE ME MA GORSZEJ RZECZY. Dlaczego? Wszelkie gorsze postępowania napad, zabójstwo, gwałt itp. są to uczynki incydentalne. Natomiast poprzez wyżej wymienione powiedzonka, kradzież i pazerność dotyczą bardzo wielu ludzi, którzy bez nich w ogóle by tych czynów nie popełnili.

Kobieta niezrównoważoną jest...

Kobieta niezrównoważoną jest... –  Z kobietą nie ma równowagi. Czemu na tekstKochanie, pięKnie dzis wyglądasz..", kobietazacznie sie zastanawiać, czemu wczoraj byłabrzydsza, a na powiedzwydajesz się brzydsza", zrobi Ci awanturę, zamiastwspominac, jak pieKna Dyła wczoraj....)enie "Kochanie, jakaś dziś
Źródło: Własne

Jak zohydzono mi piłkę..

Jak zohydzono mi piłkę.. – A jak Wy myślicie? Napiszcie Ludzie wciąż wypisują sumy jakie zarabiają Messi, Ronaldo, czy Lewandowski, uważając, że to jakaś pieniężna megalomania. Osobiście uważam, że cała piłka nożna jest chora na pieniężną megalomanię. Gigantyczne rozdmuchane pieniądze pompowane w ten sport (teraz już "sport"), powodują to, że cała piłka wygląda (dla mnie) jak balon nadmuchany do granic wytrzymałości tuż przed wybuchem. To już nie sport, a przemysł, gdzie fabrykami są kluby, a robotnikami — piłkarze. Prawdę mówiąc, wg. mnie to spowodowało schamienie piłki, np. powstanie tzw. "fauli taktycznych". Kiedyś "faul" był niedozwolonym, nie zgodnym z etyką zachowaniem na boisku. Więc "faul taktyczny" powinno się tłumaczyć na coś jak... "chamówa taktyczna"? Gdzie tu okrzyczana etyka sportowa? Nie lubię FIFA, piłki i piłkarzy nie dlatego, że dużo zarabiają, czy obracają bilionami, nie lubię dlatego, że z przepięknego sportu zrobili oni wulgarny, chamski, nieuczciwy przemysł, bez żadnej kontroli, klasy i uczciwości.
Źródło: Własne

Jak kibole mogą własnej drużynie pomóc wygrać mecz

Jak kibole mogą własnej drużyniepomóc wygrać mecz –  Przepis dla kiboli na wygranie meczu przez naszą drużynę:Zbieramy się w 40, kupujemy bilety w sektorze przeciwnikówkupujemy cały zestaw kibica przeciwników - szaliki, czapki znaczkikubki itd. Cały mecz kibicujemy drużynie przeciwników, wznosimyokrzyki i w ogóle robimy standardowy stadionowy bełkot. Pokoniec meczu, niezależnie od wyniku (np. 3:0 dla naszychprzeciwników) zaczynamy z trybuny przeciwników rzucać petardyświece, gwoździe, scyzoryki, butelki w sędziego, wylatujemy naboisko rycząc cokolwiek i machając zakupionym oprzyrządowaniembluzgamy na policję, wystawiamy transparer150%" (matematyka nie musi być nasza mocą stroną). W wynikuzrobionej przez nas zadymy i burdelu przeciwnik i jego klub zostajeukarany, mecz zostaje przerwany, a nasz prawdziwy zespół wygrywawalkowerem
Źródło: Własne

Jak być uczciwym?

