Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

El_Polaco

0 / 0
El_Polaco

[demot] @mieteknapletek Na wszystko, co się dzieje obecnie, trzeba patrzeć z perspektywy rywalizacji między USA a Chinami. W tym na sytuację w Europie. USA prawdopodobna zaangażuje się w konflikt z Rosją i wesprze Polskę, jeśli Rosja stanie po stronie Chin. Jeśli Rosjanie stwierdzą, że w sumie stanęli by po stronie Amerykanów, ale w zamian chcą Polski i byłych republik ZSRR jako swojej albo rosyjsko niemieckiej strefy wpływów, to właściwie Polska będzie całkowicie bezradna. Pozostaje jeszcze kwestia Niemiec, które nie zdecydowały, po której stronie stanąć, a dla obu są kluczowe. Amerykanie bez Niemiec przegrają. Także ich zdanie w sprawie Polski prawdopodobnie zadecyduje o jej przyszłości. Jeśli Rosja i Niemcy staną po stronie Chin, to Amerykanie mogą próbować użyć Polski do destabilizacji regionu. Oby polscy politycy nie byli na tyle głupi, żeby dać się w to wciągnąć, bo będzie powtórka z zaborów albo II-giej Wojny Światowej. Z takimi przeciwnikami po obu stronach Polska nie ma szans, a Amerykanie nas poświęcą w ramach większej rozgrywki. Nie dadzą rady udzielić wystarczająco dużego wsparcia, angażując się w konflikt z Chinami. Dobrze by było, gdyby Polacy zdawali sobie z tego sprawę i w razie czego zrobili pospolite ruszenie i siłą odsunęli takich polityków od władzy, zanim ci zaangażują nas w wojnę z góry skazaną na porażkę.

2 / 10
El_Polaco

[demot] Ciekawi mnie, czy ci konserwatyści sprecyzowali, o jakie organizacje charytatywne im chodzi. Ciekawe co by powiedzieli, gdyby jeden z ich pracowników został wolontariuszem WOŚP albo jakiejś organizacji LGBT czy coś w tym stylu.

1 / 1
El_Polaco

[demot] @Pasqdnik82 Ten okazał się wyjątkowym głąbem, nawet jak na PiS-owca. W końcu on sam złożył pozew przeciwko komuś, kto mu zarzucił brak znajomości angielskiego. Jakim trzeba być idiotą, żeby to zrobić, skoro pozwany ma rację?

1 / 3
El_Polaco

[demot] Sprawa z interpretacją znaczenia tych gwiazdek przypomina mi jeden dowcip polityczny z ustroju slusznie minionego: Milicja zatrzymuje uczestnika protestów. - Obywatelu, jesteście oskarżeni o obrazę rządu PRL przez mówienie w miejscu publicznym: "Ten rząd jest do d...y". - Ale ja miałem na myśli rząd polski w Londynie. - My już lepiej wiemy, który rząd jest do d...y.

1 / 1
El_Polaco

[demot] I taki sprzęt jakościowo przebija wszystkie miniaturowe gadżety, z jakimi mamy do czynienia dzisiaj. Niestety coraz trudniej takie dostać, bo wychodzą z mody. Ich wadą, jesłi można to tak określić, jest ich cena i stacjonarność. Miniaturowe sprzęty bez problemu można nosić ze sobą. Z tym jest dużo trudniej.

0 / 0
El_Polaco

[demot] Heath Ledger. Nicholson też genialnie zagrał, ale tamten Joker mniej mi się podobał.

1 / 1
El_Polaco

[demot] @Pasqdnik82 Albo miał tak słaby angielski, że i tak nie dałby rady. Nie czarujmy się. Jeśli ktoś w ogóle nie zna danego języka albo ledwo duka, to w rok nie nauczy się płynnie mówić w tym języku. Zwłaszcza jak chodzi o terminologię branżową. Trzeba się też znać na tej branży, bo inaczej znajomość języka obcego i tak nie pomoże. Sam, chociaż płynnie mówię po angielsku, to jednak potrzebowałbym trochę czasu, żeby się nauczyć odpowiedniego słownictwa i nabyć wiedzy o przemyśle stoczniowym w ogóle. Widziałem takich, co poszli na jakiś kurs i liczyli na to, że w ciągu kilku tygodni opanują angielski do perfekcji. Być może to jest możliwe, ale ktoś musi mieć niesamowity talent do nauki języków.

