Momencik, trwa przetwarzanie danych   Ładowanie…

DexterHollandRulez

-3 / 5
DexterHollandRulez

[demot] @Ashardon Ja się nie zgadzam z "szacunkiem do starszych". Teraz jest z tym powoli coraz lepiej ale "tradycyjne" wychowanie w duchu że dzieci i ryby głosu nie mają, a starszej wiekiem osobie należy się nabożny szacunek i nieskończona tolerancja jej zachowań, bez względu na to jak głupia lub chamska by ta osoba nie była to koszmar. Kto chociaż przez chwilę pracował w dowolnym sklepie, gastro, czy czymkolwiek z dużą ilością kontaktu z klientem ten wie, że najbardziej roszczeniowi, bezczelni i skłonni do poniżania innych bez powodu są ludzie 40+

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 maja 2023 o 23:41

-1 / 1
DexterHollandRulez

[demot] Jak to się mówi, "w zdrowym ciele zdrowy duch", i zasada ta działa też w drugą stronę. Ludzie, którzy zapuszczają się do poziomu bycia "naprawdę" grubymi mają prawie zawsze głębokie problemy ze sobą, takie jak kompletny brak dyscypliny, samokontroli, panowania nad impulsywnością itp. i w związku z tym są niezdolni do zachowania umiaru, dotrzymania diety itp. A te wady charakteru jak najbardziej przekładają się na inne sfery życia również. I żeby nie było - piszę "ludzie", bo dotyczy to obu płci.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 4 marca 2023 o 7:45

-1 / 1
DexterHollandRulez

[demot] Morderstwo. Broń w prawej ręce, ofiara musiałaby siedzieć tyłem do biurka... ale paliła, a popielniczka jest na biurku po lewej stronie, więc musiała siedzieć przodem i popielniczkę mieć po lewej, tam gdzie ręka z papierosem.

0 / 0
DexterHollandRulez

[demot] @OBI1Kenobi Cóż, jestem kiepski w tzw. small talku, no i ogólnie sam nie cierpię jeśli obcy ludzie mnie z czymś zaczepiają na mieście więc też nie bardzo wiem jak ja miałbym to zrobić tak żeby nie było to irytujące i bezsensowne :/

3 / 3
DexterHollandRulez

[demot] @gibosit Siedzę do późna jakoś od 15 lat, bo tak lubię. Jem regularnie, ćwiczę regularnie od 6 lat i jestem zdrowy i w formie. Przestańcie mnie 'leczyć' na siłę i wierzyć w bzdury że każdy ma wstawać o 8 rano i kłaść się przed północą albo coś jest z nim nie tak.

1 / 3
DexterHollandRulez

[demot] @Olka1245 Czasem tak, ale raczej przekąski niż posiłki. I ja ogólnie zwykle siedzę do późna i kładę się o tej 3-4 nad ranem więc spędzić w pracy te kilka godzin dłużej to nie jest duży problem.

4 / 4
DexterHollandRulez

[demot] @Olka1245 Ja aktualnie pracuję na 3 zmiany (chociaż nie w sklepie) i lubię to. Za nocki płacą mi o 25% więcej, a jest łatwiej bo jest cisza i spokój. Najgorsza jest 2 zmiana a nie nocka, a na te jakoś nikt nie narzeka i nie chce zakazywać

0 / 0
DexterHollandRulez

[demot] @adamis62 Serial HBO. "Nie wszyscy mają Netflix". Dziękuję, tyle mi wystarczy żeby wiedzieć że mam do czynienia ze sfrustrowanym "nie znam się to się wypowiem"

1 / 1
DexterHollandRulez

[demot] @irulax Przeglądając niedawno oferty podczas szukania nowego lokum zacząłem w myślach nazywać takie mieszkania "model: śpisz z nogami w zlewie". Bo w jednym dosłownie tak to wyglądało że kanapołóżko po rozłożeniu stykało się dołem ze zlewem kuchennym.

-2 / 2
DexterHollandRulez

[demot] @adamis62 No tak, druga najpopularniejsza premiera HBO od dekady wg. liczby widzów na świecie to "nikomu nieznany serialik z USA". Rozumiem, nie ta liga co Klan albo Na Wspólnej.

1 / 1
DexterHollandRulez

[demot] @Ashera01 Ja się właśnie wprowadziłem solo na 21m2 i już tam się czuję jak w klatce (chociaż trochę moja wina, mam za dużo rzeczy). 7m sobie nie wyobrażam.