Jak być uczciwym? – Moim zdaniem - niemożliwe Trwała u mnie w mieszkaniu wymiana kabli, syf, bałagn i burdel, jak to zawsze. Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że w miarę możliwości chcę być fair z prawem, zatrudniłem więc do tego firmę, by nie robić nic "na czarno". Przyszedł szef, dogadaliśmy się, zaczęła się robota i... zaczęli pracować u mnie ludzie, których ON wynajął "na czarno". Ponieważ spędziliśmy razem sporo czasu (robota trwała 3 tygodnie), dowiedziałem się, że oni "pracują" także w kilku innych firmach w ten sam sposób i cały rynek tak robi, zaś datek na bezrobocie i tak pobierają. A przecież nie zrezygnuję z faceta w połowie roboty. JAK mam być uczciwym człowiekiem, skoro gdzie się nie obrócę, jest jakiś kant? W zasadzie powinienem o każdym kancie donieść odpowiednim organom, ale pracując kiedyś w sklepie spożywczym, świetnie wiem, że te organy też na kancie stoją, bo mój ówczesny szef Sanepid OPŁACAŁ. Z kolei, jak do napastliwego, agresywnego pijaka wezwałem policję, to oni ... zamówili mu taksówkę pod dom i jeszcze... podali mu, jak się nazywał wzywający. Na kursie BHP największym novum jakiego się nauczyłem, to to, że na budowie trzeba mieć kask, a facet firmie za to szkolenie policzył tak, że z mety mógłby niezły nowy samochód kupić. Byłem proszony o pokaz z okazji święta (już nie pamiętam jakiego) i zapytany o cenę tego pokazu. Gdy im powiedziałem, odpowiedzieli, że to dla nich za dużo, ale znajomy który tam pracował, powiedział, że pieniadze na ten ivent dostali z miasta, więc de facto, mój pokaz ICH by nic nie kosztował, ntomiast oni wzięli sobie gościa który podał najniższą cenę (stawki są normowane), a w rozliczeniu z miastem podali, że zatrudnili go "na standardowej umowie", odpalili gościowi tyle co chciał, a 5 razy tyle ganęli do kieszeni. I tak jest wszędzie. Ostatnio przy "projekcjie obywatelskim" trafiłem na załatwianie roboty rodzince. Nie ma jak być uczciwym, bo nawet jeśli chcesz, to i tak na koniec dowiadujesz sie, że pomogłeś w jakimś szwindlu, o którym nie wiedziałeś.
Źródło: Własne

Żegnaj mistrzu!

Żegnaj mistrzu! – Byłeś epoką sam w sobie MISTRZU, Dziękujemy za uśmiech, krytykę naszych wad i poezję wprowadzono do naszego codziennego życia w sposób prosty, a jakże ujmujący. Dziękujemy, że wskazywałeś nam drogę w wyższe i ulotne strony tak, że każdy mógł się tam z Tobą znaleźć.. Nie ma takiego drugiego tekściarza i polska kultura poniosła stratę, której nikt nie jest w stanie wypełnić. ŻEGNAJ MISTRZU.

Śmierć włóczęgostwa

Śmierć włóczęgostwa – Co było nie wróci i szaty rozdzierać by próżno
Źródło: Obserwuję w Polsce od kilku dobrych lat zanik ludzi uprawiających wędrówkę po górach z plecakiem, zanik tego, co kiedyś zwało się "letnią włóczęgą". A także w związku z tym zanik infrastruktury nastawionych na owych włóczęgów miejsc noclegowych.

Takich ludzi nie rozumiem

Takich ludzi nie rozumiem –  Pierwszy raz coś takiego słyszałem na żywo, owszem, tu w neciesą takie osoby, ale w necie wszystko jest przejaskrawioneWracani z odprowadzenia mojego dziecka, w uliczkę osiedlowiwjeżdża średniej klasy samochód, wysiada z niego łysy 25 - 3(latek by zeskrobać resztki lodu z szyby i nienagannipolszczyzną: "Co za pier...ny kraj ta Polska, u nas w Angliczegoś takiego nie ma". Nie wy ty rzy matem i spytałem "To pccholerę żeś wrócił" - "Tylko na parę dni". I chwała Bogu. Jakmożna coś takiego mówić o swoim rodzinnym kraju,? Bluzgać niojczyznę, bo trzeba zeskrobać lód z szyby? Co za człowiek talrobi?
Źródło: Własne

Musisz pluć, rób to z klasą

Musisz pluć, rób to z klasą –  Prosiłbym wszystkich "twardzieli" osiedlowych o nie plucie nachodniki, ani to nie jest męskie, ani kulturalne, ani estetyczne.Rozumiem, że część ludzi jest ogarnięta ślinotokiem i pluć musi,bo bez tego by się utopili, sam czasami muszę splunąć. Ale proszę,abyście w miarę możliwości robili to na trawę lub chociaż naziemię, to momentalnie wsiąknie i nie będzie widać, natomiastrezultaty Waszej działalności na chodnikach, ulicach i innychbrukowanych miejscach nie przysparzają urody, klasy i jakościmiejscu gdzie staliście przez dłuższy czas. Dziękuję zawysłuchanie.
Źródło: Własne

Halloween - nie, Mickiewicz - tak

Halloween - nie, Mickiewicz - tak –