1 / 1
El_Polaco

[demot] @dozymetryczny I zostanie bardzo szybko spacyfikowany. Obecnie nasi zachodni sąsiedzi mają słabe armie, ale na Polskę wystarczą. Chyba że zacznie się rywalizacja o dominację w Europie i Francja albo Wielka Brytania znacznie pomagać Polsce, żeby osłabić Niemcy. Tylko wtedy może się rozpętać poważny konflikt. Chociaż z drugiej strony, Niemcy mają dobre stosunki z Rosją, która bez wątpienia ma najsilniejszą armię w Europie, a ich gospodarka w dużej mierze zależy od sprzedaży gazu Niemcom. Więc mogliby przyjść z pomocą i zniszczyć polską armię w 10 dni (tyle by to zajęło wg generała Skrzypczaka). A wtedy na pewno NATO by nie pomogło, bo Polska byłaby w konflikcie z co najmniej jednym państwem członkowskim.

5 / 5
El_Polaco

[demot] Nawet jak ma taki plan, to nie ma potrzeby zakazywania Netflixa, bo ta platforma ma różne oferty w różnych krajach. Także wystarczy, że Netflix nie będzie puszczał tego serialu w Polsce. Nie zgadzam się z tym w ogóle, tylko chciałem zaznaczyć, że nie ma potrzeby zakazywania całej platformy z powodu jednego serialu.

13 / 23
El_Polaco

[demot] I niech sobie będzie. Mnie to nie interesuje, więc nie będę oglądał, ale jak ktoś ma ochotę, to jego sprawa.

0 / 0
El_Polaco

[demot] To ciekawe, bo mam konto na Netflixie i co chwila w proponowanych mam naprawdę dobre klasyki kina i też całkiem dobre nowości. Ale to chyba zależy od tego, czego się na takich platformach szuka. Potem algorytm dostosowuje się do historii wyszukiwania i oglądanych seriali i filmów i próbuje znaleźć coś zbliżonego. I tak na Netflixie znalazłem, a raczej algorytm mi zaproponował. "Listę Schindlera", "Pianistę", Życie Carlita", "Przylądek Strachu", ' Czekoladę", "Gorączkę". Swego czasu dostępny był też "Władca Pierścieni". To tylko przykłady filmów, które można tam znaleźć. Chyba że na polskim Netflixie akurat tego nie ma. Albo autor demota uważa, że wyżej wymienione filmy nie są dobre. Tego nawet nie skomentuję. Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że na YouTube nie ma nic wartościowego. A wszystko zależy od tego, czego się tam szuka. I tak samo algorytm dostosowuje się do historii wyszukiwania użytkownika. I można oglądać jakichś przygłupów, którzy nie mają nic wartościowego do powiedzenia, a można np obejrzeć wywiad z profesorem Góralczykiem, ekspertem od Chin, i sporo się dowiedzieć na temat najnowszej historii Chin, aktualnej sytuacji w tym kraju i mentalności i kultury samych Chińczyków. Jest też wiele wywiadów z geopolitykiem Jackiem Bartosiakiem, kanał historyczny Powojnie, dużo kanałów podróżniczych róznych autorów, więc każdy może znaleźć kanał i twórcę, który najbardziej mu odpowiada. Także drogi autorze, chciałeś powiedzieć coś mądrego, a wychodzi na to, że po prostu wkleiłeś tekst pod publikę, co powinien się łatwo sprzedać, albo algorytm jakiejś platformy dostosował się do twojej historii wyszukiwania i obejrzanych produkcji. A to już źle o tobie świadczy.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 października 2021 o 15:57

1 / 5
El_Polaco

[demot] @Buka1976 Powiedz to komuś z patologicznej rodziny, kto chciałby wyjść na prostą albo nawet coś osiągnąć w życiu, dokonać czegoś wielkiego i jest wystarczająco inteligentny, żeby to zrobić. Jemu/jej też powiesz, że rodzina jest najważniejsza? Ja nie wywodzę się z takiej patologii, ale mam dość realną szansę coś osiągnąć, zmienić swoje życie na lepsze. Nie miałbym na to żadnych szans, gdybym słuchał swojej rodzinki.

1 / 1
El_Polaco

[demot] W takim razie nie nadaję się do "zdrowego" związku. W wielu kwestiach bym ustąpił, bo miałbym to gdzieś, ale są takie, w których nie ustąpię ani na krok i mogę być tylko z kimś, kto to zaakceptuje. Oczywiście może być tak, że na początku kobieta będzie przytakiwać, że się zgadza, a potem zacznie kombinować, jak to zmienić.