3 / 3
DexterHollandRulez

[demot] Obrzydliwe zachowanie. Zrywajcie natychmiast z takimi osobami, nie marnujcie czasu. Albo jest zaufanie w związku, albo nie ma związku tylko jest nadzór strażnika nad więźniem

1 / 1
DexterHollandRulez

[demot] @agronomista Owszem, tak, ale mówi się przecież o czymś takim jak 'duchowość' czy 'potrzeby duchowe człowieka' i odnosi się te terminy do religii, magii, wróżbiarstwa, okultyzmu, albo nawet i piramid ochronnych Twojej cioci... ale do nauki już nie. I w sumie o to mi głównie chodzi. Rozumienie tych rzeczy w tzw. świadomości zbiorowej jest raczej rozgraniczone.

6 / 8
DexterHollandRulez

[demot] @agronomista Myślę że teoria o 'zastępowaniu religii nauką' jest trochę naciągana. Nauka zawsze istniała obok religii i jej rola społeczna jest jednak wyraźnie inna.

9 / 13
DexterHollandRulez

[demot] Raczej każdemu powinno przeszkadzać masowe przemalowywanie na czarno wszelkich możliwych postaci fikcyjnych funkcjonujących jako białe od dziesięcioleci. Ale co ja tam wiem.

3 / 3
DexterHollandRulez

[demot] @voot1 'Tam gdzie fanatyzm religijny, tam bieda i zacofanie.' Co ciekawe, to działa też w drugą stronę. Tzn. tam gdzie bieda i zacofanie, tam fanatyzm religijny. Bo tym ludziom nie pozostaje nic innego niż łapanie się wiary w to, że przynajmniej w życiu po życiu będą mieli dobrze, skoro tu i teraz nie ma na to szans.

-3 / 7
DexterHollandRulez

[demot] Od dawna o czymś takim mówię i gorąco popieram. Test z podstaw ekonomii oraz treści programów wszystkich dostępnych partii/kandydatów to po prostu konieczność. Nic jest niewart głos człowieka, który nie wie jak cokolwiek w kraju działa i/lub był zbyt leniwy żeby się w ogóle rzetelnie zapoznać z opcjami do wyboru zamiast ślepo popierać ryj, który akurat najczęściej się pokazuje w telewizji.

1 / 1
DexterHollandRulez

[demot] @Hostis_Humani_Generis Każdy pisarz ma wady i zalety. Owszem, Rowling nie zagłębia się w psychologię bohaterów, o co zresztą niełatwo jeśli narracja jest przez 95% fabuły przykuta do perspektywy pojedynczej postaci. Ja na przykład, co przyznaję z lekkim bólem, nie przepadam za Tolkienem. Tzn. jest on niezrównany w tworzeniu świata, opisów itp., ale niestety tempo akcji leży i kwiczy, a z psychologią bohaterów też jest mocno różnie, biorąc pod uwagę że sama trylogia WP jest dość wyraźnie baśniowa, a przez to kreacje postaci są w wielu miejscach moralnie czarnobiałe i spłaszczone. Co by nie było, jeśli przepadasz za Tolkienem, polecam gorąco Koło Czasu Roberta Jordana. Jeden z niewielu pisarzy, który się chociaż zbliżył do tego poziomu złożoności i szczegółowości świata przedstawionego, a tu akurat rzeczywiście rysy psychologiczne grają rolę niemal pierwszoplanową i są rozpisane świetnie.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 sierpnia 2022 o 15:56

4 / 4
DexterHollandRulez

[demot] Wszystko na siłę musicie przyrównywać do Pottera? Już któryś demot z takim podpisem widzę. Raz, że nie wiem po co to, bo chyba każda książka ma jakąś swoją własną wartość niekoniecznie porównywalną z wartością innej, a dwa, że tu wyłażą jakieś dziwne kompleksy, bo nie, niestety żadne z tych przywoływanych dzieł nie ma jakościowo startu do Pottera i dlatego się na świecie nie wybiło tak jak książki Rowling.

10 / 10
DexterHollandRulez

[demot] @Sok_Jablkowy Połowa komentarza to bzdury i zakłamywanie treści demota, a druga połowa to odpieranie 'zarzutów', których nikt nie stawiał, czyli słynny chochoł, oraz ataki personalne i spekulacje na mój temat, bo najwyraźniej nic innego Ci nie pozostało. Nie będę polemizował z czymś tak nielogicznym i w dodatku niegrzecznym.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10157 158 następna »