0 / 0
El_Polaco

[demot] Na początku bardzo często, Potem politycy by się dostosowali, czyli kłamali bez mówienia kłamstw, tzn, żaden nie powiedziałby kłamstwa, ale mówiłby tak pokrętnie, żeby ludzie uwierzyli w coś, co nie jest prawdą. Czyli by nie skłamał, a że ludzie tak to zinterpretowali... Można też założyć bardziej optymistyczny scenariusz, czyli że mówiliby prawdę.

1 / 3
El_Polaco

[demot] Jeśli chodzi o aktualną pozycję Kościoła w tych krajach, to jak najbardziej chcę takiej powtórki w Polsce. Jeśli chodzi o nadużycia i przestępstwa, jakich dopuszczali się tam księża, to obawiam się, że w Polsce powtórki nie będzie, bo cały czas mamy show na żywo. Tyle że za kulisami, więc publiczność tego nie widzi.

5 / 11
El_Polaco

[demot] Pozwolę sobie użyć pewnej metafory. Ktoś przez całe pokolenia mówi ludziom, co mają robić, w co wierzyć, co jest dobre, co złe, co dozwolone, a co zakazane. Do tego czerpie z tego spore korzyści i we wszystko się wtrąca, w każdy aspekt ludzkiego życia, nawet w to, jak uprawiać seks. Tak im to weszło w krew, że stało się częścią kultury całej cywilizacji, nazwano to tradycyjnymi wartościami. W końcu, kiedy zaczyna wychodzić na jaw, że owe autorytety moralne wcale nie są takie święte i pojawia się więcej alternatyw, standard życia się poprawia, nauka obaliła wiele mitów, które oni głosili, coraz więcej ludzi przestało ich słuchać, czego ci nie mogli ścierpieć, więc dalej próbowali się wpier...ć w ich życie i mówić im, co mają robić, a także nastawiać innych przeciwko nim. To ci ludzie otwarcie się im postawili i kazali im przestać i przestrzegać dokładnie tych samych świeckich praw, co reszta społeczeństwa. Albo jeszcze inaczej. Ktoś praktycznie od chwili narodzin stoi ci na głowie i uważa to za całkiem normalne, nawet zbudowano oparty na tym system wartości. W końcu masz dosyć i każesz mu złazić. I taką postawę te "autorytety moralne" nazwały prześladowaniem. Oczywiście po drugiej stronie też są oszołomy, ale generalnie jest tak, że im bardziej Kościól się radykalizuje w atakach na tych, którzy mu się postawili (dzisiaj mamy tego skutek,ale tak się dzieje przynajmniej od kilku pokoleń), to tym bardziej się radykalizuje druga strona i staje się otwarcie antykościelna, chociaż wcześniej chcieli przede wszystkim, żeby Kościół im nie narzucał, jak mają żyć. Ale cały czas narzucał i to coraz bardziej nachalnie.

20 / 28
El_Polaco

[demot] @lolo7 Tyle że o przyszłości tego świata najprawdopodobniej będzie decydować młode pokolenie Chińczyków, więc dobrze byłoby się dowiedzieć, co oni mają w głowach.

21 / 21
El_Polaco

[demot] PiS jest jak toksyczny rodzic, co napier...a swoje dzieci. Wszystko ładnie i pięknie, póki dziecko się nie postawi i nie przywali takiemu rodzicowi. Wtedy zaczyna się płacz i lament, jak tak można, jakie to wyrodne dziecko. Od lat te gnoje używają takiego języka i wszystko jest dobrze, póki ktoś nie odpowie tym samym. Moim zdaniem, nie powinien, bo wolałbym, żeby opozycja reprezentowała wyższe poziom. Ale jednak Sikorski to zrobił po latach wylewania pomyj na niego i jego kolegów. I nagle posłanka PiS poczuła się wielce urażona, a sędzina Trybunału Konstytucyjnego, która jest wręcz ikoną chamstwa w polskiej przestrzeni publicznej, ją wspiera. Nota bene Pawłowicz po tej wypowiedzi powinna się pożegnać z funkcją sędziny Trybunało Konstytucyjnego. Udowodniła, że jest stronnicza i wyraźnie stoi po stronie jednej partii politycznej, więc istnieje duże ryzyko, że będzie podejmować decyzje zgodnie z wolą władz tej partii, zamiast kierować się zapisami w konstytucji. Powinny być jakieś procedury odwołania sędziego trybunału w takich sytuacjach.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 października 2021 o 16:59

5 / 5
El_Polaco

[demot] Cały PiS jest jak toksyczny rodzic, co napier...a swoje dzieci. Ale jak dziecko w końcu się postawi i przyłoży rodzicowi, to wielki płacz i lament, jak tak można. A można. Kto mieczem wojuje, od miecza ginie, zdradzieckie mordy.

7 / 11
El_Polaco

[demot] Trudno powiedzieć, jak jest naprawdę, bo w Chinach jest oficjalnie narzucona cenzura, więc media nie opublikują nic, na co rząd się nie zgodzi. Internet też jest cenzurowany, ale nie wiem, w jakim stopniu. Za to wiemy na pewno, że tam ludzkie życie ma zupełnie inną wartość. Jeśli gdzieś tam zginie kilkaset albo kilka tysięcy ludzi, to u nich tyle co ledwo zauważalny błąd statystyczny. Zresztą w ich kulturze zawsze ważniejsze było podporządkowanie interesów indywidualnych interesom grupy. O ile można wierzyć doniesieniom medialnym z początków pandemii, to Chińczycy się nie cackali ze swoimi obywatelami. My narzekamy na lockdown, że knajpy pozamykali, że nie ma gdzie wyjść. U nich odcięli cały region i zabijali drzwi deskami i gwoździami, żeby ludzie nie mogli wyjść i nikogo nie zarażali. Takich standardów chyba u siebie nie chcemy. Mam nadzieję, że nie jestem w tym odosobniony.

10 / 12
El_Polaco

[demot] Dzień dobry, cześć i czołem Pytacie, skąd się wziąłem: Jestem Wesoły Romek Mam na przedmieściu domek A w domku wodę, światło, gaz Powtarzam zatem jeszcze raz Jestem Wesoły Roman Mam stół i pięć otoman...

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 października 2021 o 3:59

0 / 0
El_Polaco

[demot] @Wektorynka Powstają, bo inaczej ciężko napić się dobrego piwa. Pamiętam sporo marek, które na początku byly dobre, ale potem przejął je jakiś koncern i zeszły na psy. Także regionalna produkcja na małą skałę to właściwie jedyna szansa, żeby móc się napić dobrego piwa w Polsce. Czesi też mają kraftowe piwa. Są knajpy z własnymi kadziami. Ale u nich bardziej króluje zwykłe jasne, pszeniczne i ciemne. Innych rodzajów za bardzo nie pamiętam. Chociaż już parę lat w Czechach nie byłem, więc może coś się zmieniło. I nawet kraftowe piwa w Czechach są dużo tańsze niż w Polsce. Przyznaję, że to jedna z rzeczy, które bardzo mi się w Czechach podobają.

0 / 0
El_Polaco

[demot] @sl4w3x W Pradze nie byłem jeszcze dłużej niż ty i nie zamierzam tam wracać. Chyba że akurat będzie jakiś koncert albo loty będą mi pasować, bo jestem z miejsca blisko granicy z Czechami. Ale żeby tam jechać turystycznie, to nigdy w życiu. Są dużo ciekawsze miejsca w Czechach, całkiem ładne, dużo tańsze i z prawdziwie czeskim klimatem. Ogólnie nabrałem awersji do tych najbardziej turystycznych miast. Kraków kiedyś uwielbiałem, ale stał się tak komercyjny, że tego dawnego krakowskiego klimatu już dawno nie ma. Kiedyś, po przejściu przez rynek, miałem w ręku pełno ulotek o jakichś koncertach czy sztukach teatralnych. Teraz tam są tylko naganiacze do klubów go go. I podobnie jest ze wszystkimi bardzo turystycznymi miejscami. Różnią się tylko budynkami, ale poza tym wszystko jest takie samo, nie ma tam już tego specyficznego klimatu, który te miasta miały kiedyś.

1 / 1
El_Polaco

[demot] @maggdalena18 Jak pojedziesz latem na południe Włoch, to zrozumiesz, dlaczego. Tam w środku dnia ludzie mają włoski odpowiednik siesty. Na południu tak maja przez cały rok, ale latem to konieczność, bo dopiero wieczorem czy nawet w nocy temperatura spada na tyle, że można normalnie funkcjonować.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 1084 85 następna »